Kayınvalidemin sürekli aynı şeyleri anlatması

Kızlar yeni konu açmak istemedim. Burdan sizinle bi derdimi paylaşacağım. Dün eltime gittik oturmaya onlarda tüp bebek yapıyorlar deniyorlar bizde öyle. Ve eltim bizde ki sorunun sperm olduğunu biliyor. Onlarda yumurtada sorun neyse. Dün diyor ki arkadaşım var bi tane onların da kaçtır tüp bebeği tutmuyor doktor sperm dna hasarına baktırın demiş onlarda baktırmış hasar çıkmış. Doktorda bu yüzden tüp bebek tutmuyordur demiş. Bunu bana anlatıyor ve bizim şiddetli sperm sorunu yaşadığımızı bilmesine rağmen benim transfer beklediğimi bile bile bunu söyledi. Kendisi beni az çok tanır tüp bebek meselesi yüzünden moralimin bozulacağını da bilir. Bu arada artık onlar yaş nedeniyle denemekten vazgeçtiler. Yani dün akşam modum düştü. Eşimin sperm DNA hasarı varsa bizim de mi yine olmayacak gibi gibi…çıkmazlara girdim. Ya gerek var mıydı böyle yapmasına ? Bakın hala geçmedi söylediği şeyler yer etti

Saygı hak edilen değil, kazanılan birşeydir. Bir insan yeryüzünde benden daha fazla vakit geçirdi diye saygımı hak edemez.
Geçen yıl metroda liseli kızların bacaklarına uzun uzun iç çekerek bakan, hızlı nefes alış verişiyle dikkatimi çeken ve kendini tatmin etmeye başlayan ak sakallıyı görünce kan beynime sıçramıştı. Olay çıkardım. Güvenlik geldi. Diğer kişiler de şahit oldu. Yaşından başından utan torunun yaşında pis sapık diye bağırdım. Onlar da kısa etek giymeselerdi demez mi ? ! Yanımda oturan vatandaş aniden fırlayarak , ak sakallı takkeli yaşlı antilop un bastonunu aldı ve kendini kaybedercesine vurmaya başladı. Şiddetin her türlüsüne karşıydım ta ki o güne kadar... sevindirik olmadım dersem yalan olur. Bir insan yedisinde ne ise yetmişinde de odur.

Otobüse binmeye çalışıyorum. Arkamdaki yaşlı kadın bastonunun sert ucuyla hepimizi ittirdi ve ben minyon oluşumdan ötürü önce ezildim sonra da yere kapaklandım. Başım otobüsün basamaklarına çarptı ve gözlüğümün camı kırıldı. Pek çok kişi tepki gösterse de geriye dönüp de özür dilemedi. En ön koltuğa oturdu ve şimdiki gençler çok edepsiz ve gürültücü dedi.

Japon, Rus, İngiliz yaşlılarıyla muhabbet ettiğimde bilgece felsefik hayat dersleri veriyorlar. İnanılmaz naif ve görgülüler. Hayatın akışına tanıklık eden ilginç tecrübelerini kırıcı olmadan, gülümseyerek yol gösterici tavırlarla, yumuşacık kadife gibi ses tonuyla kendilerini harikulade ifade ediyorlar. Bizimkiler de tam tersi...agresiflik, bağırma, eleştirme, aşağılama, arabesklik, çilekeşlik..

Genellemek istemiyorum ama özellikle 60 + dedelerde defalarca şahit olduğum bir abazanlık var ve toplu taşımayı sık kullandığım için bu hadiselerle karşılaşmaktan bıktım usandım.

Konu sahibinin kayınvalidesi onay alma ihtiyacı hissediyor olabilir, sürekli aynı şeyleri defalarca anlatıyorsa Demans olabilir. Bu tarz yaşlılar sosyal hayatta insanı çok yoruyor ve enerjisini tüketiyor. '' He '' deyip geçmek lazım. Mümkün olduğunca az görüşmek, mesafeyi iyi ayarlamak, herşeye rağmen kalp kırmamak önemli bence.

