Kayınvalidemin sürekli aynı şeyleri anlatması

Degil ! Ben soylerdim anne biliyosun yasadigimiz seyleri sahitsiz. Bu durumlar beni etkiliyor , sureci de etkiliyor rica etsem daha dikkat olurmusun derdim . Buna ragmen devam ediyorsa da kusura bakmasin gorusmezdim .
Haklısınız şu sürecimi hayırlısıyla bi atlatayım da

Bana hastalık gibi değilde dangalak gibi geliyor, insanda hiç mi ince düşünce olmaz? Sen ne güzel uyarmışsın ha yine değişmemiş. Bana o artık yürüyor mudur diye sorması film koptu bende. Sen kaş çocuk büyütmüşsün bi bebeğin kaç aylık yürüyeceğini az çok sen bileceksin ben değil. Ahh ahh
Bence ilk etapta rahatsızlığını dile getirin. Ciddi anlamda uzuldugunuzu, bilerek ya da bilmeyerek yapiyorsa yapmamasini söyleyin. Eğer hala devam ederse anladığı dilden konuşursunuz. Rahatsız olmakta çok haklısınız. Çok dusuncesizce davranıyor. Rabbım dogru zamanda hayırlısiyla , sağlıkla nasip eder inşallah.

Ben kv nizin normal olmadığını düşünüyorum. Özellikle incitmek için yaptığını sanmıyorum.Kv niz geldiği olgun yaşa rağmen kendini geliştirememiş biri.Ne anlatırsanız anlatın, nasıl uyarirsaniz uyarin .anlamaz.Hatta şaşırır bile ,ben ne diyorum ki diye.Biliyorum öyle tipleri.Sizin yapacağınız şey, gitme sıklığınızı ve iletişimi minimuma indirmek.Mesafe koyun.Uzaklaşın.Başka şeyleri bahane edin.Bi süre sonra alışır .Ayda bir gidin, az durun mesela.gibi gibi.Umarim en kısa sürede,sağlıkla güzel haberler alırsınız 🍀🙏 Ben bu tip özele, kişisel alana müdahale edene her kim olursa olsun anında mesafe koyuyorum artık.Yoksa başa çıkılmaz bunlarla.

Bence ilk etapta rahatsızlığını dile getirin. Ciddi anlamda uzuldugunuzu, bilerek ya da bilmeyerek yapiyorsa yapmamasini söyleyin. Eğer hala devam ederse anladığı dilden konuşursunuz. Rahatsız olmakta çok haklısınız. Çok dusuncesizce davranıyor. Rabbım dogru zamanda hayırlısiyla , sağlıkla nasip eder inşallah.
Bunların hepsini yapacağım belki gerek kalmaz hamile kalırsam ama yine de o zamanlar çok üzülüyordum şeklinde belirtirim. Amin inşallah nasip eder 🙏🏻

Ben kv nizin normal olmadığını düşünüyorum. Özellikle incitmek için yaptığını sanmıyorum.Kv niz geldiği olgun yaşa rağmen kendini geliştirememiş biri.Ne anlatırsanız anlatın, nasıl uyarirsaniz uyarin .anlamaz.Hatta şaşırır bile ,ben ne diyorum ki diye.Biliyorum öyle tipleri.Sizin yapacağınız şey, gitme sıklığınızı ve iletişimi minimuma indirmek.Mesafe koyun.Uzaklaşın.Başka şeyleri bahane edin.Bi süre sonra alışır .Ayda bir gidin, az durun mesela.gibi gibi.Umarim en kısa sürede,sağlıkla güzel haberler alırsınız 🍀🙏 Ben bu tip özele, kişisel alana müdahale edene her kim olursa olsun anında mesafe koyuyorum artık.Yoksa başa çıkılmaz bunlarla.
Bende sizin gibi düşünüyorum karşındaki kendini geliştirmezse ne söylersen söyle boşa. Bence de tek yol mesafe koymak işte orda da biraz sıkışıp kalıyorum eşimin aile üyeleri sıkıntılı. Ya Allah sabır versin ne diyim. Bu arada amin canım inşallah 🙏🏻

İnşallah gerek kalmaz ama önceliğiniz kendiniz olsun. İlerde niye katlanmasım dersiniz. Kırmadan kendinizi ifade edin.
İfade edeceğim. Konuyu açtığı an ben başkasının çocukları ile ilgili şeyleri konuşmak istemiyorum diyeceğim.

