Kız Kardeşimle Kavgamız

Bence erken yaşta 2 çocuk stres yapmış:) Sizin konuşmalarda dikkatimi çeken şey de yeğeninize pek uzulmemis olmanız. Ya kardeşiniz baskıcı ve ısrarcı olduğu için siz de donuklasmissiniz. Zor bir ilişki kodunuz var. Bana dese kedi besleme diye(ki kedici değilimdir) sorarım tek ayak üzerinde de bekleyim mi, başka arzun var mı diye?

Yeğenime gerçekten üzülüyorum yani kız kardeşim eşini bile sindirdi bu tavırlarıyla. Zaten artık kedimle derdi olanı evime almam bu kim olursa olsun

Yeğenime gerçekten üzülüyorum yani kız kardeşim eşini bile sindirdi bu tavırlarıyla. Zaten artık kedimle derdi olanı evime almam bu kim olursa olsun
Öyle olmuyor. Benim görümcem böyleydi. Hep kapris hep kendi istediği olacak. İnanın beni ve eşimi bırakın arkadaşı kalmadı. kardeşinizi eşi de çekmez. Nasıl bir hırs ki çocuğun allerjisinin tutacağını bile bile annede buluşmak varken zorla kardeşine gidiyorsun.

Şöyle benim ev bahçeli küçük bir havuzu var sözüm ona çocuklar istiyormuş

Şöyle benim ev bahçeli küçük bir havuzu var sözüm ona çocuklar istiyormuş
Kendi bahçeli, havuzlu eve taşınsin o zaman. Sizin yüzünüzü güldüren, sizi çok mutlu eden birşeye asıl onun destek vermesi gerekiyor. Hep bana hep bana olmaz. Benim evim benim, anneminki benim, ablaminki de benim...Öyle bir dünya yok. İnanın kimse belli bir noktadan sonra kimseyi çekmiyor.

Artık bende çekmicem gerçekten çok bıktım

Gelen kişi kardeşim dahi olsa umrumda değil kendini sahiplendir diyemez. Kardeş çokta umrumda değil zaten
Ee sorun ne ki o zaman. Kedinize kardeşinizden daha çok kıymet veriyormışsunuz zaten. Kedinizle yaşar abla ve yeğenleriizi evinize sokmazsınız olur biter. Dert bunun neresindeki siz zaten seçiminizi yapmışsınız.

Bilip bilmeden fevri davranmayın bunun tercihle bir ilgisi yok. Sorun şu kız kardeşimin kedime takık olması onun evden göndermem için baskı yapmaya çalışması bir değil iki değil

Artık bende çekmicem gerçekten çok bıktım
Elbette konuşacaksıniz. Net bir şekilde ifade edin.Konu kedi ya da başka birşey sizin yaşamınıza müdahale edemeyeceğini, herkesi sindiremeyecegini bilmesi lazim. Çok yazdım bu konuya ama boş kapris sevmiyorum ben. Sizi tercih eder konuma getiren kardeşiniz.

Maalesef öyle oldu bende çok üzgünüm ama herkesin kendine ait bir hayatının olduğunu bilmeli

Kardes candir… siz ayip etmissiniz okadar agir konusmasaydiniz keske. Siz kedinizi oda evladini düsünüyor bundan dagal ne varki. Cok sert tepki vermedende cözebilirdiniz. Yigeniniz kac yasinda bilmiyorum ama alerjik hastaliklar öyle hemen tedavi edilmiyor. Doktor deyilim ama galiba belirli bir yasa gelmis olmasi gerekiyor cocuklarin tabi bu her alerji icin deyisir. Belki cocugunun tedavi yasi gelmedi, belki cocuguna öyle bir tedavi uygulamak istemiyor vs. Üstelik alerjik reaksionlar gercekten kötü oluyor ve hemen saniyesinde gecmiyor kardesinizin o anki tepkisi cocugunun rahatsizlanmssindan dolayi. Bende kedimi vermem ama evladiminda alerjisi kardesime gidince hep tekrarlasin onuda istemem.

Evde evcil hayvan beslemeyen anlayamaz
Yegeniniz nasil ablanizin evladiysa kediniz de sizin evladiniz o masumlar da evlat gibi oluyor bir sure sonra
Sizin duygulariniza da saygi duyulmali" aman ya bir kedi alt tarafi " denilmemeli
Arkadasimin kopeginin dogum gunuydu beraber kutlama yaptik masum melek nasil mutlu oldu gozleriyle oyunlariyla nasil tesekkur etti bize disardan bakan birisi hatta xogu kisi "kopegin dogum gunumu kutlanir " diye guldu ama kimin umrunda biz cok seviyoruz onu
ABlaniz size saygu duymaliydi bu konuda
Kedinizin evladiniz oldugunu anlati
n ona
COcuk rahatsiz oluyorsa ona gore onusize getirmeyecek disarida bulusulacak yada baska bir yol bulunacak bu yuzden size bagirmasi acimasizca geldi
Sizin tavriniz o kadar acimasizca gelmedi dedim ya evlat gibi oluyorlar bizlerin bakkmlarina muhtaclar
Kusmeyin, konusun kendinizi anlatin derim ben

Bilip bilmeden fevri davranmayın bunun tercihle bir ilgisi yok. Sorun şu kız kardeşimin kedime takık olması onun evden göndermem için baskı yapmaya çalışması bir değil iki değil
Meselenizi ya da kardeşinizle iletişim şekillerinizi benim bilmem mümkün değil elbette. Ama çocuğu aksıran öksüren bir annenin kediyle ilgili sorunun takıklık olduğunu sanmıyorum. Ha ben olsaydım karşımdakinin düzenine karışmak yerine çocuğumu sağlık sorunu yaşacağı bir eve baştan zaten sokmazdım. Her ikiniz de bu sorunun çok farklı çözümleri varken birbirinize yükselmeyi seçmişsiniz. Olan da kardeşlik ilişkinize olmuş.

Temiz kafa hiç kullanılmamış maşallah! İlana falan koymayı düşündünüz mü hiç kafanızı sahibinden kullanılmamış tertemiz falan diye ? :)
sahibinden ya da aracı ile çok şeyinizi satmışsınız meslek de edinmişsiniz ama insan kendinde olmayanı başkasında çekemezmiş. senin de olsaydı da sattığın tek şey beynin olsaydı.

geçmiyor ama baskı altına alabiliyorsunuz. annemin de alerjisi var ancak ilaç kullanıyor. şu an kedim annem ben ve eşim aynı evde yaşıyoruz ve problem olmuyor. üstelik kedim anneme çok düşkün onunla beraber uyuyor vs.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…