Kiracı evden çıkmıyor, çok bunaldım

Yahu emlakcilar ayakli yalan makinesi zaten en absta sesinizi cikarmayin dediginde hani hemen cikacakti diyip adamin yalanci oldugunu anlamaniz gerekirdi saflik etmissiniz arayip cikip cikmayacaklarini aorun sozlesmemiz bitti eve gecmemiz lazim diyin ihtarmi cekersiniz ne yaparsiniz artik hukuki yollara basvurun

Kendiniz konuşmaya çalışmayın. Daha önce sizi oyaladığına dair telefon görüşme kayıtlarını alın ve avukata verin. Resmi olarak mücadele edin artık. Bu kadar yumuşak olursanız kiracı çıkmaz ki.

Hayır. Emlakçımız gerek olmadığını söyledi. Emlakçıya güvendik.
Ülkede emlakçıya güven olmayacağını sağır sultan bile biliyordur. Adam sizden alacağı komisyon için her şeyi söyleyebilir. Adam parayı aldı sizle işi bitti ne yapabşlir ki sizin kiracınıza
İhtar çekmeniz gerekiyordu şimdiye süresi dolar boşaltırdı hey gidi

Kiracılı ev aldım ben de
piyasaya göre 100 bin daha uygundu geçen sene.
Şimdiki aklım olsa asla almam.
Çok strese girdim.
4 ay sonra çıktılar ama kadın sürekli orada oturmam, burada oturmam deyip durdu.
Ondan oncesi emlakçı hem evin satışından 50 bin cebine koydu hem de komisyondan 33 bin cebine koydu.
Farkındaydık ama ev sahibiyle de irtibata gecemedik, geçsek de emlakçı paşa keyfim bilir diyecekti:)
Lakin ben helal etmiyorum.
Sahibi olmadığı bir malın hem üzerine para koyup, hem de komisyonunu aldı.
Neyse konuya gelecek olursak tez elden ihtar çekin.

Evi siz kiraya vermiş olsaydınız ve oturdunuz il ilçe neyse orda başka evinizde olsaydı evet uyardı süreç ama şu an siz avantajlı konumdasınız. Hatta ona şu teklifide suna bilirsiniz sizin çıktınız eve o kiracı olarak gelsin nihayetinde bir ev arıyordu yani değişik tokuş olacak bu teklifi de sunun. Ha ev sahibi bizi evden çıkarıyor çık evimizden diye zırlayada bilirsiniz.
Aynı teklifi sunduk, bizim çıktığımız eve taşınabilirsiniz diye, istemediler. O semtten istiyorlarmış

Bu devirde tanıdığa güvenilir mi? Hele emlakçıysa aman..
Evi alır almaz 1 ay içinde ihtar çekmeniz gerekiyordu. 6 ay içinde çıkacaktı siz naptiniz ya, hiç mi okuyup araştırmadınız. Bundan sonra avukatla ilerleyin.

Aynı bizim iki sene önce yaşadıklarımız. Tatili beklediler sonra ev bulamıyoruz dediler, ben buldum attım onlara e ben oralarda oturmam dedi. Aynı muhitte baktım çok pahalı dedi, aynı zamanda ne kira ne aidat odemediler söz verdikleri tarihten 6ay geçti çok darladik biz çıkın artik evimize gecicez diye. En son kirayı şunu bunu bize takip çıktılar. Bizde hukuki yönünü bilmediğimiz için ihtarname falan, cikmayacak diye çok korktuk ama çok şükür çıktılar.
yeter ki kirayı aidatı falan taksınlar ama çıksınlar. artık bıktık

LÜTFEN TAM OKUYUN, ÇOK BUNALDIM

Merhaba hanımlar. Biz eşimle 6 ay önce ev satın aldık. Ev sahibi olduk. Kirada oturuyorduk. Başka evimiz yok. Evin içerisinde zaten oturan bir kiracı vardı. Aile büyüklerimiz bize dediler içinde kiracı var bu evin, çıkmazlar, işiniz zor diye. Bizde olumlu tarafından baktık ve emlakçımızın da güvence vermesiyle evi aldık. Emlakçımız bize dedi ki, 1 aya kalkmadan evi boşaltacaklar merak etmeyin, tamam dedik. 1 ay geçti hiç ses seda yok, kiracı eşimi aradı, çocuğu için yaz tatiline kadar birkaç ay mühlet istedi, tatil olur olmaz evden çıkacağız dedi. Garipsedik başta, emlakçımızla konuştuk, bize sakın ses etmeyin, suyuna gidin yoksa evden çıkmaz, bir dava açsa 3 yıl oturur evinizde dedi. Sustuk tamam dedik. Okullar tatil oldu, sonra dediler ki, bayram sebepli 1 ay kadar daha izin verin, tamam dedik, sonra dediler ev bulamadık, tamam dedik, en sonda dediler ki, ev bulduk ama içinde kiracı var, birkaç aya anca çıkacak, müsade edin. Ve dediği zamana da 2 hafta falan kaldı, ses yok seda yok. Ayrıca kiracımız çok cüzi bir miktara kalıyor. 2000 3000₺ gibi komik bir fiyat. Bizim kiramızın yarısından az.
Anlayacağınız bizim iş arap saçına döndü. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Malımızla rezil oluyoruz. Nolur ne yapmamız lazım, yardım edin, daha önce böyle bir durum yaşayanlardan tavsiyeler istiyorum.
Benim ev sahibi de azitik ama sizin olayda kiraci insafsizmis 2-3bin nedir bare bi 10bin yap

