Kızımın okuldaki problemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hasta mısınız siz ya
Kendini savunamayacak çocuklar o diyanetin izin verdiği denetlediği kurumlarda tecavüze uğruyor tacize uğruyor şiddet görüyor beyinleri yıkanıyor! Kalkmış bana kendi kişisel kinin nefretin diyorsunuz hiç mi utanmanız yok be, ben tecavüze uğramadım taciz edilmedim beynimi yıkamalarına izin vermedim çünkü kendimi bilecek koruyabilecek yaştaydım. Bunları yapanlardan izin verenlerden göz yumanlardan denetlemeyenlerden caydırıp ceza vermeyenlerden sempati besleyenlerden koruyanlardan reklamını yapanlardan ölesiye nefret ediyorum çünkü bir masumun canı sağlığı güvenliği benim şahsi meselemden çok daha değerli. Gerçekleri kabullenmek objektif olmak için illa kendi çocuğunuzun başına mı gelmesi gerekiyor
Diyanetle ilişkili kurumlara gidince tecavüze mi uğranıyor? Ne saçma bir genelleme. İHL/İHO dışındaki okullarda kaç öğrenci taciz ve tecavüz ediliyor ve oradakikerden daha fazladır. Din işin içine giriyor diye mi gözünüze batıyor da en berbat yer diye dile getiriyorsunuz? Hem İHL'de hem diğer devlet liselerinde öğretmenlik yaptım. Diğerinde 3 aycık gibi bir sürede öğretmenler tarafından kaç tane tacize denk geldim ki ilçenin en güvenli ve disiplinli okulu diye bilinen bir okuluydu.
Ben de dinle ilişiği pek olmayıp dine saldıranlara hastayım. Dinle ilişkili bir laf geçsin, hemen nefret kusma. Tetikte bekleniyor maşallah.

Bu konuda da kurumdan ziyade öğretmen sıkıntılı. İdareciyle konuşun Y Ykmz_66

Diyanetle ilişkili kurumlara gidince tecavüze mi uğranıyor? Ne saçma bir genelleme. İHL/İHO dışındaki okullarda kaç öğrenci taciz ve tecavüz ediliyor ve oradakikerden daha fazladır. Din işin içine giriyor diye mi gözünüze batıyor da en berbat yer diye dile getiriyorsunuz? Hem İHL'de hem diğer devlet liselerinde öğretmenlik yaptım. Diğerinde 3 aycık gibi bir sürede öğretmenler tarafından kaç tane tacize denk geldim ki ilçenin en güvenli ve disiplinli okulu diye bilinen bir okuluydu.
Ben de dinle ilişiği pek olmayıp dine saldıranlara hastayım. Dinle ilişkili bir laf geçsin, hemen nefret kusma. Tetikte bekleniyor maşallah.

Bu konuda da kurumdan ziyade öğretmen sıkıntılı. İdareciyle konuşun Y Ykmz_66
Dinle ilişiğim olmadığını nerden biliyorsunuz vahiy mi geldi? Ne mensubu olduğum dine ne de başka inançlara hiç saldırmadım, konunun dinle hiçbir ilgisi yok, din din dediğiniz şey İslamiyet, ben nerede İslamiyetle ilgili birşey söyledim nerede İslamiyete nefret kustum? Siz nasıl bana iftira atabiliyorsunuz? Mensubu olduğunuz din iftira atmanıza izin veriyor mu? İslamiyete saldırdığımı dinimle ilişiğim olmadığını söylüyorsunuz ispat edin şurada şu şekilde İslama saldırdın islam la ilgili şunları söyleyerek nefret kustun, şu şekilde bir hayat yaşıyorsun dininle ilişiğin yok diye tek tek ispatlayın. Aksi halde attığınız iftiraları girdiğiniz kul hakkını ödeyin.

