Eşimin alkol problemi boşanıyorum

hatanın neresinden dönülürse kardır ,seni kardeşim yaşında gördüğüm için kınamıyorum kurtul bu adamdan.Allah yardımcın olsun.Huzurlu mutlu günler diliyorum hayatta herkesin başına her şey gelebilir önemli olan o yoldan dönebilmek

Merhaba ben 24 eşim 32 yaşında eşimle ilk başta ben istemedim ilişkiyi eşim zorladı epey 6 ay sonunda evlenmek istedi erken dediğimde sen beni sevmiyormusun da evlenmek istemiyorsun diyordu eşim alkole düşkün bir insandır üç abisi var en büyüğü zaten alkoliktir amcaları babası ve dedeside öyleymiş neyse nişanlandık bir kaç kez arkadaşımla 2-3 bira içeceğim diye çıkıp gece 3-4 ağzı gözü kayarak gitti evine ağlardım eve git diye her defasında ayrılmaya kalksam annesini alır gelir özür dilerdi birdaha yapmayacağım içmeyeceğim sonra 4 ay içmedi benim yanımda aldı tabi yinede ben yokken evde içerse bilemem neyse evlendik ertesi sabah tartışma çıktı bizimle beraber teyzenin kızı ve dayısnın oğlu da evlendi onlara 20 binden bilezik yaptılar ben demeden daha onlarda bize yapacak mecbur yapmasınlarda göreyim felan sabah dedim ki sen böyle diyordun kimse birşey yapmadı tartıştık beni yitti felan bende onu ben babamın evine gittim 2 gün sonra geldi aldı gittik tabi hep bunun kinini tutmuş eşim inanılmaz kinci birisi aileme ilk başta nasıl saygılıydı sonra sonra ailemi bana karşı benide aileme karşı doldurmaya çalışıyordu balayına gidecektik çok borcum var dedi kredi çekiyim dedi yok dedim çekme babamın yazlığına gidelim babamda diyor zaten gelin ben gideceğim birlikte gidelim tamam dedik gittik babam kendi arabasını veriyordu gezelim diye her gün orda bile oturup babama beni kesmiş annemin yaptığı yemeği yemiyor annemi istemiyor diye ben onun ailesine bir kez bile saygısızlık etmedim Ramazan boyu onlara gittik sürekli onun ailesi neyse ordan annemin yanına gittik annem babam ayrı annemde kaldık annemde öyle istediği yemekleri yapar yine arabasını verir gezin diye annemin evinde kavga ettik çekip gitmek istedi gidemezsin dedim tutmaya çalıştım ama nasıl kuduruyor bırak gidicem zar zor oturdu annemin yanında bana kendini düzeltmezsen boşanırız dedi elim ayağım buz gibi oldu kavgamız ben onun eski konuştuğu kızı takıyordum ilk tanıştığımızda o bana anlattı ben ona sonra sürekli geçmişi açıyorsun geçmiş bitmiş diyordu ama bende nedense güvensizlik vardı.Sürekli ben konuşmaya çalışıyorum barışmak için annemde şaştı kaldı ve annemin yanında sen kimden öğrendin boşanmayı dedi annem de üzüldü epey ve ben ona süpriz yapıyordum babası küçükken vefat ettiği için hiç fotoğrafı yok diye babasıyla ikisinin resmini yaptırdım ne zaman ona güzel birşey yapsam ertesi gün onu burnumdan getiriyordu ordan çıktık evimize geldik bu arada benim vajinusmus problemim vardı sürekli bana kendin yeneceksin diyor doktora gitmiyordu anneme sormak istesem napiyim desem yada büyüğe kızıyordu anlatıyorsun diye ama ne yapacaktım ben ? Bir gün yine denedik olmadı bana bağırdı nasıl ağladım hâla unutmam ertesi gün ben doktora gidiyorum kadın doktora dedim güldü hiç demiyorki beraber gidelim dur bekle yok ablamla gittik doktor 3.derece vajinusmus dedi psikoğa gitmezseniz ilerler dedi çıktım eve gittim bir eve girdim ki ev rakı kokuyor şarkı açmış içiyor