Kaynanamın yüzüne tükürmek istiyorum

her zaman araya belli ir mesafenin konulmasından yanayımdır
ben çok iyiyim kayınvalidemle anne kız gibiyim canı mseninde başta dediğin gibi
ama yine de o mesafe her durumda korunmalı diye düşünüyorum
iyi niyetini suistimal etmiş

onunla karsılıklı konusamam cunku bana bunları söyleyenlere söz verdım yemın ettırdıler bızım dedıgımızı deme dıye cunku onlara dalcak ozaman ben sıze güvendımde söledımde sız hemen yetıstırdınız dıye yoksa ben onun coktann haddını bıldırmıstımde nısanlımada dua etsın o ben hele bı evlenıyım ondan sonra görcek o sımdı susyorum

inşallah bu tam tersi olmaz
hakkında hayırlısı

bazı insanlar kıymet bilomez. sen onun hastalıklı ruhunu beynini cezalandırsan da anlamaz. oğlunu da gün gelir işlemeye başlar.

o yüzden git gel yüzüne gülk.. sıkı fıkı olma ama bir densizlikte yapma... nişanlına da söyle haketmediğim şeyleri yaşadım ama ona gitmeyerek seni arada bırakamam de nişanlını yalnız bırakma.

gidincede sorulursa konuş.

Öncelikle konunuza başlık olarak seçtiğiniz cümleler hiç hoş değil. Daha nişanlılık döneminde bu kadar içli dışlı olursanız sonuç bu olur. Bir mesajınızda "ben hele bı evlenıyım ondan sonra görcek o sımdı susyorum" demişsiniz, açıkcası pekte iyi niyetli görmedim sizi. İnşallah tersi olmaz dileklerinizin. Dikkat edin derim size.
Bence en iyisi kayınvalidenizle yüzleşmek olmalıdır. Eltinizin doğru söylediğinden emin olmayın. Ben laf taşıyan insanlardan hazzetmem. Her türlü kötülüğü beklerim onlardan. Eğer gerçekten kayınvalideniz arkanızdan konuştuysa size düşen yüzüne tükürmek değil, ilişkinizi sınırlandırmaktır. Bir büyüğün yüzüne tükürmek bence ayıptır.

canım öncelikle hiç bir kayınvalideden anne olmaz bu böyle biline...en iyisi bile gün gelir el kızı değil mi der çıkar işin içinden...benimde kayınvalidem ameliyat oldu bende altından aldım görümcelerimde vardı yanımızda.daha yeni evliydim 1 haftalık.ama yinede hergün ziyaretine gitmedim evde kalırsan ben sana bakarım falan demedim.kayınvalidem ağzımı aradıysada cvp vermedim.çünkü merhametten maraz doğar.şuan yine sevgili kayınvalideciğim hakkımda olur olmaz konuşur hiç umursamam.herkesin yanında anne anne diye dolanırım ama gerçekte günahım kadar sevmem.çünkü nekadar iyilik yaptıysam yapmadı oldum.hep daha fazlasını istedi.orda burda yapmadığım şeyleri yaptım gibi anlattı.eşime her fırsatta beni kötüledi.sık sık gitmem.bir yüzden giderim eşimin hatrına.ama hep beraberken görsen beni sarılır öperim.ben böyle yolunu buldum sende takma kafana sorun yapma madem kayınvalideler ikili oynuyorlar bizde oynayalım değil mi a.s

başlık ne kadar acı olmuş yaa ne kadar kötu olsada o bır anne cnm ya keske öle bı başlık seçmeseydın
eğer k.valıden senın yaptıklarının kıymetını bılmıyorsa araya mesafe koy ama gtmemezlık olmas
sen nışanlısın ve daha nışanlı ıken aılesıyle sorunlar başlamış hakkında hayrlısı olsun
genelde erkekler ılk başlarda eş tarafnı tutsada sonradan anne yada baba tarafına eğılımlı olurlar ınş nışanlın konusunda yanılmazsın
bıde nışanlı ıken okadar samımı olmasaydın keşke yardım etseydın fakat eve geç kalcak kadarda değil senın için en hayrlısı olsun cnm

