Kaynana 😣

İlk hamle, çocuk istemek olacak senesine girmeden. Çünkü kuşun ayağını bağlamak lazım. Koca daha cicim ayında böyle. Konu sahibine çaktırmadan iyi evlatçılık oynuyor. Konu sahibi azıcık hırlaşsın, koca anında anasını babasını arkasına alacak.

Yani insallah hakli cikmayiz öyle diyim, ama bende böyle düsünüyorum

Gerçekten konuştuğunu duyupta üstüne bugün de kalalım diyorsa işin çok zor... Seni takmıyor ki oğlunun evi düşüncesinde ayrıca oğluda her defasında kalın dediği için güç alıyor,kocan o kadar rahatsız olsaydı hep kalın demezdi.
3ay olmuş konuşmakta geç bile kalmışsın,zırt pırt gelmek yatılı kalmak falan,sonradan kötü olacağına şimdiden konuş kötü ol herşey dengesinde olsun.
Ayrıca gelin alma falan bunları eşinle konuşmadın mı baştan ?
Ve 'kız oğlan kız' olduğun için bedavadan gittiğini düşünmen falan çok saçma
Evet oglunun evi düşüncesi var ama suan oturdugumuz evi kendi babam biz evlenmeden once bana almisti benim birikmislerim bide babamin destegiyle bu ev alindi ev benim ama tapu babamin ustune bunu da herkes biliyor benim
Düşünmez olurlar mı? Gayet çakal takımı kendileri. Yarın bir gün beraber yaşayacaksınız, erkenden yolunu yapıyorlar. Köylü kurnazı dediğimiz tip kendileri. Evinizde yalnızlığa alışmayın diye, oranın "oğullarının" evi olduğunu kanıksayın diye yılmadan gelip gidecekler.
evet oğullarının evi gözüyle bakıyorlar durum şöyle ki.. biz evlenmeden once benim babam bana ev aldi benim biraz birikmisimle ve babamin destegiyle bana ev alindi tapu babamin ustunde ve biz evlenirken benim ailem esimi cok sevdigi icin bu evin hep ikimizin oldugunu soylediler ki benim icinde boyle hic bi zaman bu ev benim lafini dahi gecirmedim gecirmem de. daha sonrasinda biz evlendik dugun oldu dugunde tatsiz olaylar olunca ben esime ailesiyle bidaha gorusmeyecegimi soyledim kiz almaya gelmeyen kisiler evime de gelmesin dedim esim cok anlayisla karsiladi dugun gununun ertesi gunu babasi telefonla konusmak istedi ve ben konusmayacagimi belirttigimde babasinin sözleri şu şekildeydi ‘benimle konuşmak istemeyen biri var karşımda oğlum yarin git tapuyu kendi üzerine al’ (zaten esim gereken cevabi kendisi verdi) hersey tapu da mi bitiyor ? Zaten biz esimle ikimizin evi demisiz. yada sizin en ufacik bi katkiniz mi bulundu da ben 10 yasından beri didinip calisip biriktirdiğim parayla zar zor 2 odali bi ev alirken siz yattiginiz yerden oglumun evi diye mi gecineceksiniz yine dusundukce sinirlerim zıpladı

İste geldikten sonra esim kalmalarini soyluyor ayip olmasin diye her seferinde de kalin bugun dedigi anda tamam oglum kalalim diyorlar anlamiyorum hic mi isleri yok gecen gun kalmayacaklarini soylediler bende arkadasimla konusuyorum yatak odasinda gelip gitmek bilmiyorlar gibisinden konusuyordum kapiyi bi aciyorum kaynanam kosa kosa gidiyor kapiyi dinlemis benim soylediklerimi duyunca da bugunde kalalim diyor insan utanir üzülür kalkar gider evine bunlarda yok oyle bisey
Ozaman esinle konusacaksin kal deme istemiyorum senlemi anne babanlami evlendim hicbisey anlamadim evlilikten ben boyle hayal etmemistim cok buyuk hayal krikligi yasadim diyeceksiniz. Tekrar soyliyorum esin kabul etmiyosa onlar geldiginde siz cikin gidin durmayin kal demeyin esinle net bir sekilde konus kv kapimi dinledi odaya gecince anne neden kapimi dinliyosun cok ayip falan deyin hizmet etmeyin ikram yapmayin esiniz alsin yedirsin bakalim nekadar dayanacaklar

