Kendimi onun eşi gibi hissedemiyorum

1250 lira askeri maas nerdeyse farkinda misiniz?
Bencede oldukca fazla.
Evin mutfak ihtiyaclarini haftalik cikip beraber alin,500 -750 tl arasi el harcligi yeter.
Mutfak giderine karismayin.
Ayrica bekarken hic mi taytiniz vs yoktu, getirmediniz mi evinize? Ya da yeni pijama takimi vs?
3 aylik evlisiniz, cogu seyinizin olmasi lazim.
Ayrica umarim dogumdan sonra calisirsiniz.
Yeni pijamalarım var da yazlık. 1250 TL'yi de mutfak ve kendi harçlığım olarak istedim hatta para kalır yüz yüz elli bebeğe biletler almak için ayırırım diye düşündüm. Bi de şimdi özele gitmeye başladım kontrole 100 TL de oraya gidecek zaten vitamin yazarsa test falan istenirse o da bir 100 tutuyor

Faturaları aydan aya ödemezse,kirayı filan aksatırsa tabii ki alır yeni montu da botu da.İnsanların dışarıda kendilerine uydurduğu kılıfa inanma bence.
Bilmiyorum yani diyorum bizde mi sorun var niye biz herşeyden kısmak zorunda kalıyoruz onlar boyaya 250 lira verebiliyor şaşırıyorum. Bizim kira biraz daha yüksek ama o kadar fark etmemeli yani

Yeni pijamalarım var da yazlık. 1250 TL'yi de mutfak ve kendi harçlığım olarak istedim hatta para kalır yüz yüz elli bebeğe biletler almak için ayırırım diye düşündüm. Bi de şimdi özele gitmeye başladım kontrole 100 TL de oraya gidecek zaten vitamin yazarsa test falan istenirse o da bir 100 tutuyor
onlari ayrica zaten verir o kadar duyarsız olacağını sanmiyorum

evlenmeden once hicmi kıyafetiniz yoktu..3 sene olmus da eskimişler hic giymeye birşeyiniz yokmus gibi konuşmuşsunuz ...
Yazlık var baya ama kışlık çok yok. Çünkü okulym sıcak oluyordu aşırı kalın şeyler giymeye ihtiyacım yoktu. Yazlık kıyafette çok sıkıntım yok ama onda da hamile olacağım için yine yani son aylarda olacağım için yine bişeyler almak gerekecek.

1250 lira askeri maas nerdeyse farkinda misiniz?
Bencede oldukca fazla.
Evin mutfak ihtiyaclarini haftalik cikip beraber alin,500 -750 tl arasi el harcligi yeter.
Mutfak giderine karismayin.
Ayrica bekarken hic mi taytiniz vs yoktu, getirmediniz mi evinize? Ya da yeni pijama takimi vs?
3 aylik evlisiniz, cogu seyinizin olmasi lazim.
Ayrica umarim dogumdan sonra calisirsiniz.
katiliyorum

Eşiniz gibileri iyi bilirim evlenene kadar çalışmayan kadınla evleneceklerini düşünmezler hormonların etkisiyle evleniverirler , sonra da hayat yükünü kaldıramazlar eşlerinin harcadıkları gözüne gelmeye başlar.İste çekinme utanma.Sana bir ömrü garanti edip nikah kıyıyorsa masraflarına ses çıkarmamalı.Keşke hiç çalışmadan evlenmeseydin orası da ayrı bir konu ama.
Bunu bilerek evlendi. Kendi dedi işe girme kpss odaklan diye

İş bulamama durumları farklı tabi. Ama bir erkekten ped, tüy dökücü krem vs gibi şeyler için para istemek, üstelik kuruşun hesabını yapan bir adamdan istemek daha kırıcı olsa gerek.
Öyle bi durumda kalmadım hiç.

Kredi kartım var. Borcu eşim öder. Ne kadar masraf yapmışım haberim bile olmaz. Harcamamin hesabını vermem.

Eşim elime para vermez. Evin kenarlarına bırakır benim bulabileceğim şekilde.

Birikmis param var.

Yani böyle küçük hesaplarla hiç uğraşmadım.

Tabi benim eşim is ararken,bulamazken ,sinir krizleri gecirirken hep yanimdaydı. Hepsine şahit oldu. O nedenle çok hassas.

Benimle iş bulma konusunda muhabbet eden misafire sertce "bu konuyu kapatalim" diyecek kadar o da üzgün benim için.

Bütün herkes üzgün atanamayan,özelde 3 kurusa rıza göstetmesine ragmen kapıdan cevrilen ögretmenler icin.

