Eşimle sürekli kavga ediyoruz

Aileni nerede avrupada mı yoksa TR de mi?

Siz çalışıyorsunuz, çocuklarınız artık okul çağında çalışmaya devam edebilirsiniz boşansanız da.

Neşeli 20li yaşlarınız mahvolmuş, bari 30ların son demlerini kurtarın. Yıl boyunda kaç hafta eşinizin ailesine yedirip içirmek için mi çalışıp para biriktiriyorsunuz?

Türkiye döviz ile tatile gelen birisi için cennet her yerde güzel mekanlar, tatlı sahiller, ilginç antik kentler var. Gidip afganistana benzer köyse evden çıkma yasağı olan garip gurup bir ailede vakit harcamal delilik.

Sizden sonra biriyle evlenirse evet nispet olaun diye yine hayatı belki o kadına daha güzel yaşatır, ama sırf buna üzülürsünüz diye kendi hayatınızı mı mahvedeceksiniz?

Aileni nerede avrupada mı yoksa TR de mi?

Siz çalışıyorsunuz, çocuklarınız artık okul çağında çalışmaya devam edebilirsiniz boşansanız da.

Neşeli 20li yaşlarınız mahvolmuş, bari 30ların son demlerini kurtarın. Yıl boyunda kaç hafta eşinizin ailesine yedirip içirmek için mi çalışıp para biriktiriyorsunuz?

Türkiye döviz ile tatile gelen birisi için cennet her yerde güzel mekanlar, tatlı sahiller, ilginç antik kentler var. Gidip afganistana benzer köyse evden çıkma yasağı olan garip gurup bir ailede vakit harcamal delilik.

Sizden sonra biriyle evlenirse evet nispet olaun diye yine hayatı belki o kadına daha güzel yaşatır, ama sırf buna üzülürsünüz diye kendi hayatınızı mı mahvedeceksiniz?
Ailemde benim yasadigim sehirde. Hepimiz calisiyoruz. Annemi sık sık görüyorum.
Bende isterim tabiki sahillerde gezmeyi. Ama annesi üzülür. 😂😂😂 sinirim bozuldu. Kocam olan adam ne der hep. Ben senin ailene 11 ay katlaniyorsam sende 1 ay benim aileme katlanacaksin. Babam ayda bir gelir yanima. Annemle sık sık görüsürüm. Abimlede ayda bi görüsürüz. Yani katlanacak biseyi yok. Diger aile üyelerim türkiyede.

Kocam bana disari cikmayi yasaklamiyor. Annesi ve diger kadinlar. Burasi böyle diyorlar. Sen buraya geldiysen buraya uyacaksin diyorlar.
Türkiye hapishane degil ayrica anasi uzulur diye sizi harcayan adam sizi degil annesini aile goruyordur siz kolesiniz onun gözünde isterseniz ömrünüzü ona adayin yine siz ailesi degil.kolesi olacaksiniz adamin kafa yapisi bu
Bakin ben 37 yasindayim hic evlenmedim.nedenine gelince erkektir aman kendimi adayayim ona ya da anam üzülür, annem istemez annem de annem diyenleri direkt siliyorum. Olan olmus evlenmissiniz ama bu hayata mecbur degilsiniz
Bulundugunuz yerde bir psikologdan destek alsaniz size iyi gelir bence

Neden bosaninca esiniz baskasiyla evlense üzülürsünüz adam sizi sallamiyor sevmiyor ki?
Ben olsam baskasiyla evlenmek istediginde ona "insallah bana yaptiklarini o da sana yapar annen de üzülsün tum sulalen de " diye aklima gelen tum beddualari eder tazminat/nafaka vs ne varsa ister bosanirdim ay okurken sinir oldum size

Hakkaten bazı erkekler çok şanslı...Şimdi daha iyi anlıyorum ekşide mühendis doktor bilmem ne adamların yaptığı "kel olsun kör olsun, yeter ki Alman vatandaşlığı olsun, gözümü kapatır vazifemi yaparım, keyfime bakarım" yorumlarının ne anlama geldiğini...Ben de zannediyordum sadece euro kazanmak için bu kadar hevesliler, meğerse olay bambaskaymış...
Okadar değerlimiymiş ya, zamanında bilseydim bende bi dr alırdım 🤣🤣

