Kızımın okuldaki problemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bağımsız anaokulu yok mu orda? İki sınıf açarlar. 4-5 yaş küçük sınıf, 5-6 yaş büyük sınıf diye geçer

Yahu ona okuldan alın diye söylenmemiş olsa ne olacak siz bu öğretmenin tutumunu görmediniz mi gördünüz ee alın oradan çocuğunuzu

Yani bağımsız derken ilkokulun içinde olmayan. Yine devlete bağlı

Yani bağımsız derken ilkokulun içinde olmayan. Yine devlete bağlı
Yok maalesef yuvamız İstanbula bile başvurdum çıkmadı. Bizim burda dediğim gibi bi yer var belediyeye ait yol sorunu var. Birtane daha var çocuk sokağı diye onunda kayıtları açılması ile bitmesi bir oluyor.

Anlamıyorsunuz, verilen eğitim masum olmuyor temiz olmuyor, bir kelime ya bir kelimeyle araya sıkıştırılan ufacık bir cümleyle islam dan fersahlarca uzağa savruluyorsunuz. Her okulda mı bu böyle elbette değil riske atabilir misiniz? Bugün beynine kazınan bir cümlenin bir yanlış öğretinin yarın evladınızın gayrimüslim ölmesine sebep olabileceğini bilip bu riske girebilir misiniz?tekrar ediyorum keşke tertemiz bir eğitim verilse de evlatlarımız hem dünyalarını hem ahiretlerini nasıl kazanacaklarını aynı kurumda öğrenebilse. Dinle aldatmak şu dünyadaki en tehlikeli şeydir. Ben dini eğitim veriyorum diyen bir kurumda ben dinini öğrettim güvendim görevlendirdim denetledim diyen kurumun atadığı evladınızı dini eğitim verecek koruyacak diyerek emanet ettiğiniz bir yaratık tecavüz edebilir mi? İşin içinde din varsa pürüpak olması gerekmiyor mu? Bir vaka olur dersin ki bu o kişiyle ilgiliydi ikinci vaka olduğunda anlarsın ki bu kurumla ilgili, diyanetin misyonu anaokulu açmak mı?
Tabiki her zarar gören çocuğun yanındayız zarar verenin karşısındayız, diyanetin okullarında sorun yaşayanlara vah başka okulda yaşayanlara oh mu dedik. Anlatmaya çalıştığım şey bambaşka, tehlike göze görülenden çok daha derin. Son bir örnek fetöcüler en çok neden dine yakın ortamlardan üye topladı? İmam hatipler ilahiyat fakülteleri neden ilk avlanma sahası tercihleriydi? Çünkü dünya var olduğundan bu yana insanları aldatmanın zarar vermenin en kolay yolu dini kullanmaktır.
Ben de bir anneyim üzüntünüzü tahmin edemem çünkü direk yüreğimde hissettim zaten, inanın çok çok üzgünüm
Eminim çocuğunuza disleksinin ne olduğunu anlatmışsınızdır, bu davranışın onun durumuyla ilgisi olmadığını o insan müsveddesinin karaktersizliği olduğunu anlatmışsınızdır

Annesi yüzünden bu kız ilerde çok kötü olacak psikolojisi demiş.
Bakın profesyonel bir eğitimci şu cümleyi başka bir veliye söylemez! Çocuğun velisi ile konuşur durumu bildirir çok daha kötü bir şey görürse yetkili mercilere bildirir başka bir veli ile bu durumu konuşmazzzz Diyanet anaokulları şuan profesyonel değiller

Diyanet İşleri Başkanlığı Kanununun 1. maddesi: İslam Dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek.

Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararnamenin 2. maddesi: Okul öncesi, ilk ve orta öğretim çağındaki öğrencileri bedenî, zihnî, ahlakî, manevî, sosyal ve kültürel nitelikler yönünden geliştiren ve insan haklarına dayalı toplum yapısının ve küresel düzeyde rekabet gücüne sahip ekonomiksistemin gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatarak geleceğe hazırlayan eğitim ve öğretim programlarını tasarlamak,uygulamak, güncellemek; öğretmen ve öğrencilerin eğitim ve öğretim hizmetlerini bu çerçevede yürütmek ve denetlemek.

