Kayınvalidenin altın borcu istemesi+eşin tribi kim haksız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Belki kadının parasını değil de takılan altınları düşünerek istemiştir ve geri de vereceklerdir zaten. Araba satılacakmış, öyle okumuştum sanki diye hatırlıyorum. Arabanın satılması bile beklenememiş. Defalarca sorulmuş. Ne gerek var. Bekle bi sonra gerekirse icra yollarsın. Yani kocam hem para verip hem de kısa sürede defalarca param param param diye tepinse, altın kuruna varana kadar hesaplasa gözümden düşebilirdi
Ama kadın zaten halihazirda kendine araba bakıyormuş, borç için neden beklesin ? Acilen araba istemiş, doktor sonuçta. Ha hatası parayı vermek olmuş tabi oraları geçtik, şahane bir ders almıştır zaten😂

Valla kadın parasını istedi diye beleşçi ailenin gözünden düşecekse bence iyi bile olur gözünü açar bir daha bir kuruşunu bile vermez. Adam olsunlar da kredi çeksinler. Bir de utanmadan kadının parasıyla arabayi üstüne almış katakulli yapıp. Sen yokken alıyorum alıyorum diye darlamış kadını itiraz edemez bu kadar olaydan sonra diye. Bu işin bilerek yapılmadığını düşünen varsa hayat onu çok yıpratır ne diyeyim 🫠

Buna vakit kalmamış ki
Konu sahibi daha arabaya ilk benzin alınmadan binmiş boğazlarına param da param diye
Bacım söylemeyecektim ama paragöz bi kadın, üç kuruş maaşı dışında beş kuruş birikimi evi arabası olmayan, çuvalla da borcu olan adama aşık olup evlenir mi be yav? Bu zamanda işsiz güçsüz evde oturan hatunlar bile en azından evi veya arabası olsun, şu kadar bilezik taksın filan diye talip ararken bile bı yere kadar hak veriyoruz da bu kadın doktor haliyle bu çulsuza nikahını vermiş, kendi parasının dilencisi olmuş, hala paragöz mü diyeceğiz? El insaf ama...

Son düzenleme:
Bacım söylemeyecektim ama paragöz bi kadın, üç kuruş maaşı dışında beş kuruş birikimi evi arabası olmayan, çuvalla da borcu olan adama aşık olup evlenir mi be yav? Bu zamanda işsiz güçsüz evde oturan hatunlar bile en azından evi veya arabası olsun, şu kadar bilezik taksın filan diye talip ararken bile bı yere kadar hak veriyoruz da bu kadın doktor haliyle bu çulsuza nikahını vermiş, kendi parasının dilencisi olmuş, hala paragöz mü diyeceğiz? El insaf ama...

Evlenmiş ama içine de sinmemiş belli değil mi
Çevrem şöyle söyledi vs diyip duruyor yorumlarda
Erkekler gurur yapıyor diyor ama kendi gurur yapmış

Ama kadın zaten halihazirda kendine araba bakıyormuş, borç için neden beklesin ? Acilen araba istemiş, doktor sonuçta. Ha hatası parayı vermek olmuş tabi oraları geçtik, şahane bir ders almıştır zaten😂

Valla kadın parasını istedi diye beleşçi ailenin gözünden düşecekse bence iyi bile olur gözünü açar bir daha bir kuruşunu bile vermez. Adam olsunlar da kredi çeksinler. Bir de utanmadan kadının parasıyla arabayi üstüne almış katakulli yapıp. Sen yokken alıyorum alıyorum diye darlamış kadını itiraz edemez bu kadar olaydan sonra diye. Bu işin bilerek yapılmadığını düşünen varsa hayat onu çok yıpratır ne diyeyim 🫠
.8 aylık kocanın bilerek dolandırdığını düşünüyorsa boşansın zaten. Kadın mutluyduk diyor

.8 aylık kocanın bilerek dolandırdığını düşünüyorsa boşansın zaten. Kadın mutluyduk diyor
Düğün borçlarını sirtlanan, ev kirasını, ev giderlerini ödeyen, evlenmeden önceki birikimini , düğün takılarını ortak mala yatıran, benden hicbisey istemeyen , doktor bir karım olsa ben de çok mutlu olurdum valla...Konu sahibi epeydir duruma uyanamamis aslında ama nedense sadece hiç istemeden hep o verirken çok mutlularmiş, atla deve de değil sadece kendi parasını geri isteyince trip yemiş...