Büyük sıkıntılar görüyorum adam fakir ya da cimri olabilir ikisi de çalışmayan binsan olarak sizi yorar.O yüzden bebekten sonra çalışmak zorundasınız yoksa bu adam bebek bezine bile para verdiğini başınıza kakar bu kadar para nereye gidiyor muhabbetine hazır olun çok üzülüyorum bizim bu kadınımızın saf iyi niyetli evliliklerine hayat acımasız hayat parasız olmuyor bacım gururun kırılır çalışmazsan paran yoksa

Yani bazı şeyler eksik kalıyor. Kendimi bazen o eve ait hissetmiyorum. Ya da onun karısı gibi tam olarak oturmadı evliliğimiz. Ama şu ana kadar bir düzen olması gerekliydi. 3 aylık evliyim. Para konusunu pturtamadık. Sürekli eşimden parça parça para istemek zorunda kalıyorum. Üniversite mezunu insanım. İlkokul çocuğu gibi para lazım demek içime dokunuyor. Her istediğimde 50 lira 100 lira veriyor. Eğer eve bişey aldıysam zaten bitiyor geçen bir deterjan bir yağa zaten yüz lira gitti. Tekrar istiyorum iki üç gün sonra akbil yüklemek için ya da kazak almam gerekiyor veriyor yine 50 100 böyle dilenci gibi para istemek beni çok kırıyor ve sanki eşim parasını bana verirken sakınoyo gibi hissediyorum. Çok kırılıyorm. Toplu ver dedim ama 1250 ver işte hem mutfak hem kendi ihtiyacımı görürüm dedim. Napcan o kadar parayı 500 yeter diyor. Maaştan bize lira fatura gibi giderler hariç 2000 kalıyor niye böyle yapıyor bilmiyorum. Onun haricinde işteyken pek arayıp sormamaya başladı. İşi yoğun oluyor bazen onu anlayabilirim ama yine de soru işareti oluşturuyor kafamda. Hamileyim bebeğim için hiç doğru düzgün plan yapmadı. Para biriktirmemiz gerekiyor. Ama o hala geçen ay doğan yeğenine bileklik kıyafet alma derdinde kendi çocuğuna daha hiçbir şey almadı. Almak için daha erken 11 haftalık ama ilerde alıcaz bi fiyatlara bakalım ne lazım bir araştıralım bile olmadı. Bu kalbimi çok kırıyor. Hatta doğuma giderken yengesini aradı o çocuk benim yeğenimi taşıyor diyip konuştu bunu diyen adam ilk zamanlarında kavga edince bana evden git diyen adam. Çok emteresan. Bütün bunlar kafamı çok kurcalıyor. Almam gerekenler var yüzüm sivilce doldu. Temizleme jeli tarzı bişey almam lazım. Tüy dökücü krem alamadım pahalı diye jilet kullandım. Kalın kazak ihtiyacım var ama bir tane kalın kazağım var şu an onu da geçen hafta aldım. Kursta üşüyorum soğuk oluyor. Bi tane daha almak istiyorum. Ne biliyim bir tayt almak istiyorum evde giymdk için pijama ile karşılamıyım tayt giyeyim evde diyorum ama o kadar az para veriyor ki ne alacağımı bilemiyorum erteliyorum hep. Karnım kaşınıyor mesela çatlak kremi falan da almam gerek. Bilmiyorum evlenmeseydim keşke dediğim zamanlar çok oluyor
Bence her şey ikiniz için çok yeni..Zamanla alisxaksiniz .Klasik cicim aylarindasiniz böyle her şeyi kafayı takip evliliginizi çıkmaza sürülemeyin.

Eşiniz de sizin gibi 3 aydır evli bazı şeyleri düşünemiyor olabilir tartışmadan,akıllıca onu bir çok konuda yönlendirebilirsiniz.
Kısacası kocanızı eğitmeye başlayın tam vakti :KK66:

3 aylık evlilikte 11 haftalık hamilelik bana göre çok erken ama olmuş..sağlıkla doğurun inşallah. .

Bir de kendinize mutlaka eşiniz dışında bir uğraş edinin.

Kontrole giderken ayri para alirsin.
Sana maas gibi 1250 tl baglamasini istemek adamda geri teper.
Senin yapacagin,500 civari artik ne kadar verirse harcligini alip mutfak alusverisi ve doktor kontrollerini esine odetmek.
Cok gencsin, zamani gelince calisir parani kazanirsin.

Yani farklı düşünceler olabilir ama bence haklısın.

Ben de iş bulamadim. Tek maaş. Ama hiçbir ihtiyacım ertelenmez. Ben de gidip yüklü alışveriş yapmam.