Şimdi, herkes kendi işini yapmalı dediğimizde biz din düşmanı mı oluyoruz? Ya siz din ne demek bilmiyorsunuz, ya da kalbiniz ile beyniniz kapalı, gerçekleri göremiyorsunuz. Bizleri din düşmanlığı ile suçlayan arkadaşlar, elhamdülillah müslümanım ve benim dinim "iftira günahtır" diyor. Sizin ki ne diyor bu konuda?

Allah akıl fikir versin inşallah

Bu kadar küçük çocuk diyanete bağlı okula neden gider ? Durumunuz yoksa devletin kreşlerine verebilirsiniz gayet öğretmenin bu kadar sert davranması bu yüzden. Ben çok karşıyım küçük çocukların oyun oyaşındaki çocukların bu tarz yerlere verirmesine. Belkide çocuk oraya gitmek istemiyor ve tepsini bu şekilde veriyor. O dediğiniz çocuk altına kaçırdığı için okuldan gitti bende yaparsam bende giderim gibi düşünmüş olabilir.

Aklı ermeyen çocukları bu şekilde okullara kendi iradeleri olmadan gönderirmesine çok karşıyım.

Bir şekilde pedegoga götürmelisiniz devlette yer bulamıyorsanız özele götürmelisiniz. İlerde çocuğa tramva olabilir.

Peki benim kızımı psikoloğa götürmem gerekir mi özele götürmek için çok imkanım yok. Devlette de boşluk yok. İsademlerde sanırım psikolog var faydalı olur mı bilmiyorum
Çocuğunuzda ne gibi bir sorun var her gece işiyor mu hep altına mı kaçırıyor yahu benim kızım 1.sınıfa başladı ilk dönem öğretmene alışma sürecinde söyleyememiş altına kaçırmış bunlar olağan şeyler sürekli oluyorsa bu bir sorundur.

Diyanete bağlı okula göndermeyin bence. Ayrıca skibidi tuvalet videolarına da maruz kalmış olabilir, lütfen kontrolleri siz sağlayın. Telefon tablet vermeyin
Skibidi ne doğru yazdınız değil mi bir bakayım. Tablet yok. Telefonda vermiyorum. 1 aydır sadece telefonum puzlle ve içerisinde mental up gibi zeka oyunları içeren boyama oyunu kurdum babası ile istişare ederek. Günde bir kere 3 oyun oynamasına izin veriyorum. Birde trt kitaplık yükledim. Arkadaşlarım oynuyor bana neden izin vermiyorsunuz büyüdüm dediği için .

Evet 86 doğumluyum
O mükemmel dini eğitim veren okulumuza girmek için önce polisten jop yememiz gerekiyordu her sabah, her akşam evimize mi gidecez yoksa darp edilerek karakola mı götürülecez önce diye yazı tura atıyorduk
Benim okulumda bir kız öğrenci intihar etti, tören sırasında kendini pencereden attı, bir erkek öğrenci son anda ayak bileğinden yakaladı, kızın hayatı kurtuldu ama kızın hayatını kurtaran erkek öğrenci mahremi olmayan bir kıza dokunduğu için okuldan atıldı
İhl lerin diyanete bağlı olmadığını tabiki biliyorum, ben diyanetin yetiştirdiği insanların neler yaptığına bir örnek olarak kendi yaşadıklarımı anlattım. Diyanetin eğitim açısından güvenlik açısından en güvenilmez kurum olduğunu görmek için benimle okumaya gerek yok herşey ortada görmek isteyene

Ama yetişkin oyunu olan among us ı duyuyor çocuk. Siz dikkat etseniz de ne fayda.
Okuldaki öğretmenler de mi anlamıyor bunu? Dikkatsizlik ihmal bu.

Gece altına işlemiyor. Biz telefona alarm kurup gece2 defa kaldırıyorduk.şuan gece birkez kaldırıyoruz. Kendisi kalkmıyor. Psikologda doğru yaptığımızı söyledi. Kendisi söyleyene kadar bu şekilde devam edin demişti.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…