Eşimle sürekli kavga ediyoruz

Ha bu arada. Bu siteye yazmamin bir sebebide türkiyedeki kadinlarin düsüncelerini almak istedim. Kendimi sorguladim. Belki hani yasadigim normaldir. Belki bütün kadinlar aynisini yasiyor ama Ben avrupada büyüdüm diye bilmiyorum. Gördümki normal degil. Simdi bir adim daha atarim.

Hem almanyada doğmuş büyümüş, hemde yıllarca Türkiyede yaşamış biri olarak size birşey söyleyeyim mi? Sizin bu yaşadığınızı TR de çalışan, kendi ayakları üzerinde duran bir kadın değil 15 sene 5 sene bile katlanmazdı.
Sizin bu davranışınız malesef öğrenilmiş çaresizlik. Almanyada yaşayıp hala ilk gelen nesil gibi davranmak, idare etmek aman adım boşanmışa çıkmasın da nolursa olsun demektir. Boşanmak ayıp değil, günah değil. Boşanmak için evlenmedim lafınada çok zıttım, kim ilerde boşanırım diye evleniyor ki? Benim çevremde yok öyle biri, çok saçma bir düşünce. Aynı çocuklarım babasına çok düşkün onlar için katlanıyorum lafları. Hepsi bayat hepsi çok avam. Adam sizi köle bellemiş, muhtemelen evlenip siz getirdiniz yurtdışına, kendini geliştirmemiş hanzonun teki.

Bunu ona cok dedim. Bize sadece 1 hafta 10 gün zaman ayir geri kalan zamanida ailende gecirelim. Cevabi hep hayir anam üzülür.

O zaman bosanirken de artik kendisi üzülsün. Yerinizde olsam net Türkiye ye gitmem, gitmedigim gibi cocuklari götürmesine de izin vermem. Gitsin annesiyle sarilarak uyusun. Rahmetli babam ile hayatimizda bir kere ailecek tatil yapmadik. Zor iste calistigi icin normal günlerde de nadir beraber birseyler yapabiliyorduk. Pozitif anilarimiz bu yuzden sayilirdir. Yarin ömür gün cocuklariniz da ayni hisseder. Tatile gidilse memlekete köye gidilirdi, ama almancilar o tatiller nasil gecerdi yasayanlar biliyor

Doğru konu sahibi inanılmaz pasif davranmış yanımda olsa şöyle bir sarsardım kendine gel diye çığırasım geliyor böyle konularda. Ailesi de hiç müdahale etmemiş.
Benim fitneci babam olsa hemen beni doldururdu 😂
😂😂😂 benim fitneci babam yok. Ama haklisiniz. Hepinize hak veriyorum. Cogu seye sustum ve kendimi ezdirdim.

Merhaba. Daha yeni üye oldum. 15 yillik evliyim 35 yasindayim. 2 cocugum var 14 ye 9 yasindalar. Yurt disinda yasiyorum.

Esim ve ben calisan insanlariz. 1 sene boyunca calisiyoruz cabaliyoruz türkiyeye gitmek icin. Ama maalesef bütün yaz tatilimi ailesinin evinde gecirmek zorundayim. Onlarda biraz geri kalmis. Hersey onlara Göre ayip. Ben acigim diye üstüme kuma getireceklerdi. Neler yapmadilar neler. Esim beni hic bir sekilde savunmadi bugüne kadar. Onlar 20 kisiler ve her sene gittigimizde bu 20 kisinin yemegini icmesini ben karsilamam zorundayim. Misafir gidiyorum ama onlar icin bir otel parasi birakiyorum. Ekmek bile getirmiyorlar ve utanmadan sürekli biseyler istiyorlar. 15 yildir bu durumu yasiyorum ve buna artik tahamüllüm yok. Bu sene yine oraya gidecekmisiz. Artik sabrim tasti ve mutfak dolabinda ne var ne yok yere döktüm ve cok agir küfürler ettim. Pismanda degilim. Esim cok anneci. Sadece o degil. Bütün dogurdugu cocuklari cok anneci. Esimin kardesi hergün 10 15 Video gönderiyor annesini cekerek. Esimin cevaplari ve annesine duydugu o sevgi benim midemi cok bulandiriyor. Esim cok kücük yasta baba evini terk etmis bi insan. Nedense biz evlendikten sonra annesi ona cok degerli gelmeye basladi. Bunuda söyleyeyim, biz izine gittigimiz zaman bana disari cikma yasagi var. Erkekler dolasiyormus beni kimse görmesin diye 6 haftami güzelim türkiyede hapiste geciriyorum. Bana konusmak yasak, annesi üzülürmüs üzüntüden ölürmüs. Artik okadar saygisiz oldumki. Annem ölür dediginde Gebersin diye cevap veriyorum. Cok nefret etmeye basladim. Esim bana gelince cok bencil bir insan. Benim cok hayallerim vardi. Bugüne kadar hic birini yerine getiremedim. Bana bir ayakkabi veya baska bisey almazdi. Herseyi yalvararak yaptiriyorum. Bazen yalvarmam senelerce sürüyor. Mesela sinemaya gitmek istedim yeni evliyken. 10 senemi aldi. Benimle bas basa kalmak istemedi hic. Simdide Ben istemiyorum artik. Gecende abisiyle konusmalarini duydum ve cok üzüldüm. Bana cok iftira atti abisi ve esim hic bir karsilik vermedi. Benim eve girdigimi duymadi ve ben o konusmalari hepsini telefona kayit ettim. Anneleri biraz yasli ve biraz hasta. Onu yikamami felan istiyorlar. Kadin ama daha herseyi kendi yapabiliyor. Ben onu yikamak istemiyorum. Tabiiki birgün yatalak olursa basim gözüm üstünde yeri var. Seve seve bakarim. Ama o zaman simdi degil. Cok delidolu bir insandim. Artik ne gülebiliyorum ne de gelecegimi görebiliyorum. Babalari 4 sene önce yasliliktan vefat etti. O yasarkende babam babam diye agliyordu. O öldü anne Anne diye aglamaya basladi. O ölse teyze dayi kuzenler var. Ben hepsinin ölmesini mi beklemek zorundayim nefes almak icin? Siz ne yapardiniz?
Merhaba, baştan bazı şeyleri kabul etmemek gerekiyor ve maalesef başta anladığım kadarıyla pasif davranmışsınız.
Annesini yıkamak, eşinizin her istediğini yapmak, her yıl bütün tatilinizi orada geçirmek zorunda değilsiniz. 1 tane hayatımız var ve onun da tamamını başkalarını memnun etmek için mi yaşayacağız
Kendi annem babam da dahil olmak üzere ben zamanla kimseyi memnun edemeyeceğimi anladım.
Kendiniz bir karar verip net ve sert olmanız gerekiyor.
Bu tür insanlarda tatlı dil işe yaramıyor.
Yolunuzu çizmenizin vakti geçmeden, gençken tutarlı olup karar verin.

