Kayinvalidem ve gorumcem ile birbirimize girdik !!!!

Kocaniz 5 para etmezmiş. Kaynananiz, mal gorumceniz de oyle. Hele o gorumceniz mahalle karisi resmen. Adami bosayip hepsini s..ktr edin kafanizi dinleyin. Nasil olsa memursunuz. Resti cekerseniz kopek olurlar. O herifede deyin bk gibi ailen var kardesine 500 bin verdilerse bize de verecekler. Yoksa herkes yoluna. Evlat olarak kocanizin hakki bu nasil vermezler.
Yani sen demiceksin kocanin ailesine bana bisey takmadiniz bize para vermediniz. Sen bu cumleleri kocan olacak o okuze dedirteceksin anladin mi? O okuz herif gidip anasina desin nerde benim hakkim diye.

İyi ama 20 bin ve 500 bin arasında dağlar var. Sen insanlardan bir şey talep edersen karşında ki de senden eder.
Olay talep
İyi ama 20 bin ve 500 bin arasında dağlar var. Sen insanlardan bir şey talep edersen karşında ki de senden eder.
Bunları yapan benim kendi ailem b3n zaten şu zamana kadar ağzımı açıp tek çöp dahi istemedim .Âdil olmadıkları gibi yuzumede biz eşini söyle seviyoruz böyle seviyoruz vs demeleri .Kardeşlerinin kontörü biter biz alırız kayinvalidem giderken biletini de ben aldım. Bizim görevimiz olarak gördükleri şeyleri kendileri bize yapmıyor. Aptal yerine koyuluyorum ses etmezdim yine ama gorumcemin işte siz nisan yapmadınız vs diye bahane ederek bana yuzgorumlugu tanımladığını iddia ediyor.Yani kusur bendeymiş gibi anlatinca diyince çileden çıktım.

Merhabalar 2 yıllık evliyim.1 yaşında bebeğim var . Eşimle severek evlendik ıkimizde memuruz.Evlenirken eşimin ailesi hiçbir şekilde bize yardım etmedi ayağıma çorap dahi almadı. Sadece düğünde bileziktakıldı. Ekonomik durumları gayet iyi . 2 eltim var onlara adan zye her sey yapilmis ev alirlarken yuklu miktar para verilmis vs. Bize de söylenen iste biz sizin hakknzda vericez vs
Neyse 2 yıl o şekilde oyaladılar. Küçük kaybına 500 bin tl lik ev alındı. Kayinvalidemköyden geldi çocuklarında belirli bir süre kaldı. Şu zamana kadar ağzımı açıp tek kelime dahi etmedik eşimde zaten asla konuşmaz .Neyse gorumcemle aynı sitede oturuyoruz ve evimi kendi bilek gucumzlealdık çok şükür. Annemde çocuğuma bakıyor neyse annem ben eşim gittik caya.sofraya oturduk gorumcem başladı küçük kardeşime şu altın takilcakbu yapılacak vs diye bisi demedim.En son sen büyük nisan yapmadin sana o yüzden yüz görümlüğü takılmadı dedi .Benim sarteller attı bana hiçbişi yapmadınız ki dedim .Diğerlerine yapıldı ama sanırım biz memuruz diye yapılmadı dememle gorumcem bagrpçağırmaya başlayınca eşim bana sus dedi .Ben susmadım sonra masaya vurdu ağzına sıçarım senin gerizekalı dedi bana çekti gitti.Annemin yanında bana o şekilde davranınca gorumceme doldugim her şeyi yüzüne haykırdım. Daha önceden de her şeye karışmaya çalışmıştı büyük sorunlar yaşadım. Neyse kayinvalidem beni suçlu gördü kendi kızını savununca annem sinirlendi annemde dahil oldu.Gorumcemin huzurumu kacrdgni karismamsi gerektiğini fln söyledi sonra görüncemkızını da senide sevmiyorum bosaticam senin evliliğin benim 2 dudağımın arasında diye çirkin çirkin konuştu. Ben de baş baş bağırdım kayinvalidem den daha sonra özür dilerim barıştık sonra gorumcemle ne olduysa aldım kiyftlri eşimle geri gindrms. Annemde eşime kızıma sahip cikamyrsn olmaz böyle demiş eşimde ben kızını seviyourm kimsenin 2 dudağı arasında değil evliligim vs demiş annemden özür dilemiş.Bugunde kayinvalidem memleketine gitti. Aramadim hic gorumcemle omur boyu konsmayacgm .Çok üzgünüm hiçbişi yemiyorum .bazen sussaydım daha mi iyi olurdu diyorum bazen de hiç mi bir şey konusulmayacak bunlara diyorum .Siz ne önerirsiniz? 2 yıldır hep hoşgörülü davranmıştım he0si boşa mı gitti .Günaha mi girdim hep sorguluyorum. Içın daralıyor
iyi yapmışsın içinde tutsaydın hasta olurdun evliliğin selameti için ne kadar uzak o kadar iyi kafanda rahat oluyor kavga da tartışmada çıkmıyor.

