Kaynana 😣

Yazimda da belirttim 3 ay once nikah oldu ve ayni evde yasamaya basladik dugunum ise 1 hafta once oldu zaten biz evlenmistik dugun gunu nereye gitmiyorum
Eminim ki burda taki onemli diyen herkes bileklerini 20 gram bileziklerle doldurmustur burda onemli degil diyordur acik sozlu olup takinin onemli oldugunu soyledigim icin mi bu kaos

Merhaba arkadaşlar benim 1 hafta önce düğünüm oldu ve 1 haftada 3 kere esimin anne ve babasi geldiler. biz sehirde yasiyoruz onlar ise 60-70 km uzaklikta bi ilçede nikahimiz 3 ay once oldu bu surecte de 2 gune bi çıkıp geliyorlardı. Yeni evli bi çiftin evine bu kadar sık sık gelinmesi zaten sinirimi ayrı bozuyor bide gelirken bize haber etmeden cikip geliyorlar zil caliyor bi bakiyorum kaynana kayinpeder gercekten bikkinlik geldi biseyde diyemiyorum hep iyi karsiladigim icin sanirim yuz bulup surekli geliyorlar. Benim kendi annem babam daha evime hic gelmedi ama onlar maşallahı var 3 ayin 2 ayi bizdeler. Bide maddi veya manevi hic bir destekleri yok ben kiz oldugum halde herseyi benim ailem karsiliyor esimin ailesi ne bi esyada yardimlari oldu ne bi evde.. düğünümde taki bilezik altin vs takmadıkları gibi 100 tl bile takmadilar acikcasi esimin ailesini evde istemiyorum bana yardimdan cok zararlari var dugunumuzu bile esimle beraber yaptik suan maddi sıkıntı cektigimiz halde bize gelip daha da sıkıntıya sokuyorlar surekli geldiklerinde bi para veriyoruz maddi yardimda bulunuyoruz suana kadar bisey demedim ama gercekten cok sıkıldım daha anlatacak cok seyim var aslında sadece bunlarda degil ama buraya uzun uzun yazmak istemedim bi sonrakinde bana yaptiklarini anlatirim neyse diyecegim su ki kimseyi kirmadan esime nasil soylemeliyim sizce rahatsiz oldugumu
Esinize durumu anlatin.. yeni evliyiz yalniz kalmaya ihtiyacimiz var deyin. Ve cok yuz vermeyin geldiklerinde mesafe koyun..

Merhaba arkadaşlar benim 1 hafta önce düğünüm oldu ve 1 haftada 3 kere esimin anne ve babasi geldiler. biz sehirde yasiyoruz onlar ise 60-70 km uzaklikta bi ilçede nikahimiz 3 ay once oldu bu surecte de 2 gune bi çıkıp geliyorlardı. Yeni evli bi çiftin evine bu kadar sık sık gelinmesi zaten sinirimi ayrı bozuyor bide gelirken bize haber etmeden cikip geliyorlar zil caliyor bi bakiyorum kaynana kayinpeder gercekten bikkinlik geldi biseyde diyemiyorum hep iyi karsiladigim icin sanirim yuz bulup surekli geliyorlar. Benim kendi annem babam daha evime hic gelmedi ama onlar maşallahı var 3 ayin 2 ayi bizdeler. Bide maddi veya manevi hic bir destekleri yok ben kiz oldugum halde herseyi benim ailem karsiliyor esimin ailesi ne bi esyada yardimlari oldu ne bi evde.. düğünümde taki bilezik altin vs takmadıkları gibi 100 tl bile takmadilar acikcasi esimin ailesini evde istemiyorum bana yardimdan cok zararlari var dugunumuzu bile esimle beraber yaptik suan maddi sıkıntı cektigimiz halde bize gelip daha da sıkıntıya sokuyorlar surekli geldiklerinde bi para veriyoruz maddi yardimda bulunuyoruz suana kadar bisey demedim ama gercekten cok sıkıldım daha anlatacak cok seyim var aslında sadece bunlarda degil ama buraya uzun uzun yazmak istemedim bi sonrakinde bana yaptiklarini anlatirim neyse diyecegim su ki kimseyi kirmadan esime nasil soylemeliyim sizce rahatsiz oldugumu
Sürekli geldiklerinde para veriyoruz derken bir haftada kaç kez ne kadar para verilebilir ki