canım sıkıldı gittim odaya yattım bekliyorum gelir sorar yok gelip gidip lavobaya giriyor kapıyı örtüp gidiyor en sonunda duramadım senin derdin ne ya dedim insan karısına sormaz mı neyin varmış ne oldu nasıl insan dedim tartışma çıktı rakı şişeşini alıp duvara fırlatırım babamı aradı gel kızın al böyle yapıyor bıktım yine kuduruyor neler diyor babama babam geldi sonra neler söylüyor beni daraltıyor bunları yapıyor şaştım kaldım babam yine bana kızdı ailem hep eşimi tutardı sakin olun yapmayın ben haklı olsam bile eşim yalandan ağlamaya başlayıp bunları yapıyor diye duygu sömürüsü yapınca ailemde bana kızıyordu babamla aramı açıyordu babam gitti abisiyle annesi geldi oturup abisiyle içmeye başladı ev meyhaneye döndü halılar battı mutfak berbat şarkı açtılar balkonda ışık elaleme rezil olduk annesine diyorum ki anne böyle olur mu git söyle rezil oluyoruz annesi ben ne diyim beni dinlemezler diyordu tabi bunlar alışmış rezil olmaya alkole bıçak çekmeye birbirlerine karakolluk olmaya o gün eşim yanıma gelip üzerime doğru sana bir kuruş yok artık diye bağırırken babam geldi beni aldı eve getirdi ha birde o gün abisi bana si*tir git dedi evden çak yaptılar eşimle bir ay babamın evinde kaldım bu bir ayın içinde eşime yazdım gel konuşalım yuva yıkılmasın cevap vermedi görüldü attı aradım açmadı gidip ona buna anlatmışlar hatta karı koca olamadığımızı bile anlatmış elin adamına bir gün haber geldi boşanma açmış altını istiyormuş bende altın benim vermiyorum dedim hayrete düştüm düşündüğü eşi değil altın daha sonra abisi geldi babamla konuştu gece beni aradı in aşşağa diye eşim indim alkollü tabi yine konuştu konuştu ağladı sonra kendine gelince yine aynısı olacak olmuyor felan dedi ben ikna ettim tabi bana şart koşuyor kıskançlık konum resim ben böyle şeylere gelemem arkadaşlarımla dışarı çıkarım kabul ediyorsan böyle diyor tamam dedim ama kendimi nasıl gurursuz hissediyorum anlatamam barıştık eve gittim evi temizledim düzelttim tabi soğuk hareketler felan onda aradan zaman geçince dedim ki klinik var vajinusmus için gel gidelim tamam dedi ama param yok Şuan dedi düğünde takılan altınımı bozduralım dedim sanki altın önemli bizden diyerek sattık gittik tedavi oldum geldik karı koca olduk daha sonra bu barışma olayından sonra eşimin şiddeti çıkmaya başladı bir viskiyi yada bir rakı şişesini tek başına içip üzerine 4 bira içiyor daha sonra beyni dönüyor bir ben eşimin dışarda içmesini istemiyorum evinde iç dedim ha bazı günler maç izlemeye gider alkol içer gelir birşey demem yine bir gün evde içerken acılı şarkılar açıp dinliyor içiyor canım sıkıldı dedim ki ne bu şarkılar hayırdır tartıştık gittim yattım saat 12 arkadaşını aradı kahve içmeye geliriz diye gece 12 ya evli barklı çocuklu insanlar alkolden gözü dönüyor ben ağlamışım ne işimiz var elin evinde gittim sen bizi rezil ettin tüh sana felan dedim gidip yattım yanıma geldi kalk hadi gidiyoruz zorluyor çekiştiriyor yok diyorum anlamıyor tamam o zaman kalk bira almaya gidiyoruz dedi dedim ki yeter hadi gel uyuyalım yok çıktık rezil gibi gitti alkol almaya yarım saat yok sonra gelip çevirme felan dedi taksi geldi buna verdi birşey ben araba sinirlendim gece gece şu yaptığın şeylere bak diye koluna vurdum ve koluna vurdum