Çoğu kişinin yaptığı yanlışı yapıyor konu sahibi, asıl soruna odaklanmazsa daha çok kavga eder eş ailesi ile, daha çok yüzgöz olur. Eşime şey demiştim, '' Senin ailenden bana ne gelirse senden bilirim, sen de benim ailem için aynı şeyi düşünebilirsin. ''.
Ben bu cümleyi bi yere not alayım

Kolayliklar diliyorum. Aynı aşağılık takımdan bendede var. Kaynanam daha olmayan gelinine hediyeler hazirliyor. Bekar kaynım için. Bize ikinci el halı almışlardı evlenirken.

Bazı arkadaşlara katılıyorum, bütün sorun sizin ailenizde. "Sen bunu benim çocuğuma yapamazsın"! demeleri lazım.

Onlar iyi niyetli olsada karşı taraf lağım/çukur maalesef

Olay talep

Bunları yapan benim kendi ailem b3n zaten şu zamana kadar ağzımı açıp tek çöp dahi istemedim .Âdil olmadıkları gibi yuzumede biz eşini söyle seviyoruz böyle seviyoruz vs demeleri .Kardeşlerinin kontörü biter biz alırız kayinvalidem giderken biletini de ben aldım. Bizim görevimiz olarak gördükleri şeyleri kendileri bize yapmıyor. Aptal yerine koyuluyorum ses etmezdim yine ama gorumcemin işte siz nisan yapmadınız vs diye bahane ederek bana yuzgorumlugu tanımladığını iddia ediyor.Yani kusur bendeymiş gibi anlatinca diyince çileden çıktım.
o zaman sizde yapmayacaksınız saf mısınız Allah aşkınıza niye kendinizi bu insanlara köle gibi kullandırıyorsunuz eşiniz küfür eder diğerleri sizin paranızı yer eziyet çekmek için mi evlendiniz siz

eşinizde iş yok sizin.
öyle küfür edip çekip giderse geridekilerde ağzına geleni söylemeyi hak görür.
ortalık yerde bağırıp çağırıp küfür ettikten sonra kapalı kapılar ardında özür dilemesi sorun çözmez. annenize söylediği lafları ve özürü görümceyle kv önünde söyleyecekti ki bundan sonra görümceniz ağzına geldiği gibi konuşamayacaktı sizinle.
kaçak dövüşüyor eşiniz.

Merhabalar 2 yıllık evliyim.1 yaşında bebeğim var . Eşimle severek evlendik ıkimizde memuruz.Evlenirken eşimin ailesi hiçbir şekilde bize yardım etmedi ayağıma çorap dahi almadı. Sadece düğünde bileziktakıldı. Ekonomik durumları gayet iyi . 2 eltim var onlara adan zye her sey yapilmis ev alirlarken yuklu miktar para verilmis vs. Bize de söylenen iste biz sizin hakknzda vericez vs
Neyse 2 yıl o şekilde oyaladılar. Küçük kaybına 500 bin tl lik ev alındı. Kayinvalidemköyden geldi çocuklarında belirli bir süre kaldı. Şu zamana kadar ağzımı açıp tek kelime dahi etmedik eşimde zaten asla konuşmaz .Neyse gorumcemle aynı sitede oturuyoruz ve evimi kendi bilek gucumzlealdık çok şükür. Annemde çocuğuma bakıyor neyse annem ben eşim gittik caya.sofraya oturduk gorumcem başladı küçük kardeşime şu altın takilcakbu yapılacak vs diye bisi demedim.En son sen büyük nisan yapmadin sana o yüzden yüz görümlüğü takılmadı dedi .Benim sarteller attı bana hiçbişi yapmadınız ki dedim .Diğerlerine yapıldı ama sanırım biz memuruz diye yapılmadı dememle gorumcem bagrpçağırmaya başlayınca eşim bana sus dedi .Ben susmadım sonra masaya vurdu ağzına sıçarım senin gerizekalı dedi bana çekti gitti.Annemin yanında bana o şekilde davranınca gorumceme doldugim her şeyi yüzüne haykırdım. Daha önceden de her şeye karışmaya çalışmıştı büyük sorunlar yaşadım. Neyse kayinvalidem beni suçlu gördü kendi kızını savununca annem sinirlendi annemde dahil oldu.Gorumcemin huzurumu kacrdgni karismamsi gerektiğini fln söyledi sonra görüncemkızını da senide sevmiyorum bosaticam senin evliliğin benim 2 dudağımın arasında diye çirkin çirkin konuştu. Ben de baş baş bağırdım kayinvalidem den daha sonra özür dilerim barıştık sonra gorumcemle ne olduysa aldım kiyftlri eşimle geri gindrms. Annemde eşime kızıma sahip cikamyrsn olmaz böyle demiş eşimde ben kızını seviyourm kimsenin 2 dudağı arasında değil evliligim vs demiş annemden özür dilemiş.Bugunde kayinvalidem memleketine gitti. Aramadim hic gorumcemle omur boyu konsmayacgm .Çok üzgünüm hiçbişi yemiyorum .bazen sussaydım daha mi iyi olurdu diyorum bazen de hiç mi bir şey konusulmayacak bunlara diyorum .Siz ne önerirsiniz? 2 yıldır hep hoşgörülü davranmıştım he0si boşa mı gitti .Günaha mi girdim hep sorguluyorum. Içın daralıyor
Onlardan gelecek altina inciye ihtiyaciniz mi vardi? Sizin degerinizi onlarin size aldigi taktigi seyler mi belirleyecekti? Bence yanlis yapmissiniz. Onlara degil kendinize yuvaniza huzurunuza yanlis yapmissiniz. Hem kendinizi hem esinizi o cendereye sokmussunuz esinizin pis yuzunu de gormussunuz. Bence gerek yoktu