Okadar değerlimiymiş ya, zamanında bilseydim bende bi dr alırdım 🤣🤣
Sen ne diyorsun tatlım , son 10 yıldır ülke öyle bir çamura battı ki gurbetçi kızları bitcoin gibi kıymete bindi 🤣 Ben twitterda eş kriteri sorulan bi adamın "cinsiyeti bile farketmez yeter ki AB vatandaşı olsun " diye kismet aradığını gördüm 🤣

Sen ne diyorsun tatlım , son 10 yıldır ülke öyle bir çamura battı ki gurbetçi kızları bitcoin gibi kıymete bindi 🤣 Ben twitterda eş kriteri sorulan bi adamın "cinsiyeti bile farketmez yeter ki AB vatandaşı olsun " diye kismet aradığını gördüm 🤣
Kızlarımı daha iyi korumam gerek bu durumda. Sonra konudaki gibi bir hanzoyla uğraşmiyalım

Neden bosaninca esiniz baskasiyla evlense üzülürsünüz adam sizi sallamiyor sevmiyor ki?
Ben olsam baskasiyla evlenmek istediginde ona "insallah bana yaptiklarini o da sana yapar annen de üzülsün tum sulalen de " diye aklima gelen tum beddualari eder tazminat/nafaka vs ne varsa ister bosanirdim ay okurken sinir oldum size
Ay hiç heveslenmeyin yeni geline bunların binde birini bile yapamazlar, bı kere höt dese yeter... Anası da üzüntüden ölmez, aksine baş tacı eder yeni geleni, eurolar kesilmesin diye

Şu anda yaşadığın duygusal yalnızlık ve hayal kırıklığı, zamanla sana zarar verebilir. Eşinle açık bir iletişim kurarak duygularını ve yaşadıklarını onunla paylaşman önemli olabilir. Belki de profesyonel bir yardım almak, ilişkinizdeki zorluklarla başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

Eşinin ailesinin seni göz ardı etmesi veya saygısızlık etmesi gerçekten üzücü. Kendi sınırlarını çizmek ve kendini korumak da önemli. Onların beklentilerine karşı durmak ve kendi mutluluğunu sağlamak için cesur adımlar atabilirsin.

Birlikte karar verdiğiniz bu yılki ziyaret konusunda, kendi ihtiyaçlarını ve sınırlarını göz önünde bulundurman önemli. Eğer gitmek istemiyorsan ve bu senin için sağlıklı değilse, eşinle bu konuda açık bir şekilde konuşman ve alternatif çözümler bulman gerekebilir.
Teşekkürler chatgpt-40.

Ha bu arada. Bu siteye yazmamin bir sebebide türkiyedeki kadinlarin düsüncelerini almak istedim. Kendimi sorguladim. Belki hani yasadigim normaldir. Belki bütün kadinlar aynisini yasiyor ama Ben avrupada büyüdüm diye bilmiyorum. Gördümki normal degil. Simdi bir adim daha atarim.
Avrupa’da büyüdünüz ve böyle bi kıskaca mı yakalandınız gerçekten ? Türkiye’de neden böyle bişey normal olsun hanımefendi ? Kim kaynanasını yıkar , kim evden çıkmasına izin vermeyen kocasını baş tacı eder , 100 yıl oldu biz bunları geçeli , sizde geçin lütfen hala gençsiniz hala başka bir birliktelik huzur ve mutluluk şansınız var , değerlendirin.

Merhaba. Daha yeni üye oldum. 15 yillik evliyim 35 yasindayim. 2 cocugum var 14 ye 9 yasindalar. Yurt disinda yasiyorum.

