kendime saygımı kaybettiren ilişkim...

Gerçek NARSİST nedir, anlatıyorum.
Herkese narsist denmez ancak "Onun suçlusu da ben oldum ve üzerime yurudugu için , onu bu dereceye getirdiğim için özür diledim.." cümlesini kuruyorsanız karşınızdaki kişi narsist mi bir düşünmek lazım.
İnsanı kendini tanıyamaz hale getirecek kadar manipülatif insanlar ne yazık ki.
Sizi kendinizi tanıyamayacak hale getiren insanlardan uzak durun.
Size değer verdiklerinden değil kendi güçleriyle sarhoş olduklarından o ilişkinin içinde oluyorlar çünkü.
"Şunu giyemezsin", "çalışamazsın", "kuzenin/abin gelemez"... benim için en büyük red flag bu cümleler.
Kişinin kafa yapısının ne olduğunu ortaya koyuyor ki, manzaranın çok iğrenç olduğu ortada.
Ayrılacak gücü topaldığınız için sizi tebrik ederim, lütfen güçlü durmaya devam edin.
Sizi manipüle etmesine izin verirseniz hayat enerjiniz kalmayana kadar sindirilmeye devam edeceksiniz.
Gerçekten üzerime yürüdü ve dişlerini sıka sıka , hani gözündeki o anlık nefreti gördüm.
Oradan uzaklaştım evime döndüm. Önce çok sinirliydim ya bunu bana nasıl yapabilir. Asla görüşmem bir daha dedim.
Benim babam bir kere vurmamış ya bana o kim dedim.

Aradan 1 hafta geçti hiç yazmadı bana. Sonra bir bahaneyle ben yazdım . ( aptal olduğum için.)
Yazmayacaktım sana hatta barışmamayı düşündüm. Beni bu hale getirmene inanamadım. Kendini özellikle bana dövdürmek istedin. Bunu bana yaşatmak istedin. Sinirli olduğumu biliyordun bilerek beni tahrik ettin.
Ben bununla yaşamak istemiyorum , yapamam dedi.
Ben düşündüm evet ya haklı sonucta sinirliydi , oruçluydu keşke tartısmayıp , sussaydım böyle olmazdı dedim ve özür diledim.
Bir daha yapmayacağım dedim . ( yazarken şuan inanamıyorum.)

Ne güzel , kazanmanıza çok sevindim.. sıra bende :)

Geç kaldım endişem olmadı ve evlensem 2 bilemedin 3 yıl evli kalıp , bir de cocukla boşansam işte o zaman hayata geç kalırdım.Sonu belli çünkü. Hiçbir zaman mutlu bir evliliğim olmayacağını biliyordum. Ben hep kendimi kandırdım. Hep öteledim.
Sevgiliyken daha kolay oluyor çünkü. Şuan çalısıyorum , arkadaşlarımla geziyorum( ark. dışarı cıkmama karışmazdı.) arada da onunla görüşüyordum . İdare ediliyordu.
E evlenince çalışmayacağım. Maddi özgürlüğüm olmayacak. Kendisi de gezip , tozmamı saglayacak kadar kazanmıyor. ( günümüz şartlarında zor ) Mecbur ev işi , temizlik , cocuk derken hayatım akıp gidecekti.
Bence bu yorumuzun son paragrafının da fotoğrafını çekin, akıllı kadınsınız duygularınız aklınızı devreden çıkarmaya çalıştığında tekrar tekrar okuyun. Allah sizi kurtarmış, 3 sene kayıp insan ömrü için birşey değil ki.

Bence bu yorumuzun son paragrafının da fotoğrafını çekin, akıllı kadınsınız duygularınız aklınızı devreden çıkarmaya çalıştığında tekrar tekrar okuyun. Allah sizi kurtarmış, 3 sene kayıp insan ömrü için birşey değil ki.
Teşekkür ederim. Yakınlarımda şaşkın çünkü karakterım böyle değil. Yanımdakilere verdiğim tavsiyeleri görseniz , ne mantıklı insan dersiniz :) Kendi hayatını perişan etmiş aptal biriyim oysa ki.

duygularım bittiği anda mantıgımın devreye girecegini ve geçmişe dönüp baktıgımda hiç pişman olmayacağıma eminim. en ufak keşke ayrılmasaydımım olmayacak.
Tek derdim şuan ki acımı hafifletebilmek. Kararımın doğrulugundan cok eminim çünkü.