Esim zaten habersiz gelmelerinde soyluyor ama geldikten sonra esim kalmalarini istiyor bende bundan gercekten rahatsizim yeni evliyim özel hic biseyim kalmadı ayrica ilk defa evlenen biri olarak bi kiz aliyorlar kiz oglan kiz birini ve bedavadan dugun yapiyorlar ben bunu sacma bulmuyorum tabiki de soyleyecegim durumlari olmasa soylemem ama o kadar arsanin tarlanin icinde neden bi ogullarina destek cikmazlar bunu anlamiyorum
Ay ahahahah kız oğlan kız mı, öff ne zaman bitecek bunlar ya? O kadar dert edecekseniz anam karının dediği gibi ayağınızı sürüye sürüye gelecektiniz. Siz bu kafa yapısına rağmen eşinizle beraber aile desteği olmadan düğün yapmışsınız, sizinle aynı kafa yapısındaki insanlara gelin olmuşsunuz, onlar kafa yapılarına uygun davranıyor diye sıkıntı yapıyorsunuz. Sizin çözümünüz kendi içinizde başlamalı, olduğunuz gibi davranmamışsınız zamanında, şimdi davrandığınız gibi olacaksınız artık.

Ah kaynana sende olmasan.
Konu kaynana değil eş ailesi
Sonuçta kadın tek gelmiyor kv kp birlikte geliyor.
Açmayın kapıyı yada geç açın işim vardı deyin😂belki utanırlar

Evet oglunun evi düşüncesi var ama suan oturdugumuz evi kendi babam biz evlenmeden once bana almisti benim birikmislerim bide babamin destegiyle bu ev alindi ev benim ama tapu babamin ustune bunu da herkes biliyor benim

evet oğullarının evi gözüyle bakıyorlar durum şöyle ki.. biz evlenmeden once benim babam bana ev aldi benim biraz birikmisimle ve babamin destegiyle bana ev alindi tapu babamin ustunde ve biz evlenirken benim ailem esimi cok sevdigi icin bu evin hep ikimizin oldugunu soylediler ki benim icinde boyle hic bi zaman bu ev benim lafini dahi gecirmedim gecirmem de. daha sonrasinda biz evlendik dugun oldu dugunde tatsiz olaylar olunca ben esime ailesiyle bidaha gorusmeyecegimi soyledim kiz almaya gelmeyen kisiler evime de gelmesin dedim esim cok anlayisla karsiladi dugun gununun ertesi gunu babasi telefonla konusmak istedi ve ben konusmayacagimi belirttigimde babasinin sözleri şu şekildeydi ‘benimle konuşmak istemeyen biri var karşımda oğlum yarin git tapuyu kendi üzerine al’ (zaten esim gereken cevabi kendisi verdi) hersey tapu da mi bitiyor ? Zaten biz esimle ikimizin evi demisiz. yada sizin en ufacik bi katkiniz mi bulundu da ben 10 yasından beri didinip calisip biriktirdiğim parayla zar zor 2 odali bi ev alirken siz yattiginiz yerden oglumun evi diye mi gecineceksiniz yine dusundukce sinirlerim zıpladı
Tapuya üstüne al mı? dedi. 😯 Eşinizin ailesi yüzsüzlükte bir numara gerçekten. Yaşadıklarınızı hayal etmeye çalışıyorum kendimi yerinize koyuyorum. Evime geldiklerinde yüzlerine gulebilir, bekledikleri hizmeti yapabilir miydim? Diye düşünüyorum.

Tüm yorumlari ve yazilanlari 1 saattır teker teker okuyorum burdaki herkesi anliyorum fakat kiz kotu bisey soylememis kimseye bi laf etmemiş cogunuz burda kaos yaratmissiniz kiz kendi dusuncelerini soylemis ordan cehalet akiyor bilmem ne falan kizin hakki altin istemesi hanginiz evlenirken altin istemediniz de burda kizi aşagılıyorsunuz sen ailesine tavrini goster ve hizmet etme geldiklerinde bakalim bu sefer gelecekler mi kuzum

Tüm yorumlari ve yazilanlari 1 saattır teker teker okuyorum burdaki herkesi anliyorum fakat kiz kotu bisey soylememis kimseye bi laf etmemiş cogunuz burda kaos yaratmissiniz kiz kendi dusuncelerini soylemis ordan cehalet akiyor bilmem ne falan kizin hakki altin istemesi hanginiz evlenirken altin istemediniz de burda kizi aşagılıyorsunuz sen ailesine tavrini goster ve hizmet etme geldiklerinde bakalim bu sefer gelecekler mi kuzum
Kendi adıma ne ben ne ailem altın istemedi.Eş tarafı kendine göre aldı eşimde beni kuyumcuya götürdü beğendiğim yüzüğü aldı.Ben de ona aldım.Aileler arasında ne önce ne sonra altın bahsi geçmedi.Herkes kendi durumuna göre birşeyler yaptı.

