kayınvalidem yatağımda yattı

Bir de kayınvalide gelip ne eşyası yerleştiriyor yani?
Ben bin km uzağa gittim evlenince mesela.
Evlenmeden önce gittim bir kere mobilya,beyaz eşya aldık.
Küçük şeyler kargoyla gitti veya eşim gidip gelirken götürdü.
Adamlar gelip yerleştiriyor büyük eşyaları. Küçükleri eşim kendince koydu.
Balayından dönünce gittim eve ben ve ilk defa gördüm çok muntazamdı.
Eşya yerleştirmek için kadın veya erkek annesine hiç gerek yok ki.
1 ay öncesinden niye geliyor?
Ki siz aynı şehirleşiniz iki kişi yavaş yavaş yapsanız 1 haftada halledersiniz yani.
Ne eşyası yerleşiyor bu yeni evlere bu kadar hiç anlamıyorum.

Eşyalar mı haysiyetiniz mi? Seçim sizin..

Evet. Biz de evlendiğimzde uzak bir şehire gittik tayinden dolayı. Mobilyaları zaten adamlar getirip kurmuştu önceden. Kalan incik cincik şeyleri biz kendimiz 2gunde yerleştirdik Tv, perde ve halı almamistik onlari aldik. Neden olmasın anlamıyorum bende.
Kv görümce gelelim dedi kabul etmedim. Islerime mudahale edilmesini de sevmem zaten.
Birkac yıl sonra ordan taşındık başka şehire yine tek başımıza.
Onu da 2 günde hallettik

Gitmelisin ve dönmemelisin. Adam gidersen git demiş hala soruyor musun?
İstersen özür dile, anasının elini öp, bundan sonra her sözünüz ve isteğiniz benim için bir emirdir de ve nisanlinin gönlünü kazan. Ondan sonra da ver elini kölelik.

Neden böyle algılandım bilmiyorum rica ederiyorum düğünüme 1 ay var ona göre yorumlar mısınız hassas bir dönemdeyim
Canım ben kendi yatak odama oğlumu sokmuyorum. Kendisi 2,5 yaşında. Bazı şeyler bu yaşta ogrenilir. Anlamasa bile su an yaninda duştan çıkıp rahat rahat giyinmek istemiyorum. Birden fazla yanlis var bu konuda. Kv ne akla hizmet sizin yataginizda yatar hemde oğlu ile. Üstelik bunu dile getirdiğinde yuzunuze kapı kapatmak ileride yaşayacağın yaşamın fragmanı olmuş. Yarın baska konu oldugunda da annesi haklı olacak demekki. Sırf düğüne 1 ay kaldi diye evlenmeyin. Boşanması zor oluyor sonra. Oturup birlikte etraflıca konuşun.

Ya kadının koltukta beli ağrır diye yatmıştırne var zaten nisanliniz o evde yaşıyor hani evi temizleyip kapattık desen anlicam da.. Cidden ortada mevzu yok buyutmeyin
Benim esim evlenmeden once 1 sene oturacagimiz evde yasadi. O surecte nisanliydik. Eve ilk oturacagi zaman "mobilyalarimizi hemen almayalim bekar evi sonucta kirlenip yipranir senin icine sinmez, iki cekyat alalim ben hem yatar hem otururum" dedi. Son bir iki ay kala mobilyalar ve yatak gelmisti. Yatagi karyolanin uzerine koydurmamis, paketi naylonu uzerinde duvara dayali birakmisti. Cunku o surecte ablasi annesi gil gelip gitmisti. Aklinda soru isareti kalsin istemem dedi. Ben sormadan soylemeden kendisi düşündü yapti bunu. Benim aklima bile gelmemisti o diyene kadar ama aklima gelse, basima gelse baya midem bulanirdi. Ne var ki yatmış nolur ki diyenleri asla anlayamiyorum ya. Yatak basbayaaaaa özel ve kisisel bisey. Cinsel anlamda mahremiyet anlaminda falan degil sadece. Benim bekarken evde yattigim yatagi annem ben gidince yikamaciya yikatmis sonra balkonda havalandirmislar bosaltmislar yatagi temizleip sonra kardesime o yatagi vermisler. Cunku yatak kisiye ozeldir. Kokusu bile siner yahu

Bu kadar kişisel algıladığıniz yataklara otellerde kaç kişi yatıyor üstelik hiç tanimadigimiz insanlar...

Bu kadar kişisel algıladığıniz yataklara otellerde kaç kişi yatıyor üstelik hiç tanimadigimiz insanlar...
Onu goze alip onun bilinciyle gidiyoruz oraya. Ama hani EV ya, hani bize ait bi alan ya haniiiii??? Ordaki bize ait kalmali ya , hani her yerden daha rahat ve kaygisiz olmaliyiz ya orda, öyle bisey işte. Ama bosver sen kaynanani yatir yataginda

Siz diye yazmışım uslubunuza bakın. Ve evet gerekirse yatağımı da veririm anneme veya eşimin annesine kimsenin kişisel alanına bişey olmaz.

Bu ne valla pes ağzım açık okudum. Evlendikten sonrada üçünüz yatarsınız artık yada kv size geldiği zaman nişanlınız sizi salona yollamasın. Ahlak yapıları garip geldi. Hiç hoş bir durum değil ana oğulun beraber yatması olamaz olmamalı. Üstüne üstlük nişanlınız sizi kapı dışarı etmiş bence durması gerektiği yeri bilmiyor canınız çok yanar benden söylemesi bir kere kabul ederseniz her zaman yaşayacağınız bir durumun içerisindesiniz iyi düşünün. Evlenip dul kalmaktansa nişanlıyken ayrılmak çok normal bir şey.