canım öncelikle hiç bir kayınvalideden anne olmaz bu böyle biline...en iyisi bile gün gelir el kızı değil mi der çıkar işin içinden...benimde kayınvalidem ameliyat oldu bende altından aldım görümcelerimde vardı yanımızda.daha yeni evliydim 1 haftalık.ama yinede hergün ziyaretine gitmedim evde kalırsan ben sana bakarım falan demedim.kayınvalidem ağzımı aradıysada cvp vermedim.çünkü merhametten maraz doğar.şuan yine sevgili kayınvalideciğim hakkımda olur olmaz konuşur hiç umursamam.herkesin yanında anne anne diye dolanırım ama gerçekte günahım kadar sevmem.çünkü nekadar iyilik yaptıysam yapmadı oldum.hep daha fazlasını istedi.orda burda yapmadığım şeyleri yaptım gibi anlattı.eşime her fırsatta beni kötüledi.sık sık gitmem.bir yüzden giderim eşimin hatrına.ama hep beraberken görsen beni sarılır öperim.ben böyle yolunu buldum sende takma kafana sorun yapma madem kayınvalideler ikili oynuyorlar bizde oynayalım değil mi a.s

haaah ahada bi çuval inciri berbat etmek bu oluyo heralde insanların hepsini bir kefeye koymak ne kadar yanlış bu gün gelinsek yarın kayınvalide olucaz ömrümüz ikili oynamakla geçsin o zaman

Herkesin yanında sevgi gösterileri yapıyor ama günahınız kadar sevmiyorsunuz. Bunu nasıl beceriyorsunuz. Sevgi gösterisine ne gerek var ki. Nasıl canım cicim deyip içinizden kin besleyebiliyorsunuz anlamıyorum. Gerçi konu siz değilsiniz ama bu yazınızı görünce cevap vermeden geçemedim. Açıkcası verdiğiniz akıl yani ikiyüzlü olma aklını da hiç sevmedim.
Yalan ve riyakarlık en kötü huylardandır unutmayın.
Sevmediğiniz nefret ettiğiniz bir insanla ilişkilerinizi sınırlamak yerine iki yüzlülüğü seçmiş olmanız bir meziyet değildir. Kayınvalidenizin size yaptıklarını ne kadar tasvip etmiyorsam sizin de ona, eşinize ve çevrenizdeki tüm insanlara yaptığınız bu tutumu bir o kadar tasvip etmiyorum.

benim kaynanam derki,ben iyi olursam onlarda (oğulları ve gelinleri ) iyi olur,ben kötü olursam onlarada beni saymaz..o yüzden hepimize iyi davranır kendileri..böyle fesat ve ortalığı karıştıran tiplerede sinir oluyorum..ne geçiyor ki ellerine başkalarını üzerek

hep derim ki "suc asla tek taraflı olamaz"
işte aynı şey yine yaşandı
konular açılıyor
birileri fişleniyor suçlanıyor melenkkk edalarıyla
hoop bi kaç sayfa sonra aslında serzenişlerde bulunan hatun kişinin de pek masum olmadigi anlaşılıyor
kayınvalideni cagirsak kim bilir o neler diyecek senin hakkında...
bu kelimeler ne kadar yakısıksız ne kadar hafif...

ayrıca çelişkilerin ardı arkasi kesilmiyo
bi diyosunuz ki Allah için yaptım şunu bunu falanı filanı
iyi ama hanımefendi Allah için yapılan iyilik alenen deşifre edilmez, karşılık beklenmez ki!!

sizin kaynananız için yaptıklarınız iyilik değil menfaatiniz icabı yapmiş oldugunuz şeylerdir bana göre
zira Allah için olsaydı bu derece çirkin ifadeler kullanmaz, öc almak icin evliliği bekliyor olmazdınız... :kahve:

ben sizin masum oldugunuza asla inanmıyorum :smiley-cool:

bırak sevdigim, aşık oldugum adamı doguran anaya bu kelimeleri kullanmak, şurda forum ortamında tanıdıgım benden yaşca büyük bi insana bile "suratına tükürmek" tabirini kullanamam ben :nazar:
ne aldıgım aldıgım terbiye ne de kişiliğim elverir buna :kahve:

Öncelikle konu başlığın hiç hoş değil:kızgın: Birincisi daha nişanlıyken bu kadar samimi olmayıp mesafe koymalıydınız:1no2:
Hadi mesafe koymadınız Allah rızası için yaptım dediğiniz iyiliklere kötü bir karşılık gelmiş iddiadınıza göre..Her ne olursa olsun bu şekilde bir başlıkla ve evlendikten sonra görür gibi tehditkar cümlelerle yaklaşman çok ayıp bence..Rahatsızsan araya mesafe koyarsın,nasılsa Allah rızası için yapmıştım balık bilmezse halik bilir der çeklilirsin kenara..Ne olursa olsun yaşına ve analığına hürmeten saygı duymalısın.Sevmek zorunda değilsin ama böyle de konuşma bence..Gün olur devran döner arkadaşım,ortada bir haksızlık varsa mutlaka günün birinde hak yerini bulur.Bir arkadaş burada ölüm ile ilgili bir konu açmıştı..onu bir oku bence..Keşke demeyeceğin şekilde hareket et..Üç günlük dünyada değmiyor inan..

ha bu arada kayınvalidem asla başkalarının yanında bir açığımız varsa söylemez , ele karşı da korur..bencede böyle olmalı..aile içi meseleler ailede kalmalı

hep derim ki "suc asla tek taraflı olamaz"
işte aynı şey yine yaşandı
konular açılıyor
birileri fişleniyor suçlanıyor melenkkk edalarıyla
hoop bi kaç sayfa sonra aslında serzenişlerde bulunan hatun kişinin de pek masum olmadigi anlaşılıyor
kayınvalideni cagirsak kim bilir o neler diyecek senin hakkında...
bu kelimeler ne kadar yakısıksız ne kadar hafif...

ayrıca çelişkilerin ardı arkasi kesilmiyo
bi diyosunuz ki Allah için yaptım şunu bunu falanı filanı
iyi ama hanımefendi Allah için yapılan iyilik alenen deşifre edilmez, karşılık beklenmez ki!!

sizin kaynananız için yaptıklarınız iyilik değil menfaatiniz icabı yapmiş oldugunuz şeylerdir bana göre
zira Allah için olsaydı bu derece çirkin ifadeler kullanmaz, öc almak icin evliliği bekliyor olmazdınız... :kahve:

ben sizin masum oldugunuza asla inanmıyorum :smiley-cool:

bırak sevdigim, aşık oldugum adamı doguran anaya bu kelimeleri kullanmak, şurda forum ortamında tanıdıgım benden yaşca büyük bi insana bile "suratına tükürmek" tabirini kullanamam ben :nazar:
ne aldıgım aldıgım terbiye ne de kişiliğim elverir buna :kahve:

Olay bumudur? Budur. Nokta. Altınada koccaman bir imza.

Öncelikle konunuza başlık olarak seçtiğiniz cümleler hiç hoş değil. Daha nişanlılık döneminde bu kadar içli dışlı olursanız sonuç bu olur. Bir mesajınızda "ben hele bı evlenıyım ondan sonra görcek o sımdı susyorum" demişsiniz, açıkcası pekte iyi niyetli görmedim sizi. İnşallah tersi olmaz dileklerinizin. Dikkat edin derim size.
Bence en iyisi kayınvalidenizle yüzleşmek olmalıdır. Eltinizin doğru söylediğinden emin olmayın. Ben laf taşıyan insanlardan hazzetmem. Her türlü kötülüğü beklerim onlardan. Eğer gerçekten kayınvalideniz arkanızdan konuştuysa size düşen yüzüne tükürmek değil, ilişkinizi sınırlandırmaktır. Bir büyüğün yüzüne tükürmek bence ayıptır.

harfı harfıne katılıyorum....bende baslıgı gorunce....cok daha farklı bır konu var sandım....
bugun sıze laf getırenler...sızdenden baskasına laf tasırlar....
ayrıca....tükürmek kelımesı bıraz agır olmuş......
sınırlarınızı korsunuz olur biter....bıde bu kadar kın ..etmeyın....evlılık bır kac gunluk iş degil...
o hayattayken ve sız hayattayken birbirnizin yüzüne bakacaksınız.....
ve o hatalı yada degıl bılemeyız...ama nişanlınızın annesi....
her ne olursa olsun...nişanlınızın hatrı için saygı duymalısınız...sevmesenız bile...