Bence mesela altindan cok bunu alisveris isine cevirilmesi. Konu sahibi onlar taki bile takmadi, hicbirseye yardim etmedikleri icin gelmelerini dahi istemiyor aslinda. Dogru veya yalnis orasi ayri. Kendisini bu konuda galibada yalnis ifaade ediyor, ama eminim cevresi böyle cümleler de kurmustur.

İstiyor iyi hoş da almadan evlenmeseymiş keşke, şimdi hayıflanmazdı.

Evet oglunun evi düşüncesi var ama suan oturdugumuz evi kendi babam biz evlenmeden once bana almisti benim birikmislerim bide babamin destegiyle bu ev alindi ev benim ama tapu babamin ustune bunu da herkes biliyor benim

evet oğullarının evi gözüyle bakıyorlar durum şöyle ki.. biz evlenmeden once benim babam bana ev aldi benim biraz birikmisimle ve babamin destegiyle bana ev alindi tapu babamin ustunde ve biz evlenirken benim ailem esimi cok sevdigi icin bu evin hep ikimizin oldugunu soylediler ki benim icinde boyle hic bi zaman bu ev benim lafini dahi gecirmedim gecirmem de. daha sonrasinda biz evlendik dugun oldu dugunde tatsiz olaylar olunca ben esime ailesiyle bidaha gorusmeyecegimi soyledim kiz almaya gelmeyen kisiler evime de gelmesin dedim esim cok anlayisla karsiladi dugun gununun ertesi gunu babasi telefonla konusmak istedi ve ben konusmayacagimi belirttigimde babasinin sözleri şu şekildeydi ‘benimle konuşmak istemeyen biri var karşımda oğlum yarin git tapuyu kendi üzerine al’ (zaten esim gereken cevabi kendisi verdi) hersey tapu da mi bitiyor ? Zaten biz esimle ikimizin evi demisiz. yada sizin en ufacik bi katkiniz mi bulundu da ben 10 yasından beri didinip calisip biriktirdiğim parayla zar zor 2 odali bi ev alirken siz yattiginiz yerden oglumun evi diye mi gecineceksiniz yine dusundukce sinirlerim zıpladı
Höst kimin tapusunu kimin üstünden alıyorsunuz demek lazım böylesine. Çok yüzsüz ve saygınızlar belli. Bir de bence bilerek yapıyorlar hani oglumuzun evi sen kimsin nodu aslında. Inadına yapıyorlar gibi

Bir tarafın ailesi çocukların evliliği için uğraşırken diğer tarafın hiç bir şeye karışmaması asıl can sıkıcı olan. Bir de bunun üstüne oğullarını düşünüyormuş gibi yapıp oğlum kiraya çık o evi sana vermezler gibi bir cümle kurmaları. Gerçekten çok yazık. İnsan ne yapıyorsa kendine yapıyorlar işte. Bu kızın bu kadar soğuk düşünmesine neden olacak ne varsa hepsini kendileri yapmışlar bizzat.

ben istemedim. kardeslerim de. gorumcem de. bizde ayip altin istemek. erkek tarafi neye gucu yetiyorsa, ne cani isterse onu yapar.

Okurken darlandım valla. Aynisi basima gelse geldikleri zaman eşimi de arkasından kapıya itip çarparım kapıyı üzerlerine. Ne bu korku filmi gibi.

Ayrıca çocukları evlenirken imkanlar dahilinde ailelerin üzerine düşeni yapması taraftarıyım. Eşya ise eşya altın ise altın. Kendi isteği ile dünyaya gelmemiş bir çocuğu artik yetiskin oldu diye bomboş ortada bırakamam. Ölene kadar destek olmak zorundayım. Yoksa on tane doğurur büyütür insan sorumluluk alınmayacaksa.

X