Kayınvalidenin altın borcu istemesi+eşin tribi kim haksız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tam tersi annem emekli bankacı gözübaşıbaçık bir kadındır.Ailem anlaşamazsan çeker gelirsin burası hep senin evin derler her koşulda arkamdadırlar.Ben de boşanmaya cesaret edemeyecek işi parası olmayan bir kadın degilim.Hersey bu kadar kötü degil ya su borc istenene kadar evliligimde de bir sorun yoktu ama nerde ne konusacagima neyi saklayacagim konusunda daha dikkatli olmam gerektigini ogrendim sadece
Peki tatlım böyle gozuacik ve kızına kıymet veren bir aile seni hiç uyarmadi mı eşin hakkında? Hani ikinci evliliği olması, mesleği, geliri, ailesinin sosyoekonomik durumu, nişanlılık doneminde sana gösterilen saygı ve değerin eksik olması filan....Hiç konuşmadılar mi bunları seninle? Nasil göz yumdular?

Konu sahibi eşinin ikinci evliliğiymis sende belli ki hayatta hep belirli standardin üstünde insanlarla takıldin ve yaşadın bu küçük hesaplari manipülasyonlari anlamayacak durumdasın . Satış mühendisi olmadan önce bende senin gibi saftim. Bak eşinin ailesi iyi niyetli falan değil eşin de değil . Senin etinden sutunden faydalanmak niyetleri .ben olsam eşim neye ne harcıyor ona da bakardım . Eşin basindan evlilik geçirirken bu yollardan geçmiş görmüş geçirmiş . Şimdi de aklınca seni ezerek utandirarak olayı kapatacak. Sen bir şeyleri sezsende ya olmaz benim kocam yapmaz kafasindasin . Öyle de Güzel yapıyor ki . Aklını başına al ve kendini kimseye kullandirtma

ben açıkçası 140 bin için bu kadar peşine düşmenizi uygun bulmadım. tabi ödeme planı açıkça size söylenmiş olmalıydı, sormanız çok normal ama verirken eşinize 'biz de araba alacağız, onlar ödeyince alalım o zaman. tahmini ne zaman ödeyebilir bunu da netleşelim mi balım' vs diye sorardım açıkçası.

annem benden 140 borç istese, 2 ayda eşim bana 4-5 kez ne zaman diye sorsa ben de çok kızardım. ama öncesinde durumu anlatır, eşime de net bir tarih vermeye çalışırdım. 140 bin iyi para ama kimseyi fakir de zengin de etmez. ailelere hibe etmek için bile aşırı bir para değil bence. bilemiyorum, ben geniş aileye de önem veren biriyim. belki bundandır böyle düşünmem. eşinize süreç içerisindeki kaygılarınızı anlatarak size karşı yumuşamasını sağlamanız hoş olabilir. mutluluk sizinle olsun, umarım bir an önce çözülür.

Konu sahibinin arkasında kimsenin durmasına ihtiyacı yok aslında ama boşanmaz. Ömür boyu eşini finanse etmeye devam eder. Ailesi kendinden daha az kazanan, üstelik boşanmış birisi ile evlenmesine nasıl razı oldu onu çok merak ediyorum. Benim ailem maaş konusunda değil ama boşanmış olması konusunda asla kabul etmezdi.
Tıpkı evlilik gibi boşanmakta normal bir durum aslında.Boşanan kişi illa sorunlu problemli diye damgalanmamalı bence siz de ben de boşanabiliriz o zaman başkaları da bizim için düşünebilir bu kadın boşanmış kesin geçimsiz çirkef bir kadın diye.Boşanan iki insan da kötü ikisinde suçlu olmayabilir anlaşamamış olabilirler.Annem başta sıcak bakmadı ama beni mutlu ettigini üzmedigini görünce bir de tanışınca sevdi onay verdi.