Kocaniz 5 para etmezmiş. Kaynananiz, mal gorumceniz de oyle. Hele o gorumceniz mahalle karisi resmen. Adami bosayip hepsini s..ktr edin kafanizi dinleyin. Nasil olsa memursunuz. Resti cekerseniz kopek olurlar. O herifede deyin bk gibi ailen var kardesine 500 bin verdilerse bize de verecekler. Yoksa herkes yoluna. Evlat olarak kocanizin hakki bu nasil vermezler.
Yani sen demiceksin kocanin ailesine bana bisey takmadiniz bize para vermediniz. Sen bu cumleleri kocan olacak o okuze dedirteceksin anladin mi? O okuz herif gidip anasina desin nerde benim hakkim diye.

bütün içimden geçenleri yazmışsın ağzına sağlık ,

Gelinli, mallı, mülkü, paralı konulardan şunu öğrendim.
Evladıma ev bile vereceksem olsam kesinlikle evlenmeden önce alırım ki.
Ne damadımın, ne de gelinin o evde bir hakkı olmasın diye.
Ha vermek istemiyor muyum ?
Kimse bana malımın mülkümün hesabını soramaz.
Hele damadım ile gelinim hiç
Alnını karışlarım, sen kim köpek derim adama.
Evlat ayrımını anladım da, gelin ayrımı ne be ?
Banane yani.

Olay talep

Ama sen adet gelenek seven birisin belli. Bak mesela benim umurumda olmaz ve olmadı da. Ama nişanı kadın tarafı yapar. E erkek tarafı nişan yaptıysa , tüm masrafı onlar üstlendiyse elbette bir şey takmazlar. Ama tabi konu gelinler olunca her şey yapılmalı.

Geçen yıl bana siddet uyguladı sonra ben çocuğumu da alıp ailemin yanına gittim farklı bir şehire. Daha sonra şikayette bulundum idari olarak ceza al di ve adlı olarakta dosyayı barışınca kapattım. Bu süreçte zor kötü şeyler yaşadım ailesi aramadı bile . Boşanma aşamasına gelmiştim .O olaydan sonra asla böyle bisi yapmad8 yapsa memuryttnde atlrzaten iyiydik düzeldik sonra bu olanlar oldu
Oha.
Bu mesajı şimdi okudum. Size şiddet uygulayan adam memuriyetinden korktuğu için şiddet uygulamıyor.

A
Gelinli, mallı, mülkü, paralı konulardan şunu öğrendim.
Evladıma ev bile vereceksem olsam kesinlikle evlenmeden önce alırım ki.
Ne damadımın, ne de gelinin o evde bir hakkı olmasın diye.
Ha vermek istemiyor muyum ?
Kimse bana malımın mülkümün hesabını soramaz.
Hele damadım ile gelinim hiç
Alnını karışlarım, sen kim köpek derim adama.
Evlat ayrımını anladım da, gelin ayrımı ne be ?
Banane yani.
ay yine nokta atışı. Valla babam önceden hiç böyle şeyler düşünmezdi. Abime ev alacaktı ama evi senin üzerine almam dedi. Kimse artık ne damada güveniyor ne geline. Ve gelinlerin kayınpeder parasında aşırı gözü var. Bizimkilerinde var aslında , babam hepimize aylık para veriyor. Ama bana verilen paranın lafını yapmaya kalktılar bir kere tabi kalktıkları gibi oturtturdum :KK70:
Keşke sizin babanızda 3 kuruş verse de sizin gözünüz accık doysa dedim. Sonra tabi hızımı alamadım ay kıaz he ay size 500₺ verim de başımın gözümün sadakası olsun dedim :KK70: sonra da yemeğime bir güzel devam ettim. Kardeşlerim ise hak ettiniz dedi. Bir daha da adımlarını atamıyorlar , babam evde istemiyor hiç birisini.