Arkadaslar gercekten ben size hayatimin yüzde 1 anlattim ve siz buna bile dayanamadiniz. Neler cektigimi dile getirsem Roman olur. Simdi baska kadinlarin heleki türkiyede yasayanlarin nasil adim atacagini bildigim icin, bende artik o zor adimi atmaya hazirim. Dün aksama kadar kendimi sorguladim ve hata yapmisim. Bundan sonra cekmiyecegim.

Ama bunuda dile getirmek istiyorum. Belki yine kizarsiniz. Esim eger benden sonra evlenirse ve o kadinla benim yasamak istedigim herseyi yasarsa, ben buna piskolojik olarak dayanamam.
Ben kızmam.

Adam boşanınca da artık ömür boyu takip edersiniz.

Siz kendinize bu hayatı layık görüyorsanız bana ne!

Ama bunuda dile getirmek istiyorum. Belki yine kizarsiniz. Esim eger benden sonra evlenirse ve o kadinla benim yasamak istedigim herseyi yasarsa, ben buna piskolojik olarak dayanamam.
Bunu başka biriyle yaşarsa bu da sizden kaynaklıymış demektir bana göre. Demek ki ben gereksiz fedakarlık, saflık vs vs ne derseniz diyin yapmışım derdim.
Başkası yapmadı bunları ve o benim yaşadıklarımı yaşamıyor derdim.
Yani kendimi sorgulardım.
Tek taraflı fedakarlığın sonunun iyi olduğunu hiç görmedim ben.
Her şey karışıklı olmalı.
Bir karar verirseniz geçmişe takılmayın ki önünüze güzel bir hayat gelsin.
Planlayıp, kendini hazır hissedip kararlar alın.

Cok üzerime geliyorsun. Anliyorum seni de. Ben seni kizdirdim salakligimla. Emin ol salak degilim. Ben sadece sustum huzursuzluk cikmasin diye.Beni tanisan nekadar güclü bir insan oldugumu görürsün aslinda. Ama bazi yerlerde cok sustum ve herseyi yuttum. Buda benim hatam oldu. Insanlar basima kalkti.

Bir sinemaya götürmek için on yıl ayak direyen adamı ömürlük sevdiniz öyle mi .... Ailesi değil kocanız çıbanın başı artık bunu görmeniz lazım. Sizi düşünmesi gereken eşinizdir başkaları değil. Kendi kendinize etmişsiniz senelerce

Üzüldüm açıkça sizin için 😔 eşinize sakince düşüncelerinizi iletmeniz lazım kavga ederek evde herkesi yıpratıyor bu konular ben iznimde hizmet etmek istemiyorum demelisiniz bu sizin en doğal hakkınız . Abi konusuna gelince bu şekilde sakin kalmanızı önermem kim oluyor da siz hakkında konuşuyor eşinize de buna sinirlendiğiniz belli edin vallahi ben şuan gerildim .

Kocam bana disari cikmayi yasaklamiyor. Annesi ve diger kadinlar. Burasi böyle diyorlar. Sen buraya geldiysen buraya uyacaksin diyorlar.
Gözünüz açılıp da kocayı boşamayın diye yemişler sizi, üzgünüm. 🙄 eşiniz sizin vesilenizle mi yurtdışına yerleşti?

😂😂😂 benim fitneci babam yok. Ama haklisiniz. Hepinize hak veriyorum. Cogu seye sustum ve kendimi ezdirdim.
Tatlım sen kendini ezdirmemişsin, sen sadece kendini düşünüp kabullenmişsin ama çocuklarını ezdirmişsin...Sana çalıştığın halde bir ayakkabı almayan, 15 yılda bir kez bile sizi koluna takıp sinemaya tatile götürmeyen, yalvartan, çekirdek ailesinin rızkını sulalesine yediren , karısını köle yapan bir adama nasıl iyi baba diyebiliyorsun? Hiç mi için acımıyor o çocuklara?

X