Kocasının geliri az diye , mesleği bilmem ne diye mi gurur yapmış? Yoksa yok sayılıp enayi yerine konduğu için mi gurur yapmış? Kadın olduğu için enayi yerine konulunca gurur yapamaz mı? Kocası olacak çakalın manipülasyonuna yenilip arabayı üstüne bile almamış garibim, hala hata mı yaptım diyor...Yapmayın allahaskina

Sizin evlilik fazla yürümez.hemen çoçuk yapmayın. Bu kv degilde kendi annen olsaydıda kısa sürede 4 kez söylemiydin.keşke hiç vermeseydiniz ama her şerdede bir hayır vardır eşini tanıdın .
Kendi annesi de araba almak istediğini bile bile hemen borç ister miydi kızından.. hiç anne ile kv yi bir etmeyelim konu sahibinin tek hatası kv nin samimiyetine güvenip araba almak istediğini birikmişini söylemek ve vermek olmuş

Tatlım bu kadın doktor...Ben bu meslek grubunda daha okurken son sınıfa gelip de araç sahibi olmayan kadın pek görmedim çünkü gece gündüz göreve cagriliyorlar, araç onlar için çok acil ve birincil ihtiyaç....Belli ki konu sahibi epey dar gelirli bir ailenin yokluk görmüş, tok gözlü bir çocuğu, şimdiye kadar araç alamadığı gibi eş seçerken de aşırı mütevazı davranmış...Evi arabası hatta beş kuruş birikimi olmayan bı adama razı olmuş (yine kökaile etkisi) Zaten kızcağız hickimseden atla deve de istememiş, herşeyi kendi yapmış, sadece evimize biranonce bir araç alalım istemiş , hatta evlenmeden önce yaptığı kendi birikimini de ortaya koymuş ....Fakat kocası olacak çakal parayı ailesine akıtmiş...Konu sahibini üzmek istemiyorum ama bu konuda severek evlenen tek kişi konu sahibi ,gerisi hesap kitap peşinde yani....
Piraye daha önce yazmıştım yineliyorum eğit beni.. çok akıllı kadınsın hikayeni de biliyorum ama sen çok güzel dersini almışsın ben aynı hikayeyi on kez yaşasam on kez aynı hataları yaparım.iflah olmaz bir salağım ay keşke 20li yaşlarda olsaydım forumda

Ben de buna şaşırıyorum. Bir kere olan durum için adama edilen hakaretlere bakın. Enayi yerine koyan, ekonomik sömürücü, dolandırıcı, uyanık vs vs bir sürü hakaret sıralanmış
Nasıl bir kere olan bir durum yahu? Biz aynı konuyu okumuyoruz bence.
Kadın zaten evin tüm yükünü sırtlanmis, kira dahil herşeyi ödüyor çünkü eşinin kredi kartı borcu vs varmış, kapatsın diye destek olmuş.
Annesine karttan mi ek hesaptan mi ne para çekip vermiş, -20 bine düştüm diye eşinden para istemiş?
Şaka gibi yani...ailesine yardım etmek isteyen kendi birikiminden etsin, karısının kocasının parasına güvenerek değil.

Valla konu sahibinin yaptığı evlilik benim bile içime sinmedi. Sevmiş ama dengi ile evlendiğini düşünmüyorum...

