Kayınvalidem ve Görümcemin Bana ve Aileme tavrı

Canım problem şu mevlüt verilsin amenna ama kaynanam mevlüt verdiğimde evime hiç tanımadığım insanları getirdi soktu. Üstelik cumarteside çalışıyordum ve tek pazarımda onlarla uğreştım. Bir de yetmiyormuş gibi kaynanam onca kalabalığın işin gücün içinde kızım görümcene de yemek indir yesin dedi. Sonra kendi oturdu anneannem ve annemle onlara hizmet ettik. Evet bizde de yakın akraba eve davet edilir, bende evli görümcemi davet ettim işten dönmüştüm yorgun argın. Hemen evi topladım çay için bişeyler pişirmeye başladım. Bi baktım eşim binadaki kuzeniyle amcasını çağırıyor. ne yaptın sen dedim. Meğersem kaynanam söylemiş neymiş ayıp olurmuş. Dedim ki bu evin hanımı kim? Nasıl bana sormadan milleti davet ediyordun diye. Kızardı cevap vermedi eşim. Şimdi öyle dğil şükür. Şimdi bebek mevlüdü olursa ben sana olacağı söyleyeyim canım. Kaynanam yine o tuhaf tanımadığım insanları evime dolduracak ve bebeğimi elden ele gezdirecekler. Madem illa gelecekler neden düşük yaptığımda kimse gelmedi bi geçmiş olsun demedi. Kaynanama bu konuda çok sert rest çektim düşük yaptığımda zor zamanımda evime gelmeyen doğum yaptığımda da gelmesin ne kendini ne hediyesini istemem ben bebeğime kendim bakarım dedim. bi de gelip bebekleri kucaklarına almak isteyecekler hiç uğraşamam dedim. kendim için bişey demiyorum ama söz konusu yitirdiğim bir bebek ve doğacak evladım olunca hepsinin alnını karışlarım. Kendi evinde versin mevlüdü çok sitiyorsa.Kızına pazı yıkattıramaz bana lohusa halimle dünya millete iş yaptırmak ister. Boşver canım. Onun derdi KUR'AN değil zaten.GÖSTERİŞ.

Sen niye gidiyorsun kayinvalidenin evini temizlemeye ben en cok buraya takildim kusuru bakma. Kendi eli ayagi yokmu gorumcende varmis evin icinde ana kiz yapsinlar kendi temizliklerini mecburmusun onlarin pisligini temizlemeye. Sen basta vermissin tavizi malesef ama bundan sonrasi icin daha net bir durus sergileyebilirsin. Sana hic bir sekilde hayri olmayan insanlar icin kendi hayatini kisitlama. Ne evine onlar icin misafir cagir nede evlerine yardima git. Oradan tasinmak gibi bir ihtimal yoksa ayni binanin icinde iki yabanci gibi davran anlasinlar senin kole degilde bir insan oldugunu..

Madem eşin yanında sende kaynananın lafına bakmayacaksın. Yap derse yapmayacaksın. İsim var. Bu kadar basit. Yarın bebek doğunca ne yapacaksın??
Allah'ın izniyle bebeğim doğsun sağ salim hasta olduğunu bilsem inmem yanına. Ben düşük yaparken nasılsın diye çıkıp sormuyordu bile. Hatta bide düşük yaptığım zaman beni çağırıp sarma sardırmıştı. O kadar iki yüzlü işte

kusura bakmayın ama tüm suç eşinizde

biz kardesımın eşine bu sekılde davransak, erkek kardesım asla musade etmez

aynı zamanda benım eşim de etmez

eşiniz bir kere benım karım sizin hızmetcınız mı noluyorrrr dese

bunların hıcbırını yapamazlar

İnşallah konuşucam bugün canım dua edin bana . Eşim anlasın halimi.

Bundan sonra öyle davranıcam zaten canım. İnan 5 buçuk aylık hamileyken kızı evde ama çamaşır sermemi bekliyordu ona .Ya nasıl sericem bunalrı şuram ağrıyor buram ağrıyor diye naz yapıyor. Hiiç oralı olmadım. Bu da sinirlendi bi çamaşır sirkelemesi vardı hınçla. Dedim numaracıya bak Allah'ın gücüne gitmesin. Ben o sertlikte silkeleyemem o çamaşırları. =)

Canım eşim yüzlerine dedi geçen gün, bu kız hamile niye çalıştırıyorsunuz,neden erken gelip yardım etmiyorsunuz diye. Kaynanam yüzsüz yüzsüz diyor ki ya kardeşin uyuyordu yorgundu. Eşimde ne cevap vereceğini bilemedi. Sanki onlar hamile ben yatıyorum.