Çok güzel kapıyı göstermişsiniz tebrik ederim. Bu kafa yapısında biriyle hayat geçmez ki şiddet var sevgi yok. Kapının önüne koyan siz olduğunuz için size geri dönmeye çalışacaktır. Siz kabul ederseniz ilk fırsatta o sizi kapının önüne koyacaktır. Şuan belki dönersiniz diye adım atmıyor gururlu takılıyor ama çok pişman olacağı zamanlar yakındır ama gerçekten pişman olduğu için değil hırs yaptığı için dönmeye çalışacak size.Çünkü terkedilen değil terkeden olmak ister. Çok güzel g.t etmişsiniz lütfen istikrarınızı koruyun.
AdChoices
ADVERTISING​
Öte yandan işiniz gücünüz var, aileniz yanınızda. Şuan çocuklu, işsiz güçsüz boşanmaya çalışıyo olabilirdiniz. Eliniz okadar güçlü ki şuan. Lütfen kendinize yazık etmeyin. Bu muameleyi kimse haketmez. Bakın hergün neler okuyoruz burda. Onlardan biri olmayın. Sırf evlenmek kafasına girdiniz diye hayatınızı daha kötü hale getirecek biriyle olmayın. Böylesi daha iyi hayatınızın. Evlenenlerin de başı göğe ermedi ☺️
Sevgiler 🥰

merhaba kızlar ,
evet . 3 senede kendime ne sevgim , ne saygım hiçbir şeyim kalmadı. Ben , ben olmaktan çıktım. O ne istediyse o oldum.

Trip atma huyum vardı ve rahatsız oluyordu . Onun için bile burada gelip sizden yardım istedim. Kendimi düzelttim . Aslında hep triplerim haklıydı , ben sadece içimde onu hep aklamak istedim.

Özetlemem gerekirse , ben 34 yaşımdayım sevgilim 31 yaşında. Yakın yerlerde oturuyoruz birbirimize. 7 yıl öncesinde kısa bir görüşmemiz olmuştu fakat ikimiz için de yanlış zaman oldugu için 2 sefer görüşüp bitirmiştik daha dogrusu hiç başlamamıştık. 3 sene önce tesadüfen bir yerde karsılastık. Selamlaşmadık ama birbirimizi gördük. Ertesi gün beni sosyal medyadan bulup , mesaj yazdı ve hemen ertesi gün buluştuk. Sonrası malum beraber geçen 3 yıl...
Yazık benim 3 yılıma ...

Her şey en başta güzeldi. Zamanla onu giyme , bunu yapma , burda konusma, arabaya binerken eğilme vs vs... ilk başta giymeyi çok sevdiğim elbiselerimi bıraktım, sonra sonra ... günün sonunda sıfır kollu bile giyemediğim. Kısa tişörtlerimin içine atlet giymek zorunda kaldığım . Her giydiğimin her yaptıgımın eleştirildiği bir duruma evrildi. İnanın nasıl oldu bilmiyorum.
Girdim ve bu durumdan çıkamadım.
Aramızda evlilik muhabbeti hiç geçmemişti geçtiğimiz sene konu açıldı ve artık bir şeyleri konusmamız gerektiği ve bir cocugumuz olmasını istiyosak biraz daha hızlı olmamız gerektiğini söyledim ( sanki her sey muhtesemdi evlilik , cocuk kaldı . Aptal kafam işte ) bu konuşmayı yaptıktan ertesi gün benden ayrıldı, hemde sadece bir mesajla.. Ben yapamayacagım zamansız.. seni seviyorum ama başka kariyer planlarım var , evlilik yapamam üzgünüm dedi. Üzüldüm , ağladım yine ben aradım ve barıştık.
O hep kaçandı ben kovalayandım. Ne bir tatile gittik, ne bir sahilde çay içmeye ... Bir kaç kez onun köyünde işi vardı birlikte oraya gittik. Orda da hep kavga gürültü.
Beni kızdırırdı ve sonra hemen siniri geçerdi ve ben kalbim kırıldıgı için küserdim. Barışmak için çabalardı bu konuda hakkını yemek istemem. Cok uzatıyosun triplerini derdi. Buraya geldim fikir aldım . Değişebilmek için ne yapabilirim dedim. Değmedi..

