Kayınvalidenin altın borcu istemesi+eşin tribi kim haksız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
3kat degil ama 2kata yakın fark var.Evlenmeden önce emin misin diyenler çok oluyordu çevremdekiler de hep doktor ama umursamadım.Sevginin mutlu olmanın daha önemli oldugunu düşündüm.Hala da öyle düşünüyorum ama maddi denkligin de sandıgımdan daha önemli birsey oldugunu anlamaya basladım.Dediginiz gibi bundan sonra maas birikim vs konusunda bu kadar seffaf olmayacam maddi olarak ayrı bir dünyam olacak kimse de bilmeyecek.

Eşim 130 bin alıyor. Ben 52 bin
İnşallah hakkımda böyle düşünmüyordur. Aklında 10-20 bin gibi küçük meblaları çevirmiyordur. Konuyu şoklar içinde takip ediyorum. Aşk evliliği olduğuna emin misiniz? Benim altınlarımı katarak araba aldık. Beraber seçtik. Üstümüze almaya gelince ben uğraşamam ya noter vs sen git ben gidiyorum dedim. Çünkü ticari evlilik yapmadık. Allah şaşırtmasın ama güven üzerine ilişkimiz var. Sizin böyle değil o kadar bariz ki.

Sizin evlilik fazla yürümez.hemen çoçuk yapmayın. Bu kv degilde kendi annen olsaydıda kısa sürede 4 kez söylemiydin.keşke hiç vermeseydiniz ama her şerdede bir hayır vardır eşini tanıdın .
Kocası da eşini tanımış oldu. Bence de uzun sürmez arada aşk güven aile kavramı yok

Her türlü bir sıkışıklık anında başvurulacak banka hesabı olarak goruleceksiniz maalesef.
Kendinden maddi olarak iyi durumda bir erkek olsun hayatımda dersen ya kendin gibi doktorla ya da hakim savcı iyi maaşlı mühendisle evleneceksin.Ülkedeki erkeklerin 4te 3,5u eleniyor yani.Fazla okuyan kadınlar cezasız kalmıyor...

Sizin evlilik fazla yürümez.hemen çoçuk yapmayın. Bu kv degilde kendi annen olsaydıda kısa sürede 4 kez söylemiydin.keşke hiç vermeseydiniz ama her şerdede bir hayır vardır eşini tanıdın .
Kendi annem böyle birsey icin asla borç istemez oldu da istedi diyelim bekarlıktaki birikimlerinden verecegim icin kimsenin söz hakkı olmaz.Bu konuyu atlatabilirsek esimle aramizda kisisel olarak hicbir sorun yoktu ciddi bir tartismamiz bile olmadi hemen de boşadınız son 2aydaki maddiyat isleri yıprattı sadece

İnşallah hakkımda böyle düşünmüyordur. Aklında 10-20 bin gibi küçük meblaları çevirmiyordur. Konuyu şoklar içinde takip ediyorum. Aşk evliliği olduğuna emin misiniz? Benim altınlarımı katarak araba aldık. Beraber seçtik. Üstümüze almaya gelince ben uğraşamam ya noter vs sen git ben gidiyorum dedim. Çünkü ticari evlilik yapmadık. Allah şaşırtmasın ama güven üzerine ilişkimiz var. Sizin böyle değil o kadar bariz ki.
Ama bu olaya kadar, zaten konu sahibi elini taşın altına atmaktan çekinmemiş ki.

Benim çıkarımım, konu sahibini eşinin annesinin para istemesi ve ödeme planı sunmaması rahatsız etmişti. Belirsizlik bazı insanları daha fazla rahatsız eder bu arada.

Şimdi konu sahibi o kadar çalışmış ve para biriktirmiş, araba almayı planlıyor ama birisi gelip o paradan borç istiyor. İster istemez insan rahatsız olur.

Eşi bu dönemde annesine para verecekse, kendi birikiminden vermeliydi.

