Kendimi onun eşi gibi hissedemiyorum

Sızın evlenırken hıc kalın kazagınız ve taytınız yok muydu? Adama yanlıs yerden yuruyosunuz bence. Evet ıhtıyacınız varsa zaten sızde calısmıyorsanız esınızın sız ıstemeden parayı vermesı lazım burda haklısınız. Ozaman eve yag ve deterjan almayın kendı yuz temızleme jelınızı alın. Yemek yapamayıp camasır yıkanmadıgında verdıgınız para anca kısısel ıhtıyaclarımı karsıladı gel markete gıdelım deseydın sımdı yemekte yerdın esyalarında temız olurdu deyın. Bu kadar ajitasyon yapmanın alemi nedir anlayamadım?

Bu yaşa kadar ne yediniz ne içtiniz, ne giydiniz? Aileniz size aylık 1250mi veriyordu birden çıkarıp? Söyleyin eşinize alsın me lazımsa, market alışverişini siz yapmayın.

Daha bebek rahme yeni düşmüş, para biriktirecek kıyafet bakacak bir şey yok. 2000 kalıyor her şeyi çıkınca diyorsunuz. Hamileleğin ortasından itibaren büyük şeyleri yayarak alırsınız. Taksitle alır, yavaş yavaş ödersiniz yada.

Bu yaşa kadar ne yediniz ne içtiniz, ne giydiniz? Aileniz size aylık 1250mi veriyordu birden çıkarıp? Söyleyin eşinize alsın me lazımsa, market alışverişini siz yapmayın.

Daha bebek rahme yeni düşmüş, para biriktirecek kıyafet bakacak bir şey yok. 2000 kalıyor her şeyi çıkınca diyorsunuz. Hamileleğin ortasından itibaren büyük şeyleri yayarak alırsınız. Taksitle alır, yavaş yavaş ödersiniz yada.
Bebeğin büyümesi de var. Anaokuluna gelene kadar bir evimiz olsun istiyorm. Onun için de şimdiden birikim yapmamız lazım.

Bebeğin büyümesi de var. Anaokuluna gelene kadar bir evimiz olsun istiyorm. Onun için de şimdiden birikim yapmamız lazım.
Daha 3 aylık evlilikte 5 yılı mı düşünüyorsunuz? Geleceği tüketmeyin. Uzun vaadeli planlarla evliliği yıpratırsanız zaten o planlar kadar ömrü olmaz evliliğin. Hele bi işe başlayın o zaman ev alalım dersiniz.

11 haftalık bebek için alışveriş yapılmaz ki zaten. Cinsiyeti bile belli değil ne alacaksınız? Bir ihtiyaç listesi hazırlayıp eline verin bakalım tepkisi ne olacak. Yeni doğan yeğenine aldığı şeyleri de bir zahmet laf yapmayın ayıp.

Tek maaşla kira ödeyip, çocuk sahibi olup , ev geçindirip birde ev için birikim yapmayı mı düşünüyorsunuz gerçekten

Tek maaşla kira ödeyip, çocuk sahibi olup , ev geçindirip birde ev için birikim yapmayı mı düşünüyorsunuz gerçekten
Bi iki sene içinde ben Dr çalışıyor Olcan. Şu sn iki bin kalıyor lira fatura harici 500 bile koysak kardır ben işe girince 3 bin falan koyabiliriz zaten sonra da beş sene içinde Dr en azından ev kredisine girecek paramız olur

Bi iki sene içinde ben Dr çalışıyor Olcan. Şu sn iki bin kalıyor lira fatura harici 500 bile koysak kardır ben işe girince 3 bin falan koyabiliriz zaten sonra da beş sene içinde Dr en azından ev kredisine girecek paramız olur
insallah dediğiniz gibi olur, ama daha kişisel ihtiyaçlarınızı alamıyorsunuz yani bu durumda para biriktirmek benim hayat anlayışıma ters sanırım ..

Banka karti, kredi karti yok mu bu adamin? Ikisinden birini size versin. Ben de calismiyorum butun kartlar bende, eşim kucuk miktar harclik seklinde nakit taşır, eğer fazlasina ihtiyac duyarsa kodla para çeker zaten.
Evde bir kutunuz da olabilir icine nakit koyun isteyen alsin oradan, biz oyle de yapmistik.

O zamanlar gelmeden, bir de çocuklu hayatı görmeden bence ilerisi için plan yapmayın.

Eşinizden her ay belli bir para alın onunla ev ihtiyaçlarını değil kendi istediklerinizi alın ev eksiklerini ya birlikte alın yada telefon edin işten gelirken alsın. Hatta benim görümcemin ek kredi kartı var istediği gibi alışveriş yapar.
Benim eşim para ile ilgili bir şeyler söyleyince zor geliyorsa evlenmeseydin çocuk yapmasaydın diyorum ayrıca para istemek zor gelmesin o para senin de paran.

Daha üç aylık evlilikte bebek için bu ne acele, bir de merak ettim kazak, tayt vs lazım diyorsun da evlenmeden önce hiç mi kıyafetin yoktu, hiç mi kıyafet, bakım malzemesi vs getirmedin ... üzgünüm ama bu devirde tek maaşla geçinmek üstelik bebek büyütmek çook zor, devamlı talepkar tavırların eşini de bunaltabilir...