diye saçımı bi yoldu çekti herkes bize baktı annesini aradım evlerine gittik aşşağda yine saçımı çekti annesi geldi arabaya bindi o arada hâla bira içiyor korkuyorum eve gitsek ne olacak annesi de gelsin istedim eşim benim annem geldiyse seninde baban inecek dedi babamı aradı babamı aldı arabaya babamın yanında bira içiyor babam yine birşey demedi sakin ol oğlum olsun tamam iç hadi size gidelim kahve içelim dedi babama yok evimiz müsait değil diyor sonra babamın yanına arka koltuğa geçti babamın ağzına ağzına girip haklımıyım değilmiyim diye dişini felan sıkıyor babam artık bunaldı bağırdı sonra birbirine girdiler kavga etmeye başladılar ayırmaya gücüm yetmiyor eşim bıçağa sarılmaya kalktı babam evin önünde rezil oldu adamın üstü yırtıldı eşim kudurdu resmen sonra ben yine eşimle gittim babam tüh sana dedi eşim arabada beni hırpalıyor babama nasıl küfürler ediyor öldürücem diyor sonra babam arabayla önümüzü kesti silah çıkardı ablamlar öğrenmiş polisi aramış polis karakola çağırdı ben diyorum ki hâla alkollü görürse içeri alır felsn eşimi koruyorum eşim saçımı çekti hem çekiyor sonra gülüm senin için neler yaptım diyor karakola gittik karakolda şiddet varmı dediler yok dedim eşimde babamda şikayetçi olmadı eve gittik eşimle eşim beni bi yitti içeri gece 3 e kadar saçımı yoldu yitti sigara basarım diyip bıçak çekti ve zorla babama bana küfür ettirdi evde boynumu sıkıp parmaklarımı büktü gece en sonunda uyudu sabah gidecektim uyanmadan uyandı birden nereye gidiyorsun diye yine hırpalamaya başladı sabah hâla etkisi devam edebilir mi ? Bence hayır bilerek yaptı sandalyeden beni yitip sandalyeyi üstüme yitti ayağım incindi nasıl ağlıyorum ama ayağım diye birde yerde vuruyum mı diyor içeri gittim hâla babanın yaptıkları doğru mu bana diyor gidip kahve içti geldi özür diliyor ben bilmeden yaptım sana bunu diyor ve bu 3. Yapışı aynı şeyi bir kezde çekici masaya koyup öldürürüm diyerek sigarayı bana doğru getiriyordu saçlarım koltukların üstünde duruyordu veya üzerime oturup ağzımı burnumu sıkıyrodu kendi eli kolu çizilince bunlar ne diyordu ne yapmam lazımdı öylece yitmeden beklemek mi ? Daha sonra annesigile gittik annesi hastaneye götürdü ayağımı sardılar eve geldik 5 gün konuşmadım tabi babamda benimle konuşmadı o ara yemek yapıyor affedeyim diye birşeyler yapıp şirinlik yapıyordu ama babama yaptıkları o gece bana eziyetleri aklımdan çıkmıyordu neden böyle yapıyorsun diyince senin yüzünden çenen durmuyor diyordu küsüyoruz 2 gün küs konuşmadan durabiliyor neyse unuttum affettim küçük kavgamız olsa hemen herkese ailesine sürekli şüphe kıskançlık diyor ama kendi yaptığı şeylerin yanlışlığını görmüyordu ben eşi olarak tabikide konumda isterim resimde şüphelendiğim zaman bütün bu kötülükleri hak edecek ne yapmıştım ben evden çıkmıyorum sabah kahvaltı akşam yemek evi temizle otur temizlik yapsam ne yaptın ki yemek yapıyorum bazen şöyle olmuş olmamış beğenmiyor bana para vermiyor alkole gelince hafta da veriyor bana gelince param yok ben kimden alıcam? 