Kayınvalidemin sürekli aynı şeyleri anlatması

Hiç üzülmeyin, Rabbim inşallah tez zamanda bebek müjdenizi almayı nasip etsin🙏

Kayınvalidenize de Allah akıl fikir versin, insan hiç mi empati yapmaz, hadi sizi el kızı görüyordur oğlunu da mı düşünmez, 5 düşünüp 2 konuşacağı yaşlarda düşüncesizce car car konuşuyor.
Amin amin canım. Bebek müjdesi alır almaz konuma yazacağım inşallah 🥰
Allah ona akıl fikir versin ne diyim düşüncesizlik hat safada bir gitmedim iki gitmedim bu sefer eşime sürekli beni soruyormuş neden gelmiyor diye. Eşimde üzülüyor gitmeyince aman çıkmaz bir sokak

Bana hastalık gibi değilde dangalak gibi geliyor, insanda hiç mi ince düşünce olmaz? Sen ne güzel uyarmışsın ha yine değişmemiş. Bana o artık yürüyor mudur diye sorması film koptu bende. Sen kaş çocuk büyütmüşsün bi bebeğin kaç aylık yürüyeceğini az çok sen bileceksin ben değil. Ahh ahh
Siz de uyarın. Tedavi görüyorum stresten uzak kalmam gerekiyor beni strese sokuyorsun diye açık açık deyin. Hiç yanlış anlar mı diye düşünmeyin belli ki onlar düşünmüyor. Ben baya uğraştım bu durumla bir kerelik değildi. 🤷

Siz de uyarın. Tedavi görüyorum stresten uzak kalmam gerekiyor beni strese sokuyorsun diye açık açık deyin. Hiç yanlış anlar mı diye düşünmeyin belli ki onlar düşünmüyor. Ben baya uğraştım bu durumla bir kerelik değildi. 🤷
İyi yapmışsın. Helal olsun arkadaşım. Ben hep naif davrandım. Yapım gereği biraz büyüklerin yanında susar dinlerim. O yüzden de konuştukça konuştu konuştukça konuştu. Defalarca aynı şeyleri dinledim. Ama bunu konuşmamalıydı yaramızı biliyor

Amin amin canım. Bebek müjdesi alır almaz konuma yazacağım inşallah 🥰
Allah ona akıl fikir versin ne diyim düşüncesizlik hat safada bir gitmedim iki gitmedim bu sefer eşime sürekli beni soruyormuş neden gelmiyor diye. Eşimde üzülüyor gitmeyince aman çıkmaz bir sokak
İnşallah bizde mutluluğunuzu kutlarız topikte 🙏🙏 inanıyorum inşallah 2025 gebelik ve doğumla geçecektir🙏

Eşinize de söyleyin annen patavatsız patavatsız konuşuyor ben üzülüp ağlıyorum hiç mi görmüyor hissetmiyorsun, annene gitmedim diye üzüldüğün kadar bebek için uğraşıp duyguları annen tarafından zedelenen karına da üzül deyin.

İyi yapmışsın. Helal olsun arkadaşım. Ben hep naif davrandım. Yapım gereği biraz büyüklerin yanında susar dinlerim. O yüzden de konuştukça konuştu konuştukça konuştu. Defalarca aynı şeyleri dinledim. Ama bunu konuşmamalıydı yaramızı biliyor
Zaten sustukça cesaretlenip üstümüze geliyorlar. Bundan böyle her konuşmasında üyelerden birinin dediğini yapın. Eşimden dolayı olmuyor napalım deyin. Ya da dediğim gibi açıkca uyarın

İnşallah bizde mutluluğunuzu kutlarız topikte 🙏🙏 inanıyorum inşallah 2025 gebelik ve doğumla geçecektir🙏

Eşinize de söyleyin annen patavatsız patavatsız konuşuyor ben üzülüp ağlıyorum hiç mi görmüyor hissetmiyorsun, annene gitmedim diye üzüldüğün kadar bebek için uğraşıp duyguları annen tarafından zedelenen karına da üzül deyin.
İnanın bekliyorum şimdi. Transfer olmama az kaldı Allah’ın izniyle. İnşallah bebeğim tutunur da sağlıkla hiç bişeye gerek kalmaz. Ben hamile kalsam da unutmayacağım. Ömrüm boyunca bana bu süreçte kimin ne hissettirdiğini unutamam. Zaten hamileliğim kolay geçse kayınvalideme çok gitmem. İçimden mutluluğumu onunla paylaşmak gelmez.

