kız isteme, ailemin abartı istekleri, tarafların anlaşamaması

Okudum Ama gercekten bunlari okurken tiksindim, bir bayan olarak utandim,halen bu tarz düsünüp bunlari yapan aileler kaldimi...yazik geecekten
Siz Kac yasindasiniz,kariyeriniz ne durumda bilemiyorum Tabiki.ama bir insanin en iyi garantisi aldigi egitimdir ve yapmis oldugu kariyerdir.
Diyecem cok sey var Ama fazla söze gerek yok.allah herkesin gönlüne göre versin. Erkek krdesin varmi bilmiyorum Ama baban gelinine ev alacakmi?300 gram altin takacakmi? Biraz empati yapilmali neyse...

yarin öbür gün kv kp böyle böyle tavirli diye konu acarsan sasirmam. simdiden ailen negativ enerjiyi bir güzel depoluyor. ya gelecegini düsünen baban hic mi akil edemiyor evlilik sürecinde o evi esin sattira bilir altinlari yok edebilir senin rizan ile???

dinimiz zaten yillar öncesinden belirlemis simdide moda evlilik sözlesmesi yaparsin mis gibi ayrilik durumunda garantide olursun.

zaten varlikli insanmis. o lüks yerde yasarken seni cöplükte yasatmaz akil var mantik var.

Pardon siz uçuyor filan misiniz ? Babanizda ki bu ego nedir ? Nerden gelir ? Kusura bakmayın da ben olsam mal mi satın alıyoruz kız mi alıyoruz derim. Babanız resmen başlık parası istiyor daha söz kesmeden koparacaklari malın derdine dusmusler bir konuşun belki oğlan tarafı sizi istemeyecek ?

Merhaba kızlar. Öncelikle hepinizin yorumuna çok ihtiyacım var. bitek ben mi böyle düşünüyorum işin içinden çıkamadım sürekli ağlama krizlerindeyim..
Özetle, teyzemin yakın arkadaşı olan bir kadının, akrabası ve aynı zamanda patronu olan çocukla birbirimize yakıştırıldığımız için evlilik amacıyla tanıştırıldık. 2 aydır görüşüyoruz. Kendisi avrupada yakın bir ülkede belli başlı iş yerleri sahibi olan orada tanınmış türk bir ailenin çocuğu. Maddi durumları çok iyi. türk ama yurtdısında yaşıyor. Çocugun annesi, ablası ve halası türkiyede bizden uzakta yaşıyorlar. babasıyla ikinci eşi ve amcasıyla eşiyse yurtdısında yaşıyolar. --yani aile bölük börcük geldiklerinde herkes bir taraflardan uzaklardan toplanıp geliyor.-- Birbirimizi seviyoruz, ilk görüste aşık olduk diyebilirim. her haftasonu yurtdısından buraya geliyor beraber vakit geçiriyoruz.

Ama ailem çocuk yurtdısında diye kattiyen istemiyolar. başta ben zaten beğenmem diye annem öylesine teyze ısrar ettiği için konuşmamıza izin vermişti. ama biz birbirimizi sevdik ve iyi anlaştık.
Çocuk bir kez ailesini heryerden -yurtdısı ve yurtiçi- toplayıp trakyaya bize tanışmaya geldiler. aynı zamanda niyetlerini de belirttiler kız isteme faslıda oldu. babası beni yurtdısında istediğim bölümde okutcağını hatta okula rahat gitmem için araba alcagını söyledi. Ama altın gibi seyler konuşulmadı. babam biz biraz düşünelim diyip yolcu etti aileleri.