Ek kart var bende. Ondan kullanırım. Hesabını vermem. Cebimdeki nakit para da benimdir. Eve harcamam.

Tek maaşla ben gül gibi yaşıyorum da başkaları neden yaşayamıyor anlamıyorum.

Ya da tek maaşla eşim evi geçindiriyor da başkaları nasıl geçinemiyor.

Çocuğum yok. Ama antep fıstığım da eksik olmaz evden.

Bilmiyorum. Asgari ücretli çalışan illaki sıkışır. Ama küçük bir şehirde memur olarak gayet geciniyoruz. Gecinemiyoruz diyen adamin para veresi yoktur.
Nerde yaşıyorsunuz? Kira veriyor musunuz?

Hep böyle odun değil. Geçen canım çekti cevizli sucuk aldı. Fındık aldı getirdi. Ne bileyim ikili tarama testinde bebeğimizi ayrıntılı gördük ona da anlattım hatta hopladı bir kere dedim o da mutlu oldu çok sarıldı falan ama böyle de davranınca kalbim kırılıyor işte. Bir de ilk zamanlar çok ağır kavgalarımız onun kırgınlığını tam atamadım sanırım üstümden

güzel yanlarına bakmak lazım hayatın yoksa herkeste kusur çok. affetmek bırakmak ilk önce kendimize fayda verir. Bende bunu zamanla öğrendim. ne inatçı keçiydim eşim beni iyi idare etmiş valla. şimdi düşünüyorumda...

arkadaslar k bakmayi bu tur. konular olunca nede isi bosanmaya yok evliliginizi dusunun demeye yahu herkes akliyla fikriyle evlenir ha sorun olur ciddi ciddi sorun. o zamn gercekten soylenebilir yok 50 tl icin 100 icin bosanma yok evliliginizi dusunun demek ne ya. yok nie hamile kaldin arkadaslar gozunuzu seveyim. insanlarin hamilelegine karismayin ister ilk geceden kalir ister 10 yil korunur arkadasa sadece diyecegimiz zamnla rayinaa oturur hangimizin evliliginde sikinti olmuyor ki birinin kaynana birin gorumce elti sorunlari bazen maddiyat olabilir lutfen. biraz duyarli olalım tartisma ciksin diye degil gercekten rahatsiz oluyorum artkk

Böyle bir hayat hiç bana göre olmadığından mı nedir hiç empati yapamadım. 1250 lira nedir allah aşkına çok değil mi?

Ayrıca bu işleri yaparken neden yalnızsınız? Markete ve avmye birlikte gidip alabilirsiniz, doktora da birlikte gidin. O zaman elinize 1250 saymak gibi olmaz ister istemez.

Yani çalışıyorum gelirim iyi şükür ama sırf kendim için bu kadar harcıyor muyum diye bi düşündüm (çocuksuz hayatı varsaydım)

arkadaslar k bakmayi bu tur. konular olunca nede isi bosanmaya yok evliliginizi dusunun demeye yahu herkes akliyla fikriyle evlenir ha sorun olur ciddi ciddi sorun. o zamn gercekten soylenebilir yok 50 tl icin 100 icin bosanma yok evliliginizi dusunun demek ne ya. yok nie hamile kaldin arkadaslar gozunuzu seveyim. insanlarin hamilelegine karismayin ister ilk geceden kalir ister 10 yil korunur arkadasa sadece diyecegimiz zamnla rayinaa oturur hangimizin evliliginde sikinti olmuyor ki birinin kaynana birin gorumce elti sorunlari bazen maddiyat olabilir lutfen. biraz duyarli olalım tartisma ciksin diye degil gercekten rahatsiz oluyorum artkk
Bende sizin gibi düşünürdüm ama inanın kocada hayır yok.is yok güç yok hala 3 çocuk isteyen gördüm.. bu kadarinada pes..biraz mantık.. tabikii korunursun gene olursa amenna..ama artık iki kat tedbir alın.. iki tane küçük kızı olan bir tanıdığım eşi para getirmez değer vermez..yardıma muhtaç inanın 3 çocuğa isteyerek hamile kaldı.. erkek olacakmis..hâlâ bu cahiliyyet.. iş yok güç yok.zaten var iki gül gibi çocuğun.. artık bu çocuk konusunda bende kızıyorum yazıktır günahtır o masum yavrulara..

Mezun olur olmaz iş bulmadan hadi evlendin bari evlenince işe girseydin hemen çocuk yapmasaydın... ben çok üzülüyorum üniversite mezunu kadınların koca eline bakmasına özgürce kazandığın parayı harcamanın tadına varmak gibisi var mı? Yazık etmişsin kendine

X