Kendimi onun eşi gibi hissedemiyorum

Yeni dogmus yigenine bileklik ve kiyafet almasi cok normal
Siz daha yeni hamilesiniz, oyuzden erken diye dusunuyor. Bu da bana cok normal geliyor.
2000 tl paranin da 1250 tlsini istemek de dogru degil, onun da cebinde para kalmali
Evin eksiklerini siz neden aliyorsunuz ve ya bir eksiyiniz oldugunda neden para istiyorsunuz?
Bu bu bu eksiklerim var disari cikalim al de o kadar.
Bebeginiz de azacik buyusun, kendisi her seyini a-dan z-ye alacak, merak etmeyin. Yegeni icin boyle telaslanan kendi bebegi icin neler neler yapar ...
İnşallah öyle olur da hayal kırıklığına uğramam

Bu yazdıklarınızı eşinizle açık açık hiç konuştunuz mu? Bazen erkekler biz gibi düşünemeyebiliyor. Çok ince düşünceli olanları tenzih ediyorum. Bence yazdığınız gibi anlatın kendisine hem böylelikle aradaki iletişimsizlik kalkar. Kendinizi de kötü hissetmeyin o eve para getiriyorsa siz de evdeki işleri döndürüyorsunuz. Daha çok yeni evli olduğunuz için bu sıkıntılar var.

Bir de yağ, deterjan vs. gibi pahalı şeyleri elinizdeki parayla almayın. Eşinize alışverişe çıkmamız lâzım canım deyin ve çıkın ne eksikse alın. O zaman hem o öder hem de yaşamın ne kadar pahalı olduğunu görüp alışır ve sorgulamaz. Kıyafetiniz eksikse açıkça söyleyin. Giyecek bir şeyim kalmadı alışveriş yapmam gerekiyor diye ve onunla gidin siz alın o ödesin. Ya da netten beğenin kartı varsa onunla sipariş edin. Böyle böyle alışacaktır.

Zamanla geciyor ben de oyleydim.. Bir sure sonra iyice aile olacaksiniz.

Canını sıkma. Geçiyor inan siz kari kocasiniz tabiki isteyeceksin o da sana verecek benim esim de bana 50 100 verir hatta su siralar veremiyor :)

kazak mi alinacak beraber illaki cikarsiniz o zaman al neden kendi harcligini harcayacaksin. Birak o ödesin.

Pek sevmediğim bir durum. Bekarken bile babamdan para altmışlığım yok ki kaldı eşim. Haftalık beraber alışveriş yapılmalı. Ayda bir kez de kisisel ihtiyaç için alışverişe çıkılmalı. Siz kadınsınız elbette kisisel ihtiyaclarınız olacak,görüp almak isteyecek şeyler olacak. Kesinlikle ev masrafına karışmayın,beraber cikin yapin ki ne kadar pahalı hersey görsün. Biz haftada bazen 3-4 kez alisveris yaparız her alışveriş en az 50 dolar tutar,benim az çok birikimim var son 2 yıldır evlendiğimden beri o paradan harcarım kendime,ki eşim de verir bazen haberim olmadan hesabima 200-300 dolar gönderir kendine biseyler al diye. Emin ol zamanla oturacak biseyler ama konuşmadan da olmaz.

Haftalık beraber alışveriş yapmıyor musunuz hiç. Beraberken onun hesabından alışveriş yaparsınız. Böyle ayrı gayrı alınır mı. Şuan ben de evdeyim bebekten sonra. Market ve pazar alışverişine eşimle haftada bir çıkarız mesela. Ayın 15inde de benim hesabıma ayrı para yatırır fatura ve bebegim le benim masrafı ordan karşılarım. Hesap yaparım yetmeyecek gibiyse de ev için alacagım şeyi eşime aldırırım. Kendi özel harcamam için bana kalsın diye. Siz aldığınız parayı kendi özel harcamanın için ayırın haftasonu da eşinize aldırın lazım şeyleri. Bu kadar fedakar olursanız herşeyi sizden bekler bir daha eşiniz. Ki 3 aylık evlisiniz daha. İşiniz çok zor.

