Kayınvalidenin misafiri ve bana sorulmaması :)

Bence kanarya annesinden de böyle görmüş ondan dolayi kişisel alan nedir yeni öğreniyor ama hala geçmişle hesaplasiyor bence oturmayan şey şu
Şu an o kadının evinde yaşıyor eh bu malesef bazi şeyleri tolere ettirmeyi gerektiriyor ama önceden yaptığı vericilikler yüzünden şimdi toleransı kalmamış
Ilişki baştan yanlış ilerlemiş şimdi de tam oturmuyor

Peki kaynanamın misafirlerin yanında bana hizmet etmesi ? Ben böyle gösteriş görmedim.

Kızmıyorum neden kızayım ilk başlardaki acizliğimi görseydiniz öperdiniz alnımdan ben biliyorum yaşadıklarımı.

Bu konuda annem konuştu evi bozma diye ne yaparlar bilemem ama senede gelicekleri bi kaç hafta da misafir olarak idare edebilirm ama benim evim kafasına girerlerse araba satılır ve ev alınır.

Hatırlıyor musunun giggles eşim sürekli köye gitmek istiyor diye sitemlenip konu açmıştım. Şimdi de diyorki yaz gelsede seninle çanakkaleye Bursa’ya gitsek. Ben bazı şeyleri dünyanın sonuymuş gibi kafaya takıp büyütüyorum aslında. Bilmiyorum belkide eskiye dönmekten korkuyorum.

Neden soruyorum biliyor musunuz ilk başlarda çok gereksz ve saçma yerlerde tepki verdim ve çarşafa dolandı resmen. Mesela bazen biyere gitme işi oluyor annem de bana diyor yasin alabilirmi diye o an öyle gerekiyor eşimde bana sordu nasıl yapalım diye kızamadım belkide kızmalıydım bilmiyorum. Kızıncada her şeyi danışıyorum sana haksızlık yapıyorsun diyor :)

Kesinlikle aynı fikirdeyim.

Resmen beni anlatttınız. Evet öyle söyleseydim eşim anlardı ama senede 1 olduğundan neyse sus kanarya ne yaprsa yapsınlar dedim. Israrla diyoruz evi dağıtma diye ama bakalım köyde sürekki yaşıcaklar doğalgaz herşeyleri var. Biliyormusun bir kere misafirlee giderken kaynanam eşime direk gelin kanarya iş çıkışı eve uğramasın dediğinde eşim he he tamam diyip bana nasıl istersen sen rahat ol eve gdelim üstünü değiştir acele etme demişti. Çoğu zaman iletişimimi düzeltsemde bazen kaygılarımdan susuyorum.

Evet kesinlikle toleransım yok. Evinde oturuyorum ama ona sürekli burası benim düzenim imajı veriyorum çat kapı gelmişliğini görmemişimdir mesela. Oluyor böyle arada onda da annemden gördüğümü yapıyorum. “Kızım bak kadın ev verdi indi aşağı alsın mşsafirini yapıyor yemek yardım ediyor büyüklük sende kalsın” .

Kesinlikle aynı fikirdeyim.
Akşam nasıl geçti özetliyim. Elimi sürmedim birşeye. Kaynanam sürekli “ otur annem, ye annem, çayı demledim annem “ diye gösteriş yaptı. Görümcem de yorulmuş ayakçınız oldum diye söyleniyordu :) çay servisinide yaptılar ben sadece tazeledim.
Herşeyi topladı kaynanam mutfağı sildi makineyi çalıştırdı. Giderken gece geç yattım diyince bizde aynı şekilde anne dedim sadece. Eşim de yardım etti etrafı topladık güzelce ama o benim misafirimde de eder.
Gelen misafirlerden biri bana hediye almış ev hediyesi. Görümcem şey dedi “ a bundan yoktu kanaryada iyi yapmışsın herşeyden fazla fazla var zaten tabak bardak” diyip güldü. ( kaynanama yeni kahvaltı takımı aldığımı söylemiştim3 gün önce onu çekiştirmiş olmalılar.) dedim olsun ben yinede alıyorum fazla fazla :)

Kaynanamda masada ablasının gelinini kötüledi. Ben nişanlıyken arayıp bak böyle olma diye tembihlemişti. Bende onu anletırken herkesin içinde “beni de arayıp gözdağı verdi sonra” dedim :) herkes güldü kaynanam utandı :)

Sağolun kızlar herşey için. Şuan da tecrübe oldu bana mesela böyle bir durumda eşime annesinin bana söylemesi gerektiğini söyleyeceğim. Kayınvalideme de.

