Kaynanamın yüzüne tükürmek istiyorum

daha nişanlıyken bu derece içli dışlılık olması zaten yalnış bence evt kayınvalidenizde hatalı olabiir belki ama ona bu tavizi siz vermişsiniz zaten bide ne yaptınızki sizi kesti acaba ne yalnısınızı gördü durduk yere neyinizi sölemişki
cokta saygısızca konusmalar bence bilmiyorum bazı anneler oğlunu kıskanır daha dogrusu bize hiç böle seler olmadı der kendi kendine üzüldüğünden belkide kendi eşinden görmediginden siz kocasıda buna diosunuz ifadeler cok yalnıs gibi kayınbabanız olacak o sizin bence karsılıklı saygı seviye ve mesafe cok önemli nişanlıyken biraz ağırdan alınmalı aileler evlendikten sonra böle içli dışlı olunmalı bence..yasakkelime

iyide gülüm biz objektif yaklaşmaya çalışıyoruz
sen istiyosunki herkez senin tarafında olsun biz sadece senden duyduklarımıza göre
yorum yapmaya çalışıyoruz önce dua et sonra teşekkür et bak bu kadar kişi senin konunu okumuş yazı yazmış sana sen gene istediğin gibi davran ama herkez kendi fikrini söyler​

yorumlarınız ıcın cok tşk ederım ben esımın babasıyla akrabayım annemle babası kuzen neymıs ben babamın tarafını tutuyomusum onu tutmuyomusum gıdıp guya bunu babama kesıyormusum asla böle bırsey yapmadım bu yuzden adım lafcıya cıktı:KK43:

zaten ben bunları yenı ögrendım ögrendım ögrenelıde gıtmıyorum o benım umrumda degıl ama nısanlım uzuluyo ben onun derdındeyım

evet canım bende onun için söylüyorum çünkü nişanlının durumu ikinizdende beter bir durumda arada kalmak çok kötüdür
üstelik biri annesi biriside sevdiği yuva kurmak istediği nişanlısı şöyle düşinmeğe çalış
kayınvalideni sevmek zorunda değilsin ama saymak zorundasın tabiki aynı şey kayınvaliden içinde geçerli oda seni sevmek zorunda değil ama gelini olduğun için sana saygı duymalı
en güzeli karşılıklı konuşup bu meseleyi halledin allah yardımcın olsun

Arkadaşım sen çok dolmuşsun tamam biz bilemeyiz tabii gerçek hayatta tam anlamı ile neler yaşadığınızı, bildiklerimiz burda anlattıklarında sınırlı..

Ama senin köstek olma diye bahsettiğin şey, buraya yazanların çözüm önerileri..

Sanırım burda kimsenin işi; kayınvalidenin ne kadar kötü bir insan olduğunu konuşmak, ya da onu burda çekiştirmek değil..Ama sen yazarak rtahatlıyorsun tabii, o da normal..

Sadece başlık biraz ağır geldi..Ama illa ki ''yaşadıklarımı yaşasanız, siz de suratına tükürürdünüz'' diyorsan şimdiden, bence biran önce konuş bu konuyu, evlilik arefesinde uzamasın, sonra yine senin başın ağrır..

sızde benım yasadıgımı yasasaydınız yuzunemı tükürüyosunuz baska yeremı görurdum ben sızı destek olcanız yere köstek oluyo bazılarınız

ben burda kımseyı cekıstırmek ıcın gelmedım gayet bılgılı ve akıllı bırıyımdır ve Allah korkusu olan bır ınsanım ama bazılarınız benı gercekten anlayamadı canınız sagolsun

pardon ama siz bizden ne bekliyorsunuz...
tükaka kayınvaliden, sen meleksin...onca iyilik yapmışsın anlayamamış kötü kadın, boşver gitme ne hali varsa görsün mü diyelim...
bu mudur beklediğiniz...
bu size ne verir...? düşünün biraz, zaten kötü olan ilişkinizi daha da berbat yapmaz mı...
size hiç değilse bundan sonra "sizin" daha doğru davranmanız için öneri getiriyoruz...bunca insan yorum yazıyor...
sizin beklediklerinizi yazamadıysak kusura bakmayın...
ben yine fikrimi söyleyeceğim siz sevmesenizde...hatanın büyüğü sizde...
hani Allah rızası için yapmıştınız...Allah rızası için yapmak karşılığında Allahın rızasını beklemek değil midir...
yani iyiliği yaptığın insandan bir beklentin tok demektir...
e o zaman bukadar laf niye...
iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batırlaım lütfen...
kimse size oh iyyi yapmış kayınvaliden demedi...bunu farkedin lütfen...

