Kiracı evden çıkmıyor, çok bunaldım

Yeni kiracılı ev alacak arkadaşlar. Evi alacağınız ev sahibine noterden çıkış taahhütnamesi alma şartı koyun. O zaman çıkarabiliyorsunuz. Kiracı zaten sorun çıkarmayacaksa gider 3 dkda verir imzasını. Sorun çıkaracaksa da belli olur.

Evinize yeni kiracı sokacaksanız da 2 eş de noterden çıkış taahhütnamesi vermeden asla kiralamayın. 1 yıl acımasız evet ama 3 4 yıllık kesinlikle kendinizi güvenceye alın. Devlet sizi korumayacak. Çok mağdur olursunuz.

Yanlış bilmiyorsam aldıktan sonra bir ay içinde ihtar çekmeniz gerekiyordu. Emlakçı sanki bilmiyor bu durumu sizi oyaladı gibi.

Vallahi bilemem ama biz aynı işlemleri yaptık. Çok inatçı akademisyen bir adamdı. 1.5 seneyi bulmadı kararı çıktı. Ben kendi örneğimden yola çıkarak söyledim açıkçası.

Ya konudan bagimsiz ama 19 yasinda ne evliligi kiz. Sen 19san kocan kac. Iste boyle bilip bilmeden ugrasirsiniz. Uzuldum artik mahkemeyle cikarirsiniz insallah yoksa cikmaz bunlar.

Baştan sona yanlış bilgi vermişsiniz. Bu bilgileri nereden edindiniz ?

Arkadaşlar kisinin üzerine başka ev yoksa ve kendisi kirada olduğunu kanıtlarsa ev aldım kiracıyim kendi evimde oturmak istiyorum diyerek kiraciyi 6 ay içinde çıkartabilir diye biliyorum yanlış mıyım?
Hayır 1 ay içinde ihtar çekmediyse 6 ay içinde çıkartamaz. Artık kira sözleşmesinin tarafıdırlar
Kişinin üzerine ev yoksa da dava yoluyla tahliye ister ki ortalama 3-4 yıl sürer sonuçlanması kesinleşmesi

3 yıldan aşağı sürmez.

Baştan sona yanlış bilgi vermişsiniz. Bu bilgileri nereden edindiniz ?
İş yerinden ki abiden. Buraya da yazdım hatta ihtarnamenin zamanı var mı bilmiyorum ama çekiliyormuş diye. Yalnız abinin evinde oturan devlet memuruydu o etkili olmuş olabilir ki ihtarnameyi çeker çekmez 1 hafta içinde evden çıktı. Bir de asliye hukuktan emin değildim yazdım zaten. Diğerleri öneriydi yani bir bilgi edinmeye gerek yok.

Konu sahibi sana gelince bak sana verilen önerilerin neredeyse hepsi yanlış ve karman çorman. Son mesajlarıma bak kaç tane yanlış düzelttim
Kira hukuku hukukun en karmaşık ve zor alanıdır. Bir kira hukuku davası almak yerine 10 ağır ceza davası aşmayı tercih eder avukatların çoğu.
Ve sen hala ısrarla bir avukata danışmak yerine böyle hukukun en karmaşık alanıyla ilgili forum köşelerinden bilgi toplamaya çalışıyorsun

İş yerinizdeki abiden öğrendikleriniz gerçek değil.Verdiğiniz bilgiler tamamen hatalı. İhtarın hukuki mahiyeti yoktur tek başına. Sadece dava için ön şarttır. İhtar çekmeden dava açılamaz çoğu durumda.
Memur olması da çoğu kişinin umrunda bile olmaz. O abinizin şansına denk gelmiş.
Kira hukuku iş yerindeki abiden öğrenilecek bir alan değildir. Bak 60 hukukçunun olduğu grupta bile habire kira hukuku ihtilafı yaşanıyor. O sebeple böyle hukuk alanında bilgiler vermeyin kulaktan dolma

Eklentiler

• IMG_1057.jpeg
    107,8 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_1058.jpeg
    85 KB · Görüntüleme: 42
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…