Kıskanç Eş

ya sizene ne be benim 3 cocugum olmus 4 cocugum olmus sizi ilgilendirmez kac cocugum oldugu 3. Yude istersem yaparim sizi ilgilendirmez benim ozel hayatim ben buraya ozel hayatimla ilgili konu acmadim cok merakliysaniz siz 3 tane yapabilirsiniz

Evet bunlar özel değil genel genel.

İnsan küçümsemek eğitim durumuyla birilerini vurmak çok yanlış biliyorum ama dayanamayacağım.

İlkokul lise mezunu ev hanımlarının fikrileri sabit katiyen değişmiyor( kendini geliştirmiş, dünya görüşü mahallesinden ibaret olmayanları tenzih ediyorum) . Sürekli bir yerden yakalayıp doğruymuş fikirleri gibi savundukca çoşuyor. Eeee olan olmuşşş o zaman çocukları napsın diyor. Hadiii buna cevapp ver hadiğğğ diye bekliyor üstelik içten içe diyor oovv nasıl sordum ama haa bozuldu kaldı bunu yaparken üstelik Kendisinin bir fikri yok. Sorsak sizce ne yapsın. İki lafı bir araya getirip ifade edemez.Yemin ederim ellerim titriyor sinirden. Israrla bunu diyor ve çok emin fikirlerinden eee çocukları ne yapsın. Sence ne yapsın? Hatalarından ders almasın mı?

Lisans ,yüksek lisans, doktora mezunu olan öğretmen, doktor, avukat, diş hekimi vb meslek grupları ,aklı vicdanı hür okumamış veya okumuş ev hanımları ise bir şekilde elinden tutmaya çabalıyor yanlış yapmışsın ama ayağa kalkabilirsin hatalarını kabul et ve yoluna bak herkes senin yanında olur diye öğütler veriyor. Çocukları yaptın tüh bak işte gördün mü başına geleni oh olsun demiyor. Bak olay böyleyken göremeyip çocuk yapmışsın ve yanlış bir durum olmuş ama bunu toparlama hayatını düzeltme imkanın var ve lütfen bunu yap diyorlar.

Lütfen ya gerçekten lütfen. Yalvarıyorum böyle yorumlar yapabilen kadınlar olmayın. Israrla hımm hadi bakalım bence senin dediğin yanlış hadi bakalım ( iç sesi diyor ki oovv ne bozdum yani benim fikrim doğru senden bakış açısı ovv siz kimsiniz )

Siz toplumla varsınız. Bu anlayışsızlık beni çok korkutuyor.
Kusura bakmayın ama sizin yazdığınız da çok anlayışsız bir yazı olmuş.. karşınızdakini tanımadan bu şekilde kategorize etmeniz hiç hoş değil. Ayrıca bir noktada söylediğinize ek birşey söylemek isterim, o küçük gördüğünüz ev hanımları aslında konu sahibi gibi olan kişileri daha iyi anlayabiliyor hayat tecrübesi sebebiyle. Doktora yaparak bir yere kadar gelişebilirsiniz ama hayat tecrübesi farklı şekillerde elde ediliyor.. hoşunuza gitmeyen birşey yazan üyeye de bu şekilde saldırmanız hiç iyi olmamış, şimdi kim sizin tavsiyenizi dinler ki?
Bir de beni de kafanızda kategorize etmeden avukat olduğumu söyleyeyim de belki bu vesileyle beni dinlersiniz (bunu söylememin sebebi de yazdıklarınıza göre ancak kişi iyi bir mesleği varsa yorum yapabilir gibi bir düşüncede olduğunuzu çıkarmamdır , yoksa bana göre meslek önemli değil)

21 yaşında ben daha kendimi çocuk gibi hissederdim ya nasıl cesaret gerçekten, 26 olduğumda ancak evlenmeye ikna oldum anne olmaya da 29umda ancak hazır oldum ben mi çok yavaş yaşıyorum hayatı acaba insanlar mı çok hızlı çok şaşırıyorum bu yaşta çocuk yapmayı bırak evlenemezdim ben..eğer kendi ayaklarınızın üstünde durmaya gücünüz YOKSA aileniz destek olmuyorsa boşanamayacaksanız, psikoloğa gitmeye ikna etmeye çalışın..