cemrecim ömrümüz ikili oynamakla geçmeyecek tabiki ve herkes aynı değil buda bir gerçek üçüncüsü evet bizde kayınvalide olacağız ama büyük konuşmamak lazım tabide ben gelinimi insanların içinde kötülemem oğluma gelinimi karayıp aralarını bozmaya çalışmam.o gelmezse gelmezsin sen gel oğlum demem.gizli gizli oğlumu yanıma çağırıp bana şunu dedi şunu yaptı demem.allah tan korkarım.nitekim hepside yapmadığım şeyler.anne niye böyle söyledin deyincede aman kızım essah mı sandın şaka dedim ben diye olayı örtbaz etmem.daha bu ve benzeri birçok hadise yaşadım ben.eğer eşim yanımda olmasaydı kimbilir olaylar nereye giderdi.ve tüm bunların tek nedeni neymiş çok sık gitmiyormuşuz benim aileme daha çok gidiyormuşuz eşim sorunca ağlayarak öyle demiş yaşlıyım ben oğlum ne dediğimi biliyormuyum demiş.eşim herkesin içinde niye karımın açıklarını veriyorsun deyince.bu ikili oynamak değil de nedir.ama bütün bunlara rağmen yinede giderim anne der elini öperim saygımı gösteririm ama gerçekte sevmem buda benim düşüncem.o beni başkalarının yanında yerdiysede ben onu herkesin içinde yüceltiyorum ona ilgi sevgi göstererek...

benım kaynanam kendı annesıne bıcak cekmıs kadın herseyı tam bılmeden konusmayın lutfen

ayyy sen iyimisin canım hem anlatıyosun hemde kalkmışşsın bılmedn konuşmayın dıyorsun bnce bu msjdan sonra arkadaşlar nıye hala yorum yapıyoruz arakdasın açtıgı konuya.sanırm arkadaş yanlızca kendısını haklı görmemızı istemiş kusara bakma ama ben böle bı sonuca vardım canım sana kolay gelsın hayatta başarılar

Son düzenleyen: Moderatör:
baslıgım cok agır olmus olabılır kabul edıyorum ama ben su an cok sınırlıyım ve cok ama cokk kırgınım evet benım sucum ne bılıyormusunuz mesafe koymamam bunda cok haklısınız

daha evlenmeden eşim vs diyorsunuz mesafe önemli böle laubali olmamalıydınız daha evlenmeden birbirine düşüreceksiniz anne oğulu

yorumlarınız ıcın tşk ederm ısteyen ıstedıgı yorumuda yapabılır sadece karsınızdakı ınsanın yerıne kendınızı koyup o yorumu yapın

canım boyle bır seyı duyunca tabıkı ınsan üzülür......
ama ben sunu yaptım bunu yaptım da oda ....benım dedıkodu yaptı deyıpte...yaptıgın ıyılıklerı kullanmaz...
onun yapamadıgı büyüklügü senın yapıp kımseye kin beslemeden sadece sınırlarını koyup....gıtmelerıne yada konusmalarına dıkkat etmen gerekırdı...
yanı mesafe koyabılırsın....

her ne olursa olsun...bır annenın yuzune tukurulemez....sızın gelınınız varmı bılemem ama...
gelınınız annenızın yuzune tukurecegını bılsenız yada...dur bakalım benden cekecegı var dedıgını duysanız ne yapardınız???????????

"suratına türkürmek " istiyorum kelimesi hiç hoşuma gitmedi...
ne olursa olsun..sevmeye bilirsin hatta nefret edebilirsin ama bu söz hiç hoş diil..
yaptıklarınızı Allah rızası için yaptıysanız zaten,
karşılığında kötülük görseniz bile ben bunu yaptım su iyliği yaptım dersen bu Allah rızalığından çıkıyo desinler için yapılmış oluyo ..iy olabilmek için yapılmış oluyo
ben yapmıyomuyum kaynanama iş yapıyorum ama onun gözüne girmek için diil yaşı büyük diye üzülüyorum bişiler yapıyorum
karşılığndabişi beklediğim için diil
anneme yapıyosam oanda yaparım neden yapmıyim
heee beni çok kırıyo o ayrı ama onun içinde ahirette hakkımı soraraım kim olursa olsun

benim kayınvaldem benim için neler söyledi annem için neler söyledi .hiç haketmeğim davranışlar
kaldıramayacağım şeyler yaptı ama eşim için evine gidicem istemedende olsa yüzüne gülücem.
gurbişim şu sözünde sana katılmıyorum "şuç asla tek taraflı olamaz" çünki olabilir oluyoda.konuyu açan arkadaş için diil kendim için diyorum. :))

Son düzenleme:
X