O halde neden aşağlayıp dul kadınlar gibi diyorsun
Defalarca söylüyorum hepinize arkadaslar ne dul kadınları aşagiliyorum ne baska kisileri demek istedigim ilk evliligini yapan kizla ikinci evliligini yapan kizin hevesleri ayni olmaz ilk evliligim ve her kiz gibi hayalim hevesim var gerceklesmesini istiyorum gittikce konu kotu yerlere gidiyor kimseyi asagiladigim yok oyle hissettirdiysem herkesten ayri ayri ozur dilerim

Ah bebiiis inanmazsin dul kadinlara ne altinlaaar yapiliyor ne evler veriliyoor o evler bi guzel dayanip doseniyor. Aaah aaah. Bi de hem dul hem cocuklulara yapilanlari bilsen aglayarak gunlugune yazardin.
Ah canım benim sorma dul olunca
Başka konuya da yazdım bu dullardan çektiğimiz nedir diye
Artemissisipi Artemissisipi

Defalarca söylüyorum hepinize arkadaslar ne dul kadınları aşagiliyorum ne baska kisileri demek istedigim ilk evliligini yapan kizla ikinci evliligini yapan kizin hevesleri ayni olmaz ilk evliligim ve her kiz gibi hayalim hevesim var gerceklesmesini istiyorum gittikce konu kotu yerlere gidiyor kimseyi asagiladigim yok oyle hissettirdiysem herkesten ayri ayri ozur dilerim
Ne biliyorsunuz heves bekarlarda oluyor dimi

Haklisiniz neyse ya Yazmiyacam yazarsam çok fena olucak

Evet oglunun evi düşüncesi var ama suan oturdugumuz evi kendi babam biz evlenmeden once bana almisti benim birikmislerim bide babamin destegiyle bu ev alindi ev benim ama tapu babamin ustune bunu da herkes biliyor benim

evet oğullarının evi gözüyle bakıyorlar durum şöyle ki.. biz evlenmeden once benim babam bana ev aldi benim biraz birikmisimle ve babamin destegiyle bana ev alindi tapu babamin ustunde ve biz evlenirken benim ailem esimi cok sevdigi icin bu evin hep ikimizin oldugunu soylediler ki benim icinde boyle hic bi zaman bu ev benim lafini dahi gecirmedim gecirmem de. daha sonrasinda biz evlendik dugun oldu dugunde tatsiz olaylar olunca ben esime ailesiyle bidaha gorusmeyecegimi soyledim kiz almaya gelmeyen kisiler evime de gelmesin dedim esim cok anlayisla karsiladi dugun gununun ertesi gunu babasi telefonla konusmak istedi ve ben konusmayacagimi belirttigimde babasinin sözleri şu şekildeydi ‘benimle konuşmak istemeyen biri var karşımda oğlum yarin git tapuyu kendi üzerine al’ (zaten esim gereken cevabi kendisi verdi) hersey tapu da mi bitiyor ? Zaten biz esimle ikimizin evi demisiz. yada sizin en ufacik bi katkiniz mi bulundu da ben 10 yasından beri didinip calisip biriktirdiğim parayla zar zor 2 odali bi ev alirken siz yattiginiz yerden oglumun evi diye mi gecineceksiniz yine dusundukce sinirlerim zıpladı
Yuh babası bunu dedi ve sen onlar gelince bir de hizmet mi ediyorsun ? Umarım yatılı gelmiyorlardir. Habersiz geleni almıyorum de açma kapıyı eşin yokken evde

Cehalet düşüncesizlik vs diye dusunebilirdik ama 60-70 km yolu üşenmeyip geldiklerine gore, baya şeytanlik pesindeler. Kalp kirmayim falan diye ugrasma ya. Cikar tirnaklarini, teror estir, surat et. Kirmayayin eşiğini gecmis bunlar

Birde kayinpeder ogluna "evin tapusunu üstüne al" deme cürretini kimden buluyor. Önceden ne konusuldu onu bir sorgularim.