Evlilik konusuna ısındıktan sonra aramızda hep konustuk. Evlenince çalışamazsın dedi. ( şuan cok rahat 14 yıldır çalıştıgım bir işim var.)Kendisi işi gereği haftanın bir kaç günü çalısıyor. eşim olsun isterim evde dedi.
Yemeğe karışmam , temizliğe karısmam bunlar kadının işidir dedi. Eve erkek kuzenin gelemez bizde ters ancak ben varken gelebilir dedi. Dedi de dediii... Hepsini yazıyorum dönüp dönüp arada aptallığımı okumak için.

Evet hepsine tamam dedim. Neden tamam dedin derseniz cevabım yok inanın.

bunlara rağmen bikere değerli hissettirilmedim. Her seye bagırdı cagırdı. Telefonu yuzume kapattı. en ufak seyde sen kimsin s...g... dedi.
3 yılda bana her şeyi yaptı .

Üzerime yürüdü sonra bana beni bu hale sen getirdin . Kendini bana dövdürmek istedin dedi. Onun suçlusu da ben oldum ve üzerime yurudugu için , onu bu dereceye getirdiğim için özür diledim...

dün uzun süredir kafamda düşündüğüm ama cesaret edemediğim şeyi yaptım. Aslında yapmama sebep oldu ve her yerden sildim.
Şuan aptallığımdan dolayı yine cok üzgünüm . Niye bunları kendime yaptrdım, niye onu seviyorum bilmiyorum.
Sadece çok kırgınım, cok yorgun..
kusura bakma da ıyı kı kurtulmussun

cunku bır denyo ıle sevgılı kalmak hatta o denyonun daha da denyolastıgını gorecegın bır evlılıgın olacaktı

Çok güzel kapıyı göstermişsiniz tebrik ederim. Bu kafa yapısında biriyle hayat geçmez ki şiddet var sevgi yok. Kapının önüne koyan siz olduğunuz için size geri dönmeye çalışacaktır. Siz kabul ederseniz ilk fırsatta o sizi kapının önüne koyacaktır. Şuan belki dönersiniz diye adım atmıyor gururlu takılıyor ama çok pişman olacağı zamanlar yakındır ama gerçekten pişman olduğu için değil hırs yaptığı için dönmeye çalışacak size.Çünkü terkedilen değil terkeden olmak ister. Çok güzel g.t etmişsiniz lütfen istikrarınızı koruyun.
AdChoices
ADVERTISING​
Öte yandan işiniz gücünüz var, aileniz yanınızda. Şuan çocuklu, işsiz güçsüz boşanmaya çalışıyo olabilirdiniz. Eliniz okadar güçlü ki şuan. Lütfen kendinize yazık etmeyin. Bu muameleyi kimse haketmez. Bakın hergün neler okuyoruz burda. Onlardan biri olmayın. Sırf evlenmek kafasına girdiniz diye hayatınızı daha kötü hale getirecek biriyle olmayın. Böylesi daha iyi hayatınızın. Evlenenlerin de başı göğe ermedi ☺️
Sevgiler 🥰
Ben onun numarasını vs ilk defa siliyorum. Normalde o siler , ben neden hemen vazgeciyorsun diye savaşırım ve o da ikna olur . bu şekilde ilerlerdik.
Ben ilk defa sildim. Bende parası vardı,arkadaşıma bir ürün satmıştı onun parasını arkadaşım bana vermişti veririm diye.
'' X arkadaşım senden ürün almış parasını vermem için bana bırakmıştı. Yüz yüze görüştüğümüzde veririm diye düşünmüştüm. Anlıyorum ki yüz yüze görüşmemize gerek kalmayacak . Sen bu tavrınla , bu şekilde devam et'' dedim.Parasını ibanına havale ettim dekontu gönderdim ve her yerden sildim.

