Kiracı evden çıkmıyor, çok bunaldım

Kendinize ait başka bir eviniz yoksa eğer, barınma ihtiyacı olarak evden çıkartabilirsiniz. Yani şöyle eğer ikinci eviniz yok ise o evde oturma hakkı ilk olarak ev sahibine ait. Bir avukat ile görüşün eğer durum buysa 3 yıl süreceğini sanmıyorum. Ha eğer başka bir ev varsa üzerinize maalesef çıkartamazsınız. Sözleşmesi 5 yılını doldurmuşsa kirasını piyasa fiyatına yükseltebilirsiniz. 10 yılı doldurmuşsa sorgusuz sualsiz çıkartabilirsiniz.

Şurası sözleşmeden bahsetmiyor mu

Üstümüze başka bir ev yok

Siz emlakçı nın gazabına uğramışsınız. İhtarnameyi şimdi çekseniz 6 ay daha bekleyeceksiniz. Evi yeni almış gibisinden. Yolunuz açık olsun
Avukat veya emlakci misiniz? Bildiğim ve araştırdığım kadarıyla ev alındığından itibaren 1 ay içinde ihtar gerekiyor, sonra malesef sözleşme geçerli oluyor. Yani şimdi ihtar yerine dava açması gerekmiyor mu?

Aynen dediğiniz gibi. Yön gösteren emlakçı çıkacak bu usulsüzlüğün içinden.

İnanılmaz zor şu anda durum. Çok daha kötüsüyle karşılaştık. Dava açtıpınız anda 6 ay sonraya gün veriliyor. 1 kere karşı tarafın avukatı gelmiyor 1 kere hakkı varmış hop 6 ay daha. Sonra şanslıysanız bilir kişi atanıyor tanık istiyorlsr 6 ay daha. İçine girmeden bilmezdim. Asla sanıldığı gibi değil…. İstinafa giderse 1 buçuk 2 yıl daha ekle. Temiz 3 buçuk 4 yılı var yani….. insanlar çok ahlaksız çok!

Bu arada ev alıp aldığı gibi ihtar çekinve kiracısı delirip boşaltmıyorum lan moduna sokanlar da çok olayı… bahane lazım zaten. İyi niyetine sığınmak daha iyi bir karar sanırım… bir şey değiştirmiyor ihtar o bu şu. Devletle el ele bermiş insanların evlerini gasp ediyor evlatlarının rızkını yiyor sonra da allah allah diyorlar…

Hepsi öyle yapıyor. Güya satan adamdan komisyon almıyorlar. Ama adam 900 e satıyorlar müşteriye 950 bin diyorlar. Satıcıdan da almış oluyorlar.
Ben bir ara evimi satacaktim. Emlakcidaydi. Bir de bana iskan yokmuş falan diye zaten düşük tuttuğum miktarın çok daha altını söyledi. Ben de dedim satmıyorum ilanınızı da alın size güvenmiyorum.

Arkadaşlar kisinin üzerine başka ev yoksa ve kendisi kirada olduğunu kanıtlarsa ev aldım kiracıyim kendi evimde oturmak istiyorum diyerek kiraciyi 6 ay içinde çıkartabilir diye biliyorum yanlış mıyım?

Kuzenim avukat. Böyle bir davası var. Müvekkili başka şehirde kiracı, evinin olduğu şehre gelmek için kiracıya çık dedi. Kiracı çıkmadığı için mahkemelik oldular. dava süreci başlatıldı. 7 ay sonraya sanırım dava günü verildi.

Konu sahihi evi alınca ihtar cekseydi eli güçlü olurdu. Ama şimdi oturmasına izin verdiği evi satacak gibi duruyor. Yasal anlamda destek alın bence.

Emlakciya guvenmek, evdeki kiraciyla ev satin alma.. cok iyi niyetlisiniz. kimseye güvenmeyin daha cok zorluk cekersiniz hayatta yoksa

Eki Görüntüle 3461355
Şurası sözleşmeden bahsetmiyor mu
Burada yazilan ile kastedilen ne bilmiyorum. Avukat degilim. Kiracimiz oldugu icin , oyle denk geldikce yazilari okuyorum sadece.

Kira sözleşmesi 1 yillik yapiliyor ama gecerli sebep olmadigi surece kiraci 10 yildan once cikarilmiyor.

Sozlesme onemli tabi . Eger 5 yil dolduysa mesela ,suan hem kira guncellemesi, hem de kendim oturacagim davasi açar. Bu iki davayi da kazanacak buyuk ihtimal. Kiraci cikmazsa zararda olur bu yuzden.

Ama bazi kiracilar çıkmıyor mahkemeler uzun suruyor ve bu zarari da goze aliyor.

Evet neredeyse bir milyon daha az ama bir de avukata dunya para verecegim
Avukata sorma vs islemleri icin 15.000 civari veriliyor sanirim.noter falan toplam 20 olsun.
Suan zaman yakin vadede ev alimi icin firsat benim fikrim.
Siz bilirsiniz baska evlere bakmaya devam o zaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…