Bu zihniyetle bu karakterle bu anlama kıtlığıyla mı öğretmenlik yapıyorsunuz?
Bunca çarpıklığa sapkınlığa şaşırmamamız gerektiğini bir kez daha teyit ettik sayenizde

Ben sizinle kesinlikle tartışmıyorum ve size asla sinirli değilim, korkuyorum, belliki inançlı ve çocuklarının dini eğitimle büyümesini tasvip eden bir insansınız, yarın birgün sizin bu gayet normal ve güzel niyetinizden dolayı evladınızın başına birşey gelmesinden korkuyorum, şimdi anlıyor musunuz beni. Derseniz ki benim çocuğumdan sana ne direk keserim sizle konuşmayı
Keşke hayallerimizdeki gibi gerçek din öğretilse çocuklar güven içinde eğitimlerini alsa da gönül rahatlığıyla aynı mekanda hem dünyalık hem ahiretlik eğitimlerini aldırabilsek
Bakın size şu kadarını söyleyeyim yatılı yada değil hiç farketmez eğer ailemden sağlam bir dini eğitim almadan imam hatip lisesine gitmiş olsaydım ki benim okulum Anadolu lisesiydi bir de sınavla girdim şuan ya bir tarikatta bir sapığın cariyesiydim ya uydurma bir dine mensuptum yada gayrimüslümlere düşman bir canlı bombaydım. Lise çağındaki bir genci bu hale getiren küçücük bir çocuğa neler yapmaz. Benim okulumda devlet elinde denetimindeydi
Allah aşkına, siz okul diye nereye gittiniz? Bazı sapkın cemaatlerin yatılı kurslarına gitmişsiniz gibi anlatıyorsunuz. Madem sıkıntılı hocalar vardı, şikayet edilemedi mi? O sıkıntılı hoca(lar) hala çalışıyorsa şikayet edin CİMER'den.

Mesleki hocaların ilahiyat fakültesinden aldığı eğitime güvenmiyorum. İlahiyata dinsizi de sapkın fikirlisi de gidiyor (ateist olup mezun olanı hatta imam olarak atananı da var). Akademisyenlerinden bile dini bilgisi olmayanı/zayıf olanı çıkıyor (TVlerde boy gösterenleri sağ olsun biliyoruz).

Şöyle bir durum da var. İHO ve İHL'lerde mesleki dersler çok olduğu için haliyle daha fazla bu derslere giren öğretmenlere sahip. İçinde çürük çarıkların olması daha yüksek ihtimale sahip oluyor. Berbat bir hocaya denk geldiyseniz şikayet edeceksiniz. Gayet de görevden alınabilirler.

Tarikat da nedir bilinmiyor. İlla dini eğitim verilmesi gerekmiyor. Tasavvufi bir durum. Sapkınları da çok - dinde ibadetleri yok sayma gibi durumlar - ama dini eğitimi tamtakır verenler de var. Öyle elini kolunu sallayarak da girilecek yerler değil. Cemaatleri de tarikat gibi lanse etmeyin. Benzer gibi dursa da farklı şeyler.

1.her şeyden bağımsız çiş problemini defalarca çözmeniz istenmiş, çözülememiş, öğretmen bakıcı değil habire çiş temizlesin.
2.dedikodu yapmaları evet yanlış.sizi haklı buldum.
3.sizin de o kadını yaşadıkları sebebiyle yargılamanız yanlış.
4.düzgün bir okula verene kadar bence evde kendiniz bakın ve sosyalleştirin.

Dinle ilişiğim olmadığını nerden biliyorsunuz vahiy mi geldi? Ne mensubu olduğum dine ne de başka inançlara hiç saldırmadım, konunun dinle hiçbir ilgisi yok, din din dediğiniz şey İslamiyet, ben nerede İslamiyetle ilgili birşey söyledim nerede İslamiyete nefret kustum? Siz nasıl bana iftira atabiliyorsunuz? Mensubu olduğunuz din iftira atmanıza izin veriyor mu? İslamiyete saldırdığımı dinimle ilişiğim olmadığını söylüyorsunuz ispat edin şurada şu şekilde İslama saldırdın islam la ilgili şunları söyleyerek nefret kustun, şu şekilde bir hayat yaşıyorsun dininle ilişiğin yok diye tek tek ispatlayın. Aksi halde attığınız iftiraları girdiğiniz kul hakkını ödeyin.