Numarasını sildigimi görünce aferin yazmıs. Cevap yazmadım . Peşinden '' bir daha bana ayrılmak için bahane arıyorsun demezsin '' yazmış. ( normalde en ufak şeyde beni sildiği , ayrıldığı için bahane aradığını söylerdim.

Bu msjına da hiç cevap yazmadım. Normalde beni bu hale sen getirdin , seninle barışmak için yazdım hala oralı olmuyorsun , başka ne yapabilirim bla bla... anlatıp devamında bir şekilde iş benim kendimi parçalamalarımla düzene girerdi ama kalbim yorgun, kırgın ve gücü yok. O msjına cevap yazmama şaşırmıştır eminim.

Hepimiz hatalar yapabiliriz. Yol yakınken bitmiş gitmiş işte. Ne güzel. Kurtulmuşsunuz. Öyle düşünün. Herkes deneye yanıla öğreniyor hayatı.

Bebeğim geçmiş olsun. Gençsin güzelsin, duygunu erteleme ağla, üzül, yasını tut geçer gider. Kurtulduğuna sevin. O çok sevdiğin elbiselerini giyin, saçlarını, makyajını yap, çiçek gibi ol. Ohh miss. Kendin ol kısaca. İyileşeceksin.

O adam yine sana yazmaya çalışacak, herşeye tamam diyeni bırakmaz. Her mesaj attığında gel bu yazdıklarını oku lütfen. Kurtulduğuna sevin.
Umarım yazmaz. Benim zaten yazacak alanım yok.
O da yazmasın . Herkes hayatında mutlu olsun ama kendimi övmek için söylemiyorum. O asla benim kadar ona evet diyenini bulamaz.
Bu arada herkese böyle. Annesi , babası , ablası. Onlarında yuzune kapatır. Bağırır , çağırır. Genel hali hep kaba.
Ablasıyla tanıştım. Ablası resmen evlenmesi için can atıyor atıyor. Evden gitsin de annem de bunun dertlerinden kurtulsun diye.
Annesi yemek yaparken falan çok tedirgin oluyormuş. Paşam yemek yapılmazsa, yemeği begenmezse terör estiriyor çünkü.
Ablası bana sevgilim yokken yanımızda. '' X çok zor biri. Nasıl 3 senedir berabersiniz çok şaşırıyorum.'' demişti.
Tek uzun ilişkisi benim bu arada.

Geriye kalan hep gecelik , saçmasapan yatmalı, kalkmalı ilişkiler.
Bu arada bizim aramızda cinsellikte yoktu. Bu konuda beni hiçbir zaman zorlamadı ama hep senin yüzünden bende cinsellikten uzak kalıyorum.
Sen tek basına fedakarlık yapmıyorsun. bu da cok önemli bir şey diyodu.

Hepimiz hatalar yapabiliriz. Yol yakınken bitmiş gitmiş işte. Ne güzel. Kurtulmuşsunuz. Öyle düşünün. Herkes deneye yanıla öğreniyor hayatı.
bu yaşta , bu kadar tecrübeyle bu hatayı yapmak üzdü beni.
Umarım bir daha bu hataya düşmem.
Hayat hep güzellikler çıkarsın karşımıza:KK200:

Bebeğim geçmiş olsun. Gençsin güzelsin, duygunu erteleme ağla, üzül, yasını tut geçer gider. Kurtulduğuna sevin. O çok sevdiğin elbiselerini giyin, saçlarını, makyajını yap, çiçek gibi ol. Ohh miss. Kendin ol kısaca. İyileşeceksin.
Nedense mesajınızı okurken gözlerim doldu. Yanımda gibi hissettim sizi.
3 Yılda yapmadığım ne varsa her şeyi yapacağım. Kendime sözüm var :)