Araba alma dışında diger giderlerin bir kısmı da siz de olsaydı bu kadar rahat konusamazdiniz bu zamana kadar sorun etmedim cunku esimin borclarini bitirmesi benim icin kirayi komple ustlenmemden daha onemli ama bunlarin ustune altin borcu da istenince ne oluyor oldum.Ayrıca kadının fazla kazanmasiyla erkegin fazla kazanmasi arasinda maalesef ki farklar var.Erkek en ufak birseyde hemen alınganlık yapabiliyor.Kadinin fazla kazandigi iliskilerde dengeyi kurabilmek daha zor.O yuzden ayni sey degil ve oturdugunuz yerden konusmasi kolay diyorum.

Ama bu olaya kadar, zaten konu sahibi elini taşın altına atmaktan çekinmemiş ki.

Benim çıkarımım, konu sahibini eşinin annesinin para istemesi ve ödeme planı sunmaması rahatsız etmişti. Belirsizlik bazı insanları daha fazla rahatsız eder bu arada.

Şimdi konu sahibi o kadar çalışmış ve para biriktirmiş, araba almayı planlıyor ama birisi gelip o paradan borç istiyor. İster istemez insan rahatsız olur.

Beni iyi anlamışsınız yorumunuz için teşekkür ederim.

Kendinden maddi olarak iyi durumda bir erkek olsun hayatımda dersen ya kendin gibi doktorla ya da hakim savcı iyi maaşlı mühendisle evleneceksin.Ülkedeki erkeklerin 4te 3,5u eleniyor yani.Fazla okuyan kadınlar cezasız kalmıyor...
Bence erkeğin maddi durumunun iyi olması kötü olması değil sizin ilişkinizi bozan şey. Ben çok zor durumda kalmadıkça kimseden borç istemekten yana değilim kredi kuruluşları var. Ben kısa dönemli bir kredi için birinden kefalet istemek durumunda kalmıştım. Kıza kırk kez bak benim ödeyemeyeceğimi düşünürsün belki, insan hali belki de öyle olur, bu riski alma diye kırk kez söylemiştim. Sizin birikiminizden ve takılardan borç isteniyor, ödeme planı sunulmuyor, nasıl ödeyecekler diye sorunca da siz kötü oluyorsunuz, eşiniz de kendi ailesine destek oluyor, bir de annesi yerine sözde borç ödeyip sizden eksiye düştüm diye para istiyor. Bana böyle bir şey yapılsa kendimi salak yerine konulmuş hissederdim. Bence siz sizden az kazandığı için değil, size üstten bakar gibi ben ödedim annemin yerine deyip sonra sizden para istemesine bozuldunuz. Ki haklısınız. Eşinizle aranızı bozmayın, belki o da çaresiz kalmıştır, ailesi bir yandan siz bir yandan ama tavrını sürdürür ise de cevabını verin. Para ile ilgili değil size olan davranışının sizinle ilgili önyargılarının yersiz olduğu ile ilgili, annesini kendi annesi olduğunu ona toz konduramayabileceğini ama sizi de bir kalemde suçlamasının yersiz olduğunu anlatın. Artık öncelikli ailesi sizsiniz, ona göre davranmalı.

Evet erahatsız olmakta haklı. Ben hak veriyorum. Hak vermediğim nokta 27 binim diye tepinmesi tabiri caizse. Huzur bozmaktansa 27 bini hibe ederim ama daha da borç vermem.

Evet erahatsız olmakta haklı. Ben hak veriyorum. Hak vermediğim nokta 27 binim diye tepinmesi tabiri caizse. Huzur bozmaktansa 27 bini hibe ederim ama daha da borç vermem.
Ben de asıl orada sinir olabilirdim. Eşim ben annemin yerine ödedim diyecek, trip atacak, havalara girecek, sonra benden para isteyecek eksiye düştüm diye hemen. Salak yerine konulmuş hissederdim. 27 bin hiç önemli değil. Önemli olan eşin tavrı bence konu sahibi için.