Konu sahibi:
Evet çok genç yaşta evlenmişsiniz bir de uzun süte flört etmişsiniz, eşinizin kıskançlıkları yine vardır ama göz ardı ettiniz sanırım.. geçmiş değişemez ama en güzeli geçmişten ders almaktır. Artık biliyorsunuz ki taviz taviz doğurur, öncelikle koskançlığıyla mücadele edin, kıskançlık bir sevgi göstergesi değil aksine öz güven problemidir. Bunu kabul etmeyin, bu durumu siz değiştiremezsiniz karşınızdaki değişmeli. Siz ne yaparsanız yapın eşiniz kendi problemini çözmedikçe sizi kısıtlamaya devam eder. Öncelikle iş bulun. Bir süre evde olmanız gerek çocuk yüzünden, o zaman açık öğretime başlayın, zaten çocuk gelişimi okumuşsunuz, üstüme devam edin eğitiminize. Bu da boşanıp boşanmamanıza göre değişmesin, kendiniz ve iki çocuğunuz için yapın bunu.
Şiddete şiddetle karşılık vermeyin çünkü onu haklı konuma düşürüyorsunuz. Kimse kimseye şiddet uygulayamaz, siz de yanlışa yanlışla karşılık vermeyin, şiddet kabul edilemez bir davranıştır, birdaha şiddet görürseniz hemen polise gidin.
Bu süreçte de ailenize olayları tüm çıplaklığıyla anlatın.. bu süre içinde eşinizde olumlu bir gelişme olmazsa o zaman ailenize baskı yapın sizi desteklemeleri için.. ve eğitiminizi tamamlarsanız onlara da yük olmadan kendi başınızın çaresine bakabileceğiniz belirtir yardım istersiniz manevi olarak..
Allah yardımcınız olsun

Kusura bakmayın ama sizin yazdığınız da çok anlayışsız bir yazı olmuş.. karşınızdakini tanımadan bu şekilde kategorize etmeniz hiç hoş değil. Ayrıca bir noktada söylediğinize ek birşey söylemek isterim, o küçük gördüğünüz ev hanımları aslında konu sahibi gibi olan kişileri daha iyi anlayabiliyor hayat tecrübesi sebebiyle. Doktora yaparak bir yere kadar gelişebilirsiniz ama hayat tecrübesi farklı şekillerde elde ediliyor.. hoşunuza gitmeyen birşey yazan üyeye de bu şekilde saldırmanız hiç iyi olmamış, şimdi kim sizin tavsiyenizi dinler ki?
Bir de beni de kafanızda kategorize etmeden avukat olduğumu söyleyeyim de belki bu vesileyle beni dinlersiniz (bunu söylememin sebebi de yazdıklarınıza göre ancak kişi iyi bir mesleği varsa yorum yapabilir gibi bir düşüncede olduğunuzu çıkarmamdır , yoksa bana göre meslek önemli değil)
Bence tekrar okuyun, akli vicdani hur okumus veya okumamis ev hanimlari da demis ; yani meslek ayrimi yapmamis. Soylediklerine tam olarak katilmasam da banli oldugu icin yazmak istedim.

Size katiliyorum tecrube cok onemli ama malesef insanimizin kendi yasadigini dogru sayma durumu da var. Siddet goren insandan "aman oldurmuyor ya", aldatilan insandan "ona da yeter bana da" laflarini duymuslugum var. Yani hersey egitim de degil tecrube de degil.

21 yaş ve iki çocuk? Yaşıtlarn üniversitede farkında mısın?
Ailen resmen seni ölmeden mezara koymuş. Mağara devrinde değiliz yahu!!!
Cehalet!

