Kız Kardeşimle Kavgamız

Hiç uzulmuse benzemiyosun Sibel. Tamam hayvan sevgisi çok önemli başkasına sahiplendir dememeliydi bilerek geldi o eve sonuçta ama sende o şekilde silerim seni dememeliydin. Kardeş yani bu.
Nerden biliyorsun üzülmediğimi. Her gelişinde kedim için kavga ediyor ben de insanım sonuçta sabrımın bir sonu var

8 yıl baktım kedime. Kaç şehir değiştirdim vermeyi asla düşünmedim. Hala çok özlüyorum, andıkça gözlerim yaşarıyor. Yani benim için çok kıymetliydi. Ondan sonra 2 evladım oldu. Ama evlat ya d a insan ve hayvan malesef bir değil. Olamaz imkansız. Vegan mısınız, ya da vejetaryen. Hayırsa zaten hiç değil. Kedim benim için bir çok insandan daha kıymetliydi ama objektif değer olarak iki yaşamın karşılaştırılması bana hep çok mantıksız geliyor. Elma ile armut gibi. Depremde çok insanımız gitti, evciller ve bir çok hayvan öldü. Eğer eşit olsaydı acıları etkileri aynı olurdu, değil ama.
Annem babam evime geldiklerinde hem severleri hem de ver bunu bebekle olmaz, evde olmaz deyip dururlardı. Ama ben annem ve babam da çok kıymetli olduğu için onları kırmadan sizi silerim demeden hep şaka yaparak, alttan alarak cevap verirdim. Ne kedimden vazgeçtim, ne de sevdiklerimi sildim. O yüzden bazı hayvansever olduğunu iddia eden insanların, diğer insanlara olan nefretine hayvanları perde yaptığını düşünüyorum konu sahibini tenzih ederim. Etrafımda bugünlerde de çok rastlıyorum. İnsanın bir özelliği de değerler arasında denge kurabilmesidir çünkü.
Onun dışında kardeşiniz zaten sorumsuzluk örneği göstermiş onu söylemiştim

Evde evcil hayvan beslemeyen anlayamaz
Yegeniniz nasil ablanizin evladiysa kediniz de sizin evladiniz o masumlar da evlat gibi oluyor bir sure sonra
Sizin duygulariniza da saygi duyulmali" aman ya bir kedi alt tarafi " denilmemeli
Arkadasimin kopeginin dogum gunuydu beraber kutlama yaptik masum melek nasil mutlu oldu gozleriyle oyunlariyla nasil tesekkur etti bize disardan bakan birisi hatta xogu kisi "kopegin dogum gunumu kutlanir " diye guldu ama kimin umrunda biz cok seviyoruz onu
ABlaniz size saygu duymaliydi bu konuda
Kedinizin evladiniz oldugunu anlati
n ona
COcuk rahatsiz oluyorsa ona gore onusize getirmeyecek disarida bulusulacak yada baska bir yol bulunacak bu yuzden size bagirmasi acimasizca geldi
Sizin tavriniz o kadar acimasizca gelmedi dedim ya evlat gibi oluyorlar bizlerin bakkmlarina muhtaclar
Kusmeyin, konusun kendinizi anlatin derim ben
Maalesef bunu anlatmak o kadar kolay değil

Kardes candir… siz ayip etmissiniz okadar agir konusmasaydiniz keske. Siz kedinizi oda evladini düsünüyor bundan dagal ne varki. Cok sert tepki vermedende cözebilirdiniz. Yigeniniz kac yasinda bilmiyorum ama alerjik hastaliklar öyle hemen tedavi edilmiyor. Doktor deyilim ama galiba belirli bir yasa gelmis olmasi gerekiyor cocuklarin tabi bu her alerji icin deyisir. Belki cocugunun tedavi yasi gelmedi, belki cocuguna öyle bir tedavi uygulamak istemiyor vs. Üstelik alerjik reaksionlar gercekten kötü oluyor ve hemen saniyesinde gecmiyor kardesinizin o anki tepkisi cocugunun rahatsizlanmssindan dolayi. Bende kedimi vermem ama evladiminda alerjisi kardesime gidince hep tekrarlasin onuda istemem.
Eğer kız kardeşim gerçekten çocuğunu düşünseydi inatla kediyle aynı ortama getirmeye çalışmazdı. Kaldı ki kedim de evimin bir bireyi kardeşimin gelipte sahiplendir demesi çok yanlış bir değil iki değil hep böyle