500 tl veriyor dursun diye onu da benden nakit lazım diye geri alıyor kart verdiği yok avm gidicem kartını ver diyince içinde 700 var diyor o da kendime değil eve alıcam yoksa morali bozuluyor üzerime birşey alamıyorum diyor borç var diyor ama alkole gelince para bulunuyor annesi et kıyma isteyince 3 binlik et alıyor ama ben eve vernel alacağım örnek diğerini beğendim ben 50 tl fazla para vermem diyor kuaför yok kurs yok gidemiyorum ben babamın evinde prenses gibiydim sürekli bana dolap dolu ya diyor e kendin yiyorsun çünkü annesine diyorum para kart vermiyor annesi vermeye başladı o da benim gururumu kırıyor her gün sayısal Loto’ya 100 yatırıyor bunlar bir kenara eşim bir kaç kez daha şiddet gösterdi yanağımı ısırdı yanağım mosmor oldu ablama soranlara karı koca arasında özel oldu diyor benim yanımda yalan söylüyor gözüme bakarak en son yine içti içti anladım bulaşmadım poğaça yapıyorum geldi hadi bira alıp gelelim dedi ben evde korkuyorum çünkü yalnız gitmesek dedm yeter bu kadar zaten bir şişe viski içtin yok illa gidecek dedim ki bari ordan bizim bağa gidelim babannemlerdr kalalım korktum çünkü yine birşey olur diye tamam dedi çıktık içiyor arabada arabayı sürüyor geldik kapının önünde birde bağ komşumuz var bizim bir anda durdu durdu sen bunların evini nereden biliyorsun diye saçımı bi çekti hırpaladı ne olduğunu anlayamadım bile noluyor dedim sakin ol ne evi ne diyorsun herkes herkesin evini bilir arkadaşının komşunun babannem söylemişti komşunun evi burası lojmanda kalıyorlar burda değil diye bende ona demiştim bunu bir anda elimde poğaça tepsisiyle bir bağırdı sakin ol dedikçe kudurdu eğer babannen bilmesin seni öldürür buraya gömerim dedi nasıl korkuyorum ama hala sakin olsun diye çabalıyorum ama yok in lan arabadan dedi indirdi gittik gece gece babannem noluyor dedi ne evi ne diyosunz demeye kalmadı ki beni oraya bıraktı gitti anneme anlattım sonra olanları annem eşime arayıp bir iyice bağırmış annesini aramış bağırmış eşim beni arıyor gece nerdesin lan sen diyor beni oraya bırakan kendisi hatırlamıyor babamı aramış babama annemi kötülemiş sabah resimlerimizi silmiş 2 gün sonra kıyafet almaya gittim pijamayla kaldım çünkü gittim bana diyor ki benim olanlara dokunma onu bırak şunu bırak öyle diyince bende herşeyimi aldım çeyizime kadar robotlara kadar ben kıyafet almaya geldim dedim sen yaptın bunu diyip çıkıp gittim boşanmaya verdim bir kez bile annesi kimse kendi aramadı sormadı aradan 20 gün geçti insan eşini özlemez mi sormaz mı yok gece 4 gibi aradı benimle laf yarışına giriyor neyi beklylsusn avukattan haber yok diyor yarın veririm tamam dedim bi ağlıyor sonra köpek diyip annen ablan yüzünden ayrılıyoruz diyor gel konuşalım düzeltelim yok herkese beni evden çıkartmıyor diyor istediği şey alkol almak taşkınlık yapmak gezmek ayyaş abileri gibi arabada içmek bu evlilik mi bu arada eşinin abiside intihar etmiş 8 yıl önce içtiği için ama kıza psikolojisi bozuktu ondan diyorlar 2 gün önce yatak odamı aldım dünde imza attık size soracağım şudur ki bazen kendimi sorguluyorum suçluyorum ama barışmak adına hiçbirşey yapmadı beni heryden engelledi bir kez aradı sonra tekrar engelledi neden böyle ruh halim bütün yaptıklarına rağmen ara sıra kötü oluyorum olmak istemiyorum ama kalbim çarpıyor içim daralıyor korku geliyor boşanınca tekrar evlenememk yada dul kalmak gibi saçma şeyler
Sadece başlığa yorum yapıyorum. Siz amatem misiniz adamı iyi edeceksiniz. ? Boşanmak için neyi bekliyosun. ?