Bu zihniyetle bu karakterle bu anlama kıtlığıyla mı öğretmenlik yapıyorsunuz?
Bunca çarpıklığa sapkınlığa şaşırmamamız gerektiğini bir kez daha teyit ettik sayenizde
Hakaretinize karşılık vermeyeceğim. Saldırgansınız fazlasıyla. Yazdıklarınızı bir okuyun. Konudaki baş saldırgan sizsiniz.

Bunları yapanlardan izin verenlerden göz yumanlardan denetlemeyenlerden caydırıp ceza vermeyenlerden sempati besleyenlerden koruyanlardan reklamını yapanlardan ölesiye nefret ediyorum çünkü bir masumun canı sağlığı güvenliği benim şahsi meselemden çok daha değerli.
Şuradaki lafınızdan dolayı ben de hoşlanmadığım durumdan bahsettim. Bu sitedeki klasik dini konulardaki rutinden. Genel düşüncenizden bahsetmişsiniz, herhalde burada savunanlara demediğinizi varsaydım. Sizin inancınıza mı laf söyledim? Belki de anlama kıtlığım (!) olup buradakilere nefreti kustuğunuzu anlayamamışımdır ve haliyle siz de yazdığımı sadece size yazdığımı düşünmüşsünüzdür.

Ayrıca ilk başları okuyunca da din düşmanlarının üslubuyla yazmışsınız. Belki öfkenizden dolayıdır sadece.

Yaşadıgım yerde de durum aynı kimse şikayetçi değil aksine eğitimden çok memnunlar ve çocukları aşırı istekli gidiyor
Belki öğretmenlerini,üslubu çok sevmişlerdir bilemiyorum
Bahsettiğiniz oyunda katil tasviri var evet arada arkadaşlarla biz de oynuyoruz fakat bir çocugun böyle bir oyundan korkacağı aklımın ucuna gelmezdi ( kan vs yok , gerçekçi değil vs )
Kimbilir arkadaşı nasıl büyüte büyüte anlattıı : /...
Çocugunuzun dini öğrenme hevesi nasıl ? Belki o da ağır geliyor olabilir şu an için
Bazı çocuklar bir anda ısınıyor öğrenmek için can atıyor bazıları için ise zaman gerekebiliyor
Oyundan korkması dışında belki öğrenmeye isteksizdir bu da etkiliyor olabilir psikolojisini
Yani bütün olarak bakmak lazım
Benim kızım çok sosyal okula gittiğinde sorun yok sadece birkaç defa diğer öğretmenini çok özlediğini eski okuluna gitmek istediğini söyledi. Bana normal geldi bu durum. Diğer öğretmeni gerçekten veliler dahil olmak üzere herkes severdi, diğer çocuklarda özlüyor ve hala dışarıda görüşenlerde var. Öğretmen hamile olduğu için şuanlık mesleği bıraktı. Dini konuda da zorlama yok ama şükür kızım ezberlediğim dualar var. Bana açıklasın 5 yaşındaki bir çocuğun korku öğesi içeren içerikleri izlemesi anormal geliyor. Sadece amongus değil, zombi, görünmez arkadaş ve başka kötü karakterden de bahsediyor diyor. Ama en çok amongustan bahsediyormuş.

Diyanetin okula verdimden sonrasını okumad8m oraya çocuk emanet eden var hala ilginç
Harika bir eğitimi var bende kızımı gönderdim lütfen bilip bilmeden konuşmayın.okulda ki her öğretmen mükemmel mi.arada çıkıyor işte.bizim öğretmenimiz harika bir insan di.60 yaşıma da gelsem güzel sözlerle anarım.bazen gercekten bazı insanların sadece kendine saygısı var sadece kendisine saygı duyulmasını bekliyorlar cok yazik

Kimsenin müslümanlarla bir derdi yok, neden çarpıtıyorsunuz?
Ben de Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunuyum, evladımı asla yollamam, eğitimsiz cahil kalmasını yeğlerim
Ülkede çocuklara savunmasızlara karşı telafisi olmayan en büyük kötülükler nelerde yapılıyor?
Normal okullar vok mu harikulade efendim hic bir kötülük yaşanmıyor mu yok mu.bu kadar carptirilmasi cok insafsızca.

