kızlar sağlıklı, aklıllı ve mantıklı bir yola ihtiyacım var

Sevgide yoksa 80 lik hanimnineler gibi alismayimi bekliyorsunuz bari sevgi olsaydı hem bu kadar falsoyla sevmemeniz garip gelmedi benim kocamda aile güdümlü füze olsa çocuk gibi gelir gözüme yani.Eş gibi değil

Kızlar herkese selam ,
hali hazırda bir süredir boşanmayı düşünen bir kadın olarak
34 yaşındayım 2 yıldır evliyim , çocuğumuz yok

eşimin aile ile çok sık görüşüyoruz ve bu durumdan çok rahatsızım , kocamla hiç özel bir alanımız yokmuş gibi hissediyorum
eşim tüm aktivitelerini onlar ile birlikte yapmak istiyor , yani sadece çekirdek aileside değil amcaları , halaları vs vs de dahil sürekli görüşmek istiyorlar haftada 3-4 gün

ben zaten çalışan bi kadınım

ben bu kadar kalabalığa belki alışık olmadığım için bana çok gergin geliyor ortam
herkes bağırıyor , saçma sapan konular konuşuyor

eşim bana beni sevdiğini söylediğinde , yada davranışlarından beni seviyormuş gibi hissetmiyorum
boşanmayı uzunca bir süredir düşünüyoruz

maddi ve manevi olarak eşim bana kendimi güvende hissettirmiyor

bense maddi +manevi + cinsel olarak adamın tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir robot gibi hissediyorum

asgari üücretin az bir üstünde kazancı var , aslında aşırı lüks harcamalarıda yok ama bir türlü tutumlu olamıyor
bense ondan daha yüksek gelirli bir işteyim yani bana gelip sürekli onu alalım bunu alalım şunu alalım diyor

kendimi evlilikte erkek gibi hissediyorum

eve bir şey lazım olunca ben kocama gidemiyorum , kocam bana geliyor

yada insan kocasından hayatım bana bunu alır mısın diyemez mi ya ?

bir sorun oluyor herhangi bir sorun gözümün içine bakıyor ben çözeyim de hallolsun diye yada hiç umursamıyor

insan biraz kadın olarak korunmak kollanmak , bazen kıskanılmak bile istiyor dozunda , sahiplenilmek hiç birini hissetmiyorum
kendisi başı boş şekilde ne yaptığını bilmiyor , anasının ağzından çıkana bakarak yaşıyor

gerçekten şuan kocam bana değil , ben kocama maddi manevi bakıyormuşum gibi hissediyorum
adamın ne maddi anlamda ne de manevi anlamda herhangi bir gelişmeye yada 1 adım öteye gitmeye dahi çabası yok

elinden genel anlamda bir beceri de gelmiyor , kadın olarak insan bekliyor yani bir şey olunca kocam halletsin

kadın erkeğe bir hayranlık duymak istiyor , içgüdüsel olarak ama bende yok hiç bir hayranlığım yok

evlenmeden önce farketmedin mi diyenleriniz olacaktır. Bende şunu söylüyorum farketseydim evlenir miydim sizce :)

boşanınca pişman olacakmışım gibide hissediyorum , çok daha mutlu olacakmışım gibide ne yapmalıyım , bu saydıklarım boşanmak için geçerli bi sebep mi bilmiyorum.

sanki boşanınca müthiş bi hayatım da olacakmış gibide , berbatta olacakmış gibi bilmiyorum. Karmakarışık darmadağınım

Kadını kadın sözünden anlar , kelimesinden cümlesinden anlar. Sizlerden bir dost sıcaklığında yorumlar bekliyorum
Boşanmayı düşünüyor olmak bile boşanmak için yeterli bir sebep bence. Mutlu olsaydınız emin olun düşünmezdiniz

Eşinle konuştun mı bu konuları. Sadece maaşı değil manevi olarak her şeyi yüklendiğini hissettiğini, çalışan biri olarak kendine, ailene vakit ayırmak istediğini, boşanmayı bile düşündüğünü? Konuşup çözüm bulamadıysan, boşanmaktan başka çare yok bana göre.

Eşinle konuştun mı bu konuları. Sadece maaşı değil manevi olarak her şeyi yüklendiğini hissettiğini, çalışan biri olarak kendine, ailene vakit ayırmak istediğini, boşanmayı bile düşündüğünü? Konuşup çözüm bulamadıysan, boşanmaktan başka çare yok bana göre.
sence evlilikteki yükleri sorumlulukları nasıl bölüşüyor dedim bir kaç gün önce
oda %50 %50 dedi
ne diyim daha ...