Edepsiz sensin bir kere edepli olsan bu şekilde konuşmazsın mağdem öyle yazmayacaksın okuyupta
Burda sizin basit manipulasyonlariniza kanacak eşiniz ve aileniz yok, hele beni manipulasyonlarinizla asla kiskirtamazsiniz.

Sinirinizi benden ya da buradaki uyelerden cikartmaniz bizleri en fazla 10 sn etkiler, Allah aklinizi basiniza getirsin, mutluluklar, babaniza da gecmis olsun.

Ayrıldım zaten
Yeterince fedakarlık yapmıssın için rahat olsun yasında daha genç bundan sonraki hayatın daha güzel geçer inşallah temiz düzgün birisiyle yeniden düşünürsün biraz kafanı dinle hayatta herşey ders almaktan ibaret sende bunlardan ders çıkardın tecrube kazandın hiçbişi kaybetmedin daha güzel hayatın olsun mutlu olmanı dilerim

hatanın neresinden dönülürse kardır ,seni kardeşim yaşında gördüğüm için kınamıyorum kurtul bu adamdan.Allah yardımcın olsun.Huzurlu mutlu günler diliyorum hayatta herkesin başına her şey gelebilir önemli olan o yoldan dönebilmek
Kusura bakmayın kırdıysam ama beynim allak bullak şu ara yaşadıklarım normal değil boşanıyorum bazen birşeyleri zorlamamak lazımmış bunu da anladım ama insanın canı sıkılıyor aklına herşey geliyor sizede huzurlu mutlu günler

Yeterince fedakarlık yapmıssın için rahat olsun yasında daha genç bundan sonraki hayatın daha güzel geçer inşallah temiz düzgün birisiyle yeniden düşünürsün biraz kafanı dinle hayatta herşey ders almaktan ibaret sende bunlardan ders çıkardın tecrube kazandın hiçbişi kaybetmedin daha güzel hayatın olsun mutlu olmanı dilerim
Teşekkür ederim inşallah

Burda sizin basit manipulasyonlariniza kanacak eşiniz ve aileniz yok, hele beni manipulasyonlarinizla asla kiskirtamazsiniz.

Sinirinizi benden ya da buradaki uyelerden cikartmaniz bizleri en fazla 10 sn etkiler, Allah aklinizi basiniza getirsin, mutluluklar, babaniza da gecmis olsun.
Kanma o zaman yazma daha fazla sağolun.

Sen bence artık üzülmeyi bırak, resmi boşanmadan sonra kurban falan kes o seviye bir dertten kurtulmuş olacaksın.

Kusura bakmayın kırdıysam ama beynim allak bullak şu ara yaşadıklarım normal değil boşanıyorum bazen birşeyleri zorlamamak lazımmış bunu da anladım ama insanın canı sıkılıyor aklına herşey geliyor sizede huzurlu mutlu günler

Çok güzel bi yaştasın
Aklına biseylerin gelmesi normal ama öyle şeyler yaşamışsın ki aklına geldiği an çok şükür bitti demelisin
Kendi vaktini kendin doldur şimdi
Kitap oku, yürüyüşe çık, farklı kurslara katıl, kendini geliştirmeye bak...
Hazır olduğunda da belki bi işe girersin
Evlilik bu değil inan
Canınızı zor kurtarmışsınız siz
Kendine zaman ver normal düşünebilmek için
Ve bu süreçte fevri kararlar almaktan uzak dur

Çok güzel bi yaştasın
Aklına biseylerin gelmesi normal ama öyle şeyler yaşamışsın ki aklına geldiği an çok şükür bitti demelisin
Kendi vaktini kendin doldur şimdi
Kitap oku, yürüyüşe çık, farklı kurslara katıl, kendini geliştirmeye bak...
Hazır olduğunda da belki bi işe girersin
Evlilik bu değil inan
Canınızı zor kurtarmışsınız siz
Kendine zaman ver normal düşünebilmek için
Ve bu süreçte fevri kararlar almaktan uzak dur
Evet yazıldım zaten hemen insan inanamıyor ben evlenmeden önce şiddet gören kadınlara nasıl izin verir nasıl katlanır derdim böyle birşey yaşayacağım aklımın ucundan geçmezdi hayat işte Allah kimseye böyle birşey vermesin

