Kaynana 😣

Merhaba arkadaşlar benim 1 hafta önce düğünüm oldu ve 1 haftada 3 kere esimin anne ve babasi geldiler. biz sehirde yasiyoruz onlar ise 60-70 km uzaklikta bi ilçede nikahimiz 3 ay once oldu bu surecte de 2 gune bi çıkıp geliyorlardı. Yeni evli bi çiftin evine bu kadar sık sık gelinmesi zaten sinirimi ayrı bozuyor bide gelirken bize haber etmeden cikip geliyorlar zil caliyor bi bakiyorum kaynana kayinpeder gercekten bikkinlik geldi biseyde diyemiyorum hep iyi karsiladigim icin sanirim yuz bulup surekli geliyorlar. Benim kendi annem babam daha evime hic gelmedi ama onlar maşallahı var 3 ayin 2 ayi bizdeler. Bide maddi veya manevi hic bir destekleri yok ben kiz oldugum halde herseyi benim ailem karsiliyor esimin ailesi ne bi esyada yardimlari oldu ne bi evde.. düğünümde taki bilezik altin vs takmadıkları gibi 100 tl bile takmadilar acikcasi esimin ailesini evde istemiyorum bana yardimdan cok zararlari var dugunumuzu bile esimle beraber yaptik suan maddi sıkıntı cektigimiz halde bize gelip daha da sıkıntıya sokuyorlar surekli geldiklerinde bi para veriyoruz maddi yardimda bulunuyoruz suana kadar bisey demedim ama gercekten cok sıkıldım daha anlatacak cok seyim var aslında sadece bunlarda degil ama buraya uzun uzun yazmak istemedim bi sonrakinde bana yaptiklarini anlatirim neyse diyecegim su ki kimseyi kirmadan esime nasil soylemeliyim sizce rahatsiz oldugumu

evin sizin oldugunuza emin misiniz? tapusu babanizin uzerindeymis. o zaman esiniz de yillarca kredi odeyip evi alamayabilir. o da mantikli degil. sizin uzerinize olsa mantikli olurdu bence. kim daha disli ise o kazanmis durumu olmus sizin evlilikte.

Sizin dusunceniz ben kimseyi asagilamak icin soylemedim sadece hakkim olan biseyi soyledim bunu soylerkende dusuncem dul kadin almiyorlar sonucta ve ilk gelinleriyim biseylerin olmasi gerekli kim olsa ayni seyi ister
valla böyle kafada bir geline öyle kafada bir kayınvalide yaraşır.gelin kaynana ikinize de mutluluklar dilerimm.allah ayırmasın ömür boyu :KK45:

Esim zaten habersiz gelmelerinde soyluyor ama geldikten sonra esim kalmalarini istiyor bende bundan gercekten rahatsizim yeni evliyim özel hic biseyim kalmadı ayrica ilk defa evlenen biri olarak bi kiz aliyorlar kiz oglan kiz birini ve bedavadan dugun yapiyorlar ben bunu sacma bulmuyorum tabiki de soyleyecegim durumlari olmasa soylemem ama o kadar arsanin tarlanin icinde neden bi ogullarina destek cikmazlar bunu anlamiyorum

Kızoğlan kız olduğunuzu nereden biliyorlar?

Kırmadan söylemenin yolu var elbette ona bu durumu bize anlattığın gibi anlatabilirsin işin çok zor anlayabiliyorum seni ama mesafe koymadığın sürece bu devam edecektir doğulu musun o kültürde var böyle sorunlar çünkü genellikle
Bunun doğulu olmasıyla ne alaka,geleneksel biseyden bahsetmiyor,cat kapı gelmek doğululara has birşey değil her kültürde karşımıza çıkıyor,doğulu olmakla,bu tarz davranışlar bir birinden farklı,bende doguluyum şimdiye kadar kimseye çat kapı gitmedim:)

Kiz oglan kiz olarak gitmissin ama dul (!) gibi evlenmissin. Yazik bacim sana :KK43:

Carsafa akan kanin ederini alamamak da pek aci. Yerinde olsam Baslik Matik’te hakkim olan parayi hesaplatir WhatsApp duruma atardim ele gune karsi rezil olurlar da belki bir daha gelemezler diye.