Bu arada 2025 de anneler kulübüne inşallah katılırım. Dualarınızı bekliyorum 🥰🙏🏻

Zaten sustukça cesaretlenip üstümüze geliyorlar. Bundan böyle her konuşmasında üyelerden birinin dediğini yapın. Eşimden dolayı olmuyor napalım deyin. Ya da dediğim gibi açıkca uyarın
Öyle yapacağım. Bana bu durumu bilmezden önce 29 yaşındayken yaşına güvenme çocuğun olmaz diyordu. Şimdi diyemiyor onu

İnanın bekliyorum şimdi. Transfer olmama az kaldı Allah’ın izniyle. İnşallah bebeğim tutunur da sağlıkla hiç bişeye gerek kalmaz. Ben hamile kalsam da unutmayacağım. Ömrüm boyunca bana bu süreçte kimin ne hissettirdiğini unutamam. Zaten hamileliğim kolay geçse kayınvalideme çok gitmem. İçimden mutluluğumu onunla paylaşmak gelmez.
İnşallah 🙏 Rabbim transferinizi bebek müjdesiyle taçlandırsın🙏
Unutmayın ve umarım inşallah sorunsuz bir hamileliğiniz olur lakin dediğiniz gibi kayınvalideye mesafe koyun zira hamileliğinizi de başkalarıyla kıyaslar, bebek olunca da bebeği milletin bebeğiyle kıyaslar, o zamanda gerilirsiniz hiç gerek yok, arada bir torununu sevsin ama susarak sevsin, susmayı öğretin kendisine, ince düşünceli olmayın, incelik hak edene yapılır kayınvalideniz düşüncesiz, ben de çok konuşurum belki kayınvalidenizle akranızdır da(52 yaşındayım) ama en azından susacağım zamanı bilirim.

İnşallah 🙏 Rabbim transferinizi bebek müjdesiyle taçlandırsın🙏
Unutmayın ve umarım inşallah sorunsuz bir hamileliğiniz olur lakin dediğiniz gibi kayınvalideye mesafe koyun zira hamileliğinizi de başkalarıyla kıyaslar, bebek olunca da bebeği milletin bebeğiyle kıyaslar, o zamanda gerilirsiniz hiç gerek yok, arada bir torununu sevsin ama susarak sevsin, susmayı öğretin kendisine, ince düşünceli olmayın, incelik hak edene yapılır kayınvalideniz düşüncesiz, ben de çok konuşurum belki kayınvalidenizle akranızdır da(52 yaşındayım) ama en azından susacağım zamanı bilirim.
Bebeğimi kıyaslarsa onaok farklı bir yüzümü gösteririm, çünkü biz ona ulaşmak için ne yollardan geçtik geçiyoruz ve ne göz yaşı döktük. Benim belki ağlamadan uyumadığım gün sayısı 2 senede toplasan 1 ay eder. O zaman tamamen ipleri bile koparabilirim gözüm görmez. Kayınvalidem 69 yaşında ama görsen 75 dersin. Çökmüş yıpranmış. Ama çenesi sağlam

Canım benim ne maddi desteği ben manevi bi destek bile göremedim. Gölge etmesin başka bişey istemem. Bize pazardan geçen yıl ceviz aldıydı 1 kg onun parasını istedi şu kadar tuttu diye 😄 yani beklentiye girmiyorum. Eşim bazı haftasonlarında annesinin pazar ihtiyacını görüyor.kendi cebinden, annesi yanımda kaç tuttu diyor. eşimde boşver anne diyor ve kalıyor öyle mevzu. Ben hiç ağzımı açmam böyle şeylerde ama siz söyleyince söylemek istedim.
Ay yok artık🙄 bir de paragöz çıktı. Bu karakterli bir insanın cimri olmasına da şaşırmadım aslında.
Gitmemeye çalışın. İnanın haftada bir bile çok. Ben mesela belki 1 aydır gitmiyorum🤓 üstelik böyle konuşan bir kv olmamasına rağmen. Yaşlılar özellikle mesafe nedir bilmezler.

Bebeğimi kıyaslarsa onaok farklı bir yüzümü gösteririm, çünkü biz ona ulaşmak için ne yollardan geçtik geçiyoruz ve ne göz yaşı döktük. Benim belki ağlamadan uyumadığım gün sayısı 2 senede toplasan 1 ay eder. O zaman tamamen ipleri bile koparabilirim gözüm görmez. Kayınvalidem 69 yaşında ama görsen 75 dersin. Çökmüş yıpranmış. Ama çenesi sağlam
Çenesiyle yiyip bitirenlerden demek ki.

