Kayınvalidemin sürekli aynı şeyleri anlatması

Bana da çok ettiler üzdüler. Ama Allah görüyor her şeyi. Kırılan kalbin sesini o duyarmış. Tabi ki de bişeyler ha diyince olmuyor emek lazım. Sabretmek lazım
Bana yaşattığı şeylerin farkında değiller ama her birinin burnundan fitil fitil geldi Allah unutmaz yanına da bırakmaz bunu defalarca gördüm 🙏🏼 Allah herkese verecekse hayırlı sağlıklı versin evlat olmuyorsa olmasın başka .. daha geçen arkadaşım bebeğini karnında kaybetti toprağa verdi ölüsünü kucağına verdiler böyle şeyler de var rabbim koruyordur belki de kötülüklerden. Ama patavatsız ve bilerek üzmeye çalışanların yaptıkları da biyere kadar insan çekebiliyor herkesin sınırı var.

Söyleyin anlatmasın. Biz çocuk için tedavi görüyoruz biraz daha hassas olmalısın anne bana anlatma başkasının çocuklarını diyin bidaha anlatmaz.

Bana yaşattığı şeylerin farkında değiller ama her birinin burnundan fitil fitil geldi Allah unutmaz yanına da bırakmaz bunu defalarca gördüm 🙏🏼 Allah herkese verecekse hayırlı sağlıklı versin evlat olmuyorsa olmasın başka .. daha geçen arkadaşım bebeğini karnında kaybetti toprağa verdi ölüsünü kucağına verdiler böyle şeyler de var rabbim koruyordur belki de kötülüklerden. Ama patavatsız ve bilerek üzmeye çalışanların yaptıkları da biyere kadar insan çekebiliyor herkesin sınırı var.
Allah korusun kötü son yazmasın Rabbim. Bizlere sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin. Bi gün bana yaşattıklarını da çekerler mi acaba

Allah korusun kötü son yazmasın Rabbim. Bizlere sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin. Bi gün bana yaşattıklarını da çekerler mi acaba
Aminnn canım amin 🙏🏼. Asla yanlarına kalmaz Allah biyerden çıkartıyor gerçekten ben yastığımı geceleri suyu sıkılacak kadar ağlamışlığım var gözlerime buz torbası koyupta. İşe gitmişliğim var dizlerimin üstünde çöküp eşimin yanında hıçkıra hıçkıra ağlamışlığım var hiç ama hiç biri yanlarına kalmadı şeninde kalmaz kalbin temizse ve o bunu gerçekten bir art niyetle yapıyorsa biyerden çıkacak ondan ahın inan bana Allahım sana bırakıyorum de sen bilirsin ne yapacağını görüyorsun de bırak 🙏🏼

Açmıyor muhabbeti ya sürekli eskilerden bahsediyor ya da komşusunun çocuğu akrabalar.. haftada 1 gidiyoruz eşim bazen tek uğruyor annesine

Bilerek mi bilmiyorum ama benim kayınvalidemde de böyle bir durum var. Sadece çocuk konusunda değil her konuda böyle tekrarlar dediklerini. Bir yerden sonra uyardım onu bana böyle sorunlarla gelme strese girmek istemiyorum diye. Ufaktan tartıştık. Tamam dedi. Ama yine aynı. Anladım ki kadının yapısı bu. Çünkü çevreye de böyle davranıyor. Bana hastalık gibi geliyor. 😕🙄

Saygı hak edilen değil, kazanılan birşeydir. Bir insan yeryüzünde benden daha fazla vakit geçirdi diye saygımı hak edemez.
Geçen yıl metroda liseli kızların bacaklarına uzun uzun iç çekerek bakan, hızlı nefes alış verişiyle dikkatimi çeken ve kendini tatmin etmeye başlayan ak sakallıyı görünce kan beynime sıçramıştı. Olay çıkardım. Güvenlik geldi. Diğer kişiler de şahit oldu. Yaşından başından utan torunun yaşında pis sapık diye bağırdım. Onlar da kısa etek giymeselerdi demez mi ? ! Yanımda oturan vatandaş aniden fırlayarak , ak sakallı takkeli yaşlı antilop un bastonunu aldı ve kendini kaybedercesine vurmaya başladı. Şiddetin her türlüsüne karşıydım ta ki o güne kadar... sevindirik olmadım dersem yalan olur. Bir insan yedisinde ne ise yetmişinde de odur.

Otobüse binmeye çalışıyorum. Arkamdaki yaşlı kadın bastonunun sert ucuyla hepimizi ittirdi ve ben minyon oluşumdan ötürü önce ezildim sonra da yere kapaklandım. Başım otobüsün basamaklarına çarptı ve gözlüğümün camı kırıldı. Pek çok kişi tepki gösterse de geriye dönüp de özür dilemedi. En ön koltuğa oturdu ve şimdiki gençler çok edepsiz ve gürültücü dedi.