Şiddet sence umurunda mı ? Hala eşimin ailesi aramadı diyor :)
Ara cevapları hiç okumadım.
Valla birbirlerine girmişler ve gariptir ki agzına sıçılan kişi yine gelin olmuş. Hem de ortalarında kocası masaya vurarak demiş.
Az önce de şiddet gördüğünü okudum, şunu diyeceğim.
Ev ve para mevzularından önce senin eşinde büyük sorun var.

Ara cevapları hiç okumadım.
Valla birbirlerine girmişler ve gariptir ki agzına sıçılan kişi yine gelin olmuş. Hem de ortalarında kocası masaya vurarak demiş.
Az önce de şiddet gördüğünü okudum, şunu diyeceğim.
Ev ve para mevzularından önce senin eşinde büyük sorun var.
Hala ev almadılar derdinde. Ne denir ki ? Ben üzülmüyorum böyle kadınlara. Elinde mesleğin var ve hala koca ve ailesi derdindesin.

Hala ev almadılar derdinde. Ne denir ki ? Ben üzülmüyorum böyle kadınlara. Elinde mesleğin var ve hala koca ve ailesi derdindesin.
Aman ya.
Valla kimse ne kızına ne ogluna ev alsın bu devirde.
Nasılsa kimse kıymet bilmiyor.
Damatlar ve gelinler hak sahibi olduklarını düşünüyorlar sürekli.
Ona çok takıldı bana az derdinde.
İyi de o zaman altının gramı ucuzdu.
Benim 400 gr altınım vardı mesela.,
İki taraftan da takıldı.
Şimdi kolaysa tak bakalım 400 gr altın ?
Kimse ederine bakmıyor, gramına takmış durumda.
Ama kendisine diger gelinden çok yapılsa neden bana çok yapıldı diye sormayacak bile, adım kadar da emimin.
Şimdi armut piş, ağzıma düş derdine düşmüş gençler.
Ev atadan, takı atadan, para yardımı da gelsin ailelerden.
Aman çocuklarımız incinmesin, geçinsin.
İyi de bak ben geçinmek için sürünüyorum.
Kimse bana ne ev verdi ne araba.
Verecegi de yok zaten.
Ne edeyim şimdi, ucuza gittim mi diyeyim ?

Ben de bunca konudan sonra gerçekten farklı düşünüyorum. Gelinin damadın kayın ailenin parasında nasıl gözü olabiliyor ve bunu kendilerinde hak olarak nasıl görebiliyorlar inanamıyorum. Evlatlarımız böyle aç gözlü insanlarla karşılaşmaz umarım.

Arkadaşlar sene 2022 oldu insaf artık. Evlenen kendine evlenir. Kimseden beklentiniz olmasın. He ben illa bekleyeceğim diyorsanız o kendi kök aileniz olsun. Yok bana altın takılmadı, yok 2.el halı almak zorunda kaldım, yok çamaşır makinam kalitesiz oldu bunlar nasıl laflar inanamıyorum. Çok istiyorsanız çalışır en iyisini en güzelini yaparsınız.

Anne baba eşit davranmak zorunda değil. Kendilerine göre adaletlilerdir eminim. Benim kardeşim zor durumda maddi olarak, ben değilim. Ailem elbetteki kardeşime para harcadı, ben de destekledim. Vay ona yaptınız bana yapmadınız nedir? Hadi bu neyse bir de kocam karışacak ailemin kardeşim için harcadığı paraya :p

Lütfen biraz durun, ben ne yapıyorum deyin. Öz eleştiri yapın. Böyle yetiştiniz, kocanın ailesi bakar diye büyütüldünüz diye böyle gitmek zorunda değil. Bana ne demeyi öğrensek ne güzel olacak. Onlar elalem. Onların parasından bana ne. Bitti gitti. Yoksa çok itici, paragöz görünüyorsunuz haberiniz olsun.

Konu sahibi sen de görümcenle görüşme bence. Kocanı ben olsam boşardım ama belli ki sen boşamayacaksın. Bari süründür. Tartışmada sen haksızsın da kocanın sana hakaret edip bağırma hakkı yok. Çok rahatsızsa boşansaymış. Zaten şiddet de uygulamış belli ki içinde ilkel bir adam var. Çıkmaya yer arıyor.

X