onunla karsılıklı konusamam cunku bana bunları söyleyenlere söz verdım yemın ettırdıler bızım dedıgımızı deme dıye cunku onlara dalcak ozaman ben sıze güvendımde söledımde sız hemen yetıstırdınız dıye yoksa ben onun coktann haddını bıldırmıstımde nısanlımada dua etsın o ben hele bı evlenıyım ondan sonra görcek o sımdı susyorum

onunla karsılıklı konusamam cunku bana bunları söyleyenlere söz verdım yemın ettırdıler bızım dedıgımızı deme dıye cunku onlara dalcak ozaman ben sıze güvendımde söledımde sız hemen yetıstırdınız dıye yoksa ben onun coktann haddını bıldırmıstımde nısanlımada dua etsın o ben hele bı evlenıyım ondan sonra görcek o sımdı susyorum

size bunları anlatan eltinizdi değil mi?
bakın yine diyorum
eltinize GÜVENMEYİN!!!
bunu söylerken haksız değilmişim

yorumlarınız ıcın tşk ederm ısteyen ıstedıgı yorumuda yapabılır sadece karsınızdakı ınsanın yerıne kendınızı koyup o yorumu yapın

yani sizde hiç masum gelmediniz bana
ne demek evlenince görecek o:1no2:
karşılıklı olarak saygı kalmamış sizde:1shok:

vay be...
son mesajdan sonra söyleyecek sözüm yoktur...
bir şey dışında...her evlat annesine haddini bildirecek geline haddini bildirir...

eğer gerçekten Allah rızası için yapmış olsaydınız kuzum yine Allaha havaleder daha oturaklı konuşmalar yapar söylediklerinizi tartardınız bence sizin kayınvalidenizden bi beklentiniz vardı ya da evlenmeden tamamen ipleri koparmak ve daha sonradan bakmamak için yaptınız bunları ........................üzgünüm ben bunu anladım.............................

Vallaha güzelim sen bu kafa ile bu zihniyet ile bu evlilige tamam dersen...yarin öbür gün kayinvalidenden ziyade senin gününü görürsün...:kahve:

Arkadaşım konuşsan ne olacak ki kaynanın eline daha fazla malzeme vereceksin o hep yalan inkar yoluna gidecek senin sinirin bozulacak nişanlınla anlaş o zaman annesiyle görüşmen için ısrar etmesin.yasakkelime Eltin bir yemek versin evinde nişanlında annesini getirsin oraya sende haberin yokmuş gibi davran gidince.sende tavrını koyarsın konuşurken,soğukta olsan görüşmeye başlarsın.Sonuçta düğününüz olcak o zamana kadar idare et.düğünden sonra aranız kötü olursa görüşmezsin kaynananla tabii evleneceğin yer yakın olmasın bide yoksa konuşmasanda sorun yaşarsın.sana allah kolaylık versin
:nazar:

lütfen daha kımse yorumda bulunmasın konumda silinsin ben burda sızın bana destek olcagınızı sanmıstım ama yanılmısım

yorumlarınız ıcın tşk ederm ısteyen ıstedıgı yorumuda yapabılır sadece karsınızdakı ınsanın yerıne kendınızı koyup o yorumu yapın

arkadaşım zaten arkadaşlar o yorumları kendilerini senin yerine koyup yapıyorlar yani diyorlar ki; eğer kayınvalidemiz yada kayınvalide adayımız bize eltimizi çekiştiyorsa,yada başkalarının yanında çekiştiriyorlarsa,laf taşıyorsa,kıskançlık emareleri gösteriyor ve bunu açıkça belli ediyorsa,biz (kendimi de katarak) o kayınvalideye gece gündüz gitmezdik,altından almazdık senin tabirinle,merhametten maraz doğar lafını hatırlardık,eltimize olanın yarın öbürgün bize olacağını bilirdik diyorlar,ve hatta en önemlisi aslında aranızda hiçbir sorun olmasa bile evlenmeden ''o belli''mesafeyi korurduk diyorlar,kimse size kayınvalidenizi savunmuyor,bence siz eleşitirldiğiniz konuyla ilgili kendinize sorular sorun ve cevaplarını verin belki faydası olur,size '' afferin suratına tükür ''denmedi diye kendimizi sizin yerinize koymuyor değiliz,baştan bunu yapabilseydiniz şimdi ''ben ona evlenince gösteririm'' gibi bir duruma gerek kalmazdı,o eşinizin annesi her durumda,kavga ,tartışma yerine mesafe koyarsınız olur biter,ne gerek var düşmansı tavırlara.

en sinir olduğumda gaz veren insanlar her gaz verene iki laf edersen
adın tabi lafçıya çıkar anlasana eltin sen kötü olunca oda kötü olacakmı dolduruşa
gelme yok o bunu dedi yok şu bunu dedi üç kere düşün bir kere konuş​

X