Kaynana 😣

Ben size hakkınız değil isteyemezsiniz düğün gibi bir şey ya da bu anlama gelecek bir şeyler söylemedim zaten. Siz bu düğünü ve harcamaları "kız oğlan kız" olduğunuz için hak ettiğinizi düşünüyorsunuz.
Kaynananız ve kayınpederiniz besbelli cahil ve görgüsüzler. Az çok neler yaptıklarını tahmin etmek zor değil.
Yarın bir gün ölüm kalım ya da ayrılık vs olsa çocuklarınıza altınlarla bu devirde çok sınırlı süre bakabilirsiniz. Kaldı ki siz "eşinizi sevdiğiniz için" herşeye tamam demişsiniz. Şimdi neden yapılmayanları dillendiriyorsunuz? Siz istemem deseniz de size yapmalarını mı beklediniz? Eğer öyleyse malesef karşınızda bunu anlayacak kişiler yok.
Keske ben istemem dedigim icin yapmasalardi ben hep soyledim su kadar taki istiyorum diye ama gelin gorun ki dugun gunune kadar takacaklarini dusunen ben taki merasiminde ortada kimseyi goremedim esimi sevdigim icin dugunden sonra bunu dillendirmedim takıyi gectim her kiz evinden duvakla duayla cikmak ister ama ben gelin alma olucak diye balo vaktine kadar bekledim herkes gelin almaya gelinicek diye beklerken benim gelin almam olmadi damatla beraber arabaya bindik duam bile okunmadan gittik sizcede boyle bi aileyi evimde istememem normal degil mi

Başta çok tuhaf gelmişti fakat bu zihniyete de böyle aile hiç abes bir durum yokmuş.
Farklı bir zihniyette olsaydın sırf kocanı sevdiğin için her şeye tamam demezdin.
Hiç mi aileyi tanımadın evlenmeden önce.

Kayinvalide kayinpeder simdiden "burasi oglumuzun evi" mesaji veriyor ve esi de "kalin" demekle bunu destekliyor. Ilerde "beraber yasayalim" denilse sasirmasin kimse
E tabi. Rahatsız olan adam çat kapı geldiklerine sinirlenip bir de üstüne kalın der mi? Ne hanımla kötü olalım ne ana babayla derdinde.
Yeni evlinin evine 2 günde bir baskın basanın yapan tipler 3 5 ay sonra "bizim maddi durumumuz çok kötü" gibi bir bahaneyle eve de çöreklenir. Koca beyin hayır diyeceğini de hiç sanmıyorum. Belki göstermelik der.

Keske ben istemem dedigim icin yapmasalardi ben hep soyledim su kadar taki istiyorum diye ama gelin gorun ki dugun gunune kadar takacaklarini dusunen ben taki merasiminde ortada kimseyi goremedim esimi sevdigim icin dugunden sonra bunu dillendirmedim takıyi gectim her kiz evinden duvakla duayla cikmak ister ama ben gelin alma olucak diye balo vaktine kadar bekledim herkes gelin almaya gelinicek diye beklerken benim gelin almam olmadi damatla beraber arabaya bindik duam bile okunmadan gittik sizcede boyle bi aileyi evimde istememem normal degil mi
Madem istediniz, hangi her istediklerine evet dediniz anlamadım orayı. Size zerre saygı ve özen göstermeyen kişileri ömürlük hayatınıza almışsınız. Derler ki; evlilik dediğimiz, önümüzdeki en az 20 30 sene olacak sorunlara evet demektir.
Ayrıca size istememeniz normal değil de demedim. Söylediklerimi kaçırıyorsunuz.
Bu aile size göstermiş ne olduğunu aslında. Kocanız da pasif kalmış. Devam ediyor aynı örüntü.

E tabi. Rahatsız olan adam çat kapı geldiklerine sinirlenip bir de üstüne kalın der mi? Ne hanımla kötü olalım ne ana babayla derdinde.
Yeni evlinin evine 2 günde bir baskın basanın yapan tipler 3 5 ay sonra "bizim maddi durumumuz çok kötü" gibi bir bahaneyle eve de çöreklenir. Koca beyin hayır diyeceğini de hiç sanmıyorum. Belki göstermelik der.
Sanmiyorum diyecegini çünkü ailesine inanilmaz sekilde değer veriyor ve bana bu teklifi sunmuştu direk hayır diyemedim ama bunun ikimizin arasini bozacagini soylemistim sonrasinda da bu konu acilmadi ama ailesi tamamen tasinmak isterse o zaman gercekten herkesin yuzune yaptigini vuracagim

Sanmiyorum diyecegini çünkü ailesine inanilmaz sekilde değer veriyor ve bana bu teklifi sunmuştu direk hayır diyemedim ama bunun ikimizin arasini bozacagini soylemistim sonrasinda da bu konu acilmadi ama ailesi tamamen tasinmak isterse o zaman gercekten herkesin yuzune yaptigini vuracagim
Hiç şaşırmadım. O zamana kadar beklemeyin derim. Herşey için çok geç olabilir. Çocuklarınız olabilir, ayağınızı bağlamak için pek yakında bunun baskısını kuracaklardır. Kocanız pasif. Ya kendiniz evinizi korur yüzsüze yüzsüz olursunuz ya da sonu belli bu yolun gibi.

