Kayinvalidem ve gorumcem ile birbirimize girdik !!!!

Aman ya.
Valla kimse ne kızına ne ogluna ev alsın bu devirde.
Nasılsa kimse kıymet bilmiyor.
Damatlar ve gelinler hak sahibi olduklarını düşünüyorlar sürekli.
Ona çok takıldı bana az derdinde.
İyi de o zaman altının gramı ucuzdu.
Benim 400 gr altınım vardı mesela.,
İki taraftan da takıldı.
Şimdi kolaysa tak bakalım 400 gr altın ?
Kimse ederine bakmıyor, gramına takmış durumda.
Ama kendisine diger gelinden çok yapılsa neden bana çok yapıldı diye sormayacak bile, adım kadar da emimin.
Şimdi armut piş, ağzıma düş derdine düşmüş gençler.
Ev atadan, takı atadan, para yardımı da gelsin ailelerden.
Aman çocuklarımız incinmesin, geçinsin.
İyi de bak ben geçinmek için sürünüyorum.
Kimse bana ne ev verdi ne araba.
Verecegi de yok zaten.
Ne edeyim şimdi, ucuza gittim mi diyeyim ?
Bir de kendi anası babası hiç bir şey yapmıyor. Okudun mu bilmiyorum ama ailesi 20 bin vermiş :KK70: ve karşı taraftan 500 bin bekliyor.
Ben kızım için her ay 4-5 bin birikim yapıyordum ama yapmamaya karar verdim. Gerçekten saçma sapan birine denk gelmez umarım.

Geçen yıl bana siddet uyguladı sonra ben çocuğumu da alıp ailemin yanına gittim farklı bir şehire. Daha sonra şikayette bulundum idari olarak ceza al di ve adlı olarakta dosyayı barışınca kapattım. Bu süreçte zor kötü şeyler yaşadım ailesi aramadı bile . Boşanma aşamasına gelmiştim .O olaydan sonra asla böyle bisi yapmad8 yapsa memuryttnde atlrzaten iyiydik düzeldik sonra bu olanlar oldu
Eşiniz size şiddet uygulamış siz onda bile ailesi beni aramadı diyorsunuz.
Bu olayda işiyle en ilgili sıkıntı yaşar diye korkmasa yine aynısını yapacaktı korkudan sadece küfür edebilmiş.

Dayaklar, küfürler eşinizden ama siz silesi aramadi, öyle yapmadı, böyle yapmadı derdindesiniz.
Aklınızı başka türlü çalışıyor. Anlaşılır gibi değil.

A

ay yine nokta atışı. Valla babam önceden hiç böyle şeyler düşünmezdi. Abime ev alacaktı ama evi senin üzerine almam dedi. Kimse artık ne damada güveniyor ne geline. Ve gelinlerin kayınpeder parasında aşırı gözü var. Bizimkilerinde var aslında , babam hepimize aylık para veriyor. Ama bana verilen paranın lafını yapmaya kalktılar bir kere tabi kalktıkları gibi oturtturdum :KK70:
Keşke sizin babanızda 3 kuruş verse de sizin gözünüz accık doysa dedim. Sonra tabi hızımı alamadım ay kıaz he ay size 500₺ verim de başımın gözümün sadakası olsun dedim :KK70: sonra da yemeğime bir güzel devam ettim. Kardeşlerim ise hak ettiniz dedi. Bir daha da adımlarını atamıyorlar , babam evde istemiyor hiç birisini.
Aynen Şahika Koçarslanlı repliği olmuş. Paçozun başkanı demeyi unutmayın bir dahakine. 😁

Ben de bunca konudan sonra gerçekten farklı düşünüyorum. Gelinin damadın kayın ailenin parasında nasıl gözü olabiliyor ve bunu kendilerinde hak olarak nasıl görebiliyorlar inanamıyorum. Evlatlarımız böyle aç gözlü insanlarla karşılaşmaz umarım.

Arkadaşlar sene 2022 oldu insaf artık. Evlenen kendine evlenir. Kimseden beklentiniz olmasın. He ben illa bekleyeceğim diyorsanız o kendi kök aileniz olsun. Yok bana altın takılmadı, yok 2.el halı almak zorunda kaldım, yok çamaşır makinam kalitesiz oldu bunlar nasıl laflar inanamıyorum. Çok istiyorsanız çalışır en iyisini en güzelini yaparsınız.