Araba alma dışında diger giderlerin bir kısmı da siz de olsaydı bu kadar rahat konusamazdiniz bu zamana kadar sorun etmedim cunku esimin borclarini bitirmesi benim icin kirayi komple ustlenmemden daha onemli ama bunlarin ustune altin borcu da istenince ne oluyor oldum.Ayrıca kadının fazla kazanmasiyla erkegin fazla kazanmasi arasinda maalesef ki farklar var.Erkek en ufak birseyde hemen alınganlık yapabiliyor.Kadinin fazla kazandigi iliskilerde dengeyi kurabilmek daha zor.O yuzden ayni sey degil ve oturdugunuz yerden konusmasi kolay diyorum.
Bu forumda hepimiz oturduğumuz yerden konuşuyoruz. Eşimle gider dağılımı yaptık. Hiç de ben yapmam maaş benim sen zaten 3 katım alıyorsun demedim. Siz cinsiyetçi yaklaşıyorsunuz gerçi ama keşke evlenmeseydiniz. Yani aşka değil maddiyata baksatdınız daha mutlu oluedunuz gibi. Burada eşinize türlü hakaretler ediliyor. Ne paragözlüğü kaldı ne uyanıklığı. Hiçbirine karşı çıkmadınız. Çok şaşırdım mesela buna. Benim ailem borç istese ki bazen ufak tefek oluyor eşim aman isteme diyor. Onun ailesi istese ben de sıkıştırma derim. Hala 20 binimmmm diye huzurumu kaçırmam.

Ben de asıl orada sinir olabilirdim. Eşim ben annemin yerine ödedim diyecek, trip atacak, havalara girecek, sonra benden para isteyecek eksiye düştüm diye hemen. Salak yerine konulmuş hissederdim. 27 bin hiç önemli değil. Önemli olan eşin tavrı bence konu sahibi için.
Ben o hissiyatı alamadım. Altının gelecekti değerine kadar hesaplamış. Yani konuyu yazarken maddiyat param param benim param 20 binim olayı ön planda. Eşim böyle yaptı tavrıba üzüldüm tarzı bir konu hissi gelmedi bana

Yine anlamamışsın ya da okumamışsın.Eşim arabayı aldıgı gün 22bini ben verdim ablama 50binden fazla kredi çektirmedim dedi ve ben sadece tamam hayırlı olsun dedim ama ertesi gün bana 20bin bana yollar mısın eksi bakiyeye indim deyince o zaman ailene 20bin fazla kredi çektirseydin dedim.Çünkü ailesine ödetmedigi borcu yine benden çıkarmak istedi.Bilmem anlatabildim mi?

Bu forumda hepimiz oturduğumuz yerden konuşuyoruz. Eşimle gider dağılımı yaptık. Hiç de ben yapmam maaş benim sen zaten 3 katım alıyorsun demedim. Siz cinsiyetçi yaklaşıyorsunuz gerçi ama keşke evlenmeseydiniz. Yani aşka değil maddiyata baksatdınız daha mutlu oluedunuz gibi. Burada eşinize türlü hakaretler ediliyor. Ne paragözlüğü kaldı ne uyanıklığı. Hiçbirine karşı çıkmadınız. Çok şaşırdım mesela buna. Benim ailem borç istese ki bazen ufak tefek oluyor eşim aman isteme diyor. Onun ailesi istese ben de sıkıştırma derim. Hala 20 binimmmm diye huzurumu kaçırmam.
Burası bir forum ve buraya konu açarken bazı şeyleri göze almak gerekiyor.Eşimle alakalı her olumsuz şeyde alıntılayıp kavga mi etmemi bekliyorsun ayrıca insanlar böyle düşünebilirler en son ben bile maddi olarak benden fazla şey beklendigini düşündüm yani.Ama bu olay dışında 8ayda tek tartışmamız olmadigini bana iyi davrandigini da yazdım.Cinsiyetci ben yaklasmasam bile az kazanan erkek olunca cok daha hassas olabiliyor gurursal acidan dikkat etmek gerekiyor ekstra diyorum ki buna da bircok kisi katılır.