Buyuk ihtimal gittiği yer ve okulu ile ilgili sorun yaşıyor olabilir.kiziniz korkmuş bu sorgulamaya açık değil ki sorguluyorlar. Senin çocuğun korkmaz benim çocuğum korkar.ne kadar saçma bir yaklaşım.cocugunuz için öğretmen değişikliği isteyebilir yada tamamen alıp başka bir yere verebilirsiniz.

Buyuk ihtimal gittiği yer ve okulu ile ilgili sorun yaşıyor olabilir.kiziniz korkmuş bu sorgulamaya açık değil ki sorguluyorlar. Senin çocuğun korkmaz benim çocuğum korkar.ne kadar saçma bir yaklaşım.cocugunuz için öğretmen değişikliği isteyebilir yada tamamen alıp başka bir yere verebilirsiniz.
Bende onu anlamıyorum. Herkes faklı şeylerden korkabilir. Herkesten Allah razı olsun fikir verdiğiniz için. Bu hafta belki de bugün kararımı verip ona göre hareket edeceğim.

Bir de ogrermen erkek anladigim. Mehmet demis adina. Sacmaliklar silsilesi.
Sizde benim gibi bş sürü beğenmedim atmışsınız.
Ama şimdi anladım sebebini, daha okuduğunuz anlamıyorsunuz. Mehmet sınıfta altına kaçıran bşr başka öğrenci.

Allah aşkına, siz okul diye nereye gittiniz? Bazı sapkın cemaatlerin yatılı kurslarına gitmişsiniz gibi anlatıyorsunuz. Madem sıkıntılı hocalar vardı, şikayet edilemedi mi? O sıkıntılı hoca(lar) hala çalışıyorsa şikayet edin CİMER'den.

Mesleki hocaların ilahiyat fakültesinden aldığı eğitime güvenmiyorum. İlahiyata dinsizi de sapkın fikirlisi de gidiyor (ateist olup mezun olanı hatta imam olarak atananı da var). Akademisyenlerinden bile dini bilgisi olmayanı/zayıf olanı çıkıyor (TVlerde boy gösterenleri sağ olsun biliyoruz).

Şöyle bir durum da var. İHO ve İHL'lerde mesleki dersler çok olduğu için haliyle daha fazla bu derslere giren öğretmenlere sahip. İçinde çürük çarıkların olması daha yüksek ihtimale sahip oluyor. Berbat bir hocaya denk geldiyseniz şikayet edeceksiniz. Gayet de görevden alınabilirler.

Tarikat da nedir bilinmiyor. İlla dini eğitim verilmesi gerekmiyor. Tasavvufi bir durum. Sapkınları da çok - dinde ibadetleri yok sayma gibi durumlar - ama dini eğitimi tamtakır verenler de var. Öyle elini kolunu sallayarak da girilecek yerler değil. Cemaatleri de tarikat gibi lanse etmeyin. Benzer gibi dursa da farklı şeyler.
Offfff
Okul diye nereye gittiniz derken? sınavla girilen İstanbul’un göbeğindeki bir Anadolu İmam Hatip Lisesine gittim, diyanetin yetiştirdiği meb in görevlendirdiği öğretmenlerden hayatımın dersini aldım, İslamiyet ne değildir islam a nasıl zarar verilir sapkınlık nedir nasıl uygulanır yeterli donanımı olmayan kendini korumayı bilmeyen çocukların beyni nasıl yıkanır insanlar nasıl uydurma bir dine inandırılır insanlar nasıl Müslüman olduklarını zannederken dinsizleştirilir öğrencilere nasıl şiddet uygulanır erkek öğretmenler kızlar tuvaletinin kabinlerine içeride kızlar hacetlerini görürken nasıl kapıyı tekmeyle açarak dalar erkek öğretmenler kız öğrencilerin başörtülerini nasıl çekiştirerek açar bu ve daha nicelerini bizzat öğrendim.
O çok güvenilen diyanetin yetiştirdiği öğretmenlerin Adnan Oktar kitapları dağıttığı Fethullah Gülen cemaatine üye topladığı vehhabiliğin son hak din olarak lanse edildiği bir “dini eğitim veren” okulda okudum. Tek eksik tecavüzdü. Onu da Adnan Oktar a kapılanlar okul dışında yaşıyordu zaten.
Şimdi söyler misiniz dini ve dünyevi eğitim verilmesi gereken, ailelerin bu beklentiyle çocuklarını güvenip yolladığı bu okulda hangi dinin eğitimi verilmiş? Siz böyle bir din duydunuz mu?
Hala benim İslam düşmanı olduğumu mu düşünüyorsunuz? Benim düşman olduğum şey İslam değil