Yani bazı şeyler eksik kalıyor. Kendimi bazen o eve ait hissetmiyorum. Ya da onun karısı gibi tam olarak oturmadı evliliğimiz. Ama şu ana kadar bir düzen olması gerekliydi. 3 aylık evliyim. Para konusunu pturtamadık. Sürekli eşimden parça parça para istemek zorunda kalıyorum. Üniversite mezunu insanım. İlkokul çocuğu gibi para lazım demek içime dokunuyor. Her istediğimde 50 lira 100 lira veriyor. Eğer eve bişey aldıysam zaten bitiyor geçen bir deterjan bir yağa zaten yüz lira gitti. Tekrar istiyorum iki üç gün sonra akbil yüklemek için ya da kazak almam gerekiyor veriyor yine 50 100 böyle dilenci gibi para istemek beni çok kırıyor ve sanki eşim parasını bana verirken sakınoyo gibi hissediyorum. Çok kırılıyorm. Toplu ver dedim ama 1250 ver işte hem mutfak hem kendi ihtiyacımı görürüm dedim. Napcan o kadar parayı 500 yeter diyor. Maaştan bize lira fatura gibi giderler hariç 2000 kalıyor niye böyle yapıyor bilmiyorum. Onun haricinde işteyken pek arayıp sormamaya başladı. İşi yoğun oluyor bazen onu anlayabilirim ama yine de soru işareti oluşturuyor kafamda. Hamileyim bebeğim için hiç doğru düzgün plan yapmadı. Para biriktirmemiz gerekiyor. Ama o hala geçen ay doğan yeğenine bileklik kıyafet alma derdinde kendi çocuğuna daha hiçbir şey almadı. Almak için daha erken 11 haftalık ama ilerde alıcaz bi fiyatlara bakalım ne lazım bir araştıralım bile olmadı. Bu kalbimi çok kırıyor. Hatta doğuma giderken yengesini aradı o çocuk benim yeğenimi taşıyor diyip konuştu bunu diyen adam ilk zamanlarında kavga edince bana evden git diyen adam. Çok emteresan. Bütün bunlar kafamı çok kurcalıyor. Almam gerekenler var yüzüm sivilce doldu. Temizleme jeli tarzı bişey almam lazım. Tüy dökücü krem alamadım pahalı diye jilet kullandım. Kalın kazak ihtiyacım var ama bir tane kalın kazağım var şu an onu da geçen hafta aldım. Kursta üşüyorum soğuk oluyor. Bi tane daha almak istiyorum. Ne biliyim bir tayt almak istiyorum evde giymdk için pijama ile karşılamıyım tayt giyeyim evde diyorum ama o kadar az para veriyor ki ne alacağımı bilemiyorum erteliyorum hep. Karnım kaşınıyor mesela çatlak kremi falan da almam gerek. Bilmiyorum evlenmeseydim keşke dediğim zamanlar çok oluyor
11. Haftada çatlak kremi erken değil mi, durum bir karnınız çıksın belirginleşsin o kadar erken kimyasala başlamayın.
Siz neden çalışmıyorsunuz,
Evliliğiniz oturmamış çocuk sahibi oluyorsunuz,
Yeğenine tabi ki birşeyler alabilir sizinki büyüyüp belirginleştikçe ona da almaya başlayacak cidden birşey almak için çok erken.
Deterjan ve yağ 100 tl,çok mu kiloluk alıyorsunuz sizde 10 kiloluk değil 5 kiloluk alın, 5 ise 2,5 alın. bir de temizleme jeli alırsınız, artık tayt alırsınız aldığınız miktardan kısın.
Bir de şimdi çocuğunuz olacak çalışmadan etmeden çocuk sahibi oluyorsunuz siz uzun zaman evde kalırsınız sanırım.

11. Haftada çatlak kremi erken değil mi, durum bir karnınız çıksın belirginleşsin o kadar erken kimyasala başlamayın.
Siz neden çalışmıyorsunuz,
Evliliğiniz oturmamış çocuk sahibi oluyorsunuz,
Yeğenine tabi ki birşeyler alabilir sizinki büyüyüp belirginleştikçe ona da almaya başlayacak cidden birşey almak için çok erken.
Deterjan ve yağ 100 tl,çok mu kiloluk alıyorsunuz sizde 10 kiloluk değil 5 kiloluk alın, 5 ise 2,5 alın. bir de temizleme jeli alırsınız, artık tayt alırsınız aldığınız miktardan kısın.
Bir de şimdi çocuğunuz olacak çalışmadan etmeden çocuk sahibi oluyorsunuz siz uzun zaman evde kalırsınız sanırım.
6 kg deterjan 5 lt teneke yağ gayet de 100 TL tuttu

Daha üç aylık evlilikte bebek için bu ne acele, bir de merak ettim kazak, tayt vs lazım diyorsun da evlenmeden önce hiç mi kıyafetin yoktu, hiç mi kıyafet, bakım malzemesi vs getirmedin ... üzgünüm ama bu devirde tek maaşla geçinmek üstelik bebek büyütmek çook zor, devamlı talepkar tavırların eşini de bunaltabilir...
Kıyafet var tabi ama kışlık daha az bir de evlenmeden eskidi diye attığım eşyalarım oldu

X