Para kolay kazanılmıyor.
Eşimin ailesine ekstra yirmibinim geçse geri tami tamına isterim.
Biz çocuklarımız yeri geliyor bakıcıya bırakıp ise gidiyoruz ne için para için?
O yüzden acitasyona gerek yok.
İstemeselermis yeni gelinden para.
Sanki hastalık var aç açlıkta kalma var.
Herkes mesafesini bilsin.
Sagliksal durum olsa neyse.
Ben paramı sağlık haricinde keyfi dagitamam ki para harcamayı seven bir kadınım.
Öyle küçük hesap yapmam ama söz konusu çocuğum var colugum var.
Emekli kadınmış alsın maasiyla gecinsin.
Ameliyat değil birşey değil o işini buyutecek diye yeni gelinin altinlarina çök.
Hiç vermeseydi al buyur burdan yak.
Evliliğe dinamit.
Kadın kocası hastane döşeğinde kaldı da yardım etmiyor değil.
Ne zorluklarla okumuş doktor olmuş,gece gündüz hastane köşelerinde çalışıyor kazanması ayrı zor çalışması ayrı zor.
İnsan utanır istemeye.
Sizde daha vicdan yapmayın konu sahibi.
En azından az zararla yirtmissiniz.

Para kolay kazanılmıyor.
Eşimin ailesine ekstra yirmibinim geçse geri tami tamına isterim.
Biz çocuklarımız yeri geliyor bakıcıya bırakıp ise gidiyoruz ne için para için?
O yüzden acitasyona gerek yok.
İstemeselermis yeni gelinden para.
Sanki hastalık var aç açlıkta kalma var.
Herkes mesafesini bilsin.
Sagliksal durum olsa neyse.
Ben paramı sağlık haricinde keyfi dagitamam ki para harcamayı seven bir kadınım.
Öyle küçük hesap yapmam ama söz konusu çocuğum var colugum var.
Emekli kadınmış alsın maasiyla gecinsin.
Ameliyat değil birşey değil o işini buyutecek diye yeni gelinin altinlarina çök.
Hiç vermeseydi al buyur burdan yak.
Evliliğe dinamit.
Kadın kocası hastane döşeğinde kaldı da yardım etmiyor değil.
Ne zorluklarla okumuş doktor olmuş,gece gündüz hastane köşelerinde çalışıyor kazanması ayrı zor çalışması ayrı zor.
İnsan utanır istemeye.
Sizde daha vicdan yapmayın konu sahibi.
En azından az zararla yirtmissiniz.
Dinlediginiz anladıgınız için size de cok teşekkur ederim.Evet bu 450bini gecenin 3unde çocuk acilin ortasında kavga dövüş günde 1000hastayla bogusurken,stres icinde acil nöbetlerinde binbir zorlukla biriktirdim.Ergenligim gencligim hep ders calismakla gecti.O yuzden 1liram bile cok degerli evet.Ha ciddi bir saglik problemi olur karsiliksiz veririm ama gelin ya da esim nasil olsa cok kazaniyor o verir dusuncesini hissettigim an tum iyi niyetim degisir cunku ben kimseye borc oldugu soylense de gereksiz para dagitmak icin bunca eziyeti cekip doktor olmadim.
Vicdan yapmiyorum artik forumdaslar sizin sayeniz de haksiz olmadigimi hissettim.Bu aksam İstanbula variyorum esimle de yuz yuze konusacakmisiz bu konuyu kapatip arayi duzeltmeye benim niyetim var onun da varsa unutmaya calisacagiz insallah.Cunku bu konu disinda aramizda hic problem yoktu ve bence esim de bana belli etmese de mahcup oldu.Annesine hayir diyemedi ben de tepki gosterince arada kaldim gerildim dedi bakalim burdan toplamaya calisacaz

Para işi güven, evlilik, ana baba, evlat dinlemez...Kendi geliriniz varsa kuruş kuruş hesap sorun ve birikimlerinizi hickimseye söylemeyin....45 yaş ve kocadan anadan babadan gardaştan yenen 45576543556 kaziktan sonra öğrendim ki vermezseniz en fazla paragöz, cimri bilmem ne derler ama içten içe saygı duyarlar ...verdikçe tepenize çıkıp yok sayarlar....Kocanız size kapak olsun diye dekont gönderiyormus ya, heh işte aynen böyle devam etsin, asıl yollamazsa sıkıntı çikarın...