Eğittikleri eğitmenlere güvenmiyorsunuz ama diyanetin okullarına güveniyorsunuz öyle mi
Eğittiği görevlendirdiği denetlediği öğretmenler (elbette hepsi değil) böyleyse bu insanların görev aldığı okullara neye güvenerek çocuğunuzu yollayacaksınız? Kime emanet bu çocuklar? Hangi beklentinizi karşılayacak bu eğitmenler?

Ben tarikat nedir cemaat nedir gayet iyi biliyorum. Elimi kolumu sallayarak bir tarikata girerim zira onların misyonu öğretmek teşvik etmek yol göstermek, talep edene kapılarını açmak yaşam biçimleri. Amaçları yalnızca kendilerini kurtarmak değil inançlarını şahsi bazda öğrenmek ve uygulamak değil. Tarikat bir yoldur, isteyen el pençe divan yürür isteyen elini kolunu sallaya sallaya.

Şimdiden biraz uzun ve karışık gelebilir kısıra bakmayın.
Kızım haziranda 5 yaşına girecek. Kızım 3 yaşında anaokuluna gitmişti. O zamanlar tuvaletini yeni öğrendiği için çiş problemi vardı. Bir de biz gece bezlemesine devam ediyorduk. Gece bezlemesini bırakınca, doktorda kızınız sağlıklı , idrar yolu enfeksiyon sorun yok deyince sanırım biraz da psikolojik bir daha okulda altına kaçırmadı. Taki bu okula başlayana kadar.
Bu sene imkanımız olmadığı için özel anaokuluna veremedik. Diyanete bağlı anaokuluna verdik. Bu okulda tek şart tuvalet eğitimini almış olmasıydı.Normalde tuvaletini kaçırmayan Kızım bu okulda bazen bir damla(normalde hiç olmazdı) bazen de altına kaçırma oldu. Birkaç sefer üst üste olunca öğretmeni doktora, psikoloğa götürün okula biraz ara verin dedi. Olmazsa okulla ilişiği bitireceğiz dedi. Ben dediğini yaptım. 15 gün ara verdim. Bende devlete gittim ama özel psikoloğa devam etmemiştim.20 aralıktan taki 2. Dönem başlayana kadar sorun olmadı. Okul başladı ilk 2 gün sıkıntı yok. Sonra 3 gün altına kaçırınca öğretmen yine geldi. Yine ara verin ve birkez daha altına yaparsa kaydını sileceğim dedi.
Cuma günü okuldan çıktık. Cumartesi kızımı gezdirdim eve geldik bir türlü uyumuyor. Kızım biranda beni ve kerim akif altına işlediğimiz için öğretmen okuldan attı.dedi. (kerim akifte sünnet olana kadar kızımdan daha da fazla altına işemiş ama öğretmen ona hiç kaydını sileceğim yada ara verin dememiş velisi ile konuştum.O da bir gün altına kaçırmış aynı hafta) birde kızım sınıftaki en yakın arkadaşının kendisine amongus diye birşeyden bahsettiğini ve oyuna döktüğünü ve çok korktuğunu ağlatarak söyledi. Amongus ne dediğimde katil , insan yakalıyor ve öldürüyor dedi. Bu yüzden bazen tuvalete giderken korkuyorum dedi. Bunu çocuğun annesine söylediğimde ben suçlu oldum. Bunda korkulacak birşey yokmuş. Çok da korkunç bir oyun değilmiş. Şuan öğretmen de normal olduğunu korkulacak nirşey olmadığını ve kızımın altına kaçırmasınjn bu olmadığını söylüyor. Tek neden o değildir ama benim çocuğum neden bunlara maruz kalıyor. Neden anormal olan ben oldum. Kafayı yemek üzereyim. Konu çok farklı yerlere gitti. Öğretmenle oturmuşlar bir güzel dedikodu mu yapmışlar. Öğretmenle Mehmet diyeyim annesi konuşurken başka bir velide girmiş herşeyi anlattı. Ben de kızdım hem arkamdan konuşmuşsunuz arada laf taşıyorsun birde bana olayları büyütme diyorlar. Ne yapacağım bilmiyorum
Diyanet okuluymus ne diye güvenirsiniz ordan gözden kacirdim. Yardimciniz olsun