Ay yok artık🙄 bir de paragöz çıktı. Bu karakterli bir insanın cimri olmasına da şaşırmadım aslında.
Gitmemeye çalışın. İnanın haftada bir bile çok. Ben mesela belki 1 aydır gitmiyorum🤓 üstelik böyle konuşan bir kv olmamasına rağmen. Yaşlılar özellikle mesafe nedir bilmezler.
Benim eşimin ailesi sıkıntılı gitmeyince eşime de caz yapıyorlar bişey diyim mi onlara göre haftada 1 bile az. Ama ben daha fazla gitmem bazen 2 haftada 1 gidiyorum.

Bizim de eşimden dolayı olmuyodu ( sorunun kimde olduğu önemli değil ama tavrı anlatmak için belirtiyorum) kayınvalidem bana Allah SANA şifa versin diyodu 🤦🏻‍♀️ sırf eşim üzülmesin diye o dönem söylemedim. Kendisine de cevap vermedim. Bu konuları konuşmuyodum zaten umursamıyodu. Sadece laf sokmaya çalışıyordu kendi çapında. Çok şükür bebeğimiz oldu hem de doğal yolla. Ama minicik bebek öğretmiş gibi hiç sevmiyo kadını 😂😂 Rabbim en kısa zamanda size de nasip etsin 🤲🏻

Ben de tüp bebekle anne oldum sizi çok iyi anlıyorum, inşallah kısa sürede müjdenizi alırsınız🌸 benim kayınvalidem de bu da senin sınavın demişti🫠

Merhaba kızlar. Direkt konuya gireceğim. Aslında bu konuyu ne zaman açarım diye düşünüyordum. Baktım ki içten içe kafamı kurcalıyor size danışmak istedim. Şimdi daha önceki konularımda da var eşimle doğal yoldan çocuğumuz olmuyor. Eşimin ailesi ve benim ailem biliyor durumu. Sorun erkek faktörü. Mecburen eşimin annesine söyledik sebebi ürolog küçükken ateşli hastalık geçirip geçirmediğini ve sülalede böyle çocuğu olmayan var mı diye sormasaydı. Neyse buralar değil mesele. (Tüp bebek tedavisi görüyoruz)
Eşimin annesi sürekli ona ziyarete gittiğimizde milletin çocuğunu anlatıyor bize. Dayısının torunu oldu o artık yürüyordur konuşuyor dede demiş diye anlatıyor. İlk başlarda rahatsız olmuyordum ama sonra bunlar çok sıklaştı. 2 kere olumsuz oldu tedavimiz her gittiğimde çocuk anlatması canımı sıkmaya başladı. ve o da biliyor yaşadığımız süreçleri. Bi keresinde bana yine akrabalarının bi çocuğu olmuştu eee acaba o artık yürüyor mudur dedi??? Bende daha önce çocuk büyütmedim bilemem diye cevap verdim ve bozuldum. Sanki kabuk bağlayan yaramı deşiyor gibi hissettim. Geçen hafta gittiğimizde akrabalarının gelini var çalışıyor öğretmen. Çocuğuna bakıcı tutmuş o gelin hem de işine gidiyormuş diye anlatıyor. Kendi annem benim için çok üzülüyor acılarıma ortak oluyor. Sizin de olur dene pes etme gibi şeyler söylerken onun böyle umursamaz olması sürekli verdiği örnekler beni bunaltıyor. Herkesin çocuğu varmış ve geç kalmışım gibi panik atağa dönüşüyor. Bilerek mi yapıyor yoksa aynı şeyleri anlatıp durması huy mu anlayamadım. Siz olsanız ne yapardınız? Nasıl tepki verirdiniz? Kayınvalidem normal mi
Ya biliyor musunuz bende çok kere tüp bebek tedavisi yaptırdım insanlar normal konuşsa bile biz alınıyoruz çünkü içimizde yaramız var. Ah keşke hiç söylemeseydiniz ailelere böyle üzülmezdiniz o zaman.
Benim kv de aşırı konuşuyor ve heeeep eski yaşadıklarını anlatıyor. Bende ondan çok rahatsız oluyorum aynı şeyleri belki 100 kere dinledim çok sıkıcı kendi annemize bir şekilde diyoruz ama es ailesine olmuyor tabii

X