Dinlediginiz anladıgınız için size de cok teşekkur ederim.Evet bu 450bini gecenin 3unde çocuk acilin ortasında kavga dövüş günde 1000hastayla bogusurken,stres icinde acil nöbetlerinde binbir zorlukla biriktirdim.Ergenligim gencligim hep ders calismakla gecti.O yuzden 1liram bile cok degerli evet.Ha ciddi bir saglik problemi olur karsiliksiz veririm ama gelin ya da esim nasil olsa cok kazaniyor o verir dusuncesini hissettigim an tum iyi niyetim degisir cunku ben kimseye borc oldugu soylense de gereksiz para dagitmak icin bunca eziyeti cekip doktor olmadim.
Vicdan yapmiyorum artik forumdaslar sizin sayeniz de haksiz olmadigimi hissettim.Bu aksam İstanbula variyorum esimle de yuz yuze konusacakmisiz bu konuyu kapatip arayi duzeltmeye benim niyetim var onun da varsa unutmaya calisacagiz insallah.Cunku bu konu disinda aramizda hic problem yoktu ve bence esim de bana belli etmese de mahcup oldu.Annesine hayir diyemedi ben de tepki gosterince arada kaldim gerildim dedi bakalim burdan toplamaya calisacaz
Tatlım sen bı de doktor musun? Oy kurban olurum, senin kazandığın her kuruş çok kıymetli 🥺 kocan olacak predatör iyi yere kapak atmış, bunlar eskiden öğretmen kovalardi şimdi doktor düşürmeye başlamışlar maşallah...şimdi önünü almazsan sonra çok pişman olacaksın....Bir kuruş kaptırma bunlara lütfen, eve de harcama, anasına danasına bol keseden dağıtacak kadar erkekse kendi evini de gecindirebilir bence...Dekont falan atmasın, senin paranın kuruşuna dokunmasın, evinin ve senin ihtiyaçlarını senin maaşına göz dikmeden karsilasin yeter...

Son düzenleme:
Para işi güven, evlilik, ana baba, evlat dinlemez...Kendi geliriniz varsa kuruş kuruş hesap sorun ve birikimlerinizi hickimseye söylemeyin....45 yaş ve kocadan anadan babadan gardaştan yenen 45576543556 kaziktan sonra öğrendim ki vermezseniz en fazla paragöz, cimri bilmem ne derler ama içten içe saygı duyarlar ...verdikçe tepenize çıkıp yok sayarlar....Kocanız size kapak olsun diye dekont gönderiyormus ya, heh işte aynen böyle devam etsin, asıl yollamazsa sıkıntı çikarın...
Ağzın bal yesin cnm... herhalde millet çok kolay para kazanıyor, fazla fazla hibe edebiliyor.

Beni salak yerine koymaya çalışan birisine 1 kuruşun bile hesabını sorarım.

Ağzın bal yesin cnm... herhalde millet çok kolay para kazanıyor, fazla fazla hibe edebiliyor.

Beni salak yerine koymaya çalışan birisine 1 kuruşun bile hesabını sorarım.
Evet mühendisim ya, ben de geçtim ya o yollardan o yüzden çok üzülüyorum böyle eğitimli genç kadınların manipüle edilip somurulmesine... Dile kolay 20 yıl var diye, cimri paragöz demesinler, anadan kocadan gardaştan esirgedi demesinler diye verdikce verdim, hakkımı aramadım zerre kiymetim olmadı...Anca kallavi bir kaziktan sonra akillandim , şimdi kimseye kuruş koklatmiyorum...Bankada milyonlarim olsa yok diyorum, kuruş hakkımı da bırakmiyorum ... Artık yiyemedikleri için "sin çık digiştin ışkım, biyli pırıgız digildin" diyorlar, yediklerinize sayın diyorum açık açık, bundan sonra böyle....Yetti beah🤣

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X