Merhaba kızlar. Direkt konuya gireceğim. Aslında bu konuyu ne zaman açarım diye düşünüyordum. Baktım ki içten içe kafamı kurcalıyor size danışmak istedim. Şimdi daha önceki konularımda da var eşimle doğal yoldan çocuğumuz olmuyor. Eşimin ailesi ve benim ailem biliyor durumu. Sorun erkek faktörü. Mecburen eşimin annesine söyledik sebebi ürolog küçükken ateşli hastalık geçirip geçirmediğini ve sülalede böyle çocuğu olmayan var mı diye sormasaydı. Neyse buralar değil mesele. (Tüp bebek tedavisi görüyoruz)
Eşimin annesi sürekli ona ziyarete gittiğimizde milletin çocuğunu anlatıyor bize. Dayısının torunu oldu o artık yürüyordur konuşuyor dede demiş diye anlatıyor. İlk başlarda rahatsız olmuyordum ama sonra bunlar çok sıklaştı. 2 kere olumsuz oldu tedavimiz her gittiğimde çocuk anlatması canımı sıkmaya başladı. ve o da biliyor yaşadığımız süreçleri. Bi keresinde bana yine akrabalarının bi çocuğu olmuştu eee acaba o artık yürüyor mudur dedi??? Bende daha önce çocuk büyütmedim bilemem diye cevap verdim ve bozuldum. Sanki kabuk bağlayan yaramı deşiyor gibi hissettim. Geçen hafta gittiğimizde akrabalarının gelini var çalışıyor öğretmen. Çocuğuna bakıcı tutmuş o gelin hem de işine gidiyormuş diye anlatıyor. Kendi annem benim için çok üzülüyor acılarıma ortak oluyor. Sizin de olur dene pes etme gibi şeyler söylerken onun böyle umursamaz olması sürekli verdiği örnekler beni bunaltıyor. Herkesin çocuğu varmış ve geç kalmışım gibi panik atağa dönüşüyor. Bilerek mi yapıyor yoksa aynı şeyleri anlatıp durması huy mu anlayamadım. Siz olsanız ne yapardınız? Nasıl tepki verirdiniz? Kayınvalidem normal mi
Yapabileceğiniz en ama en büyük hatayı yapmışsınız bacım aynı durumu yaşıyorum aynııııı bana neler neler yaptılar ah ah gelde içimi aç … anlatmayın bişeyinizi sana anlatması da çok umrunda olmasın bişey olursa oğlun sorunlu de çık işin içinden 😃 eşini çok rencide edici bişey olsa da insanlar erkeklerin rahatsız olabileceğini düşünmüyor kadın üzerinden yürüyor ben zamanında kayınvalide ve kayın babamı çok güzel susturdum çünkü kaynımın çocuğu olduğunda bana yapmadıkları kalmadı psikolojik şiddetir baskı psikolojik şiddetir çocuktan sürekli bahsetmek tedavi gören birine ..

Yapabileceğiniz en ama en büyük hatayı yapmışsınız bacım aynı durumu yaşıyorum aynııııı bana neler neler yaptılar ah ah gelde içimi aç … anlatmayın bişeyinizi sana anlatması da çok umrunda olmasın bişey olursa oğlun sorunlu de çık işin içinden 😃 eşini çok rencide edici bişey olsa da insanlar erkeklerin rahatsız olabileceğini düşünmüyor kadın üzerinden yürüyor ben zamanında kayınvalide ve kayın babamı çok güzel susturdum çünkü kaynımın çocuğu olduğunda bana yapmadıkları kalmadı psikolojik şiddetir baskı psikolojik şiddetir çocuktan sürekli bahsetmek tedavi gören birine ..
Mecburen söyledik canım. Sorun zaten bende olaymış vayyy benim halime

Mecburen söyledik canım. Sorun zaten bende olaymış vayyy benim halime
kız sen ne diyorsun ilk muayenem de kayınvalide yanımdaydı büyüğüm diye yanımda götürdüm o bekledi ki kadın desin işte hanımefendi sorun sizde yumurtalıklqrınızda şu şu şu var kesinlikle bişey demedi hamile kalabilirsiniz dendi pko var sadece kilo ver yeterli demişlerdi. Sonra biz öğrendik ki eşimin spermleri berbattt :KK66: gittim anasına söyledim bende olaylar çok farklı başladı aslında ama bu sadece olayın bir kısmı allahtan kulaklarıyla duydu bende sorun olmadığını. Mecburen diye bişey yok gülüm kan testlerinde çıkıyor çocukken yaptığın aşıların antikorları bile çıkıyor testlerde kızamık vs gibi gibi. Hiç sormanıza gerek yoktu inan bana ne söyleseniz ne sorsanız hep üstünüze gelinecektir ben daha geçen hafta bebek görmeye gittim akrabamın yahu gelen giden sende bitane yap niye yapmıyorsun yapsana 🤦🏻‍♀️ patavatsız insanlar kahkayı bastım ben bakamam özgür kadınım ben bağlı olamam dedim soktum lafı .. bahane çok da bizleri düşünen yok Allah veriyorsa hayırlı sağlıklı evlat versin neler neler var canım..