Anne oğul onlar. Gerektiğinde birlikte de yatar. Amaaa... İşte normal bir anne yetişkin oğluyla aynı uatakta yatmaz. Ben 9 yaşındaki oğlumla bile yatmak istemiyorum o istediği halde. Herşeyden önce rahatlık açısından istemiyorum.

Ama bazı anneler hastalıklı düşüncelere sahipler. Bilincaltlari ogullarindan ayrismamis oluyor.

Ne bilim ben de annemle yyatarim gerekirse. Yatak yoksa gece korktuysam vs. Ama seçenek varken böyle yapiyorsa gözünü karart boz nişanı.

Arkadaşımın eşi evlenmeden önce annesiyle aynı odada başka yataklarda yatıyormus. Aslında bir oda daha varmış ama orda vitrin masa falan varmış hiç kullanılmayan. Bir de giriş gibi salon. Antreyi oturma odası yapmışlar yani. O zamanlar sorgulamamis. Ama evlendikten sonra görmüş nasıl anneci olduğunu eşinin. Annesi de aynı şekilde oğul delisi. Sonra kafasına dank etmiş ben o zaman aynı odada yatmalarini neden garipsemedim diye.

Baska yatacak yer yoksa orda yatmislardir..sahsen kimse hakkinda "annesinin yaninda yatmis sapik" demem. Ama size karsi tavri acayip saygisiz. Bunun sebebi nedir
Sapiklik değil ama henüz anne rahminden ayrismamis kişilerde böyle şeyler oluyor.

Bir diğer ileri versiyonu da annenin oğlunu kocasının olduğu yere konumlandırmasi. Ensest acisindan demiyorum. Boşanma,ölüm veya aşırı ilgisiz koca yüzünden bir erkekten alması gereken ilgi ve sevgiyi erkek çocuğundan almaya çalışan anneler var maalesef. Türk kadınlarında bu daha çok var çünkü eşini kaybettiginde veya ayrıldığında yerine yeni bir eş veya sevgili koyması daha az olan birşey. Eskiden en azından öyleydi. O yüzden oğulları tarafından tercih edilen olmak, oğullarının kendilerini büyük bir sevgiyle sevmesini falan kullanan KV Ler var.

Ve nedense bu gibi durumlar ya evliligin hemen öncesi ya hemen sonrası oluyor. Gövde gösterisi iste adeta. Oğlum bana ait. Benim oğlum. En çok beni seviyor. Benim için geline rest çekti, evden kovdu vs vs...

Doğrudan sapıklık olmasa da sağlıklı düşünceler olmadığı kesin

Ya ben olaya aynı yatakta yatmislar veya senin yatağına niye yatmislar olarak bakmayacağım. Ama şöyle düşün sen onlardan atla deve istememissin sadece hassasiyetini belirtmişsin bu kadarcık şeyi dahi umursamamislar bari nevresim değiştireyim tekrar yatmayın demişsin seni kapının önüne koymuşlar bu normal mi? Yani kolay kolay kimseye onu birak denmemeli ama bu kadar ufak bir isteğine dahi saygı göstermeyen adamla olma bence. Belki iki gün sonra kv sana iftira atacak, sürekli laf sokacak, belki hakaretler edip seni oğlundan ayırmaya çalışacak, gelip sizle yaşamak isteyecek kusura bakma ama bugün sana kapıyı gösteren nisanlin o zamanda sana yine kapıyı gösterecek seçim senin Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın.

Ne mi yapmalısınız. Nevresimi yıkayın temiz temiz hint kumaşı nişanlınızla yatarsınız

Nişanlım şuan bu evde yaşıyor ben ise ailemin evinde 1 ay sonra evlencez annesi memleketten geldi çeyiz yardımına koltuk var birde yatak var beraber yatmışlar uyardım ona rağmen yatmışlar

Siz 24 yaşındaymışsınız , nişanlınızın da en az 24 yaşında olduğunu varsayıyorum.

Konu başlığınız ve derdiniz " Kayınvalidem yatağımda yattı". Ancak sorulması gereken asıl soru , ana oğul neden aynı yatakta uyumuşlar ?

Olay mahrumiyet bölgesinde de geçmiyor. Evde koltuk ve yatak varken ; en az 24+ yaşındaki kazık kadar adam , neden annesiyle beraber yatakta uyumuş ? Birisi de gidip koltukta yatmayı akıl edememiş mi ?

Ne yapmalıyım ? sorunuza gelince : tekrar düşünün. Kayınvalideniz yatağınızda yattığı için değil ; ortada zorunlu bir hal yokken, ana oğul aynı yatakta beraber uyudukları için.

alttan almayın evlendikten sonra daha da tepenize çıkılır baştan sınırınızı çizin

Bitir ayrıl bırak demek haddimize değil ama tecrübeleri aktarabiliriz. Şu dönemde sıkıntı yaşıyorsan eğer yok evlilik stresindendir yok bunaldığı için yapmıştır yada evlenince düzelir diye asla düşünme çünkü bin beteri oluyolar. Evlenince düzelen hiç görmedim duymadım he adam zaten iyidir hoştur anlayışlıdır öyle devam eder ona lafım yok ama balık baştan kokar derler ya düğüne yakın dönemde herkesin karakteri az çok ortaya çıkar sonrasıda devamı gelir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…