Bu devirde tanıdığa güvenilir mi? Hele emlakçıysa aman..
Evi alır almaz 1 ay içinde ihtar çekmeniz gerekiyordu. 6 ay içinde çıkacaktı siz naptiniz ya, hiç mi okuyup araştırmadınız. Bundan sonra avukatla ilerleyin.
Şöyle, biz böyle hukuksal süreçler hakkında hiçbir bilgimiz yoktu zaten, mesela 1 ay içerisinde hemen ihtar çekmek gerektiğini falan bilmiyorduk. Biz tüm işi emlakçıya bıraktık, güvendik. Keşke araştırsaymışız. Çok pişmanım

Şöyle, biz böyle hukuksal süreçler hakkında hiçbir bilgimiz yoktu zaten, mesela 1 ay içerisinde hemen ihtar çekmek gerektiğini falan bilmiyorduk. Biz tüm işi emlakçıya bıraktık, güvendik. Keşke araştırsaymışız. Çok pişmanım
Geçmiş olsun. Bende bilmiyordum ama insan ev alınca araştırıyor, öğreniyor mecburen. Sizin hatanız emlakciya güvenmek olmuş. Ona söyleyin, konuşup nasıl cikartiyorsa çıkartsın. Kiracilarada söyleyin, önümüzde ay eve taşınmak istiyoruz, evi boşaltın.
İnşallah kendi kendilerine çıkarlar yoksa mahkeme çok uzun sürüyor.

Arkadaşlar kisinin üzerine başka ev yoksa ve kendisi kirada olduğunu kanıtlarsa ev aldım kiracıyim kendi evimde oturmak istiyorum diyerek kiraciyi 6 ay içinde çıkartabilir diye biliyorum yanlış mıyım?
İhtarname süresi olan 1 aylık süreyi geçmezse 6 ay içinde çıkarabilir evet. Ama bu arkadaşlar yasal süreyi geçirmiş. Mahkeme ile çıkarmaları gerekecek mahkeme lehine sonuçlanır ama çok uzun sürüyor maalesef. Yine bir ihtarname çekerek şansını deneyebilir belki çıkmak zorunda olduğunu düşünür çıkar ama şu anda mahkeme kararı olmadan çıkma zorunluluğu yok.

1 ay içerisinde ihtar çekseydi evet ama şimdi sözleşmenin bitmesi lazım diye biliyorum
Zamanında kredi faiz oranları çok munasipken ev almaya niyet ettik kiralar malum.. bulduk da ama hangi evi bulsak hep kiracı vardı ve hiç çıkmaya niyeti yoktu biz aynı anda hem Kira hem kredi borcu ödeyemedik kiracı ile çık çık diye kavga dövüş yapacak insanlar da değildik bu yüzden göz göre göre kac tane evi almaktan vazgeçtik.. sonra zaten deprem oldu ve kredi faiz oranları uçtu aylık ödeme asgari ücreti geçti ve zaten bankalar da kredi vermiyordu bu yüzden kaldı gitti artık da şu ekonomi de mümkün değil asla .. insan üzülüyor cidden bu aileye de üzüldüm.

Zamanında kredi faiz oranları çok munasipken ev almaya niyet ettik kiralar malum.. bulduk da ama hangi evi bulsak hep kiracı vardı ve hiç çıkmaya niyeti yoktu biz aynı anda hem Kira hem kredi borcu ödeyemedik kiracı ile çık çık diye kavga dövüş yapacak insanlar da değildik bu yüzden göz göre göre kac tane evi almaktan vazgeçtik.. sonra zaten deprem oldu ve kredi faiz oranları uçtu aylık ödeme asgari ücreti geçti ve zaten bankalar da kredi vermiyordu bu yüzden kaldı gitti artık da şu ekonomi de mümkün değil asla .. insan üzülüyor cidden bu aileye de üzüldüm.
İhtiyacı olmayan 2. 3. Evi aldı o düşük faizlerle ihtiyacı olan zaten kiracı var içinde diye alamadı. şimdi o ev sahipleri milletin tepesine bindiler fahiş zam yapa yapa bir de biz ne zorluklarla aldık diye konuşup duruyorlar. Bedava parayla ev aldılar o bankaların bedava dağıttığı kredilerden doğan görev zararları milletin sırtına yüklendi bir de ev sahipleri yüklendi. Bazı arsız kiracılar hariç ben kiracılara çok üzülüyorum açıkçası ev sahibi ne zaman çıkaracak kaygısıyla yaşamak çok zor.

Kiracılı ev büyük kumar gerçekten. Biz de kiracıyız, eski ev sahibimiz evlenicem dedi yazılı bi şey istemedik istedikleri tarihte çıktık, napalım insanların evine de çökemeyiz yani mecbur

Evi alir almaz ihtar cekecektiniz..
Sözleşmenin ne zaman biteceğini nerden öğrenebiliriz
Siz avukata danisin. Sozlesmeye gerek yok. Kendim oturacagim diye dava acabilirsinix. Ama davalar uzun duruyor iste.
Siz konusun, kisa sure icinde cikmazsa mahkemeye vereceginizi soyleyin. Mahkemede hakli durumda oldugunuz icin, her turlu kazanirsiniz ve onlar zararda olur.
Ama keinlikle avukatla konusun.

X