Şimdi babam tekrar erkek tarafını bugün kararı için aradi. Kaynatama demiş ki gelin yine etraflıca konuşalım. adamda demiş önce söz keselim adı konulsun sonra konuscaklarımızı konusuruz bos gelip bos gitmeyelim. babamda söz möz yapmıyorum önce konuscaz demis adamda kabul etmemiş siz bilirsiniz diyip kapatmışlar telefonu. babam bu sefer sadece çekirdek aile gelsin anne baba amcası ve cocuk gelsin detaylıca ne isticeğimizi konuşalım kalabalık gelmesin istiyor. Eğer bu geldiklerinde anlaşırlarsa isteklerimiz kabul olursa söz tarihi ileri tarihe belirleriz sonrada söz yapariz diyor.
babamın isteyeceği şeyler, -daha karsı tarafın bunlardan haberi yok- oturcağımız evi benim üzerime yapmaları, 300 gram altın ve gerdanlık seti. ben bunların hiçbirini kattiyen istemedim. anlaşma yapar gibi önce bunları kabul edicekler sonra seni vericez ilerde başka bi tarifte sözün kesilecek diyor. karşı tarafın ailesi ise önce söz keselim sonra konuşcaklarımızı yapılacakları konuşalım diyor. sevgilim diyorki zaten baban ne konuşcakki biz ev alıcağımızı söyledik e dügünde yapılcak başka ne konusucak baban hala bizi bosuna cağırıyorlar, etraflıca herkesi cağıralım söz keselim sonraki sürecte herşeyi kim ne alcaksa konusuruz diyor.

yani iki tarafın anlaşamadığı nokta sözden önce mi sonra mı isteklerin konuşulacağı.. ve bu geldiklerinde yüzüğü takıp gitmek istiyolar, babamlar sözü baska tarihe atip herkesi cağırmak istiyor.
ailemle çok kötü kavga ettim. siz beni mal gibi veriyosunuz siz bana ne yaptınız ki karsı taraftan ne evii bekliyosunuz diye ne kavgalar ettim dün. babamın tek dediği biz seni garantiye almaya calısıyoruz o ev senin garantin. şimdi buraya neler yazarim da, kafanızı şişirmek istemiyorum.

ailemin bu denli aşırı altın ve ev istekleri, yurt dışından sürekli insanları ayagına cagırmaları normal midir. ben kendimi mal gibi hissediyorum. altin ve ev zaten alırlar üstlerine düsenleri yaparlar buna süphem yok cünkü karsı durumun maddi durumu bizi 20 ye katlayacak sekilde. ama babam illa kesim kesmek istiyor.. annem dediki senin için onurumdan gururumdan vazgecip karsı tarafın istediğini kabul edemem al esyalarını sen kaç git diyor. ve her kavgada bunu söylüyor. en sonunda kacıp gidicem. benim mutluluğum için kılını kıpırdatmayan insanları bende istemiyorum. yanlışmı düsünüyorum
Ana baba tribi yüzünden karşı tarafı kaybetmek istemiyorsanız “ailem ne isterse istesin bunlar benim isteklerim değil” deyin bence onlara. Bir de garantiye almak neymiş ne çirkin laf...

yorumunuz için teşekkür ederim. bende aynı şekilde düşünüyorum. ama yakınlarımız da kız verirken bu konular baştan kız verilmeden konuşulduğu için babam bunu normal karşılıyor. biz herşeyi senin için istiyoruz kendimiz için 1 lira istemiyoruz diye duygu sömürüsü yapiyorlar. iyice araştırdılar zaten, arastırmalar sonucu cok zengın bi aile oldugunu duyunca bu isteklerde bulunmak istedi
Aç gözlülük değil de ne bu ?

Kendisi annene 300 gr altın mı almış da şimdi sevgilinden isteyecek ? babalar gururlu olur yahu ..ne demek hayatını garantiye alıyorum ? Baba, sevgilim hayatımı garantiye alamıyorsa sen alırsın ,diyemedin mi ? Satılık olmadığını ailene anlatman gerek ..

Siz eminmisiniz asik oldugunuza...oyle istahli istahli karsi tarafin cok zengin oldugundan bahsediyorsunuz ki agzim sulandi..benim kuzenim neredeyse bi ilcenin sahibi olan biriyle evlendi asik(!) olarak hemde..ama kuafore bile gidemiyor evde kendi kesiyor sacini para vermedikleri icin
Zaten öyle ilçe sahibi oluyorlar :dondurma:

Kaçmayın suçlu musunuz siz sanki?