Haftalık beraber alışveriş yapmıyor musunuz hiç. Beraberken onun hesabından alışveriş yaparsınız. Böyle ayrı gayrı alınır mı. Şuan ben de evdeyim bebekten sonra. Market ve pazar alışverişine eşimle haftada bir çıkarız mesela. Ayın 15inde de benim hesabıma ayrı para yatırır fatura ve bebegim le benim masrafı ordan karşılarım. Hesap yaparım yetmeyecek gibiyse de ev için alacagım şeyi eşime aldırırım. Kendi özel harcamam için bana kalsın diye. Siz aldığınız parayı kendi özel harcamanın için ayırın haftasonu da eşinize aldırın lazım şeyleri. Bu kadar fedakar olursanız herşeyi sizden bekler bir daha eşiniz. Ki 3 aylık evlisiniz daha. İşiniz çok zor.
Ne geldiyse eşimi düşünüp fedakar olmamdan geldi başıma zaten. Evlenirken de eşim çoğu şeyi karşıladığı amme ve babası eline cebine atmaya korktuğu için herşeyi kıstım. Bi tane üç bin liraya tuttuğumuz düğün salonunda düğünüm oldu 2 bine gelinlik alındı ne bindallı ne takı seti saat bile istemedim. Topu topu 6 bilezik yapıldı onları da şimdi bize ev yapılcak diye geri istiyor anne babası çocuk olunca onlar bakıcak sanki bize. Çok sinirime dokunuyor. Eşi benim eşimdrm daha as maaş alan kadın var kursta onlar da yeni evli kendime yeni bot alıyor 250 liraya saçını boyatmış para biriktiriyoruz eşim üstüme araba yapacak diyor hem de evlenirken de her şeyleri güzel olmuş iki düğün yapılmış yemekli böyle olunca kendimi değersiz hissediyorum.

Bunu söyledim 1250 ver dedim aylık. Çok para napıcaksın o kadar parayı 500 yeter dedi. O böyle diyince kalbim kırılıyor bişey demek istemiyorum daha fazla dilenci gibi dileniyim mi

1250 lira askeri maas nerdeyse farkinda misiniz?
Bencede oldukca fazla.
Evin mutfak ihtiyaclarini haftalik cikip beraber alin,500 -750 tl arasi el harcligi yeter.
Mutfak giderine karismayin.
Ayrica bekarken hic mi taytiniz vs yoktu, getirmediniz mi evinize? Ya da yeni pijama takimi vs?
3 aylik evlisiniz, cogu seyinizin olmasi lazim.
Ayrica umarim dogumdan sonra calisirsiniz.

Ne geldiyse eşimi düşünüp fedakar olmamdan geldi başıma zaten. Evlenirken de eşim çoğu şeyi karşıladığı amme ve babası eline cebine atmaya korktuğu için herşeyi kıstım. Bi tane üç bin liraya tuttuğumuz düğün salonunda düğünüm oldu 2 bine gelinlik alındı ne bindallı ne takı seti saat bile istemedim. Topu topu 6 bilezik yapıldı onları da şimdi bize ev yapılcak diye geri istiyor anne babası çocuk olunca onlar bakıcak sanki bize. Çok sinirime dokunuyor. Eşi benim eşimdrm daha as maaş alan kadın var kursta onlar da yeni evli kendime yeni bot alıyor 250 liraya saçını boyatmış para biriktiriyoruz eşim üstüme araba yapacak diyor hem de evlenirken de her şeyleri güzel olmuş iki düğün yapılmış yemekli böyle olunca kendimi değersiz hissediyorum.
Faturaları aydan aya ödemezse,kirayı filan aksatırsa tabii ki alır yeni montu da botu da.İnsanların dışarıda kendilerine uydurduğu kılıfa inanma bence.

Eşiniz evliliğe adapte olamamış sizin olmamanız normal. Adam eskiden bütün parasını kafasına göre harcıyordu şimdi sizin masraflarınız da onun üzerine yüklendi. Keşke evliliğiniz oturduktan sonra çocuk düşünseydiniz. Eşinizle adı üstünde eş yani eşit olamadıkça daha çok sorunlarınız çıkacaktır. Bir iş bulup çalışmanızı sonra oturup eş olarak konuşmanızı önerirdim ama hamile olduğunuz için sanmıyorum çalışacağınızı. Eşinizin saygı duyduğu belki arkadaş belki aile büyüğü birisiyle beraber oturup konuşmanız lazım, sadece siz söyleyince etki etmeyebilir.