Lütfen ama lütfen bu kararını koru. Çevrenden destek al, uzmandan destek al. Özlediğinde dön dön oku yazdıklarını. Ama sakın geri dönme bu yoldan. Bir zaman sonra herşey geçecek, hayatın çok daha iyi olacak, emin ol

Lütfen ama lütfen bu kararını koru. Çevrenden destek al, uzmandan destek al. Özlediğinde dön dön oku yazdıklarını. Ama sakın geri dönme bu yoldan. Bir zaman sonra herşey geçecek, hayatın çok daha iyi olacak, emin ol
umarım .o kadar çok istiyorum ki iyileşmek.
Hani bazen bazı ilişkiler olur keşke o günlere dönebilsek, ne güzeldi dersiniz.

Asla öyle bir hissim yok. sadece içimdeki duyguyu bitirip, iyileşmek istiyorum.

çok zor oldu ve yine bana kalsa belki bitiremezdim.
cuma günü önemsiz bir seyden dünya hakaret edip telefonu suratıma kapattı ve sonrasında ertesi gün akşama kadar konuşmadık ve akşam aradı görüşelim mi diye. Özür yok , bir şey yok. Ben de işim var görüşemem şuan vs geçiştirdim. sonrası yine sustu. En son dün son kez aramızı düzeltmek için bir şey yapacak mısınız ? yoksa böyle mi devam edeceğiz dedim.
Bana cevap olarak '' benim kendimi düzelteceğim bir şey yok, senin var yazmıs'' durdum birkaç saniye mesaja baktım.
Kime ne anlatıyorum ya dedim içimden.. Ve her yerden sildim.

Eğer tek başıma halledemezsem destek alacağım mutlaka. Umarım çok kısa sürede iyileşebilirim . Çok teşekkür ederim:KK200:
Kendinizle ne derdiniz varda kendinizi böyle bir duruma sokuyorsunuz?
Yani bir kere geliyoruz bu hayata mutlu olmak varken niye böyle beş para etmez (uygun kelime bulamıyorum o kişi için) kişilerin eline bırakmayın.
Yani yaşınızda küçük değil.
Lütfen kendinize değer verin, siz değer vermezseniz kimse vermez. Korkarım tekrar barışırsınız gibi geldi bana umarım olmaz.

Kendinizle ne derdiniz varda kendinizi böyle bir duruma sokuyorsunuz?
Yani bir kere geliyoruz bu hayata mutlu olmak varken niye böyle beş para etmez (uygun kelime bulamıyorum o kişi için) kişilerin eline bırakmayın.
Yani yaşınızda küçük değil.
Lütfen kendinize değer verin, siz değer vermezseniz kimse vermez. Korkarım tekrar barışırsınız gibi geldi bana umarım olmaz.
gerçekten dışarıdan okuyunca korkunç görünüyor.
Bende olsam belki inanmazdım haklısınız umarım her sey kalbime göre olur ve bir gün buraya gelip. ''kurtuldum, iyileştim ..çok mutluyum '' yazarım

bu arada hiç sevilmemişim gibi de değildi.
Yani doğum günümü falan hiç atlamazdı, bir şeye moralim bozulsa düzeltmek için baya uğraşırdı ama bana en çok zarar veren kendisiydi.

bu arada hiç sevilmemişim gibi de değildi.
Yani doğum günümü falan hiç atlamazdı, bir şeye moralim bozulsa düzeltmek için baya uğraşırdı ama bana en çok zarar veren kendisiydi.
Bunları düşünmeyin artık lütfen kendinize daha fazla zarar vermeyin. Bakın size zarar vermesine izin verdiğiniz için siz kendinize zarar vermiş oluyorsunuz. Sevgi böyle bir şey değil.

X