Esim ve ben calisan insanlariz. 1 sene boyunca calisiyoruz cabaliyoruz türkiyeye gitmek icin. Ama maalesef bütün yaz tatilimi ailesinin evinde gecirmek zorundayim. Onlarda biraz geri kalmis. Hersey onlara Göre ayip. Ben acigim diye üstüme kuma getireceklerdi. Neler yapmadilar neler. Esim beni hic bir sekilde savunmadi bugüne kadar. Onlar 20 kisiler ve her sene gittigimizde bu 20 kisinin yemegini icmesini ben karsilamam zorundayim. Misafir gidiyorum ama onlar icin bir otel parasi birakiyorum. Ekmek bile getirmiyorlar ve utanmadan sürekli biseyler istiyorlar. 15 yildir bu durumu yasiyorum ve buna artik tahamüllüm yok. Bu sene yine oraya gidecekmisiz. Artik sabrim tasti ve mutfak dolabinda ne var ne yok yere döktüm ve cok agir küfürler ettim. Pismanda degilim. Esim cok anneci. Sadece o degil. Bütün dogurdugu cocuklari cok anneci. Esimin kardesi hergün 10 15 Video gönderiyor annesini cekerek. Esimin cevaplari ve annesine duydugu o sevgi benim midemi cok bulandiriyor. Esim cok kücük yasta baba evini terk etmis bi insan. Nedense biz evlendikten sonra annesi ona cok degerli gelmeye basladi. Bunuda söyleyeyim, biz izine gittigimiz zaman bana disari cikma yasagi var. Erkekler dolasiyormus beni kimse görmesin diye 6 haftami güzelim türkiyede hapiste geciriyorum. Bana konusmak yasak, annesi üzülürmüs üzüntüden ölürmüs. Artik okadar saygisiz oldumki. Annem ölür dediginde Gebersin diye cevap veriyorum. Cok nefret etmeye basladim. Esim bana gelince cok bencil bir insan. Benim cok hayallerim vardi. Bugüne kadar hic birini yerine getiremedim. Bana bir ayakkabi veya baska bisey almazdi. Herseyi yalvararak yaptiriyorum. Bazen yalvarmam senelerce sürüyor. Mesela sinemaya gitmek istedim yeni evliyken. 10 senemi aldi. Benimle bas basa kalmak istemedi hic. Simdide Ben istemiyorum artik. Gecende abisiyle konusmalarini duydum ve cok üzüldüm. Bana cok iftira atti abisi ve esim hic bir karsilik vermedi. Benim eve girdigimi duymadi ve ben o konusmalari hepsini telefona kayit ettim. Anneleri biraz yasli ve biraz hasta. Onu yikamami felan istiyorlar. Kadin ama daha herseyi kendi yapabiliyor. Ben onu yikamak istemiyorum. Tabiiki birgün yatalak olursa basim gözüm üstünde yeri var. Seve seve bakarim. Ama o zaman simdi degil. Cok delidolu bir insandim. Artik ne gülebiliyorum ne de gelecegimi görebiliyorum. Babalari 4 sene önce yasliliktan vefat etti. O yasarkende babam babam diye agliyordu. O öldü anne Anne diye aglamaya basladi. O ölse teyze dayi kuzenler var. Ben hepsinin ölmesini mi beklemek zorundayim nefes almak icin? Siz ne yapardiniz?
Siz bu hapisten kurtulmak için bir şey yapmayıp,sadece şikayet ederek 15 sene cektiyseniz daha da çekersiniz aksiyon almadan yaşar hayatınız ile ilgili kararları başkasının eline bırakırsanız 15 sene değil 45 sene köle olur hayatınızı çiğneyip tükürüp çöpe atmalarını izlersiniz......

Evet biz ailelerimizle tanismadan evlendik. Bir kacamak yaptik diyelim. Benim 15 sene önce yaptigim bir hata. Tanismadan danismadan, asik olup evlenmek oldu. Ben bu hatayi yapip, tanistiktan sonra Ben bu hatayi yaptim begenmedim bosanacam diyemedim. Utandim ve cektim. Simdi anliyorum ki. Annem ve babam hep arkamda dururlarmis. Gec anladim.

Cocuklara gelirsek, kocam cok iyi bir baba. Cocuklariyla zaman gecirir. Benim kocam hic disariya cikmaz. Calisir eve gelir ve zamani evde gecirir. O yüzden "tatile" ciktigimiz zaman gezmek tozmak isteriz. Burda evde otur oraya git evde otur üstüne herkese hizmet felan beni bulandirdi. Anlata biliyor muyum derdimi? Belki türkcemden dolayi yanlis anlasiliyor.
Bence asik olan sizmissiniz esiniz degil ! Seven adam bisey icin karisini 10 sene yalvartirmi yahu . Umarim en dogru karari verirsiniz siz ve cocuklariniz adina.

Merhaba. Daha yeni üye oldum. 15 yillik evliyim 35 yasindayim. 2 cocugum var 14 ye 9 yasindalar. Yurt disinda yasiyorum.