Bende onu anlamıyorum. Herkes faklı şeylerden korkabilir. Herkesten Allah razı olsun fikir verdiğiniz için. Bu hafta belki de bugün kararımı verip ona göre hareket edeceğim.
Kesinlikle canınızı sıkmayın bu konu tartışmaya kapalı.sizin çocuğunuz korkmuş bitti.amongus vampir köylünün yabancı versiyonu.bu arada bilginiz olsun diye açıklama yaptım.korkan bir çocuğa bunda korkulacak ne var denmez .
Hayirlisi olsun hakkinizda

sizi polise sikayet edecegim gerekirse cimer‘e basvururum falan demeniz gerekirdi kiziniz niye amongu oyunu öğrenmek veya duymak zorunda? Kiziniz korkmus iste.. hiiicc laflarin altinda kalmayin onlari korkutacaksiniz öyle tutusuyorlar
Eşimde bende gelmek istiyorum. Beraber gidip şikayetçi olalım dedi.

sizi polise sikayet edecegim gerekirse cimer‘e basvururum falan demeniz gerekirdi kiziniz niye amongu oyunu öğrenmek veya duymak zorunda? Kiziniz korkmus iste.. hiiicc laflarin altinda kalmayin onlari korkutacaksiniz öyle tutusuyorlar
Zaten diyanete bağlı taşeron bir yer ise muhtemelen usulsüzlük vardır . Şikayet ederim dediğiniz an tutusurlar. En azından öğretmenin tavırları düzelir

Diyanet ile tarikat yerleri karışmış. Kafalar karışık anladığım kadarı ile... İkisi farklı şeyler. Ancak öğretmen ne mezunu olduğu işin rengini değiştirir.

Özel anaokulunda sorun yaşadık biz. 2.5 yaşında Oğlumda da idrar kaçırma oldu. Okulu sorunluymuş. Tahmin ediyor ama bulamıyordum. Okul bitince anlattı oğlum...

Oğlum bazı harfleri çıkaramıyordu. Şuan bir ş harfi kaldı. Bu nedenle o kurslara gönderemedim ben. Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni yakın arkadaşım var. Çocuğa iyi yaklaşmayabilir dinden soğumasın dedi. Pedegoji eksik oluyor, güzel yakşalmazsa hepten kaybederiz dedi. O nedenle o topa girmedim. Gönderdiğiniz yerin öğretmenini araştırıp verin. Oradanda alın çocuğu. Öğretmende problemli. Tam öğretmen gibi olmadığını Pedegoji almadığını düşünüyorum...

Kesinlikle canınızı sıkmayın bu konu tartışmaya kapalı.sizin çocuğunuz korkmuş bitti.amongus vampir köylünün yabancı versiyonu.bu arada bilginiz olsun diye açıklama yaptım.korkan bir çocuğa bunda korkulacak ne var denmez .
Hayirlisi olsun hakkinizda
Vampir köylü ne onu dahi bilmiyorum. Biraz araştırıp bilgi alayım bu konularda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X