Kız Kardeşimle Kavgamız

Eşi bazen şehir dışına çıktığı için gelip bende kalmak istiyor. Ben de git annemde kal gelirim görüşürüz diyorum ama nafile

Sadece iç dökmek için yazdım danışma amaçlı değil

Gelen kişi kardeşim dahi olsa umrumda değil kendini sahiplendir diyemez. Kardeş çokta umrumda değil zaten
Kardesiniz umurunuzda değilse neden dert edinip konu açtınız? Onaylanmak için mi?
Bence fazla abartmissiniz.evet kardesiniz de abartmış yani alanınıza girmiş çocuğu getirmeyebilir ya da dışarıda görüşebilirsiniz ama 3 günlük dünya için bu kadar ketum olmaya değmez. Bence özür dileyin.

Kendisine iyi yapmışsın aferin sana diyenler çıkacağını bildiğinden yazdı galiba öyle de oldu rahatlamak için yazmış konu sahibi Allah yardımcısi olsun

Bir değil iki değil hep böyle kedimi istemiyor besbelli. Ayrıca sadece iç dökmek için konu açtım onaylanmak için değil

Kendisine iyi yapmışsın aferin sana diyenler çıkacağını bildiğinden yazdı galiba öyle de oldu rahatlamak için yazmış konu sahibi Allah yardımcısi olsun
Ne alaka çocuk muyum ki aferin bekliyeyim. Evet Allah yardımcım olsun anlayışsız bir kardeşim olduğu için her fırsatta kavga ettiği için küçücük kediden bu denli nefret ettiği için

Eşi bazen şehir dışına çıktığı için gelip bende kalmak istiyor. Ben de git annemde kal gelirim görüşürüz diyorum ama nafile
Bunun sevgiyle alakası yok. Yeğeninizi kedinizden 1000 kat daha sevebilirsiniz. Bu yine de kediyi sahiplendireceginiz anlamina gelmiyor. Ortak alan değil. Sizin kendi ozeliniz, kendi eviniz. Ben evde hayvan beslemem mesela. Dini açıdan değil. Tercihim değil.
Bence bir daha konuştuğunuzda konunun kedi olmadığını sizi çok mutlu eden birşeyi sırf kendi istediği olsun diye diretmesinin çok büyük bencillik olduğunu anlatın. Neticede siz annenizin evine ya da çocuğun bulundugu ortama goturmemissiniz ki. Israrla kedili ortama sokan o. Sizin yaşam alaniniza giren o.

Defalarca kez konuştum hatta kedimi ilk getirdiğim zamanlar bir daha bu eve ayak basmam demişti

Aslında sorun kendisi kedileri pek sevmez benimde evde kedi bulundurmamı istemiyor. Bunun kavgasını çok yaptık

Ne alaka çocuk muyum ki aferin bekliyeyim. Evet Allah yardımcım olsun anlayışsız bir kardeşim olduğu için her fırsatta kavga ettiği için küçücük kediden bu denli nefret ettiği için
Kedinin nesinden nefret edilir ki oda hatalı sizde hatalisiniz açık açık tatlı dille konuşun anlayışsiz değildir herhalde ölümlü dünya hiç bişey için kırmayın birbirinizi

Kedinin nesinden nefret edilir ki oda hatalı sizde hatalisiniz açık açık tatlı dille konuşun anlayışsiz değildir herhalde ölümlü dünya hiç bişey için kırmayın birbirinizi
Sorunda burda zaten anlamıyor anlamak istemiyor biz çok tartıştık bu konu üzerine ama olmuyor

Defalarca kez konuştum hatta kedimi ilk getirdiğim zamanlar bir daha bu eve ayak basmam demişti
Basmam deyip basmış ama. Garip. Konu kesinlikle kedi değil. Ablan baskıcı biri. Hakkı yok senin kedilerine karışmaya.

Mesela benim bir yakınımda deli gibi kedi tüyü allerjisi vardı. Karısı da tam kedicii. Adam damla damlatiyor, ilaç alıyor yok. En son görümce olaya el koydu. Kocanın durumunu göre göre nasıl besliyorsun diye. Kadın hak verdi. Kediler gitti. Ama aynı evdi.

Aynı evde adam da söz sahibi ama bu durum çok başka

Sorunda burda zaten anlamıyor anlamak istemiyor biz çok tartıştık bu konu üzerine ama olmuyor
Yok bacım ya ablan da bir gariplik var ya sende insan bu konuda sürekli tartışıp niye halen gelir ki olan olmuş kirmissiniz birbirinizi sen yinede umrumda değil falan deme telafi edersiniz insaAllah bir yolu bulunur

Yok bacım ya ablan da bir gariplik var ya sende insan bu konuda sürekli tartışıp niye halen gelir ki olan olmuş kirmissiniz birbirinizi sen yinede umrumda değil falan deme telafi edersiniz insaAllah bir yolu bulunur
Umarım ama bu şekilde nereye kadar idare ederim bilmiyorum

Bu olayda kedi ve çocuk mağdur
Devler güreşir çimler ezilir

Tek sorun kedi değil geçimsiz biri
O belli. Kendi evini idare etti, çocuklarını yetiştirdi. Sıra sizin evdeki kediye geldi. Kardeşle kusluk iyi değildir. Kedi sevgisi başka kardeş sevgisi başka. Ama kaç yasindasiniz bilmiyorum ama bu yaşta da kimsenin saçma emirlerini, kaprislerini cekmemeli insan. Bana saygı duyma, ezip geçene niye sürekli izahat vereyim? Konu defalarca söyledim kedi değil. Konu benim dediğim olacak kafası.

Zaten şuan ki kavgamızı bende saçma buluyorum kendisi 26 yaşında benden iki yaş küçük ve iki çocuk annesi çok boş şeylerden kavga ettiğimiz de olur aylarca küs kaldığımız da olur. Ama artık benim de sabrım taştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…