Evlenirken kıyafet almadım ki kendime yeni. Anca evin ihtiyaçlarını aldım. Zeytinyağını da indirimde görünce alayım dedim zaten çok az kalmıştı. Evlenirken çok fazla harcama yapmadım o yüzden eksiklerim çok. Borcam bile almamıştım getirirler diye düğünden sonra aldım mesela. Eve öyle tabloydu dekoratif objeler falan hiç almadım. Aslında eksik çok ama göz ardı ediyorum.
Bence öyle yapmayın.Elinizde para mi var gidin çatlak kreminizi ya da temizleme jelini vs.alin.
Evin ihtiyaçları için beraber gidin topluca alışveriş yapın marketten de hatta ne buluyorsanız alın krem ped vs.

İnşallah öyle olur da hayal kırıklığına uğramam
Kendinizi boşuna uzuyorsunuz. Kizim dogdugunda ilk 3-4 ayi esim kucagina almak istemiyordu kizi. Hep kucucuk, korkuyorum kucagima almaya derdi, sonradan oyle bir baglandi ki, kiza, simdi gozu kizindan başka bir şey gormuyor
Biz de bebek alis-verisini cinsiyyet belli olduktan sonra yavas yavas almaya başladik. Bebeginiz daha minnacik, oyuzden telaslanmayin

Ne geldiyse eşimi düşünüp fedakar olmamdan geldi başıma zaten. Evlenirken de eşim çoğu şeyi karşıladığı amme ve babası eline cebine atmaya korktuğu için herşeyi kıstım. Bi tane üç bin liraya tuttuğumuz düğün salonunda düğünüm oldu 2 bine gelinlik alındı ne bindallı ne takı seti saat bile istemedim. Topu topu 6 bilezik yapıldı onları da şimdi bize ev yapılcak diye geri istiyor anne babası çocuk olunca onlar bakıcak sanki bize. Çok sinirime dokunuyor. Eşi benim eşimdrm daha as maaş alan kadın var kursta onlar da yeni evli kendime yeni bot alıyor 250 liraya saçını boyatmış para biriktiriyoruz eşim üstüme araba yapacak diyor hem de evlenirken de her şeyleri güzel olmuş iki düğün yapılmış yemekli böyle olunca kendimi değersiz hissediyorum.[/QUOTE
İlk önce kendini başkalarıyla kıyaslamaktan vazgeçmelisin bu kıyaslama seni sadece mutsuz eder, sanane başkasının yaptığı düğünden ki zaten evlenmişsin artik, bundan sonrasına bak sen, evliliği ilk 1-2 yılı evliliğe alışma sürecidir sizin bir sürece bir de çocuk eklenmiş, erkekler bizim gibi değiller daha düz bakıyorlar olaylara kendi icinde kurmadan güzel bir üslupla eşinle herseyi konuşabilirsin..

Yani farklı düşünceler olabilir ama bence haklısın.

Ben de iş bulamadim. Tek maaş. Ama hiçbir ihtiyacım ertelenmez. Ben de gidip yüklü alışveriş yapmam.

Ek kart var bende. Ondan kullanırım. Hesabını vermem. Cebimdeki nakit para da benimdir. Eve harcamam.

Tek maaşla ben gül gibi yaşıyorum da başkaları neden yaşayamıyor anlamıyorum.

Ya da tek maaşla eşim evi geçindiriyor da başkaları nasıl geçinemiyor.

Çocuğum yok. Ama antep fıstığım da eksik olmaz evden.

Bilmiyorum. Asgari ücretli çalışan illaki sıkışır. Ama küçük bir şehirde memur olarak gayet geciniyoruz. Gecinemiyoruz diyen adamin para veresi yoktur.

Eşiniz gibileri iyi bilirim evlenene kadar çalışmayan kadınla evleneceklerini düşünmezler hormonların etkisiyle evleniverirler , sonra da hayat yükünü kaldıramazlar eşlerinin harcadıkları gözüne gelmeye başlar.İste çekinme utanma.Sana bir ömrü garanti edip nikah kıyıyorsa masraflarına ses çıkarmamalı.Keşke hiç çalışmadan evlenmeseydin orası da ayrı bir konu ama.

Bu yüzden hep derim ki; bir kadın ne olursa olsun para kazanmalı. Bana çok garip geliyor bir kadının kocasından para istemesi.
Alışverişe beraber çıkmanız evin masraflarını görmesi için bir çözüm olabilir.
Ben de üniversite mezunuyum
Ama is yok. O yüzden bu konularda kadın çalışmali yorumu yapıcı olamıyor. Kadın çalışmalı da çalışamıyor işte.