İlk yıllarda çocuk istemediğimiz için yapmamıştık. Eşimin de küçük Bi problemi vardı. Doktora gidelim dedikçe gitmiyordu. Kayınp bunu bilmediği için bana sürekli çocuk yapın herkesin var neden yapmıyorsunuz vs diyodu. Ben de kendimi tutamayıp çocuğu ben tek başına yapamıyorum maalesef demiştim anlasın diye. Bir daha da tekrar edemedi aynı şeyi. Bazen de bu dilden konuşmak gerekiyor
Ben de aynı fikirdeyim. Anlamıyorsa bu dilden konuşmak gerekiyor. Ben de ya terslerim ya da utanacakları şekilde konuşurum 🤭

kız sen ne diyorsun ilk muayenem de kayınvalide yanımdaydı büyüğüm diye yanımda götürdüm o bekledi ki kadın desin işte hanımefendi sorun sizde yumurtalıklqrınızda şu şu şu var kesinlikle bişey demedi hamile kalabilirsiniz dendi pko var sadece kilo ver yeterli demişlerdi. Sonra biz öğrendik ki eşimin spermleri berbattt :KK66: gittim anasına söyledim bende olaylar çok farklı başladı aslında ama bu sadece olayın bir kısmı allahtan kulaklarıyla duydu bende sorun olmadığını. Mecburen diye bişey yok gülüm kan testlerinde çıkıyor çocukken yaptığın aşıların antikorları bile çıkıyor testlerde kızamık vs gibi gibi. Hiç sormanıza gerek yoktu inan bana ne söyleseniz ne sorsanız hep üstünüze gelinecektir ben daha geçen hafta bebek görmeye gittim akrabamın yahu gelen giden sende bitane yap niye yapmıyorsun yapsana 🤦🏻‍♀️ patavatsız insanlar kahkayı bastım ben bakamam özgür kadınım ben bağlı olamam dedim soktum lafı .. bahane çok da bizleri düşünen yok Allah veriyorsa hayırlı sağlıklı evlat versin neler neler var canım..
Öyle canım haklısın. Ama insanın yarasına da tuz basılmaz o patavatsız insanlara hiç bişey demiyorum Allah’a havale ediyorum. Bu kadar nasıl düşüncesiz olup insanların özel hayatına burunlarını sokarlar bilemiyorum. Senin yanındaymış duymuş neyse ki. Aman hepsinin köküne kibrit suyu

Bence kadın özeniyor torun istiyor o yüzden sürekli bu konuyu konuşuyor. İkide bir annenizin dediklerini dese ona da kızardınız. Allah size de sağlıklı hayırlı çocuklar nasip etsin.
Bence bu konu oldukça hassas bende böyle bir şey yaşıyorum yaşadım.. bir iki kez dua edersin üç kez dua edersin ama yüzüne yüzüne vurmazsın başkaların çocuğunu anlatmazsın. Karşı tarafı cok yaralayıcı derece inciten şeyler insan kimsenin çocuğunu kıskanmıyor ama imreniyor sonuçta başkalarının yaşadığı hayatı nasibi izlemekle kalıyorsun öylece.. siz yaşadınız mı bilmiyorum ama bana neler ettiler bilerek de yaptılar yapıyolar da torun istemekle olmuyor bu iş. Allahın işine de bu denli şekilde karışılmaz rabbim ol derse olur.. çok zorlu engebeli yollar bunlar.

Bence bu konu oldukça hassas bende böyle bir şey yaşıyorum yaşadım.. bir iki kez dua edersin üç kez dua edersin ama yüzüne yüzüne vurmazsın başkaların çocuğunu anlatmazsın. Karşı tarafı cok yaralayıcı derece inciten şeyler insan kimsenin çocuğunu kıskanmıyor ama imreniyor sonuçta başkalarının yaşadığı hayatı nasibi izlemekle kalıyorsun öylece.. siz yaşadınız mı bilmiyorum ama bana neler ettiler bilerek de yaptılar yapıyolar da torun istemekle olmuyor bu iş. Allahın işine de bu denli şekilde karışılmaz rabbim ol derse olur.. çok zorlu engebeli yollar bunlar.
Bana da çok ettiler üzdüler. Ama Allah görüyor her şeyi. Kırılan kalbin sesini o duyarmış. Tabi ki de bişeyler ha diyince olmuyor emek lazım. Sabretmek lazım

X