Tamam konu şimdi anlaşıldı. Evlenmeden önce eş kişisi zaten bu teklifte bulunmuş.
Bunlar bir olmuş seni alıştırmaya çalışıyorlar birlikte yaşamaya.

Madem istediniz, hangi her istediklerine evet dediniz anlamadım orayı. Size zerre saygı ve özen göstermeyen kişileri ömürlük hayatınıza almışsınız. Derler ki; evlilik dediğimiz, önümüzdeki en az 20 30 sene olacak sorunlara evet demektir.
Ayrıca size istememeniz normal değil de demedim. Söylediklerimi kaçırıyorsunuz.
Bu aile size göstermiş ne olduğunu aslında. Kocanız da pasif kalmış. Devam ediyor aynı örüntü.
Malesef benimde size kötü bi lafım yok sadece bu yazdiklarim yasadiklarimin çeyreği ama düşünüyorum parasi olmayan bi kisi neden surekli 200 tl yol parası verip bizim yanimiza gelir ki paran yoksa evinde oturursun yol paran cebinde kalir geldiklerinin faydasi yok derkende bunu soylemek istedim paran yoksa hem kendine eziyet etme hem bize cunku bizde de olmadigi halde yol paralarını karsilmaya calisiyoruz neden bunu dusunemiyorlar bu kadar dusuncesiz insanlar mi ?

İste geldikten sonra esim kalmalarini soyluyor ayip olmasin diye her seferinde de kalin bugun dedigi anda tamam oglum kalalim diyorlar anlamiyorum hic mi isleri yok gecen gun kalmayacaklarini soylediler bende arkadasimla konusuyorum yatak odasinda gelip gitmek bilmiyorlar gibisinden konusuyordum kapiyi bi aciyorum kaynanam kosa kosa gidiyor kapiyi dinlemis benim soylediklerimi duyunca da bugunde kalalim diyor insan utanir üzülür kalkar gider evine bunlarda yok oyle bisey
Gerçekten konuştuğunu duyupta üstüne bugün de kalalım diyorsa işin çok zor... Seni takmıyor ki oğlunun evi düşüncesinde ayrıca oğluda her defasında kalın dediği için güç alıyor,kocan o kadar rahatsız olsaydı hep kalın demezdi.
3ay olmuş konuşmakta geç bile kalmışsın,zırt pırt gelmek yatılı kalmak falan,sonradan kötü olacağına şimdiden konuş kötü ol herşey dengesinde olsun.
Ayrıca gelin alma falan bunları eşinle konuşmadın mı baştan ?
Ve 'kız oğlan kız' olduğun için bedavadan gittiğini düşünmen falan çok saçma

Yani tipki simdi yarim agiz ile "önceden haber verseydiniz" dedigi gibi. Böyle annesinden babasindan iteklenenler genelde evlendikten sonra bir "bak ne kadar iyi bir oglunum" triplerine girip esini ezer bu yolda. Ben konu sahibinin yerinde olsam iyi korunmaya bakarim

Malesef benimde size kötü bi lafım yok sadece bu yazdiklarim yasadiklarimin çeyreği ama düşünüyorum parasi olmayan bi kisi neden surekli 200 tl yol parası verip bizim yanimiza gelir ki paran yoksa evinde oturursun yol paran cebinde kalir geldiklerinin faydasi yok derkende bunu soylemek istedim paran yoksa hem kendine eziyet etme hem bize cunku bizde de olmadigi halde yol paralarını karsilmaya calisiyoruz neden bunu dusunemiyorlar bu kadar dusuncesiz insanlar mi ?
Düşünmez olurlar mı? Gayet çakal takımı kendileri. Yarın bir gün beraber yaşayacaksınız, erkenden yolunu yapıyorlar. Köylü kurnazı dediğimiz tip kendileri. Evinizde yalnızlığa alışmayın diye, oranın "oğullarının" evi olduğunu kanıksayın diye yılmadan gelip gidecekler.

Sizin dusunceniz ben kimseyi asagilamak icin soylemedim sadece hakkim olan biseyi soyledim bunu soylerkende dusuncem dul kadin almiyorlar sonucta ve ilk gelinleriyim biseylerin olmasi gerekli kim olsa ayni seyi ister
Tane tane tekrar yaziyorum, KADIN ALINMAZ, KADINLAR DUL OLARAK OTEKILESTIRILMEZ.
HIC EVLENMEMIS KADINLAR, DAHA ONCE EVLILIK YAPMIS OLAN KADINLARDAN USTUN DEĞİLDİR.
Lutfen daha fazla sacmalamayin, her yorumunuz birbirinden absürt.

Yani tipki simdi yarim agiz ile "önceden haber verseydiniz" dedigi gibi. Böyle annesinden babasindan iteklenenler genelde evlendikten sonra bir "bak ne kadar iyi bir oglunum" triplerine girip esini ezer bu yolda. Ben konu sahibinin yerinde olsam iyi korunmaya bakarim
İlk hamle, çocuk istemek olacak senesine girmeden. Çünkü kuşun ayağını bağlamak lazım. Koca daha cicim ayında böyle. Konu sahibine çaktırmadan iyi evlatçılık oynuyor. Konu sahibi azıcık hırlaşsın, koca anında anasını babasını arkasına alacak.

İşte ortamı oluşturuyorlar ileriye yatırım.Esiniz artık köprüyü gectik diye eteğindeki taşları dökecek .Hazır olun.

X