Uzun bir terapi süreci alıp cocuklukmu genclikmi nerede varsa sorun travma cozmenizi öneririm.Bundan sonraki ilişki yada evlilik dediğiniz şeyin sağlıklı olacağını düşünmüyorum sizin için psikolojik olarak.Kendinize yaptiklariniz kabul ettikleriniz anlamak mümkün değil hiç günah keçisi aramayın o onu demiş bu bunu demiş.Yarin biride iki ay içinde beni sevsen evlenirsin dese ve onun başka problemleri olsa yapıp yapıp annesi alıp özür dilerse ve devam etse aynısını yaparsınız .Önce bunu düzeltin siz hiç yoksunuz hep o bunu dedi o özür diledi onun annesi geldi vs vs vs.Yani aslında mantıklı karar alma yeriniz yok bunu çözmek zorundasınız yoksa kötüye gider ama iyi bir hayat duruşu sergileyemezsiniz

Yaşın küçük, çok gençsin. Psikolojik destek alın. Sorunlu adamla bile bile evlenmişsin. Tedavi olun ki aynı tip biri ile birlikte olmayın yeniden. Evlilik böyle bir şey değil...

Tüm yazı okunamıyor. Kısaltın...

Boş boş konuşmayı kesin ! Bir yıllık evliyim eşim bu arada bana eve bağlansın diye büyü yaptırmış ses kayıtlarını dinledim onu da geçtim vicdan azabı çekmemek için çabaladım düzelsin diye ama yok verdim boşanmayı sadece bazen psikolojik olarak kötü hissedebilir insan yaşamdan konuşma öyle
Ben de bastan beri sorunlu, psikolojisi bozuk birini iyilestirmeye calisan birinin hikayesini okudum diye düşündüm yani siz bu kisiyi "adam ederim " ya da "evlenince duzelir" diyerek kabul etmissiniz hala uzgunsunuz demek ki desteğe ihtiyaciniz var ayrica ben de hepsini okumadim bir yerden sonra gozler yoruluyor herhangi bir imla kurali olmadigi icin. Neyse sonuc olarak kurtuluyorsunuz gozunuz aydin buna sevinin

Dayanamadığım için boşanmayı açmış olabilirmiyim 1 yıllık evliliği
Bu adamla bir saat evli kalınmaz sen hala normal mi diye sorup laf yetiştiriyorsun he evet çok normal. Mesela eşim benim saçlarımı yolmadan uyumaz saolsun. Hala gel dese barışacaksıj belli. İnşallah çocuğun olmaz bu adamdan

Kendimi kötü hissetmem neden bunu soruyorum neden oluyor
Kotu de olsa evliligi guvenli alan olarak düşünmüşsunuz ve o duzeni bozmak zor geliyor burada tabii degersizlik duygunuz agir basiyor kotu de olsa kocam var bakis acisina sahipsiniz maalesef bunu kendi icinizde duzeltmelisiniz bakin cok net yaziyorum uzman bir psikolog destegi almaniz lazim

Kotu de olsa evliligi guvenli alan olarak düşünmüşsunuz ve o duzeni bozmak zor geliyor burada tabii degersizlik duygunuz agir basiyor kotu de olsa kocam var bakis acisina sahipsiniz maalesef bunu kendi icinizde duzeltmelisiniz bakin cok net yaziyorum uzman bir psikolog destegi almaniz lazim
Evet tam olarak bu evlenip boşanmak ağır geldi sanırım elalem ne der gibi gideceğim zaten psikoloğa teşekkürler

Kendimi kötü hissetmem neden bunu soruyorum neden oluyor
Hepsini okumadım ama okuduğum kadarı bile yetti. Böyle bi adamla ayrıldığın için kötü hissettiğine göre ciddi problemlerin var senin de. Babama bıçak çekti diyorsun evden kovma alkol problemi bir sürü şey ne sevgisi bu anlamıyorum ki. Celladına aşık oluyor bazı kadınlar, aşk da değil de tuhaf bi bağlanma şekli herhalde. Eşim bana sesini yükseltse soğuyorum ben, bu adamın neyini özlüyorsun hala

Boşanıyorum zaten imzaladım aldım herşeyimi ama nedense bazen kötü hissediyorum anlam veremiyorum kalbimin çarpıntısı Yuh dedim yuh bu nedir hatalı mıyım diyorsun ya Evet çok hatalısın babana yaptıklarını sindirip üzerini örtmek en büyük hatan olmuş

X