Kızoğlan kız olduğunuzu nereden biliyorlar?
çarşaf da görmüşlerdir allah bilir.ya da oğulları telefonla arayıp müjdelemiştir.tee allahımm.yıl 2022 konu takılmayan altınlar bekaret ve bunu eş ailesinin bilmesi artı laçka laçka akraba ilişkileri.

evin sizin oldugunuza emin misiniz? tapusu babanizin uzerindeymis. o zaman esiniz de yillarca kredi odeyip evi alamayabilir. o da mantikli degil. sizin uzerinize olsa mantikli olurdu bence. kim daha disli ise o kazanmis durumu olmus sizin evlilikte.
Babam konut kredisi cektigi icin kredi borcu bitene kadar zaten babamda oluyor evi devredemiyor ki biz bunu esimle konustuk evlenmeden once kirada oturmak istersen kiraya gecebiliriz diye ve kendisi bana dedi ki kiraya 2 kat para odeyecegimize neden daha ucuza burda durmuyoruz ve esimle evleneli 3 ay oldu dedigim gibi 3 aydir kredi oduyor onun oncesinde ev alabilmek icin evin yari pesinati odendi kredisi de odendi bundan 3-4 yil sonra ev kredisi de kirasi da yok

Kiz oglan kiz olarak gitmissin ama dul (!) gibi evlenmissin. Yazik bacim sana :KK43:

Carsafa akan kanin ederini alamamak da pek aci. Yerinde olsam Baslik Matik’te hakkim olan parayi hesaplatir WhatsApp duruma atardim ele gune karsi rezil olurlar da belki bir daha gelemezler diye.
senin çin de olduğunu bildiğimden soruyorum.bu başlık matik de üretime başlandı mı çinde? :işsiz: :rolleyes:

Evliliginiz ilk ayları,kırgınsiniz beli,zamanla hersey yoluna girecek,size karşı kaba değillerse kırmadan eşiniz konuşsun,

ben istemedim. kardeslerim de. gorumcem de. bizde ayip altin istemek. erkek tarafi neye gucu yetiyorsa, ne cani isterse onu yapar.
Benimde ailem istemedi kizim ne isterse o dediler bana soruldugunda abartilmayacak herkesin gucu yetebilecek kadar altin istedim ama ortada ne altin ne taki hic bisey yok ki durumlari da var kac tane arsa kac tane evleri var bi tanesini ogullarina cok mu gormusler

Hala durumu anlamamissiniz ki demek istedigim ilk evliligim sonucta biseyler bekliyor insan

İlk evliliğiniz olması kız oğlan kız olduğunuz anlamına mı geliyor?

Düğünden önce nikah kıyıp birlikte yaşamaya başlamışsınız zaten. Onlar da sizin kafada olduğu için "E düğünden önce gitti bunun kızoğlan kızlığı, 3 ay sonraki düğünde takı takmaya, gelin alma organizasyonuna falan ne gerek var" demişlerdir.
Bunun için boşanıp dul kalacak haliniz yok sonuçta. Niye altın taksınlar ki düğünde kız olmayan birine?
Sizinle aynı kafa yapısına sahip bir aileye gelin gidip tam tersi davranarak kendi ayağınıza sıkmışsınız.

Son düzenleme:
Benimde ailem istemedi kizim ne isterse o dediler bana soruldugunda abartilmayacak herkesin gucu yetebilecek kadar altin istedim ama ortada ne altin ne taki hic bisey yok ki durumlari da var kac tane arsa kac tane evleri var bi tanesini ogullarina cok mu gormusler
daha iyi iste. bu halde bunu yapan insanlar, para harcasa neler yapardi.

daha yeni evlisiniz, esinizle oturup konusun, cozulmeyecek meseleler degil. siz gerilirseniz karsi taraf zaten ezikliginden iyice problem cikarir.

çarşaf da görmüşlerdir allah bilir.ya da oğulları telefonla arayıp müjdelemiştir.tee allahımm.yıl 2022 konu takılmayan altınlar bekaret ve bunu eş ailesinin bilmesi artı laçka laçka akraba ilişkileri.

Ay bi de savunan olmuş. "İlk defa evleniyorum heveslerim var" dememiş ki, direkt bekaretten, dulluktan girmiş.
Dul kalmamak için de oturur bir ömür çeker artık şu saçma ortamı.

İnsan herseye fedakarlık yapar ucunda iyi niyet olduğu sürece,bazi ailer farklı,düğün zamanı kötü şeyler yaşanmış,hiç bisey olmamış gibi davranmak pek mümkün değil,kırgınlık olsa dahi haklısınız da ama eşinizin ailesi her zaman görüşeceksiniz,kimse kimseyi sevmek zorunda değil,saygı olmalı her iki taraf için de,haber vermeden gelmeleri hoş değil ister yeni evli olun ister eski:)özeliniz ev dağınık olur siz müsait olmasiniz vb bir sürü şey

X