Aslında tam tencere kapaksınız. Kız oğlan kız olmakla gurur duyan, kendi ağzıyla utanmadan altın isteyen, dul kadınları aşağılayıp kendini daha önce evlenmediği için üstün gören bir geline oğlumun evi istediğim zaman gelirim mantığında bir kaynana tam yakışmış. Tam birbirinize uygunsunuz. En azından başı yanan olmamış.
Bu arada demişti dersiniz, yakında komple beraber yaşamaya başlayacaksınız. Eşiniz gelmelerinden asla rahatsız değil. Sadece ikiyüzlü olduğu için size istemiyorum masalı anlatıyor. İstemeyen adam uyarır, kalın demez.

Yuh babası bunu dedi ve sen onlar gelince bir de hizmet mi ediyorsun ? Umarım yatılı gelmiyorlardir. Habersiz geleni almıyorum de açma kapıyı eşin yokken evde
Esim dugun iznine ciktigi icin evde ve esim evde oldugu surece geliyorlar ben her zaman karsimdakini kirmamak icin ugrasiyorum ama bi sekilde kendim kiriliyorum

Keske ben istemem dedigim icin yapmasalardi ben hep soyledim su kadar taki istiyorum diye ama gelin gorun ki dugun gunune kadar takacaklarini dusunen ben taki merasiminde ortada kimseyi goremedim esimi sevdigim icin dugunden sonra bunu dillendirmedim takıyi gectim her kiz evinden duvakla duayla cikmak ister ama ben gelin alma olucak diye balo vaktine kadar bekledim herkes gelin almaya gelinicek diye beklerken benim gelin almam olmadi damatla beraber arabaya bindik duam bile okunmadan gittik sizcede boyle bi aileyi evimde istememem normal degil mi
madem gelin almaya gelmediler sizde kız oğlan kız olarak kendi ayağınızla çıkıp gitmeseydiniz. sevdiğim için falan diyosunda daha 3 ayda altın takı muhabbetine takmışsın

Birde kayinpeder ogluna "evin tapusunu üstüne al" deme cürretini kimden buluyor. Önceden ne konusuldu onu bir sorgularim.
Oncesinde bisey konusulmadi biz bu evi aldik ve ben bekarken evde yasayip kredi borcunu kendim odeyen biriydim evlenecegimde de soyledim ki suanki evimin kredisi normal ev kiralarindan kat kat daha ucuz oncesinde de konustuk esim zaten kirada dursak bunun 2 kati oara odeyecegiz diyerekten kabul etmisti ailesi oncesinde de ayniydi kirada durun oglum o evi sana vermezler ilerde gibi dusuncesi vardi oglu da hep dedi zaten ev zaten kizin benim degil sadece kira yerine kredisini odeyecegiz ve daha ucuza gelicek ama ailesi uc kurus kredisini odedigi icin evi kendilerinin olacagini saniyor babasinin dusuncesi sen onlari ev sahibi ediceksin kira da dur eee kirada durunca kiralik olan evin sahibini ev sahibi etmiyorlar mi ?

madem gelin almaya gelmediler sizde kız oğlan kız olarak kendi ayağınızla çıkıp gitmeseydiniz. sevdiğim için falan diyosunda daha 3 ayda altın takı muhabbetine takmışsın
Yazimda da belirttim 3 ay once nikah oldu ve ayni evde yasamaya basladik dugunum ise 1 hafta once oldu zaten biz evlenmistik dugun gunu nereye gitmiyorum

Esim zaten habersiz gelmelerinde soyluyor ama geldikten sonra esim kalmalarini istiyor bende bundan gercekten rahatsizim yeni evliyim özel hic biseyim kalmadı ayrica ilk defa evlenen biri olarak bi kiz aliyorlar kiz oglan kiz birini ve bedavadan dugun yapiyorlar ben bunu sacma bulmuyorum tabiki de soyleyecegim durumlari olmasa soylemem ama o kadar arsanin tarlanin icinde neden bi ogullarina destek cikmazlar bunu anlamiyorum
Demekki yeterli etkili söylemiyor ki eşin habersiz geliyorlar..
Sevişme savaş der gibi durumunuz..

X