Japon, Rus, İngiliz yaşlılarıyla muhabbet ettiğimde bilgece felsefik hayat dersleri veriyorlar. İnanılmaz naif ve görgülüler. Hayatın akışına tanıklık eden ilginç tecrübelerini kırıcı olmadan, gülümseyerek yol gösterici tavırlarla, yumuşacık kadife gibi ses tonuyla kendilerini harikulade ifade ediyorlar. Bizimkiler de tam tersi...agresiflik, bağırma, eleştirme, aşağılama, arabesklik, çilekeşlik..

Genellemek istemiyorum ama özellikle 60 + dedelerde defalarca şahit olduğum bir abazanlık var ve toplu taşımayı sık kullandığım için bu hadiselerle karşılaşmaktan bıktım usandım.

Konu sahibinin kayınvalidesi onay alma ihtiyacı hissediyor olabilir, sürekli aynı şeyleri defalarca anlatıyorsa Demans olabilir. Bu tarz yaşlılar sosyal hayatta insanı çok yoruyor ve enerjisini tüketiyor. '' He '' deyip geçmek lazım. Mümkün olduğunca az görüşmek, mesafeyi iyi ayarlamak, herşeye rağmen kalp kırmamak önemli bence.

Rabbim tez zamanda sağlıklı, vatana millete hayırlı, güzel evlatlar nasip etsin konu sahibine.

Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir. Mustafa Kemal ATATÜRK.

Bence bu konu oldukça hassas bende böyle bir şey yaşıyorum yaşadım.. bir iki kez dua edersin üç kez dua edersin ama yüzüne yüzüne vurmazsın başkaların çocuğunu anlatmazsın. Karşı tarafı cok yaralayıcı derece inciten şeyler insan kimsenin çocuğunu kıskanmıyor ama imreniyor sonuçta başkalarının yaşadığı hayatı nasibi izlemekle kalıyorsun öylece.. siz yaşadınız mı bilmiyorum ama bana neler ettiler bilerek de yaptılar yapıyolar da torun istemekle olmuyor bu iş. Allahın işine de bu denli şekilde karışılmaz rabbim ol derse olur.. çok zorlu engebeli yollar bunlar.
Allah size de tez vakitte sağlıklı, akıllı, hayırlı evlatlar nasip etsin. Ben konu özelinde dedim, yoksa biliyorum insanların ne kadar patavatsız olduğunu, konu sahibinin kv’si başkalarının çocuklarından bahsederek torun özlemini dile getiriyor diye düşünüyorum ama gelininin ne hissettiğini düşünmüyor.

Merhaba kızlar. Direkt konuya gireceğim. Aslında bu konuyu ne zaman açarım diye düşünüyordum. Baktım ki içten içe kafamı kurcalıyor size danışmak istedim. Şimdi daha önceki konularımda da var eşimle doğal yoldan çocuğumuz olmuyor. Eşimin ailesi ve benim ailem biliyor durumu. Sorun erkek faktörü. Mecburen eşimin annesine söyledik sebebi ürolog küçükken ateşli hastalık geçirip geçirmediğini ve sülalede böyle çocuğu olmayan var mı diye sormasaydı. Neyse buralar değil mesele. (Tüp bebek tedavisi görüyoruz)
Eşimin annesi sürekli ona ziyarete gittiğimizde milletin çocuğunu anlatıyor bize. Dayısının torunu oldu o artık yürüyordur konuşuyor dede demiş diye anlatıyor. İlk başlarda rahatsız olmuyordum ama sonra bunlar çok sıklaştı. 2 kere olumsuz oldu tedavimiz her gittiğimde çocuk anlatması canımı sıkmaya başladı. ve o da biliyor yaşadığımız süreçleri. Bi keresinde bana yine akrabalarının bi çocuğu olmuştu eee acaba o artık yürüyor mudur dedi??? Bende daha önce çocuk büyütmedim bilemem diye cevap verdim ve bozuldum. Sanki kabuk bağlayan yaramı deşiyor gibi hissettim. Geçen hafta gittiğimizde akrabalarının gelini var çalışıyor öğretmen. Çocuğuna bakıcı tutmuş o gelin hem de işine gidiyormuş diye anlatıyor. Kendi annem benim için çok üzülüyor acılarıma ortak oluyor. Sizin de olur dene pes etme gibi şeyler söylerken onun böyle umursamaz olması sürekli verdiği örnekler beni bunaltıyor. Herkesin çocuğu varmış ve geç kalmışım gibi panik atağa dönüşüyor. Bilerek mi yapıyor yoksa aynı şeyleri anlatıp durması huy mu anlayamadım. Siz olsanız ne yapardınız? Nasıl tepki verirdiniz? Kayınvalidem normal mi
Hiçbir kayinvalide normal değildir diyerek iyi geceler diliyorum