Piraye daha önce yazmıştım yineliyorum eğit beni.. çok akıllı kadınsın hikayeni de biliyorum ama sen çok güzel dersini almışsın ben aynı hikayeyi on kez yaşasam on kez aynı hataları yaparım.iflah olmaz bir salağım ay keşke 20li yaşlarda olsaydım forumda
Ah be kuzum,aklım kendime yetseydi bugün bu topigi bilmezdim zaten 🤣 Hayattan dayak yiye yiye zamanla akillaniyosun mecburen 😅 Şimdiki aklımla 20lerimde olmak ❤️ offff ... Benim de en güzel hayalim bu , valla duman ederdim ortalığı 🤣

Kocasının geliri az diye , mesleği bilmem ne diye mi gurur yapmış? Yoksa yok sayılıp enayi yerine konduğu için mi gurur yapmış? Kadın olduğu için enayi yerine konulunca gurur yapamaz mı? Kocası olacak çakalın manipülasyonuna yenilip arabayı üstüne bile almamış garibim, hala hata mı yaptım diyor...Yapmayın allahaskina
Bir süredir yorumlarınız dikkatimi çekiyor valla helal olsun çok zekisiniz.Geçmiş hayatınızı ve yaşadıklarınızı bilmiyorum,konularına vakıf değilim ama hayat epey bir pişirmiş ve kötü her ihtimali yaşamış gibi tecrübe seziyorum sizden.Bir gün konu açarsam ilk sizi etiketlicem akıl almak için :süslü:

Valla konu sahibinin yaptığı evlilik benim bile içime sinmedi. Sevmiş ama dengi ile evlendiğini düşünmüyorum...
Hayır adam hem dengi değil hem de çakal.. hem ben yiyeyim hem ailem yesin diyor.. anasının gözü olmasa denk olmama durumu da bu kadar rahatsız etmez. Kadıncağız şehir dışında iken bir an önce arabayı almak istemesi aşırı rahatsız etti beni.

Bir süredir yorumlarınız dikkatimi çekiyor valla helal olsun çok zekisiniz.Geçmiş hayatınızı ve yaşadıklarınızı bilmiyorum,konularına vakıf değilim ama hayat epey bir pişirmiş ve kötü her ihtimali yaşamış gibi tecrübe seziyorum sizden.Bir gün konu açarsam ilk sizi etiketlicem akıl almak için :süslü:
Eyvallah bacım ❤️ Aman ne yasiycam işte, hiç öyle radikal bı tıp değilim aksine aşırı sıradan bı Anadolu kadınıyım, aşağı yukarı konu sahibinin 20 yıl önceki haliyim alt tarafı, o yüzden bu konularda sinirim çok bozuluyor, bilirkişi gibi atlıyorum, tutamıyorum çenemi 😅 Bana güveniyosaniz paranıza pulunuza colugunuza çocugunuza namusunuz gibi sımsıkı sahip çıkın, bu ikisinden zerre ödün vermeyin... Hickimseye, hele kocalariniza sevgililerinize sakın sakın kontrolsüz itimat etmeyin...Gerisi kolay, etiketleyin hallederiz😘