Katibin Ruhu daha çok örnek görmüştür bu konuda eminim çocuk sahibi olduk diye anne olunca anladım diye birşey vardiye her zulmede anne diye susamayiz ben ihbar ediyorum kendi adıma bu konu çok uç olmasada hiçbir çocuk pullu davetiye göndermiyor beni doğur diye yapamayan anne olmasın dayak aşağılama kaç yaşında olursa olsun hıncını ondan çıkarmak geleceğin kendine güvensiz insanını yetiştirmektir daha ne kötü orneklerde var biraz öğrenmek bilinçli anne insan olmak lazım .Toplum yapısı ortada travmadan geçilmiyor sonra niye bu hale geldik anne diye her kadını kutsallastirmam hadi ordan

sence evlilikteki yükleri sorumlulukları nasıl bölüşüyor dedim bir kaç gün önce
oda %50 %50 dedi
ne diyim daha ...
Hayır öyle anlamaz. Anlamıyor kütükler. Düşün iyice, gözüne batan, sana zor gelen, boşanma nedeni olarak gördüğün şeyleri listele. İnsan konuşma anında unutuyor, üste çıkmak için çabalıyorlar kafan karışıyor. Kendimden biliyorum yaşadım. Hepsini söyle bakalım cevabı ne olacak. Yine kendinde hata bulmazsa boşanmalısın, düzelmez.

Evet tam olarak hissetmek istediğim hayatımda bir erkeğin varlığı ve ona her anlamda güvenebilecek olmak

Babam kızım güzel gönlünü yorma , eşyalarını topla gel diyor sen nasıl istersen diyor
ilk baş ta onlarla yaşama fikride çok korkunç geliyordu ama şuan ne karar verirsem vereyim arkamda maddi ve manevi olduklarını bilmek bana inanılmaz özgüven veriyor , kendimi güvende hissettiriyor

evli bi kadınım başım sıkıştığında kocam aklıma gelmiyor babam geliyor , biliyorum ki kocam halledemez ama babam ne olursa olsun halledebilir
boşandıktan sonra aile evine dönmeni de tavsiye etmem
o da saçma
belki birkaç aylığına olabilir ama temelli olmamalı
kendine ayrı bir ev tutmalısın madem gelirin var. boşandıktan sonra tekrar anne babayla yaşamak da ayrı bi travma sebebi

Kim ne derse desin evlilikte erkeğin maddi olarak kadından düşük durumda olması her zaman göze batıyor. Çabalamıyorsa sırtını sana yasladığını hissediyorsan o iş yürümüyor. Ben bunun içgüdüsel olduğunu düşünüyorum erkek diye adlandırdığımız şeye yakıştıramıyoruz. İşsizlik olur iflas olur bunlar ayrı ama 30 lü yaşları ortalamış bir erkeğin bu şekilde karım yapsın karım alsın karım çözdün davranışları tamamen annesinden kaynaklanır. Çekin maaşınızı adamın üstünden bakalım bir görün ne yapıyor :) bir borca girdim deyin bir şey aldım kendim için şunu yaptım deyin o parayı da kenara atın birkaç aya gerçek yüzü çıkar onun. Boşansanız en azından sadece kendinize bakmaya uğraşırsınız bir gün çocuk olsa ne olacak asgari ücretle çocuk mu büyüyor bu devirde? Yaşınız çok ilerlemeden bitirin bence

Hayır öyle anlamaz. Anlamıyor kütükler. Düşün iyice, gözüne batan, sana zor gelen, boşanma nedeni olarak gördüğün şeyleri listele. İnsan konuşma anında unutuyor, üste çıkmak için çabalıyorlar kafan karışıyor. Kendimden biliyorum yaşadım. Hepsini söyle bakalım cevabı ne olacak. Yine kendinde hata bulmazsa boşanmalısın, düzelmez.
bunları gerçekten dediğiniz gibi yazıp tek tek konuşacağım bu yöntemi genelde kullanırım , ben her şeyi yazarım zaten :KK70:
bu tüm canımı sıkan durumları annemle konuşuyorum annemin dediği olumsu olumsuz herşeyi teraziye koy adil ol kararını öyle ver

ben sanırım yazıcam sol olumsuz sağ olumlu diye :KK70:

yani ben yemek yaparım o bulaşıkları halleder , ben eksikleri tespit ederim o marketi pazarı halleder, marketlikleri taşır dolaba yerlerine yerleştirir, çamaşırları ben katlayamazsam o katlar , dolaba yerleştirir bile bazen , çöpleri atar

ben evi temizlerim , banyo mutfak detaylı temizlik yaparım, ütü yaparım , yemek yaparım ,toz alırım ev işlerinde de bölüşmemiz böyle

ya atıyorum gece 1 de canım şunu çekti desem alır gelir sesini çıkarmaz

kafasına eser 2 demet çiçek gül birşey alır gelir

böylede garip bi adam

ama sorumsuz ne yaptığını bilmeyen anneye bağlı bi kişilik ..
benide belkide annesi gibi gören bi kişilik

bunları gerçekten dediğiniz gibi yazıp tek tek konuşacağım bu yöntemi genelde kullanırım , ben her şeyi yazarım zaten :KK70:
bu tüm canımı sıkan durumları annemle konuşuyorum annemin dediği olumsu olumsuz herşeyi teraziye koy adil ol kararını öyle ver

ben sanırım yazıcam sol olumsuz sağ olumlu diye :KK70:

yani ben yemek yaparım o bulaşıkları halleder , ben eksikleri tespit ederim o marketi pazarı halleder, marketlikleri taşır dolaba yerlerine yerleştirir, çamaşırları ben katlayamazsam o katlar , dolaba yerleştirir bile bazen , çöpleri atar

ben evi temizlerim , banyo mutfak detaylı temizlik yaparım, ütü yaparım , yemek yaparım ,toz alırım ev işlerinde de bölüşmemiz böyle

ya atıyorum gece 1 de canım şunu çekti desem alır gelir sesini çıkarmaz

kafasına eser 2 demet çiçek gül birşey alır gelir

böylede garip bi adam

ama sorumsuz ne yaptığını bilmeyen anneye bağlı bi kişilik ..
benide belkide annesi gibi gören bi kişilik
Revna Revna buna ne diyorsun ? :KK43:

Kızlar herkese selam ,

eşimin aile ile çok sık görüşüyoruz ve bu durumdan çok rahatsızım , kocamla hiç özel bir alanımız yokmuş gibi hissediyorum
eşim tüm aktivitelerini onlar ile birlikte yapmak istiyor , yani sadece çekirdek aileside değil amcaları , halaları vs vs de dahil sürekli görüşmek istiyorlar haftada 3-4 gün

ben bu kadar kalabalığa belki alışık olmadığım için bana çok gergin geliyor ortam

eşim bana beni sevdiğini söylediğinde , yada davranışlarından beni seviyormuş gibi hissetmiyorum

bense maddi +manevi + cinsel olarak adamın tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir robot gibi hissediyorum

asgari üücretin az bir üstünde kazancı var , aslında aşırı lüks harcamalarıda yok ama bir türlü tutumlu olamıyor
bense ondan daha yüksek gelirli bir işteyim yani bana gelip sürekli onu alalım bunu alalım şunu alalım diyor

bir sorun oluyor herhangi bir sorun gözümün içine bakıyor ben çözeyim de hallolsun diye yada hiç umursamıyor

insan biraz kadın olarak korunmak kollanmak , bazen kıskanılmak bile istiyor dozunda , sahiplenilmek hiç birini hissetmiyorum
kendisi başı boş şekilde ne yaptığını bilmiyor , anasının ağzından çıkana bakarak yaşıyor

gerçekten şuan kocam bana değil , ben kocama maddi manevi bakıyormuşum gibi hissediyorum
adamın ne maddi anlamda ne de manevi anlamda herhangi bir gelişmeye yada 1 adım öteye gitmeye dahi çabası yok

elinden genel anlamda bir beceri de gelmiyor , kadın olarak insan bekliyor yani bir şey olunca kocam halletsin

kadın erkeğe bir hayranlık duymak istiyor , içgüdüsel olarak ama bende yok hiç bir hayranlığım yok

evlenmeden önce farketmedin mi diyenleriniz olacaktır. Bende şunu söylüyorum farketseydim evlenir miydim sizce :)

boşanınca pişman olacakmışım gibide hissediyorum , çok daha mutlu olacakmışım gibide ne yapmalıyım , bu saydıklarım boşanmak için geçerli bi sebep mi bilmiyorum.

sanki boşanınca müthiş bi hayatım da olacakmış gibide , berbatta olacakmış gibi bilmiyorum. Karmakarışık darmadağınım