Zaten bu konuda özellikle doktorumla konuşucam =) eşimi tembih etmesi için. çocuğu kucaktan kucağa dolaştırmayın desin diye.

İyi de çamaşır gelince asılır markete gelirken gidilir vs vs

Tamam anam koştum anam derse tabii ister

Benim bile eşinden bir şeyler isteyesin geldi valla

Taşının . Kocana da şöyle adam olsun annesinin lafıyla hamile kadına eziyet etmesin.
Canım eşim zaten söylüyor yardım edin bu kız hamile diye. Ya zaten yarsımdan geçtim başıma iş çıkarmasınlar. Yüzsüzlükte son nokto benim kayınvalidem ve görümcem.

Madem öyle bencil olun.. neden onlara bu kadar iş yapıyorsunuz.. bende kV ile altlı üstlü oturdum kaç sene. . Onlar bana yapınca bende onlara yaptım. . Eşim benden fena.. bak onlar şunu yaptı bunu yaptı sende ona göre davran dedi.. 6 sene beraber oturduk çok fazla sorun yaşamamamıza rağmen taşındık ve çok iyi oldu..

eşin orada ne cevap vereceğini bilmeli işte
o zaman cekınırler

Canım diyorum ya kaynanam iki yüzlü diye. Eşimi doldurup bana yolladı. Eşimle çok fena tartıştık. Eşim dışarı çıktı bende çıktım hava aldım. Eve döndüm kaynanama gittim. Aman Allah'ım nasıl bi duygu sömürüsü nasıl bi duygu sömürüsü. Yok oğlum geldi bana bağırıd kızım,tek başıma yapamıyorum,babam hasta ona bakmaya çalışıyorum(bu arada babasına pek baktığı söylenemez yıkamasından ilacına herşeyini eşim yapıyordu dedesinin,iki ay sonrada adam Rahmetli oldu zaten). Şekerim düşüyor duracak halim kalmıyor ayakta. Ayy nasıl üzüldüm safım salağım ya. Bi de hüngür hüngür ağlıyor. Eşimde zaten demiş yardım et diye, e bakıyorum görünüşte cidden zor durumda bu kadın. Ben salak her pis işini yaptım. O kadar oyuncu işte kaynanam

sizdede sorun var safmısınız ilk hafta kadının evini temizliyorsunuz. tabi onların beklenti yülselmiş .bence sizde hiç beklenti içinde olmayın ne onlar bir temzilk yapsın sizde nede siz onlara yapın.

bencil olun azcıkda . oram agrıyo buram agrıyo modunda olun.

biz oturmazdık diyen birine napayım ben otururum diyin.
yeremi döktü uakları. yere silkelenmez anne masaya sofrabezine dökseydin hamileyim nasıl temizlicrm deyin ortamda show yapın.biz temzilerdik deyince sizi amele gibi kullnmıslar yazık deyin

isi varsa bekar kızın var kimsen yok dwgil oram agrıyo yapamam diyin

ben cok yorgun olunca kv bilerek bana birsey dediğinde hemen ogluna yönlendiriyorum .zaten bizim evde işler kısmen ortak yapılır .süpürgemi yapılacak esim yapar kv gelince esimden almaya calısır . sen yapma olmaz diye .ben zaten calısıyorum kv gelince göstermelik de olsa herseyi yapamam.

Yok be kuzum neredeeee. Senin kayınvaliden nasıl bilmiyorum ama benim ki duygu sömürüsüyle en vicdansız adamı bile kandırır. O yüzden eşim taşınmayı düşünmez, annem yapamaz der.

vala ben karşımda kimseyi öyle konuşturmayacağım için, ha konuşurlarsa da hemen buna uygun davranacağım için , bu yazılanlar okudukça sinirlerimi bozdu

Niye 1 hafta evliyken kv mutfagini temizledin? Iyi gelin desinler diye mi ?

Inip koltuk sildin temizlik yaptin arkadasim bunlari yapsanda huzir yok yapmasanda. Yapma bari de seni parmaklarinda oynatamasinlar.

Ben bir karar aldım artık
Şu konuları okuyup sinir harbine girmeyecegim.
Size de oluyor mu bilmiyorum kızlar
Gırtlaklayasım geliyor benim.
Psikolojim bozuluyor.

Seninde gorduğun uzere ne yaparsan yap yaranamazsin o yuzden dedikleri gibi bencil ol.Ne iyi desinler diye islerine koş ne de kendini ezdir,artik bencilim de cık kenara....Eşin yapamiyorsa iş sana düstu kendi hakkini ara....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…