Resitsinizdir sanırım yasiniza bakmadim.

Ailenize ben satılık değilim deyin.

Muhim olan mutlulugunuz.

Üstünüze ev yaptirmak nedir ya?

Aileniz bosanma hazirlikli düğün niyetinde mi?

Ben de olsam huylanirim Bulgaristan üç kagitcilari ve evlilik dolandiricilari hareketi bunlar.

Haklisiniz aileniz epey uçmuş.

Ailenize söz gecirecek aklı başında büyükler vardır insallah.

Bu karmasada Allah kolaylik versin.

Ailenize söyleyin isteyeceklerini konuşsunlar.

Es adayiniza da sizin bu konunun dışında oldugunuzu iyice belirtin.

Damat tarafi da kapsin yüzükleri gelsin.

Madem aileniz herkesi cagiracak yuzukler de takılır.

Herkes etegindeki taslari döker.

Siz dusunmeyin herkes düşünsün.

Siz stresten hasta olmayin da

60 bin tl lik altın mı olur ya. Anladığım kadarıyla mehir mahayetinde istiyorlar ama mehiri zaten evlenecek kadının kendisi belirler? Bunu söyle canım 300 gram altın nasıl bir miktardır aklım mantığım ermedi. Hadi durumları iyi çok çok 150 gram. Sen istemiyorsun abartı geliyor diye söylüyorum. Sonuçta utanıyorsun anladığım kadarıyla bu derece fazla istekleri olmasından.

Merhaba kızlar. Öncelikle hepinizin yorumuna çok ihtiyacım var. bitek ben mi böyle düşünüyorum işin içinden çıkamadım sürekli ağlama krizlerindeyim..
Özetle, teyzemin yakın arkadaşı olan bir kadının, akrabası ve aynı zamanda patronu olan çocukla birbirimize yakıştırıldığımız için evlilik amacıyla tanıştırıldık. 2 aydır görüşüyoruz. Kendisi avrupada yakın bir ülkede belli başlı iş yerleri sahibi olan orada tanınmış türk bir ailenin çocuğu. Maddi durumları çok iyi. türk ama yurtdısında yaşıyor. Çocugun annesi, ablası ve halası türkiyede bizden uzakta yaşıyorlar. babasıyla ikinci eşi ve amcasıyla eşiyse yurtdısında yaşıyolar. --yani aile bölük börcük geldiklerinde herkes bir taraflardan uzaklardan toplanıp geliyor.-- Birbirimizi seviyoruz, ilk görüste aşık olduk diyebilirim. her haftasonu yurtdısından buraya geliyor beraber vakit geçiriyoruz.

Ama ailem çocuk yurtdısında diye kattiyen istemiyolar. başta ben zaten beğenmem diye annem öylesine teyze ısrar ettiği için konuşmamıza izin vermişti. ama biz birbirimizi sevdik ve iyi anlaştık.
Çocuk bir kez ailesini heryerden -yurtdısı ve yurtiçi- toplayıp trakyaya bize tanışmaya geldiler. aynı zamanda niyetlerini de belirttiler kız isteme faslıda oldu. babası beni yurtdısında istediğim bölümde okutcağını hatta okula rahat gitmem için araba alcagını söyledi. Ama altın gibi seyler konuşulmadı. babam biz biraz düşünelim diyip yolcu etti aileleri.