Devlet nikah başvurusunda sağlık raporu istediği gibi ek olarak da psikolog veya psikiyatrdan 'psikolojik açıdan evliliğe hazır' raporu almalı.

Yoksa bu bdvdeki konular da bitmeeeez, kadın cinayetleri de, şiddet gerçeği de...

Bir de çok rica ediyorum konu sahibine çocukları açısından yüklenip hata yaptın hata yaptın hatanı kabul et gibi şeyler yazmayın. Bu 21 yaşındaki gencecik anne çocuklarını hata olarak görmeye başlayıp çocukları şiddet gösteren eşe bırakıp kaçsa ya da yine onları hata olarak gördüğü için şu anki durumundan onları mesul tutsa ve onlara kinlenip kötü davranmaya başlasa burada kendisine hatanı kabullen yazan üyeler ne hissedecekler? Ben söyleyeyim hiçbir şey.. neden mi? Haberiniz bile olmayacak.. yaptığınız yorumların nelere sebep olabileceğini düşünün biraz..

Bu adsm tedavi olsa da duzelmez cunku huyu bu. Karakteri bu. Kiskanc cunku aslinda kendine guveni yok. Adsm bir de oyle gormus gecirmis bunlar normal geliyor.
Bir daha dovdugunde polisi ara ya da polise git ve darp raporu al ki bosanirken elinde delilin olsun. Haaaa bir de adliyelerin icinde savciluk var. Esine uzaklastirma cikarabilirsin seni dovdugunde.
Bu adamla evliligim duzelir mi dersen kesinlikle duzelmez. Omur tuketirsin sadece.
Evet dediginizi yapmaya kalktim polisi ariycaktim telefonumu aldi odaya kapatti

Kıskanç eşe çözüm var bizzat ben yasadim ama sizin eşiniz kabul etmez. Ne doktoru ne psikologu kabul etmez. Böyle olunca çözümsüz kalıyoruz. Durumunuza çok üzüldüm. Zor biliyorum ama kendinizi o evlilikten kurtarmanin yollarına bakın. Önceki konunuzda para biriktiriyorum demissiniz. Hala devam ediyor musunuz? Annenizle konusun surekli bunu dile getirin. Bu eşle işinizi coook zoe görüyorum.

Peki tanıştıktan ne kadar süre sonra evlendiniz? Hiç mi fark etmediniz bu adam böyle? 18 yaşında evlenmişsiniz de ne cesaretle hemen çocuk yaptınız? Üstelik acımadan saçlarınızı kesen bir insandan? Bu çok büyük bir psikopatlık göstergesi bence. Sonra bi de üstüne ikinci çocuğu yapmışsınız. Kusura bakmayın ama siz sanki bile bile lades olmuşsunuz biraz.
Oyle gercekten ortaokul 1 de cikmaya basladik lise sona kadar ama taniyamamisim demekki

Kıskanç eşe çözüm var bizzat ben yasadim ama sizin eşiniz kabul etmez. Ne doktoru ne psikologu kabul etmez. Böyle olunca çözümsüz kalıyoruz. Durumunuza çok üzüldüm. Zor biliyorum ama kendinizi o evlilikten kurtarmanin yollarına bakın. Önceki konunuzda para biriktiriyorum demissiniz. Hala devam ediyor musunuz? Annenizle konusun surekli bunu dile getirin. Bu eşle işinizi coook zoe görüyorum.
Malesef paralarimida yedi bitirdi araba aldi kalmadi ama tekrardan biriktirmeye basladim haberi olmadan

Yine dudak ucuklatan bir kk konusu... :sinirli:
Birbirinizi doverken cocuklar napiyor ki? Yargilamayacagim. Ama cozum ariyorsaniz cikin gidin bir kadin siginma evine. Gerisi gelir. Zaten suanda da cocuklara siz tek bakiyorsunuz resmen. Aileniz ne derse desin. Boyle hayat mi olur?
Agliyolar napabilirler oglum esimi ittirmeye calisiyo kizim agliyo cocuklarda kotu etkileniyo

X