Kadını kadın sözünden anlar , kelimesinden cümlesinden anlar. Sizlerden bir dost sıcaklığında yorumlar bekliyorum
Şöyle düşünün şu anda bu sebeplerden dolayı boşanmış olsanız daha sonrası için onunla görüşeceğiz hiçbir ortak şeyiniz yok çocuğunuz olmadığı için bı adım önde olduğunuzu söylemek istiyorum. Çocuk olmasaydı boşanırım diyen bir sürü tanıdık var.. sadece çocuğu için evliliğe katlanan bir sürü konular var. Bu yüzden çocuktan önce sizin için en doğru kararı verin.

Kızlar herkese selam ,

Kızlar herkese selam ,

Analttiklariniz dan eşinizi bence sevmiyorsunuz saygı da duymuyorsunuz eşiniz de sizi çok sevmiyor gibi birbirinize karşı zorunlulugunuz da yok ee neden devam edeceksiniz ikinizde hayatınıza bakın brlki ikinizin de karşısına gerçekten çok daha mutlu olacağı yeni yollar çıkar

Ben ve diğerleri burada yazacağın her şeyi kendimizce yorumlarız.
Ama senin, eşinin, senin ilişkinizin bir parmak izi var, herkesten ve her şeyden farklı.
Biz yalnızca yorumlarız, sen alabildiğin kadar sorumluluk alırsın.
Yani biz sınav okuluna kadar eşlik edebiliriz, sınavın nasıl geçeceği senin alanın.
O nedenle burda net yönlendirme yapanlara temkinle yaklaş, ben de net olarak boşan ya da boşanma demem.
Senin özünle bağlantı kurman gerekir.
Ben bu ilişkiye ne katıyorum, ne almam gerekiyor ve ne alıyorum?
Aldığım şeyler esas ihtiyaçlarım mı yoksa idare etmem için ağzıma bal mı çalınıyor?
Devam etmemi sağlayan, hayallerim mi, amaçlarım mı, korkularım mı, bilmediğim ihtiyaçlarım mı?
Bunların hepsinin cevabı sende.
İşte bu aşamada da daha fazlasına vakıf olamayacağım ve hatta olsam da elimden bir şey gelmeyeceği için, ısrarla sana seni keşfettirecek kaynaklar gönderdim.
Yani bu işten sen seni tanıyarak çıkacaksın.
Ne eşini irdele, ne kimsenin boşan ya da boşanma sözüne bel bağla.
Kendini tanı, ne umdun hayattan, nerdesin hayat yolculuğunda, mevcut koşulların hayat amacına hizmet ediyor mu?
Söyleyeceklerim bu kadar.
Lütfen kendini tanı, gerisini ona bırak.

Ben ve diğerleri burada yazacağın her şeyi kendimizce yorumlarız.
Ama senin, eşinin, senin ilişkinizin bir parmak izi var, herkesten ve her şeyden farklı.
Biz yalnızca yorumlarız, sen alabildiğin kadar sorumluluk alırsın.
Yani biz sınav okuluna kadar eşlik edebiliriz, sınavın nasıl geçeceği senin alanın.
O nedenle burda net yönlendirme yapanlara temkinle yaklaş, ben de net olarak boşan ya da boşanma demem.
Senin özünle bağlantı kurman gerekir.
Ben bu ilişkiye ne katıyorum, ne almam gerekiyor ve ne alıyorum?
Aldığım şeyler esas ihtiyaçlarım mı yoksa idare etmem için ağzıma bal mı çalınıyor?
Devam etmemi sağlayan, hayallerim mi, amaçlarım mı, korkularım mı, bilmediğim ihtiyaçlarım mı?
Bunların hepsinin cevabı sende.
İşte bu aşamada da daha fazlasına vakıf olamayacağım ve hatta olsam da elimden bir şey gelmeyeceği için, ısrarla sana seni keşfettirecek kaynaklar gönderdim.
Yani bu işten sen seni tanıyarak çıkacaksın.
Ne eşini irdele, ne kimsenin boşan ya da boşanma sözüne bel bağla.
Kendini tanı, ne umdun hayattan, nerdesin hayat yolculuğunda, mevcut koşulların hayat amacına hizmet ediyor mu?
Söyleyeceklerim bu kadar.
Lütfen kendini tanı, gerisini ona bırak.
Günümü güzelleştirdi yazdıkların
Ağzına , yüreğine sağlık 🌸

X