En son başvurduğum yerden de olumsuz cevap alınca gerilmiş olan sinirlerim orda yırtıldı. Aglama nöbeti gecirdim. Adam şok oldu. Olmayınca olmuyor. Bu gibi durumlarda kadın çalışmalı yorumu ise yaramadığı gibi kırıcı oluyor.

Ben de üniversite mezunuyum
Ama is yok. O yüzden bu konularda kadın çalışmali yorumu yapıcı olamıyor. Kadın çalışmalı da çalışamıyor işte.

En son başvurduğum yerden de olumsuz cevap alınca gerilmiş olan sinirlerim orda yırtıldı. Aglama nöbeti gecirdim. Adam şok oldu. Olmayınca olmuyor. Bu gibi durumlarda kadın çalışmalı yorumu ise yaramadığı gibi kırıcı oluyor.

İş bulamama durumları farklı tabi. Ama bir erkekten ped, tüy dökücü krem vs gibi şeyler için para istemek, üstelik kuruşun hesabını yapan bir adamdan istemek daha kırıcı olsa gerek.

Yani bazı şeyler eksik kalıyor. Kendimi bazen o eve ait hissetmiyorum. Ya da onun karısı gibi tam olarak oturmadı evliliğimiz. Ama şu ana kadar bir düzen olması gerekliydi. 3 aylık evliyim. Para konusunu pturtamadık. Sürekli eşimden parça parça para istemek zorunda kalıyorum. Üniversite mezunu insanım. İlkokul çocuğu gibi para lazım demek içime dokunuyor. Her istediğimde 50 lira 100 lira veriyor. Eğer eve bişey aldıysam zaten bitiyor geçen bir deterjan bir yağa zaten yüz lira gitti. Tekrar istiyorum iki üç gün sonra akbil yüklemek için ya da kazak almam gerekiyor veriyor yine 50 100 böyle dilenci gibi para istemek beni çok kırıyor ve sanki eşim parasını bana verirken sakınoyo gibi hissediyorum. Çok kırılıyorm. Toplu ver dedim ama 1250 ver işte hem mutfak hem kendi ihtiyacımı görürüm dedim. Napcan o kadar parayı 500 yeter diyor. Maaştan bize lira fatura gibi giderler hariç 2000 kalıyor niye böyle yapıyor bilmiyorum. Onun haricinde işteyken pek arayıp sormamaya başladı. İşi yoğun oluyor bazen onu anlayabilirim ama yine de soru işareti oluşturuyor kafamda. Hamileyim bebeğim için hiç doğru düzgün plan yapmadı. Para biriktirmemiz gerekiyor. Ama o hala geçen ay doğan yeğenine bileklik kıyafet alma derdinde kendi çocuğuna daha hiçbir şey almadı. Almak için daha erken 11 haftalık ama ilerde alıcaz bi fiyatlara bakalım ne lazım bir araştıralım bile olmadı. Bu kalbimi çok kırıyor. Hatta doğuma giderken yengesini aradı o çocuk benim yeğenimi taşıyor diyip konuştu bunu diyen adam ilk zamanlarında kavga edince bana evden git diyen adam. Çok emteresan. Bütün bunlar kafamı çok kurcalıyor. Almam gerekenler var yüzüm sivilce doldu. Temizleme jeli tarzı bişey almam lazım. Tüy dökücü krem alamadım pahalı diye jilet kullandım. Kalın kazak ihtiyacım var ama bir tane kalın kazağım var şu an onu da geçen hafta aldım. Kursta üşüyorum soğuk oluyor. Bi tane daha almak istiyorum. Ne biliyim bir tayt almak istiyorum evde giymdk için pijama ile karşılamıyım tayt giyeyim evde diyorum ama o kadar az para veriyor ki ne alacağımı bilemiyorum erteliyorum hep. Karnım kaşınıyor mesela çatlak kremi falan da almam gerek. Bilmiyorum evlenmeseydim keşke dediğim zamanlar çok oluyor
evlenmeden once hicmi kıyafetiniz yoktu..3 sene olmus da eskimişler hic giymeye birşeyiniz yokmus gibi konuşmuşsunuz ...

X