8 yıl baktım kedime. Kaç şehir değiştirdim vermeyi asla düşünmedim. Hala çok özlüyorum, andıkça gözlerim yaşarıyor. Yani benim için çok kıymetliydi. Ondan sonra 2 evladım oldu. Ama evlat ya d a insan ve hayvan malesef bir değil. Olamaz imkansız. Vegan mısınız, ya da vejetaryen. Hayırsa zaten hiç değil. Kedim benim için bir çok insandan daha kıymetliydi ama objektif değer olarak iki yaşamın karşılaştırılması bana hep çok mantıksız geliyor. Elma ile armut gibi. Depremde çok insanımız gitti, evciller ve bir çok hayvan öldü. Eğer eşit olsaydı acıları etkileri aynı olurdu, değil ama.
Annem babam evime geldiklerinde hem severleri hem de ver bunu bebekle olmaz, evde olmaz deyip dururlardı. Ama ben annem ve babam da çok kıymetli olduğu için onları kırmadan sizi silerim demeden hep şaka yaparak, alttan alarak cevap verirdim. Ne kedimden vazgeçtim, ne de sevdiklerimi sildim. O yüzden bazı hayvansever olduğunu iddia eden insanların, diğer insanlara olan nefretine hayvanları perde yaptığını düşünüyorum konu sahibini tenzih ederim. Etrafımda bugünlerde de çok rastlıyorum. İnsanın bir özelliği de değerler arasında denge kurabilmesidir çünkü.
Onun dışında kardeşiniz zaten sorumsuzluk örneği göstermiş onu söylemiştim
Evet kendisi bu zamana kadar hiç hayvan sahiplenmedi o yüzden beni anlamıyor empati kuramıyor

Biraz agir olmus ancak ben size hak verdim. Benim evim benim kurallarim. Eger cocugun alerjisi varsa ya sizden kediyi baska bir odaya koymanizi rica edebilir ya cocugunu tedavi ettirebilir. Sizin evinize gelip size ne yapacaginizi soyleyemez. Belli ki sizde icinizde biriktirmissiniz bagzi seyleri ve artik patlamissiniz. Benimde kedim var ve evladim o benim o yuzden sizinle empati kurabiliyorum bizler icin evcil hayvanlarimiz cok degerli oluyor.
Ayrica evet kediler baskalarina alisabilir yasayabilir ama bu onlarin uzulmeyecegi ya da depresyona girmeyecegi anlamina gelmiyor. Unutmayin ev sizin eviniz ve kediyi sahiplendirmek zorunda degilsiniz. Sizin evinize gelenler sizin kurallariniza uymak zorunda bu ailenizin bir ferdi bile olsa.

Biraz agir olmus ancak ben size hak verdim. Benim evim benim kurallarim. Eger cocugun alerjisi varsa ya sizden kediyi baska bir odaya koymanizi rica edebilir ya cocugunu tedavi ettirebilir. Sizin evinize gelip size ne yapacaginizi soyleyemez. Belli ki sizde icinizde biriktirmissiniz bagzi seyleri ve artik patlamissiniz. Benimde kedim var ve evladim o benim o yuzden sizinle empati kurabiliyorum bizler icin evcil hayvanlarimiz cok degerli oluyor.
Ayrica evet kediler baskalarina alisabilir yasayabilir ama bu onlarin uzulmeyecegi ya da depresyona girmeyecegi anlamina gelmiyor. Unutmayin ev sizin eviniz ve kediyi sahiplendirmek zorunda degilsiniz. Sizin evinize gelenler sizin kurallariniza uymak zorunda bu ailenizin bir ferdi bile olsa.
Kardeşim bunu anlamak istemiyor ama bundan sonra gelmek istediği evimin kurallarını kabullenmek zorunda. Hiç kimse için kedimdem vazgeçmem

Eğer kız kardeşim gerçekten çocuğunu düşünseydi inatla kediyle aynı ortama getirmeye çalışmazdı. Kaldı ki kedim de evimin bir bireyi kardeşimin gelipte sahiplendir demesi çok yanlış bir değil iki değil hep böyle
Belki inatla deyilde sizinle birarada olmak sizi görmek icin size geliyor. Kedinize sahiplendir demesi evet güzel deyil ama o an kizginlikla agzindan cikmis bir kelime olabilir. Sahiplendir demesiyle sizde zaten kedinizi sahiplendirmis olmuyorsunuz. Bundan sonra bu problemleri yasamamak icin ya siz gidin kardesinize yada disarda bulusun. Belliki cocugunun size geldiyinde rahatsizlanmasindan bikmis, sizde kardesinizin tavrindan bikmissiniz. En güzeli baska ortamda bulusmak.

