Kendime zarar veriyorum, lütfen yardım edin.

Merhaba,

Size acil akıl danışmalıyım. Eşim beni aldattı, ben bunu yaklaşık 2,5 ay önce öğrendim ama bildiğimi bilmiyordu, ondan hesap soramadım. Çünkü eşimi çok seviyorum. Eşim whatsapp yazışmalarımı okuyarak beni aldattığını bildiğimi öğrenmiş. Bana haber vermeden çekişmeli boşanma davası açtı. Eve tebligat gelince öğrendim, fenalaştım. Ayrıca beni aldatmasına rağmen davayı geri çek, bir daha deneyelim dedim ama kabul etmedi. Annemlerin evine geldim, kardeşlerim de burada. Ama odaya kapanıp sürekli ağlıyorum, 3 kere üzüntüden panik atak geçirdim. Kabullenemiyorum,eşimi, evimi istiyorum. Burası yabancı gibi geliyor. Sizce boşanmak istemiyorum desem olur mu? Yoksa sizce oluru yok mu?Lütfen yorum yapın...
Hukuken soruyorsan kusurlu tarafın boşanma hakkı olmuyor daha doğrusu kusuru olmayan taraf boşanmak istemezse boşanmazsın.
Sen istemezsen boşanma olmaz he ama değer mi zerre kadar değmez kendini yakmış olursun

İftiralar atmış bir de, ailesine hakaret etmişim, kadınlık yapmamışım, evi temizlememişim. Hepsini de yaptım eşime çok düşkündüm. Herkes biliyor. Maddi manevi tazminat istemiş. Pişman olmaz değil mi, 45 yaşındayım. Evimi, kendi düzenimi çok seviyordum. Şimdi ana baba evine geldim, hiç iyi değilim. Benden af bile dilemedi.
Sunu anlamadim; aldatan biri bosanma davasi acamaz, acsa da kabul edilmez. Nasil dava acabilmis bir de tazminat istiyor?

Sunu anlamadim; aldatan biri bosanma davasi acamaz, acsa da kabul edilmez. Nasil dava acabilmis bir de tazminat istiyor?
Açar. Açmasında sıkıntı yok ama davalı taraf ben boşanmak istemiyorum derse hakim de kovuşturma sonunda davacının kusurlu olduğunu düşünürse davayı reddeder.
Sonuçta yargılama yapılmadan kimin kusurlu olduğunu bilemeyiz. Dava açılmadan deliller değerlendirilmeden tanık dinlenmeden bunlar nasıl bilinsin.
Adam da belki kadın aldatıyor diyecek kadın kusurlu diyecek.
O sebeple dava açılır deliller toplanır değerlendirilir ondan sonra karar aşamasında kusurlu tarafın davacı olduğu ve davalının da boşanmak istemediği görülürse reddedilir.
Davalı boşanmak isterse ama boşar

Merhaba,

Size acil akıl danışmalıyım. Eşim beni aldattı, ben bunu yaklaşık 2,5 ay önce öğrendim ama bildiğimi bilmiyordu, ondan hesap soramadım. Çünkü eşimi çok seviyorum. Eşim whatsapp yazışmalarımı okuyarak beni aldattığını bildiğimi öğrenmiş. Bana haber vermeden çekişmeli boşanma davası açtı. Eve tebligat gelince öğrendim, fenalaştım. Ayrıca beni aldatmasına rağmen davayı geri çek, bir daha deneyelim dedim ama kabul etmedi. Annemlerin evine geldim, kardeşlerim de burada. Ama odaya kapanıp sürekli ağlıyorum, 3 kere üzüntüden panik atak geçirdim. Kabullenemiyorum,eşimi, evimi istiyorum. Burası yabancı gibi geliyor. Sizce boşanmak istemiyorum desem olur mu? Yoksa sizce oluru yok mu?Lütfen yorum yapın...
Hiçbir acı sonsuza kadar sürmez. Siz herşeye rağmen onu sevebilirsiniz ama eşiniz sizi sevmiyor. Hem aldatmış hem de boşanma davası açmış. Aldatıldığınızı öğrendikten sonra nasıl sakin kalabildiyseniz şimdide makul olun derim.

Merhaba,

Sizce neden sizden önce dava açmış ? Eğer aldatıyor diye önce siz dava acsaydiniz hersey sizin lehinizeydi ancak şimdi sizin elinizde delil yok ve eşiniz dava açmış şimdi her şey sizin aleyhinize
Eşiniz bunların hesabını yaparken siz orda agliyorsunuz kalkın ve toparlanin o evden çıksın siz geri dönün gerekirse neden o düzenini bozmuyor siz bozuyorsunuz

Aldattığı kişilerden size hastalık getirebilir, evinizin parasını onlara yedirebilir, tüm malvarlığını onlara devredebilir, onlardan çocuk peydahlayabilir. Adam özür dilememiş, ayrılacağını da söylememiş demek ki o kişilerle devam etmek istiyor. Hem onlarla hem sizle olmasını gönlünüz kabul ediyor mu cidden?

Mesleğim var ama yaşım genç değil. Annem babam yaşlı, yalnız kalma korkum var, sevilmeme korkum var. Özgüvenim düşük biraz. Sürekli ağlama atakları geliyor, çok kötüyüm.
mesele buysa o nasıl kendine bir kadın bulduysa siz de kendinize bir sevgili bulabilirsiniz. O adamın sizden daha güzel daha nitelikli olduğunu sanmıyorum. Bence siz sevilmiycek biri değilsiniz ama öyle inanmışsınız. En kaba tabirle her kadının alıcısı vardır. Fırsat bu fırsat daha üst model biriyle birlikte olabilirsiniz, neden kendinizi bu haysiyetsize layık görüyorsunuz ki?