Esim ve ben calisan insanlariz. 1 sene boyunca calisiyoruz cabaliyoruz türkiyeye gitmek icin. Ama maalesef bütün yaz tatilimi ailesinin evinde gecirmek zorundayim. Onlarda biraz geri kalmis. Hersey onlara Göre ayip. Ben acigim diye üstüme kuma getireceklerdi. Neler yapmadilar neler. Esim beni hic bir sekilde savunmadi bugüne kadar. Onlar 20 kisiler ve her sene gittigimizde bu 20 kisinin yemegini icmesini ben karsilamam zorundayim. Misafir gidiyorum ama onlar icin bir otel parasi birakiyorum. Ekmek bile getirmiyorlar ve utanmadan sürekli biseyler istiyorlar. 15 yildir bu durumu yasiyorum ve buna artik tahamüllüm yok. Bu sene yine oraya gidecekmisiz. Artik sabrim tasti ve mutfak dolabinda ne var ne yok yere döktüm ve cok agir küfürler ettim. Pismanda degilim. Esim cok anneci. Sadece o degil. Bütün dogurdugu cocuklari cok anneci. Esimin kardesi hergün 10 15 Video gönderiyor annesini cekerek. Esimin cevaplari ve annesine duydugu o sevgi benim midemi cok bulandiriyor. Esim cok kücük yasta baba evini terk etmis bi insan. Nedense biz evlendikten sonra annesi ona cok degerli gelmeye basladi. Bunuda söyleyeyim, biz izine gittigimiz zaman bana disari cikma yasagi var. Erkekler dolasiyormus beni kimse görmesin diye 6 haftami güzelim türkiyede hapiste geciriyorum. Bana konusmak yasak, annesi üzülürmüs üzüntüden ölürmüs. Artik okadar saygisiz oldumki. Annem ölür dediginde Gebersin diye cevap veriyorum. Cok nefret etmeye basladim. Esim bana gelince cok bencil bir insan. Benim cok hayallerim vardi. Bugüne kadar hic birini yerine getiremedim. Bana bir ayakkabi veya baska bisey almazdi. Herseyi yalvararak yaptiriyorum. Bazen yalvarmam senelerce sürüyor. Mesela sinemaya gitmek istedim yeni evliyken. 10 senemi aldi. Benimle bas basa kalmak istemedi hic. Simdide Ben istemiyorum artik. Gecende abisiyle konusmalarini duydum ve cok üzüldüm. Bana cok iftira atti abisi ve esim hic bir karsilik vermedi. Benim eve girdigimi duymadi ve ben o konusmalari hepsini telefona kayit ettim. Anneleri biraz yasli ve biraz hasta. Onu yikamami felan istiyorlar. Kadin ama daha herseyi kendi yapabiliyor. Ben onu yikamak istemiyorum. Tabiiki birgün yatalak olursa basim gözüm üstünde yeri var. Seve seve bakarim. Ama o zaman simdi degil. Cok delidolu bir insandim. Artik ne gülebiliyorum ne de gelecegimi görebiliyorum. Babalari 4 sene önce yasliliktan vefat etti. O yasarkende babam babam diye agliyordu. O öldü anne Anne diye aglamaya basladi. O ölse teyze dayi kuzenler var. Ben hepsinin ölmesini mi beklemek zorundayim nefes almak icin? Siz ne yapardiniz?
80-90 laırın alamancı yaşamı

Yeni nesil böyle değil aplam yaşın da genç aslında

Avrupa’da büyüdünüz ve böyle bi kıskaca mı yakalandınız gerçekten ? Türkiye’de neden böyle bişey normal olsun hanımefendi ? Kim kaynanasını yıkar , kim evden çıkmasına izin vermeyen kocasını baş tacı eder , 100 yıl oldu biz bunları geçeli , sizde geçin lütfen hala gençsiniz hala başka bir birliktelik huzur ve mutluluk şansınız var , değerlendirin.
Avrupa’da büyümedi aslında Türk mahallesinden akrabalarından başka birini görmedi öyle düşün değerlendir
Eskinin köyünden direkt Almanya’ya giden profilleri
Köyden çıkıp herhangi bir şehir görmeden direkt Almanya ✈️

Ya bu gözler neler gördü 👀 Türk marketinde karısını azarlayıp sus sen konuşma profilleri
Yani Avrupa diye gözümüzde büyütmeyelim bu amcalar sivasın yolu olmayan köyünden direkt kölne gidip yerleşmiş

X