Belki inatla deyilde sizinle birarada olmak sizi görmek icin size geliyor. Kedinize sahiplendir demesi evet güzel deyil ama o an kizginlikla agzindan cikmis bir kelime olabilir. Sahiplendir demesiyle sizde zaten kedinizi sahiplendirmis olmuyorsunuz. Bundan sonra bu problemleri yasamamak icin ya siz gidin kardesinize yada disarda bulusun. Belliki cocugunun size geldiyinde rahatsizlanmasindan bikmis, sizde kardesinizin tavrindan bikmissiniz. En güzeli baska ortamda bulusmak.
Evet kızgınlıkta olabilir ama benim kardeşim kedimi ilk sahiplendirmek istediğim zamandan beri bu tavrı gösteriyor. Ara sıra annemde buluşuruz ama sürekli bana gelmek istiyor

Burda konu kedi değil ki ya? Birinin evine gidiyorsan o evde onun kuralları geçerlidir. Kiminle nasıl yaşayacağına o karar verir. Çocuğunun alerjisi varsa buna yönelik ilaçlar var ya da rica edebilir odaya götürür müsün diye. Hiç olmadı siz giderdiniz evlerine. Yok sahiplendir yok şöyle böyle emrivaki yapılamaz. Bu ister kedi olsun ister vazo fark etmiyor. Hiç sevmem alanıma girilmesini, müdahale edilmesini.

Ben anlamiyorum. Tamam hayvanları hepimiz çok seviyoruz. Ama bazı insanlar gerçekten taparcasina seviyor bu bana pek normal bir ruh hali gelmiyor. Bir insanın kardesinden daha değerli olamaz hiçbir şey. Tabiki bu demek değil ki kedinizi sahiplendirin. Ama orta yol bulunabilirdi. Alerji tedavi edilemiyor maalesef alerjiye sebep olan şeyden uzak kalmak gerekiyor. Geldiler mi kaç gün kalıyorlar bilmiyorum ama, birkaç gunlukse eğer idare edilebilirdi kedi yegeninizin olmadigi bir odada takılabilirdi. Ben sizde genel olarak bi insan sevgisi olmadigini hissettim, yanilip yanilmadigimi merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim
Kediye tapmakla alakası yok ki. Ablası biliyor çocuğun alerjisi olduğunu inatla eve geliyor. Çocuk kötü olacak belli ki inat etmesindeki amaç ne? Ev oturması çocuğundan kıymetli mi o zaman? Kimse kimsenin evine barkına karışamaz. Dışarıda buluşabilirler ya da konu sahibi onlara gelebilir ama abla ısrarla konu sahibine gelmeye devam ediyor. Konu kedi değil başka bir şey olsa da böyle emrivaki yapılamaz.

Öncelikle herkese merhaba. Benim yaklaşık 2 senedir baktığım dünya tatlısı bir kedim var. Aynı zamanda iki tane yeğenim var ve yeğenlerimden birinin alerjisi var. Ne zaman bana gelseler yeğenim hemen öksürük krizi tutuyor gözleri sulanıyor. Aslında daha kız kardeşimi çok uyardım kızını tedavi ettir diye ama dinlemedi. Bugün yine bana geldiler ve yeğenimin alerji krizi tuttu. Bu defa kız kardeşim bana bağırmaya başladı artık kendini sahiplendir ne zaman gelsek çocuk rahatsızlanıyor dedi. Fakat ben kedimi çok seviyorum her ne olursa olsun ondan vazgeçmem. Derken kavgaya tutuştuk. Bir daha kesinlikle evime ayak basma artık seni görmek istemiyorum dedim. Kedimi sahiplendireceğime seni silerim dedim. Şuan o kadar sinirliyim ki içimi dökmek istedim
Niye hayatı birbiriniz için bu kadar zorlaştırıyorsunuz. Kedi alerjisi kediyle çok fazla etkileşime girmeyen insanlarda sorun yaratmıyor çok fazla. O nedenle ben de çocuğumu tedavi ettirmeyi tercih etmezdim muhtemelen. Ama bunun çözümü karşı tarafa kedini sahiplendirmek demek mi? Tabii ki değil. Uygulanması gereken çözüm sizin evde bulusmamak. Dışarıda buluşun ne güzel.

