Kayınvalidenin altın borcu istemesi+eşin tribi kim haksız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kredi borcu düğün borcu mu yoksa adam karıyla kızla ya da kumarda alışverişte mi yemiş
Düğün mügün yok kız... Nikahtan eve geçmişler, sözde kız düğün istememiş ...Eve alınan eşyaların yarısını, kiranin tamamını, ev giderlerini tatil giderlerini mutfak market giderlerinin yarısını konu sahibi ödüyor...Ne düğün ne takı hicbisey yok, üstüne de KV ye 2-3 kere yüklü para verilmiş

Dügün yapmadık ama esyalari yari yariya aldik aylarca esya borclari surdu maasi zor karsiliyordu o yuzden kirayi ben devraldim.Tatile gitmek istesek ee o hala borc odedigi icin o da komple ben de.

da market alisverislerinde öne atliyordu mahcup oldugu

Bak herkes hayatın sillesini yemek zorunda değil. Buradaki yorumlardan etkilenme. Eşini sem anlatmışsın. Adama maaşını yiyen adi dolandırıcı muamelesi yapıyorlar. Belli ki o da pişman olmuş. Ya da onun da toyluğuna gelmiş. Kaldı ki maaşı düğün borcuna gidiyormuş. Yani adam şeyinin keyfine ya da ailesine akıtmamış maaşını. Eşini en iyi sen tanırsın. Buradakiler seni etkilemesin

Bak herkes hayatın sillesini yemek zorunda değil. Buradaki yorumlardan etkilenme. Eşini sem anlatmışsın. Adama maaşını yiyen adi dolandırıcı muamelesi yapıyorlar. Belli ki o da pişman olmuş. Ya da onun da toyluğuna gelmiş. Kaldı ki maaşı düğün borcuna gidiyormuş. Yani adam şeyinin keyfine ya da ailesine akıtmamış maaşını. Eşini en iyi sen tanırsın. Buradakiler seni etkilemesin
İkinci evliliğini yapmış adam toyluğu mu?🤣kadın düğün yapmadık diyor hala düğün borcu diyorsun...konu sahibinin gorumcesi misin ?

Düğün yapılsaydı eşin değil sen odeyecektin zaten, ailesi de o yüzden istiyor gibi görünmüştür....Gerim gerim gerinseler hakları var valla, baldırı çıplak oğulları dugunsuz müğünsuz paralı doktor bekâr hatun almiş, hemi de ikinci evliliği....Ele güne karşı attıkları bu kadar hava yetmemiş daha 6 ayda kızın parasına da cökmusler....Misss...Bı de çocuk koyarsa karnına, ömür boyu pranga da tamam...Sen çalışır ömür boyunca hem çocuğa hem kocana bakarsın, kocan da anasıyla bacisina bakar tamam işte....

Sen bence Pirayeyi göz ardı et konu sahibi. Eşin sanki üvey babadaki adam gibi. Yani bu kadar kötü ithamla boşatır senş

Arkadaşlar uyarılarınız destekleriniz yorumlarınız için cok tesekkur ederim bundan sonra daha dikkatli davranacagimi soyledim zaten ama yarin da gidip bu adama bosanma davasi acacak degilim bu olaylardan sonra ancak dikkatli olunur siz ne yapmami istiyorsunuz tam olarak yarin hemen gidip bi avukat mi ayarlamami mesela ne yapmami tavsiye edersiniz simdiden itibaren?
Adam bana kiranin hepsini sen öde demedi biran önce borcu bitsin diye ben teklif ettim ocaga kadar da hala bitiremezsen gerisine karismam da dedim her ay hesap yapacaz bakta dedim benden kimse bir daha borc istemesin de dedim.Hepsine eyvallahi aldim zaten.Bu saatten sonra yapilacak sey zamana birakmak gozlemlemek.
Foruma göre savcılığa suç duyurusunda bulunman lazım. Dolandırıcılık vs.

Ay ne kuyruğu ya
Valla mutlu olacaksan basmış ol
Sadece hayatta kimlerle mücadele etmişsiniz ona üzüldüm
E işte bu kızcağız boşa mücadele etmesin, illa edecekse de kuralına göre etsin, kendini kollasin diye uğraşıyoruz...kötü mü ediyoruz?

E işte bu kızcağız boşa mücadele etmesin, illa edecekse de kuralına göre etsin, kendini kollasin diye uğraşıyoruz...kötü mü ediyoruz?

Tamam ben de onu isterim de ben daha yumuşak yaklaşırım

Yani bundan sonra borç verme, gözlemle, paranı ayır demekle adi herif dolandırıcı manipülasyoncu taklaya gelmişsin vs demek farklı

Yani bundan sonra borç verme, gözlemle, paranı ayır demekle adi herif dolandırıcı manipülasyoncu taklaya gelmişsin vs demek farklı
E ne diyelim? Taklacı, manipulator demeyelim de Mahmut mu diyelim? Allalla... Tamam kız seni mi kiracam ; Mahmuta dikkat et, borç verme, iyice gözlemle konu sahibi... Mutlu musun nau nau?

Bence de kesinlikle dengi ile evlenmemiş. Aile olma kavramları bir kere birbirinden çok farklı.
Sadece aile olma kavramları degil, diğer türlü meslek vs olarakta denk değiller.
Yahu ilk eşin altın düğün borcu, anasının araba parası vs derken kizcagiza ancak masrafı,külfeti kalmış. Attığım taş, ürküttüğüm kurbağaya değmez bu durumda.

Kocası 1/4 birikimiyle katkısının az olduğu arabayı üstüne aldığında bu kıza taklaya gelmişsin denmez mi siz söyleyin lütfen? Adam epeydir model bakıyormuş, ne hikmetse 2 günde arabayı bulmuş kendi üzerine yapmış.

Aile olmak diyor arkadaşlar buna 😂😂😂

Valla konu sahibini çözdüm maalesef, çok da üzüldüm durumuna çünkü belli ki hiç haketmedigi bir ilişkinin içinde umut edip debelenmeye devam edecek uzun süre ama konu sahibini dibe çeken şu üyeleri bı türlü çözemedim... Herşey bu kadar açık secikken konu sahibini istismara regule ederek ne yapmak nereye varmak istiyorlar hiç anlamadım...Hayır, kendinden daha eğitimli, yüksek gelirli olan hemcinse gösterilen sebepsiz öfke ve düşmanlığı daha önce de çok gördüm burda ama bu kadar kör gözüm parmağına yapıldığını da ilk kez bu konuda görüyorum.... Tuhaf yani

Son düzenleme:
Valla konu sahibini çözdüm, çok da üzüldüm durumuna çünkü belli ki hiç haketmedigi bir ilişkinin içinde umut edip debelenmeye devam edecek uzun süre ama konu sahibini dibe çeken şu üyeleri çözemedim, herşey bu kadar açık secikken konu sahibini istismara regule ederek ne yapmak nereye varmak istiyorlar hiç anlamadım...
Konu sahibi kocasını seviyor ve kendince boşanmak istememekte haklı. Bazen yaşarken olayları olduğu gibi göremiyoruz, daha büyük bedeller ödeyerek aklımızın başımıza geldiği oluyor. İnşallah konu sahibi için öyle olmaz, benim bakış acıma göre yanlış bir evlilik çünkü.

Kocanın neden bu kadar savunulduğunu bende hiç anlamadım, arkadaşların motivasyonu neydi keşke birkaç cümle ile yazsalar 🤔🤔🤔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X