Merhaba kızlar. Direkt konuya gireceğim. Aslında bu konuyu ne zaman açarım diye düşünüyordum. Baktım ki içten içe kafamı kurcalıyor size danışmak istedim. Şimdi daha önceki konularımda da var eşimle doğal yoldan çocuğumuz olmuyor. Eşimin ailesi ve benim ailem biliyor durumu. Sorun erkek faktörü. Mecburen eşimin annesine söyledik sebebi ürolog küçükken ateşli hastalık geçirip geçirmediğini ve sülalede böyle çocuğu olmayan var mı diye sormasaydı. Neyse buralar değil mesele. (Tüp bebek tedavisi görüyoruz)
Eşimin annesi sürekli ona ziyarete gittiğimizde milletin çocuğunu anlatıyor bize. Dayısının torunu oldu o artık yürüyordur konuşuyor dede demiş diye anlatıyor. İlk başlarda rahatsız olmuyordum ama sonra bunlar çok sıklaştı. 2 kere olumsuz oldu tedavimiz her gittiğimde çocuk anlatması canımı sıkmaya başladı. ve o da biliyor yaşadığımız süreçleri. Bi keresinde bana yine akrabalarının bi çocuğu olmuştu eee acaba o artık yürüyor mudur dedi??? Bende daha önce çocuk büyütmedim bilemem diye cevap verdim ve bozuldum. Sanki kabuk bağlayan yaramı deşiyor gibi hissettim. Geçen hafta gittiğimizde akrabalarının gelini var çalışıyor öğretmen. Çocuğuna bakıcı tutmuş o gelin hem de işine gidiyormuş diye anlatıyor. Kendi annem benim için çok üzülüyor acılarıma ortak oluyor. Sizin de olur dene pes etme gibi şeyler söylerken onun böyle umursamaz olması sürekli verdiği örnekler beni bunaltıyor. Herkesin çocuğu varmış ve geç kalmışım gibi panik atağa dönüşüyor. Bilerek mi yapıyor yoksa aynı şeyleri anlatıp durması huy mu anlayamadım. Siz olsanız ne yapardınız? Nasıl tepki verirdiniz? Kayınvalidem normal mi
Sizin alındığınızı fark etmeyip belki sohbet etme amacı ile anlatıyordur belki.Siz daha iyi tanırsınız sonuçta kayınvalidenizi,bunları gerçekten sizi iğnelemek ya da rahatsız etmek için mi yoksa öylesine mi anlatıyor? Takılmayın sohbeti değiştirin,siz de alakasiz başka şeyler anlatın.ben genelde yanımda rahatsız olduğum şeyler konusulunca lafı değiştiririm.deneyin

Allah size de tez vakitte sağlıklı, akıllı, hayırlı evlatlar nasip etsin. Ben konu özelinde dedim, yoksa biliyorum insanların ne kadar patavatsız olduğunu, konu sahibinin kv’si başkalarının çocuklarından bahsederek torun özlemini dile getiriyor diye düşünüyorum ama gelininin ne hissettiğini düşünmüyor.
Doğru öyle tabi ki amin teşekkür ederim dilekleriniz için 😊

Aynı şeyleri farklı şekillerde yaşıyoruz. Benim kayinvalidem de 70li yaşlarında ve başka şehirde. Aradığımızda o da yanına çocuklu biri geldiğinde başlar cok sevimliler evi senlendirdiler, Allah sizede nasip etsin, sizinde olsun der. Bende hayirlisi der geçerim genelde. Geçen gün yine aynısını eşime yaptı, eşimde kızdı durumları biliyorsun, artik söyleme diye. Bizimde tüp bebek tedavisinin olumsuz olduğunu biliyor.
Ben bu durumu hep oğlunun evladını görmeyi istiyora yordum.

Kayınvalidenizin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum sadece bazı insanlar empati yapma konusunda çok iyi değiller. Özellikle belli yaş üstü bunu pek düşünemiyor. Ben yerinizde olsam onunla konuşurum. Tersler şekilde değilde çok samimi şekilde duygularımı ne hissettiğimi onunla paylaşırdım. Çocuk konusu açılınca eşimde ben de çok üzülüyoruz, özellikle eşim kendisinden kaynaklı olduğu için çok kafasına takıyor doktor stres yaptığımız için bu konu hakkında konuşmayın, kafanıza takmayın dedi vs... Anlayış göstereceğini düşünüyorum.
İnşallah en kısa zamanda hayallerinize kavuşursunuz.

