Eşimle sürekli kavga ediyoruz

Gözünüz açılıp da kocayı boşamayın diye yemişler sizi, üzgünüm. 🙄 eşiniz sizin vesilenizle mi yurtdışına yerleşti?
Öyleymiş... Keko bulmuş saf kadını hem pasaport , hem bankamatik, hem bakıcı, hem hizmetçi etmiş kendisine, yetmiyormuş gibi sulalesine de 15 yil tepe tepe kullandirtmış...Konu sahibi de hala ama çok iyi baba, seviyorum filan diyebiliyor yani... İnanılmaz gerçekten

Ama bunuda dile getirmek istiyorum. Belki yine kizarsiniz. Esim eger benden sonra evlenirse ve o kadinla benim yasamak istedigim herseyi yasarsa, ben buna piskolojik olarak dayanamam.
O zaman belli ki bosanmayacaksin çünkü dünyada senden başka hiçbir kadın bunları kabul etmeyecek ...

Aynen. Tsk ederim size. Simdi ordaki kadinlara bakiyordum kac yildir. Onlar harbiden anlattigim gibi hayat yasiyorlar. Avrupali olarak bana normal gelmedi ama belki normaldir diye size sordum ve cevabimi aldim.
Üzgünüm ama kendinizi kandırıyorsunuz. Burada böyle olsaydı, Türkiye’deki akrabalarınız gelmiyorsunuz diye size küser miydi? Normal karşılayıp sizi beklemezlerdi. Siz gayet buna inanmak istemişsiniz ve inanmışsınız.

Bu durumda boşanmanız lazım ama boşanmayacaksanız da lütfen eşinizin,anasının ve sülalesinin ağzına edin.Bu nedir ya?Afganistan’daki kadınlara bile bunlar yapılmıyordur.

Ama bunuda dile getirmek istiyorum. Belki yine kizarsiniz. Esim eger benden sonra evlenirse ve o kadinla benim yasamak istedigim herseyi yasarsa, ben buna piskolojik olarak dayanamam.

Muhtemelen böyle bir şey olur biliyor musunuz. Bu yüzden boşanmaktan vazgeçecekseniz haberiniz olsun. Siz önce bir psikolojik destek alın bence.
Eşiniz tekrar evlenir de yeni eşi kendini bu hayatı layık görmezse o ilişkinin dengeleri farklı olabilir. Ama sizin de bundan sonra çok güzel bir ilişkiniz olabilir yüklerinizden kurtulun da önce

Muhtemelen böyle bir şey olur biliyor musunuz. Bu yüzden boşanmaktan vazgeçecekseniz haberiniz olsun. Siz önce bir psikolojik destek alın bence.
Eşiniz tekrar evlenir de yeni eşi kendini bu hayatı layık görmezse o ilişkinin dengeleri farklı olabilir. Ama sizin de bundan sonra çok güzel bir ilişkiniz olabilir yüklerinizden kurtulun da önce
Konu sahibi boşanmayacak, belki yaz tatilleri konusunda bir girişimi olacak (çocuklari arabaya atıp akrabalarına gitmek felan gibi inanılmaz radikal planları var) ama asla boşanmayacak, boşuna konuşuyoruz o yüzden

Konu sahibi boşanmayacak, belki yaz tatilleri konusunda bir girişimi olacak (çocuklari arabaya atıp akrabalarına gitmek felan gibi inanılmaz radikal planları var) ama asla boşanmayacak, boşuna konuşuyoruz o yüzden
Emin ol onu bile yapamayacak
Mağdur rolünü bazı kadınlar çok seviyor. Konusahibi de onlardan biri
Ağlar, sızlar, kavga eder, gerekirse anan gebersin der ama yaza paşa paşa gider adamın gebersin dediği anasına hizmet eder, yaz tatilini hem kendine hme çocuklarına zehir eder sonra gider evine oturur. Şükür başımda kocam var, hem o iyi bir baba diye kendini avutur.
Adamda ohhh gel keyfim gelll, köyünde kalsa göremeyeceği rahatlığı bulmuş bırakırmı öyle kadını

Hepiniz ayri ayri cok haklisiniz. Kafami toparlamam lazim. Bütün cevaplari sonra yanliz kaldigimda yine okuyacagim.
Hayatım bu eziyeti 15 yıl yaşayıp toplanmayan o kafa daha da toplanmaz, sen boşansan bile kafan kocanda olacak, bunalımdan bunalıma surukleneceksin yine çocuklarin perişan olacak , ha bu böyle gitmeyecek elbet bir gun bir yerde tak edeceksin ama artık 50 yaşında mi olursun 55 mi Allah bilir....O saatten sonra da gençliğin çürümüş , sağlığın gitmiş, çocukların sana bilenmiş olacak, boşansan ne boşanmasan ne?