Tıpkı evlilik gibi boşanmakta normal bir durum aslında.Boşanan kişi illa sorunlu problemli diye damgalanmamalı bence siz de ben de boşanabiliriz o zaman başkaları da bizim için düşünebilir bu kadın boşanmış kesin geçimsiz çirkef bir kadın diye.Boşanan iki insan da kötü ikisinde suçlu olmayabilir anlaşamamış olabilirler.Annem başta sıcak bakmadı ama beni mutlu ettigini üzmedigini görünce bir de tanışınca sevdi onay verdi.
Doğru, boşanmış olmak bir kusur değil ama ilişkilerde denklik önemli diye düşünüyorum. Boşanmış birisi ile evlenmemis birisinin hayat tecrübesi, yaşanmışlıkları arasında farklar var. Hatta heyecanlari bile aynı olmuyor. Sizin hayatınız, sizin tercihleriniz tabi ki ama ben aynı tercihleri yapmazdım.

ben açıkçası 140 bin için bu kadar peşine düşmenizi uygun bulmadım. tabi ödeme planı açıkça size söylenmiş olmalıydı, sormanız çok normal ama verirken eşinize 'biz de araba alacağız, onlar ödeyince alalım o zaman. tahmini ne zaman ödeyebilir bunu da netleşelim mi balım' vs diye sorardım açıkçası.

annem benden 140 borç istese, 2 ayda eşim bana 4-5 kez ne zaman diye sorsa ben de çok kızardım. ama öncesinde durumu anlatır, eşime de net bir tarih vermeye çalışırdım. 140 bin iyi para ama kimseyi fakir de zengin de etmez. ailelere hibe etmek için bile aşırı bir para değil bence. bilemiyorum, ben geniş aileye de önem veren biriyim. belki bundandır böyle düşünmem. eşinize süreç içerisindeki kaygılarınızı anlatarak size karşı yumuşamasını sağlamanız hoş olabilir. mutluluk sizinle olsun, umarım bir an önce çözülür.
Bir mühendis ortalama bu parayı dört ayda kazanıyor . Nasıl az bir mevla olabiliyor . Dört koca ay 120 gün bu para için sabah yedide kalkıp hayatının çoğunu onun bunun ağız kokusunu çekerek geçiriyor . Siz ya çalışmayan bir kadinsiniz ya da aylık milyon falan kazanıyorsunuz . Ya emekten haberiniz yok yada muhasebeden

Konu sahibi bence sende şunu kabul et ilerledikçe göreceksin ki denklik önemli . Bu sadece maaş değil sosyal yaşamda da denklik demek . Belki kendi cevrenden biri olsa bunlarin hiçbirini yasamayacaktin

140 bin TL mi aşırı bir para değil? Allah'ım forumu hep zengin, yüksek kazançlı kişiler basmış bu aksam 😂😂😂

Konu sahibinin arkasında kimsenin durmasına ihtiyacı yok aslında ama boşanmaz. Ömür boyu eşini finanse etmeye devam eder. Ailesi kendinden daha az kazanan, üstelik boşanmış birisi ile evlenmesine nasıl razı oldu onu çok merak ediyorum. Benim ailem maaş konusunda değil ama boşanmış olması konusunda asla kabul etmezdi.
Zaten maddi olarak güçlü olması yeterli değil ki boşanmak için...Arkasında kimse yok derken boşanirsa sokakta kalır anlamında demedim, ailesi bir şekilde evliliğin devamlılığı yönünde manipüle eder, adamin mesleginden dolayı ortaya çıkacak riskleri göze alamaz, hele çocuktan sonra isterse konu sahibi aşırı zengin olsun yine de bu tuzaktan kolay kolay çıkamaz....

Zaten maddi olarak güçlü olması yeterli değil ki boşanmak için...Arkasında kimse yok derken boşanirsa sokakta kalır anlamında demedim, ailesi bir şekilde evliliğin devamlılığı yönünde manipüle eder, adamin mesleginden dolayı ortaya çıkacak riskleri göze alamaz, hele çocuktan sonra isterse konu sahibi aşırı zengin olsun yine de bu tuzaktan kolay kolay çıkamaz....
Bende konu sahibinde o ışığı göremedim bence konu sahibi bir fanusta yaşamış toylugu var . Hayat ona öğretecektir

Çok fena manüple edilmişsiniz, hala da ediliyorsunuz. Olayın başından sonuna kadar özellikle eşinizin hiç bir yaptığı kabul edilecek gibi değil. Evlenirken ailesinden hiç bir şey beklemeyen sizsiniz. 8 aydır borçları bitsin diye destek olan sizsiniz. Birikiminiz ve altınlarınızla kocanızı araba sahibi yapan sizsiniz.

Ama gelin görün ki hala kendi bütçesini düzeltememiş, araba alırken üstüne 20 bin koymaktan aciz adam sizin paranızla kök ailesine kahramanlık yapıyor ve günün sonunda siz paragöz oluyorsunuz öyle mi?