Son düzenleme:
Tatlım bu kadın doktor...Ben bu meslek grubunda daha okurken son sınıfa gelip de araç sahibi olmayan kadın pek görmedim çünkü gece gündüz göreve cagriliyorlar, araç onlar için çok acil ve birincil ihtiyaç....Belli ki konu sahibi epey dar gelirli bir ailenin yokluk görmüş, tok gözlü bir çocuğu, şimdiye kadar araç alamadığı gibi eş seçerken de aşırı mütevazı davranmış...Evi arabası hatta beş kuruş birikimi olmayan bı adama razı olmuş (yine kökaile etkisi) Zaten kızcağız hickimseden atla deve de istememiş, herşeyi kendi yapmış, sadece evimize biranonce bir araç alalım istemiş , hatta evlenmeden önce yaptığı kendi birikimini de ortaya koymuş ....Fakat kocası olacak çakal parayı ailesine akıtmiş...Konu sahibini üzmek istemiyorum ama bu konuda severek evlenen tek kişi konu sahibi ,gerisi hesap kitap peşinde yani....
Ailem orta halli.Babam yıllar önce tıp fakültesi kazandıgımda ablamla benim üniversite zamanları aynı ana denk gelince arabayı satmak zorunda kalmıştı.Ben tıpı bitirene kadar bir daha araba alamadı.Okulu bitirdikten sonra ailem istemese de onlara araba sözüm vardı onların birikmislerinin üstüne ben de biriktirdiklerimi ekledim araç almalarına vesile oldum.İlk birikimlerimi aileme verdim ama hediye olarak onların hakkı ödenmez zaten.Sonra tus için istifa ettim 1yıla yakın işsiz kaldım sonrasında bu kadar biriktirebildim altına yatirarak simdi onla da araba aldık.
Esimin benden 5yıl önce kısa sureli bir evliligi olmus baya bir dugun borcu yapilmis sonra toparlanması uzun surmus sanirim ailesine de yardim ediyordu belki bilemiyorum biriktirememis bi de İstanbulda kiradayken.
Babamin da egitim seviyesi ve maddi durumu annemden kötüydü ama ben mutlu bir ailede buyudum babam iyi bir baba ve esti.Bundan da etkilenerek doktor doktorla evlenir diyen arkadaslarimi dinlemedim en yakinimda ailemdeki mutlulugu gorunce

Bu konu beni çok üzdü, konu sahibi kendi parasının dilencisi olmuş, burda bile tepki gördü. Hakkını koruyor diye paragöz oldu, 20 bin para mı hibe etseydin denildi. 20 bin değil 2 bin olsun 200 tl olsun benim olanı neden hibe etmek zorundayım? Sağlık durumu olur amenna. Para kolay mı kazanılıyor? Kadına resmen sende para çok bize de akıtsan nolur muamelesi yapılmış, mecbur mu? Sadece şu yorumu çok mantıklı buldum 20 bin tl ile tecrübe satın aldım diye düşünmek, demek ki birikimimden kimseye bahsetmemeliymişim fikrini öğrendim demek en uygunu şuan. Hele bir de 20 bin zarardayım falan dese yanlışlıkla mahvedecekler kızı. Bu da 20 bin tl lik tecrübe olsun.

Hayır adam hem dengi değil hem de çakal.. hem ben yiyeyim hem ailem yesin diyor.. anasının gözü olmasa denk olmama durumu da bu kadar rahatsız etmez. Kadıncağız şehir dışında iken bir an önce arabayı almak istemesi aşırı rahatsız etti beni.
Eş kişisi okadar ama okadar çakal ki... "Anacığının arabası satılmasına diye", yangından mal kaçırır gibi apar topar kredi çektirmiş ki onu da eksik çektirmiş. Sözde borç ödenecek ama altın olarak alınan borç, tl olarak, üstelik eksik şekilde ödenmiş. Yetmemiş o eksik paraya 20 bin kartından çekip sabahına konu sahinden geri istemiş. Konu sahibi atıyorum 30 bin zarardayken, artı 20 bin daha, 50 bin olmuş zararı ( vermiş sanırım 20 bini ). Daha da yetmemiş bir türlü bulunmayan araba, konu sahibi şehir dışına çıkar çıkmaz sabahına şıp diye bulunmuş, şak diye eş kişisinin üstüne oluvermiş. Dahası evin tüm ihtiyaçlarını kadın karşılıyorken adamın borcu var borcunu ödesin diye. Ama paragöz konu sahibi oluyor ve buna hak veren üyeler var. Çok ilginç gerçekten.