Allah aşkına bi kendinize gelir misiniz? birinin sizi silkelemesi gerekiyor yok mu çevrenizde öyle biri Allah sizi kurtarıyor resmen hiç çocuğunuz yok iyi ki istememişssiniz bu bir, ikincisi adam sizden boşanmak istiyor siz hala sever mi pişman olur mu neden kendinize bunu yapıyorsunuz gerçekten bu kadar önemsiz mi görüyorsunuz kendinizi uzaktan kendinize bir bakın eşinize gösterdiğiniz sevginin,değerin,özverinin binde birini kendinize gösterseniz ben ne yapıyor dersiniz

diğer sorunuz maalesef eşiniz sizi sevmiyor üstelik hem aldatıp hem de tazminat isteyecek kadar sevmiyor, burada uzun uzun yazmak istemiyorum ama bakın sevgi tükenebilen bir duygu her duygu gibi lütfen bunu bir kabullenin barışalım evimi özledim diyorsunuz o eve geri dönseniz tekrar tekrar aldatılacak üzerine hiç değer görmeyeceksiniz, lütfen bunu kendinize yapmayın kimsenin de yapmasına izin vermeyin aklınız varsa delillerinizi de toplayın bu iş baya uzayacak çünkü ve aynaya bakıp kendinize ne yaptığınızı bir görün.

Mesleğim var ama yaşım genç değil. Annem babam yaşlı, yalnız kalma korkum var, sevilmeme korkum var. Özgüvenim düşük biraz. Sürekli ağlama atakları geliyor, çok kötüyüm.
Yalnız değilsiniz. İçiniz bunaldıkça konu açın buraya. Eşiniz destekçiniz değilmiş belki ileride daha kötü olacaktı bilemezsiniz ki.
Arkadaşlarınız falan varsa vakit geçirin pek yalnız kalmamaya çalışın bu süreçte.

Merhaba,

E pesss sabredin zamanla geçecektir.Dönmeyin

Allah aşkına bi kendinize gelir misiniz? birinin sizi silkelemesi gerekiyor yok mu çevrenizde öyle biri Allah sizi kurtarıyor resmen hiç çocuğunuz yok iyi ki istememişssiniz bu bir, ikincisi adam sizden boşanmak istiyor siz hala sever mi pişman olur mu neden kendinize bunu yapıyorsunuz gerçekten bu kadar önemsiz mi görüyorsunuz kendinizi uzaktan kendinize bir bakın eşinize gösterdiğiniz sevginin,değerin,özverinin binde birini kendinize gösterseniz ben ne yapıyor dersiniz

diğer sorunuz maalesef eşiniz sizi sevmiyor üstelik hem aldatıp hem de tazminat isteyecek kadar sevmiyor, burada uzun uzun yazmak istemiyorum ama bakın sevgi tükenebilen bir duygu her duygu gibi lütfen bunu bir kabullenin barışalım evimi özledim diyorsunuz o eve geri dönseniz tekrar tekrar aldatılacak üzerine hiç değer görmeyeceksiniz, lütfen bunu kendinize yapmayın kimsenin de yapmasına izin vermeyin aklınız varsa delillerinizi de toplayın bu iş baya uzayacak çünkü ve aynaya bakıp kendinize ne yaptığınızı bir görün.
Konu sahibinin derdi koca değil aslında ya. Yalnız kalmaktan korkuyor, anlayabiliyorum aslında. Çocuk da istememiş adam. Ailesi de yaşlı olunca korkuyor işte. Yalnızlık ağır bir yük herkes taşıyamaz.

Yavuz hırsız ev sahibini bastırmış resmen keşke öğrenir öğrenmez yüzüne vursaydin.Madem boşanma davası açtı tüm haklarını alarak boşan çünkü adam bı şekilde evliliği gözden çıkarmış gururuna sahip çık dik dur .

Merhaba,

Şaka mısn yaaa adamm seni aldatmış bile isteye de öğrenmeni sağlamış öğrenince dava açmiş o kadar karaktersiz adamı brde boşamamak için diretiyormusn

Konu sahibinin derdi kocasının sevgisi değil ki aslında, tek olmaktan korkuyor. Anne babasıda yaşlı çocuğuda yok yalnız olma korkusu gururuna baskın gelmiş. Mesela hemen başkasıyla evleneceğini bilse anında boşar bu adamı çünkü derdi evli kalmak tek olmamak gün sonunda evde iki kişi olmak.

Merhaba,

Evden niye siz gittiniz? Aldatan o, o gitsin

Konu sahibinin derdi kocasının sevgisi değil ki aslında, tek olmaktan korkuyor. Anne babasıda yaşlı çocuğuda yok yalnız olma korkusu gururuna baskın gelmiş. Mesela hemen başkasıyla evleneceğini bilse anında boşar bu adamı çünkü derdi evli kalmak tek olmamak gün sonunda evde iki kişi olmak.
Evet doğru çözmüşsünüz. Yalnız kalmaktan çok korkuyorum. Ailem yaşlı. Kardeşlerim hepsi evli. Tek başıma kalmak istemiyorum. Şu an beni kağıt mendil gibi attı. Terk edilmek çok zormuş. Ben af diler diyordum. Ama af dilemek ne kelime boşanma davası açtı. Bana boşanmak istiyorum demeden.

X