Siz hastalığı sülaleyi sorunca gücüne gitmiş bizim sülalenin hepsinin çocuğu olmuyor değil demek istiyor herhalde

Ben de olmuyor diye üzlüyordum hatta olmayacagını kabullendiğim artık bıraktıgımda oldu. Allah size de en kısa zamanda nasip etsin inşallah. Biz olmuyor diye söylemedik bile kimseye istemiyoruz dedik.ona ragmen neler neler duydum ne laflar sokuldu. Artık tıp çok ilerledi . bi tanıdığımıza doktor artık olması imkansız demişti geçen o kadın dogurdu. Mucize dedi herkes. Kv normal felan değil. Allah yardımcın olsun ♥️

Durumuzu biliyor. Hatta sorunu söyleyince sen kendine bi daha bakıt sendedir problem demişti o günlerde çok kötüydü o
Aman eski kafa işte. Bunlar zamanında kafasına yumruğu yiyip yiyip gık demeyince tabi duyarsızlaşıyolar. Napın biliyor musunuz alın raporları gözüne soka soka lafının nereye gittiğini iyice belle, oğlunu eziyosun devamlı farkında değilsin deyin. Bunlar sıkıntının kendi aslan ovvluşlarında olduğuna ikna olunca bi çöküş yaşıyolar, ağzı dili kuruyor. Kıyın kıyın yanaşacak sonra size aman gızım kimseye ağzını açma bu rezillik(!) duyulmasın diye. Nasıl kedi olacak gözünüzle görürsünüz.

Amin amin canım. Bebek müjdesi alır almaz konuma yazacağım inşallah 🥰
Allah ona akıl fikir versin ne diyim düşüncesizlik hat safada bir gitmedim iki gitmedim bu sefer eşime sürekli beni soruyormuş neden gelmiyor diye. Eşimde üzülüyor gitmeyince aman çıkmaz bir sokak
Siz yeterince üzülmüşsünüz zaten, bırakın biraz da eşiniz üzülsün.

Bence açık açık rahatsız olduğunuzu konuşmak istemediğinizi söyleyin. Eskiden ben diyemezdim şimdi herkese rahatsız olduğum bişey varsa söylüyorum. İnsanlsr düşüncesiz ve yaraya tuz basmayı seviyor

Evet can acıtmak farkında bile olmadan çok kötü bişey. Çünkü ben eve öyle bir geliyorum ki zoraki gülümsemekten artık helak olmuşum dolmuşum. Başlıyorum ağlamaya. Sinirlerim bozuluyor
Kimsenin sizi bu şekilde üzmeye hakkı yok. Siz küçüğü olarak rahatsız olduğunuzu belli etmişsiniz ama anlamamış yada anlamak istememiş. Ben sizin yerinizde olsam eşimle açık ve net konuşurum. Rahatsız oluyorum biliyorsun bir daha böyle bir durum olursa herşeyi açık açık konusurum sonu tartışmaya kadar gidecek olsa bile umurumda olmaz bu sebeple annenle ciddi ciddi ve açık açık konuş artık durması gereken yeri bilsin. Ayrıca transfer surecimizde stres altında olmamam gerekiyor bunu sende biliyorsun bu sebeple bir süre sen tek başına anneni ziyaret edebilirisn ben daha sonra gelirim derim.
Lütfen kendinizi o güzel kalbinizi kırmayın üzmeyin anlamayan birisi için. Sizinle aynı yolda yürüyen birisi olarak o hassas kalbinizden öperim. 💐Allah'ım size de bana da ve tüm isteyenlere sağlıklı uzun ömürlü evlatları kolaylıkla nasip etsin. 🤲Mücadele ruhunu sonuc ne olursa olsun asla kaybetme güçlü kadın.💪 Eğer vazgecersek işte o zman kaybederiz pişmanlık da ilerde ruhumuzu sarar. Şimdi elimizden geleni yapmalıyız. Gerisi sadece nasip ... 💐😊

Canım bende aynı şeyleri yaşıyorum 2 yıldır çocuğumuz olmuyo aşılama tedavisine başlamayı düşünüyorum eltimin çocuğu var kayınvalidem de der ben varken eltime üstüne basa basa tekrar eder senin çocuğun var diye. Bir şeyi çok tekrar eder huyu böyle bazen kasıtlı olarak yaptığını da düşünüyorum
Olmadığını biliyo hastaneye gittiğimi de biliyo bi eşimle parka yürüyüşe çıkıyım hemen ne dedi biliyo musun böyle gezmeyle olur mu çocuk işine bakın çocuğunuz olsun diye laf etti
insan bbu dönemlerde alıngan da oluyo ama iyi niyetli değiller hiç ısınamıyorum kaynanama

X