Şimdi babam tekrar erkek tarafını bugün kararı için aradi. Kaynatama demiş ki gelin yine etraflıca konuşalım. adamda demiş önce söz keselim adı konulsun sonra konuscaklarımızı konusuruz bos gelip bos gitmeyelim. babamda söz möz yapmıyorum önce konuscaz demis adamda kabul etmemiş siz bilirsiniz diyip kapatmışlar telefonu. babam bu sefer sadece çekirdek aile gelsin anne baba amcası ve cocuk gelsin detaylıca ne isticeğimizi konuşalım kalabalık gelmesin istiyor. Eğer bu geldiklerinde anlaşırlarsa isteklerimiz kabul olursa söz tarihi ileri tarihe belirleriz sonrada söz yapariz diyor.
babamın isteyeceği şeyler, -daha karsı tarafın bunlardan haberi yok- oturcağımız evi benim üzerime yapmaları, 300 gram altın ve gerdanlık seti. ben bunların hiçbirini kattiyen istemedim. anlaşma yapar gibi önce bunları kabul edicekler sonra seni vericez ilerde başka bi tarifte sözün kesilecek diyor. karşı tarafın ailesi ise önce söz keselim sonra konuşcaklarımızı yapılacakları konuşalım diyor. sevgilim diyorki zaten baban ne konuşcakki biz ev alıcağımızı söyledik e dügünde yapılcak başka ne konusucak baban hala bizi bosuna cağırıyorlar, etraflıca herkesi cağıralım söz keselim sonraki sürecte herşeyi kim ne alcaksa konusuruz diyor.

yani iki tarafın anlaşamadığı nokta sözden önce mi sonra mı isteklerin konuşulacağı.. ve bu geldiklerinde yüzüğü takıp gitmek istiyolar, babamlar sözü baska tarihe atip herkesi cağırmak istiyor.
ailemle çok kötü kavga ettim. siz beni mal gibi veriyosunuz siz bana ne yaptınız ki karsı taraftan ne evii bekliyosunuz diye ne kavgalar ettim dün. babamın tek dediği biz seni garantiye almaya calısıyoruz o ev senin garantin. şimdi buraya neler yazarim da, kafanızı şişirmek istemiyorum.

ailemin bu denli aşırı altın ve ev istekleri, yurt dışından sürekli insanları ayagına cagırmaları normal midir. ben kendimi mal gibi hissediyorum. altin ve ev zaten alırlar üstlerine düsenleri yaparlar buna süphem yok cünkü karsı durumun maddi durumu bizi 20 ye katlayacak sekilde. ama babam illa kesim kesmek istiyor.. annem dediki senin için onurumdan gururumdan vazgecip karsı tarafın istediğini kabul edemem al esyalarını sen kaç git diyor. ve her kavgada bunu söylüyor. en sonunda kacıp gidicem. benim mutluluğum için kılını kıpırdatmayan insanları bende istemiyorum. yanlışmı düsünüyorum

Ev icin haklilar. Altin icin bisey diyemeyecegim.

Babanız tüm bunları isterken utanmayacak mı gerçekten inanamıyorum. Birinin karşısına geçip altın (gramı bile belirlenmiş) gerdanlık ev nasıl istenir yani ben olsam yerin dibine girmek isterim babanızın karakteri maalesef.. :oha:

Altın, hadi genel olarak isteyenleri gördük(o bile çirkin de) ev nedir ya. Ben çalışıp, çabalayıp ev alacağım; tanımadığım bir adam evi kızının üstüne isteyecek. Hani oğlanın evi olsun filan da demiyor. Neyse tam bir dolandırıcı gibi duruyor burdan.

Allah kolaylık versin diyorum. Ama şunu da ekleyeyim 2 ay bir insanı hayatına almak için çok çok kısa. Hele bir ilişkiden çıkan insan için. Duygularınızı ve mantığınızı iyi ölçün, çünkü yorumlarınızdan ailenin maddi durumundan etkilendiniz gibi gözüküyor.

300 gram altın mı
böyle bir babam olsa sogurdum ondan
hangimize 300 gram altın alındı

ev olayı çok çirkin
sen kimsin de elin herifi senin üzerine ev yapacak evlenmeden
hadi ya .....

Babanız sizi garantiye almak için başkasının malına karşılıkmı vermeli yoksa sizi okutmalımıydı meslek sahibi yapıp ayaklarınızın üstünde durmanızı sağlamalımıydı. Bir kızın garantisi mesleğidir. Çalışıp kendi parasını kazanabilmesidir.

X