Konu sahibi bir üye yazmış eşiniz 20 bin istediğinde "ben sağılır inek miyim" demediniz mi diye, bence bunu düşünme vaktiniz gelmiş de geçiyor.

Son düzenleme:
Ailem orta halli.Babam yıllar önce tıp fakültesi kazandıgımda ablamla benim üniversite zamanları aynı ana denk gelince arabayı satmak zorunda kalmıştı.Ben tıpı bitirene kadar bir daha araba alamadı.Okulu bitirdikten sonra ailem istemese de onlara araba sözüm vardı onların birikmislerinin üstüne ben de biriktirdiklerimi ekledim araç almalarına vesile oldum.İlk birikimlerimi aileme verdim ama hediye olarak onların hakkı ödenmez zaten.Sonra tus için istifa ettim 1yıla yakın işsiz kaldım sonrasında bu kadar biriktirebildim altına yatirarak simdi onla da araba aldık.
Esimin benden 5yıl önce kısa sureli bir evliligi olmus baya bir dugun borcu yapilmis sonra toparlanması uzun surmus sanirim ailesine de yardim ediyordu belki bilemiyorum biriktirememis bi de İstanbulda kiradayken.
Babamin da egitim seviyesi ve maddi durumu annemden kötüydü ama ben mutlu bir ailede buyudum babam iyi bir baba ve esti.Bundan da etkilenerek doktor doktorla evlenir diyen arkadaslarimi dinlemedim en yakinimda ailemdeki mutlulugu gorunce
Bak tatlım uzatmak ve seni üzmek istemiyorum ama tahmin ettiğim gibi eş seçerken örnek aldığın kök aileni algilama biçimin ve yetiştirilme biçiminde başlıyor hikayen....Kurcalasam , sorduğum sorularla seni kızdırıp, yorumlarımla banlana banlana seni uyandiririm ama üzülürsün, kıyamıyorum....Tek söyleyebileceğim kökailen de eşin gibi asla zannettigin kadar mutlu, masum filan değil ...Eş seçiminden, naif üslubundan , aşırı mütevazı vizyonundan belli zaten pek çok şey...Ama çok da akıllı, düzgün bir kızsın , bu da çok açık....Ben artık kökailenle ilişkilerini gözden gecirmeni ve bu adamdan çocuk sahibi olmadan önce çok ama çoook iyi dusunmeni tavsiye ederim. Gerisi sana kalmış...

Eşimle 1.5 yıllık sevgililik dönemi 10ayda evlilik son 2aya kadar tek ciddi tartışmamız olmadı.Sesini yükseltmez genel olarak sakin sogukkanlı biridir ve kendimi iyi hissetmedigimde bir sorunum oldugunda sorunumu sahiplenir çözmek icin elinden geleni yapar.Ev icinde yardim eder.Çok koruyucu kollayici cunku dul bir anne ve dul bir abla kiz kardes evin tek erkegi olarak baba gibi olmus.Dügün yapmadık ama esyalari yari yariya aldik aylarca esya borclari surdu maasi zor karsiliyordu o yuzden kirayi ben devraldim.Tatile gitmek istesek ee o hala borc odedigi icin o da komple ben de.Bunlar sorun degil yeter ki borclari bitir dedim.Eşim paramı yiyormus gibi hissetmedim hicbir zaman o da market alisverislerinde öne atliyordu mahcup oldugu icin hep su borclari bitsin ama en son annesi borc isteyince ilk ciddi tartismamiz yasandi.Kendimi su konuda biraz haksiz goruyorum borca tamam dedikten sonra sabredemedim o 2ay bir turlu gecmedi benim icin 2-3kez sordum esime.Cunku borcu verdigime pisman oldum aslinda.Geri gelmemesinden korktum ve eger belki de bu kadar kaos cikarmasaydim aylar sonra gelecekti o para kim bilir araba ne zaman satilacakti belirsizlige tahammul edemedim en bastan veremem demeliymisim hatam bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X