Rabbim tez zamanda sağlıklı, vatana millete hayırlı, güzel evlatlar nasip etsin konu sahibine.

Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir. Mustafa Kemal ATATÜRK.
Canım Allah razı olsun inşallah. Mesajın sonu için ayrıca teşekkür ediyorum ❤️🙏🏻

Canım bende aynı şeyleri yaşıyorum 2 yıldır çocuğumuz olmuyo aşılama tedavisine başlamayı düşünüyorum eltimin çocuğu var kayınvalidem de der ben varken eltime üstüne basa basa tekrar eder senin çocuğun var diye. Bir şeyi çok tekrar eder huyu böyle bazen kasıtlı olarak yaptığını da düşünüyorum
Olmadığını biliyo hastaneye gittiğimi de biliyo bi eşimle parka yürüyüşe çıkıyım hemen ne dedi biliyo musun böyle gezmeyle olur mu çocuk işine bakın çocuğunuz olsun diye laf etti
insan bbu dönemlerde alıngan da oluyo ama iyi niyetli değiller hiç ısınamıyorum kaynanama
Ne diyelim Allah ıslah eylesin. Ben artık pek gitmiyorum çalıştığım için bahanem oluyor. Yani canımı acıtmasaydı görüşürdüm ama canımın acıdığı yerde de kalmak istemiyorum

Kızlar yeni konu açmak istemedim. Burdan sizinle bi derdimi paylaşacağım. Dün eltime gittik oturmaya onlarda tüp bebek yapıyorlar deniyorlar bizde öyle. Ve eltim bizde ki sorunun sperm olduğunu biliyor. Onlarda yumurtada sorun neyse. Dün diyor ki arkadaşım var bi tane onların da kaçtır tüp bebeği tutmuyor doktor sperm dna hasarına baktırın demiş onlarda baktırmış hasar çıkmış. Doktorda bu yüzden tüp bebek tutmuyordur demiş. Bunu bana anlatıyor ve bizim şiddetli sperm sorunu yaşadığımızı bilmesine rağmen benim transfer beklediğimi bile bile bunu söyledi. Kendisi beni az çok tanır tüp bebek meselesi yüzünden moralimin bozulacağını da bilir. Bu arada artık onlar yaş nedeniyle denemekten vazgeçtiler. Yani dün akşam modum düştü. Eşimin sperm DNA hasarı varsa bizim de mi yine olmayacak gibi gibi…çıkmazlara girdim. Ya gerek var mıydı böyle yapmasına ? Bakın hala geçmedi söylediği şeyler yer etti
.

Tüp bebeğin tutmamasının milyon tane sebebi var. Şiddetli sperm faktörü olup hamile kalan bir sürü de insan var. O yaş itibariyle vazgeçmiş seni de vazgeçirmeye çalışıyor. Hani "benim olmayacaksa senin de olmasın" mantığı

Tüp bebeğin tutmamasının milyon tane sebebi var. Şiddetli sperm faktörü olup hamile kalan bir sürü de insan var. O yaş itibariyle vazgeçmiş seni de vazgeçirmeye çalışıyor. Hani "benim olmayacaksa senin de olmasın" mantığı
Yani bi de biliyor benim anksiyete yaşadığımı. Gerçekten transfer öncesi bunu dememeliydi ben olsam demezdim içimde tutardım, ki çok gördüm tese ameliyatı ile sperm bulunup çocuğu olanları. Tek faktör bu olamaz. Ben o öyle söyledi diye de vazgeçmeyeceğim

Ne diyelim Allah ıslah eylesin. Ben artık pek gitmiyorum çalıştığım için bahanem oluyor. Yani canımı acıtmasaydı görüşürdüm ama canımın acıdığı yerde de kalmak istemiyorum
Ben de öyle yapmaya çalışıyorum ama bişey bahane oluyo her hafta kesin görüşüyoruz Allah yardımcımız olsun bu süreçlerde geçecek diye teselli ediyorum kendimi

X