Emin ol onu bile yapamayacak
Mağdur rolünü bazı kadınlar çok seviyor. Konusahibi de onlardan biri
Ağlar, sızlar, kavga eder, gerekirse anan gebersin der ama yaza paşa paşa gider adamın gebersin dediği anasına hizmet eder, yaz tatilini hem kendine hme çocuklarına zehir eder sonra gider evine oturur. Şükür başımda kocam var, hem o iyi bir baba diye kendini avutur.
Adamda ohhh gel keyfim gelll, köyünde kalsa göremeyeceği rahatlığı bulmuş bırakırmı öyle kadını
Ya burda geçen gün burda anadolu'nun dağında sefalet yaşayan kanser hastası işsiz güçsüz 5 çocuklu bı üye boşaniyorum diye konu açmıştı, üstelik şu muamelenin binde biri bile yoktu ona bile hak vermiştik, yol göstermeye çalışmıştık ....Avrupa'nın göbeğinde doğmuş büyümüş eğitimli çalisan bir kadının öz evlatlarıni, kendi eliyle ortadogu varoşundan getirtip insan sıfatına soktuğu bi öküz için hiç etmesini aklım almıyor....

.
Hakkaten bazı erkekler çok şanslı...Şimdi daha iyi anlıyorum ekşide mühendis doktor bilmem ne adamların yaptığı "kel olsun kör olsun, yeter ki Alman vatandaşlığı olsun, gözümü kapatır vazifemi yaparım, keyfime bakarım" yorumlarının ne anlama geldiğini...Ben de zannediyordum sadece euro kazanmak için bu kadar hevesliler, meğerse olay bambaskaymış...

Cevaplariniz icin cok tsk ederim.

Ben calisiyorum kendi parami kazaniyorum.

Bosanmaya gelirsek, Ben aslinda hic pes etmeyen bir insanim. Son nefesime kadar sürdürmek istedim bu evliligi. Cocuklarimda Benim cok mutsuz oldugumun farkinda ve onlarda oralara gitmek istemiyor.

Benim annem babam benim yasadigim sehirde yasiyorlar. Ben burda istedigim zaman disariya cikiyorum.

Ama türkiyede hapis hayati yasiyorum. Tabiiki iyi anlastigim aile üyeleri de var. Benim memleketim oraya 500 600 km uzaklikta. Babaannem, halalarim felan orda. Oraya hic gitmeyiz. Ordaki ailem artik benimle bu yüzden konusmuyor. Ben esime her zaman diyordum. Bana 1 hafta ayir, gerisini ailende geciririz. Yok anasi üzülürmüs. Bir kere benim memlekete gittik ve cok kalamadik. Cabuk gelin baba ölüyor. Gitmek zorunda kaldik. 4 yil sonra öldü. Ben bu sene aslinda evleri baslarina yikip o evden cikmak istiyorum. Arabayla gidecez. Cocuklarimida arabaya atip kendi memleketime gitmek istiyorum kocamsiz. O annesine doysun. Bende herkesi sasirtmis olim. Siz bu planima ne dersiniz? Baska yapabilecegim bisey varmi? Ben gitmesem cocuklari götürür. Ben cocuklarimin orda bensiz kalmalarini istemiyorum.
Yıllarca nasıl katlandınız bu bencilliklere?
Bir gün dahi çekmeyin artık ;küsen küssün,üzülen üzülsün,ölen ölsün, yeter insanları sırtınızda taşıdığınız.Ne istiyorsanız onu yapın .

Kusura bakmayın ama kocanızın gözünde yurt dışı vizesinden öte değilmişsiniz. Adamın önceliği baştan beri öyleymiş, sizi ailesi için kurtuluş bileti olarak görmüş, senelerce de orada da çalışıp çalışıp gelip orada ailesine harcamış, allah bilir sizden gizli neler gönderiyor
Ailede sizi hizmetçi ve yolunmalık kaz o olarak görmüş çünkü kocanız sizden öyle bahsetmiş, bu nedenle hizmetçilik yapmaktan
Vazgeçtiğiniz için sizden kötüsü olmamış. Sizin gibi o kadar gurbetçi kız var ki? Eşiniz gibi gurbetçi aile kızlarını aşk meşk diyerek kandırıp, ailesine bir ömür hizmetçi eder, tüm sülalesine sponsorluk yapan. Valla kusura bakmayın ama yazdıığınız eşinizle ilgili tek satırda kocanızın size verdiği tek değer yok. Kocanız bir sene sıfır sosyalleşerek, sizin ile sosyalleşmek için cebinden tek kuruş harcamadan, ot gibi yaşayıp, Türkiye'ye gelince tüm birikimini ailesine harcıyorsa burada bir sıkıntı vardır.
Yok yanılıyorsun diyorsanız resti çekin kocanıza bu sene ailesinin yanında bir hafta kalıp sonra benim memleketimde bir hafta oradan da tatile gideceğiz yoksa bu evlilik biter diyin bakalım, kocanı sizi evliliğini ve çocuklarını ne kadar önemsiyor? Böyle bir insanı isteğe tepkisi ne oluyor.

Yaşayabilir çünkü sizinle menfaati için evlenmiş, bir daha evlenirse bunca yıldır artık oturum falanda almıştır, sevdiği için olacak çünkü.

X