Üstelik bunu diyen adam altınların yarısı benim diyecek kadar ince hesaplara girebiliyor ama siz borcun ödenmesiyle ilgili bir plan beklediğinizde bir çok ithamla karşılaşıyorsunuz. Olayın başından beri iyi niyetiniz kullanılıyor ve sizi siz suçlu çıkarılıyorsunuz. Çok sinir bozucu bir durum.

Lütfen kendinize gelin. Duruşunuz ve tavrınız net olsun. Yoksa daha sizi çok kullanırlar.

Haklısın Piraye...bende maddiyatim yerinde ve ailem arkamdayken çocuk var diye boşanmaktan vazgeçtim. Çok hassas bir konu, nedense ciddi ciddi üzdü beni.

Bir mühendis ortalama bu parayı dört ayda kazanıyor . Nasıl az bir mevla olabiliyor . Dört koca ay 120 gün bu para için sabah yedide kalkıp hayatının çoğunu onun bunun ağız kokusunu çekerek geçiriyor . Siz ya çalışmayan bir kadinsiniz ya da aylık milyon falan kazanıyorsunuz . Ya emekten haberiniz yok yada muhasebeden

çalışan biriyim, gelirim bu parayı yaklaşık bir buçuk ayda öder. benim vurgu yapmaya çalıştığım nokta aile olması. konu girişini okudum, yorum yaptım. diğer sayfalardaki yorumlarda farklı bilgiler olabilir, bakamadım.

ben açıkçası 140 bin için bu kadar peşine düşmenizi uygun bulmadım.
Ahahaha...Bankada milyonlarim bile olsa 140 bin liranın peşine koşa koşa düşerim, hiç utanmam, müge anliya çikar faizini bile alırım😁.... Neden biliyo musun? Kazanırken k.cimdan ter akıyor , sabah 6 da kalkıp tirnaklarimla kaziyorum her 1 TL yi....o yüzden 140 lirami bile bırakmam, şaka mısınız? Hayatınızda hiç mi para kazanmadiniz? Bilemiyorum....

çalışan biriyim, gelirim bu parayı yaklaşık bir buçuk ayda öder. benim vurgu yapmaya çalıştığım nokta aile olması. konu girişini okudum, yorum yaptım. diğer sayfalardaki yorumlarda farklı bilgiler olabilir, bakamadım.
E demek ki siz para kazanırken çok zorlanmiyorsunuz . Biz faniler için öyle değil . Bir yerlerimizden terler akıyor.

Millet hep zengin benim bir yıllık kiram bu para yahu
Keşke bu paralar nasıl böyle kolay nasıl hibe ediliyor öğrenebilsek... Afedersin ama totomdan ter akiyor, dün 15 saate yakın bilgisayar başındaydım. Her kuruşu alın terim olan parayı hastalık, ölüm vs dışında hibe edemem kimse kusura bakmasın.

Ahahaha...Bankada milyonlarim bile olsa 140 bin liranın peşine düşerim.... Neden biliyo musun? Kazanırken k.cimdan ter akıyor , sabah 6 da kalkıp tirnaklarimla kaziyorum her 1 TL yi....o yüzden 140 lirami bile bırakmam, şaka mısınız? Hayatınızda hiç mi para kazanmadiniz? Bilemiyorum....
Aynı şeyi düşünüp yazmamız 🤣🤣
Yani para kazanmak çok zor hele Ankara da mühendislik yapan insanların gelir seviyesi ne kadar düşükmus yahu onu fark ettim . Buradaki kadınlar hangi sektörde çalışıyor 140 bini beğenmiyor bana da ondan amiiiğn .

Keşke bu paralar nasıl böyle kolay nasıl hibe ediliyor öğrenebilsek... Afedersin ama totomdan ter akiyor, dün 15 saate yakın bilgisayar başındaydım. Her kuruşu alın terim olan parayı hastalık, ölüm vs dışında hibe edemem kimse kusura bakmasın.
Her fani aynı fikirde . Bir kısım çok rahat kazanıyor herkalde . Konu sahibi birde doktor günde bine yakın hasta geliyordur kızcagiza nöbette . Bir kuruşunu kurban ederim yahu . O kadar okumak için uğraş bir araba parası zar zor biriktir. Sırf oğulcuğuyla evlendin diye birine hibe et oldu gülüm .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X