Şunu söyleyeyim aslında kayıvalidenin bi suçu yok suç sende sen en başta onların size verdiği bu evi kabul etmeyip kendinize kiralıkta olsa biraz onlara uzakta bir yerde oturcaktınız sen sanmışsın ki onlar size iyiliğinden o evi verdiler tam olarak sen onlara yakın ol ki biri geldiğinde onlara hizmette yardım et temizliğine yardım et yatılı biri gelince evini onlara aç diye bak kayınvalidenle arana nifak sokmak istemiyorum ama genelde bu insanlar nedense gelinlerden her türlü faydalanmayı seviyolar sen kendi evine çıkmadığın sürece ne bu sorunların biter ne de kayınvaliden seni anlar tavsiyem ya olup bitene bunu ben seçtim diyip kabullenmek ya da sorunun varsa tatlı dille konuş eşinle o da annesiyle konuşsun orta yolu bulun baktın olmadı hani ciddi anlamda seni fazla yoruyo ama bak sudan sebeplerle de yapma eşinle konuş ayrı eve çıkın ama şunu söyleyeyim ayrı eve çıkma olayı çok ciddidir eğer eşin ailesi konusunda hassassa sana sinirlenebilir bide kayınvaliden maraz çıkarabilir benden söylemesi

Niye bu kadar kisi cagriliyorne gerek varsa 25-30 kisiye.. ben hic misafir filan sevmiyorum artik, Allah affetsin

Sana gelince, artik kendini hazirla misafirler hep sende agirlanacak ama haricinde kv nin herseyi yikamasi vs hosuma gitti.. yinede surekli elalemin misafirini sen agirlayacak degilsindir umarim

Nedense kayinvalideler bu konuda genelde oğullarına soruyorlar. Benim kv arabayla biri alınacaksa oğluna söylüyor ama alabilir misiniz değil alın diyor. Ben de bana hiç fikir sorulmadığı için kabul etmiyorum bahaneler bularak, çocuk arkada 3 yetişkin ile rahat etmiyor vs. Ya da misafir için bilmemkimler size gelmek istiyormuş tarzında konuştu bir kez, tabi ki benimle değil oğluyla. Bana asla sormadığı için kabul etmedim ve dışarda yemeğe aldık.. Yavaş yavaş da bırakıyor bu emrivakileri...

Evi ben istemedim kendilerinin ailecek vermiş olduğu karar. Oğluna evi verip köye yerleşmek. Çoğu zaman müsade etmesemde tam da gelinden tam anlamıyla faydalanmaya çalışıyor. Bu ilk başlarda daha çoktu zamanla azalttım.

Evet yardım etti çünkü oralı olmadım. Madem karar verdiniz hizmetinide yaparsınız izlenimi verdim. Tüm misafirler değilde kaynanamın evine sığmayan misafir grununda benim evim akıllarına geliyor :)

En iyisini yapmışsınız eşiniz ne diyor bu duruma ?

Eşim de rahatsız oluyor ben surat yaptığım için, bahaneler uyduruyor annesine...kv de bana surat yapıyor, moralim yerine geliyor ...

Hem ev vermisler, hem ayni binadasiniz. Icli disli olunmamasi imkansiz. Mesafeli saygili insanlar degiller. En mantiklisi onlara evlerini verip uzaklasmak olur ama bu saatten sonra onu da yapamazsiniz. Kaciyormus gibi dusunulur ipler tamamen kopar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…