Niye hayatı birbiriniz için bu kadar zorlaştırıyorsunuz. Kedi alerjisi kediyle çok fazla etkileşime girmeyen insanlarda sorun yaratmıyor çok fazla. O nedenle ben de çocuğumu tedavi ettirmeyi tercih etmezdim muhtemelen. Ama bunun çözümü karşı tarafa kedini sahiplendirmek demek mi? Tabii ki değil. Uygulanması gereken çözüm sizin evde bulusmamak. Dışarıda buluşun ne güzel.
Dışarda buluşmayı teklif ettiğim zaman da sen bizden rahatsız mı oluyorsun diyor

Kediye tapmakla alakası yok ki. Ablası biliyor çocuğun alerjisi olduğunu inatla eve geliyor. Çocuk kötü olacak belli ki inat etmesindeki amaç ne? Ev oturması çocuğundan kıymetli mi o zaman? Kimse kimsenin evine barkına karışamaz. Dışarıda buluşabilirler ya da konu sahibi onlara gelebilir ama abla ısrarla konu sahibine gelmeye devam ediyor. Konu kedi değil başka bir şey olsa da böyle emrivaki yapılamaz.
Anlayışınız için teşekkür ederim

Ben burda kendimi haksız görmüyorum eğer rahatsız oluyorsa evime gelmez yada gelirken çocuğunu getirmez
Çocuğunu dediğiniz kişi sizinde yeğeniniz ne kadar nefret dolu konuşuyorsunuz.Kız kardeşinizin yerinde olsam zaten sizin gibi çocuğumdan bahsederken sanki düşmanı gibi bahseden bir insanı görmek için çocuğumu hasta etmem.Kardeşiniz kediniz için söylediği sözde haksız ama siz genel olarak orta yol bulmak şöyle dursun gelmesin o zaman diyerek daha haksızsınız.

Çocuğunu dediğiniz kişi sizinde yeğeniniz ne kadar nefret dolu konuşuyorsunuz.Kız kardeşinizin yerinde olsam zaten sizin gibi çocuğumdan bahsederken sanki düşmanı gibi bahseden bir insanı görmek için çocuğumu hasta etmem.Kardeşiniz kediniz için söylediği sözde haksız ama siz genel olarak orta yol bulmak şöyle dursun gelmesin o zaman diyerek daha haksızsınız.
Ben yalnız yeğenim olduğunu inkar etmiyorum ayrıca nefret dolu dolu da değilim. Orta yolu bulmak için başka yerlerde görüşmeyi teklif ettiğim zaman tavır alıyor. Gelmesin demiyeceğim ne diyeceğim. Sonuçta yeğenimin kedi tüyüne alerjisi var kız kardeşim buna rağmen ısrarla gelmek istiyor. Ev benim düzen benim kedi benim. Kedimden rahatsız olanın evimde ne işi var

Ben yalnız yeğenim olduğunu inkar etmiyorum ayrıca nefret dolu dolu da değilim. Orta yolu bulmak için başka yerlerde görüşmeyi teklif ettiğim zaman tavır alıyor. Gelmesin demiyeceğim ne diyeceğim. Sonuçta yeğenimin kedi tüyüne alerjisi var kız kardeşim buna rağmen ısrarla gelmek istiyor. Ev benim düzen benim kedi benim. Kedimden rahatsız olanın evi
Kardeşinizin ısrarla gelmek istemesi de tuhaf siz onlara gidin maksat birlikte olmak değil mi?

Burda konu kedi değil ki ya? Birinin evine gidiyorsan o evde onun kuralları geçerlidir. Kiminle nasıl yaşayacağına o karar verir. Çocuğunun alerjisi varsa buna yönelik ilaçlar var ya da rica edebilir odaya götürür müsün diye. Hiç olmadı siz giderdiniz evlerine. Yok sahiplendir yok şöyle böyle emrivaki yapılamaz. Bu ister kedi olsun ister vazo fark etmiyor. Hiç sevmem alanıma girilmesini, müdahale edilmesini.
Maalesef kedimi ilk sahiplendiğimden beri bu sorunu yaşıyorum. Gerçekten yoruldum artık

X