Anne baba eşit davranmak zorunda değil. Kendilerine göre adaletlilerdir eminim. Benim kardeşim zor durumda maddi olarak, ben değilim. Ailem elbetteki kardeşime para harcadı, ben de destekledim. Vay ona yaptınız bana yapmadınız nedir? Hadi bu neyse bir de kocam karışacak ailemin kardeşim için harcadığı paraya :p

Lütfen biraz durun, ben ne yapıyorum deyin. Öz eleştiri yapın. Böyle yetiştiniz, kocanın ailesi bakar diye büyütüldünüz diye böyle gitmek zorunda değil. Bana ne demeyi öğrensek ne güzel olacak. Onlar elalem. Onların parasından bana ne. Bitti gitti. Yoksa çok itici, paragöz görünüyorsunuz haberiniz olsun.

Konu sahibi sen de görümcenle görüşme bence. Kocanı ben olsam boşardım ama belli ki sen boşamayacaksın. Bari süründür. Tartışmada sen haksızsın da kocanın sana hakaret edip bağırma hakkı yok. Çok rahatsızsa boşansaymış. Zaten şiddet de uygulamış belli ki içinde ilkel bir adam var. Çıkmaya yer arıyor.
Mesela benim abim aylık geliri 20.000 olan birisi. Allah daha çok versin inşallah. Ama her ay babamdan da 10.000₺ para alıyor. Ben ise sadece babamdan 10.000 alıyorum. Şimdi ne diyeyim vay abim benden çok mu alıyor diyeyim? Adam çalışıyor ( babamın yanında) kazanıyor. Ha şirket babamın ve babam hep söyler o şirkette hepinizin hakkı var ama hakkın yerine gelmesi için de zamanı var diyor. Ben asla para falan istemiyorum başımızda olsunlar yeter. Bizim gelinlerde böyle aç gözlü ve babam eşilten içeri sokmuyor. Torunları gelsin yeter onun için. Kendilerinin değerlerini hiç ettiler. Hepimize ev alacak durumu varken almıyor.

Aynen Şahika Koçarslanlı repliği olmuş. Paçozun başkanı demeyi unutmayın bir dahakine. 😁
Bi gelseler neler diyeceğim :KK70: ama artık ödleri patlıyor. Kıskançlıktan geberiyorlar. Kendi babaları , anaları 5 kuruş vermiyor diye kimse vermesin istiyorlar. Seninki de versin beA diyince erkeğin görevi eve bakmak deme gafletine düştü :KK70: bende bizim adetlerde erkeğe rolex saat takılır ama sen gidip kıytırık bişi almıştım ve o da hemen bozuldu be gülüm dedim :KK70: anında sustular. Ben hiç lafımı çekmem.

Kendi kendine üzülme oldu bitti daha geçmiş geri gelmez .sen niye susasin bu devirde susunca insanlar tepene biner. Haksizlik olduğunu düşünüyorsan herzaman hakkini savun.karsidakj de oyle düşünüyorsa oda savunmali.sesini yükseltmen hoş olmamış ama dedigim gibi olan oldu .sakin kal bu süreçte kimseyi muhatap alma bi süre

Kayınvalide ve görümce dış kapının dış mandalı. Onlara boşuna bilenmişsiniz. Bence asıl sorununuz eşinizle.

Eşiniz size daha önce şiddet uygulamış bunu dile getirmişsiniz. İlk önce zaten size şiddet uygulayan eşin yanında durmamanız gerekir bence. Hadi kaldınız diyelim eşiniz zaten sizin arkanızda değilken ailesiyle tartışmaya girip ailesinden sonra özür dilemekte saçma olmuş.

Görümcenizde gayet herşeyin farkında eşinizin size değer vermediğini bilerek üzerinize gelmiş, sizi kışkırtmış.

Eşiniz eş olsaydı önce size şiddet uygulamaz, sonra da ailesinin yanında ortamı yumuşatmaya çalışmak yerine taraf olup size küfretmezdi.

Bence eş ailesini bi kenara bırakın siz. Hepimiz eş aileleri ile tartışıyoruz ufak tefek kavgalar oluyor. Siz önce eşinize bakın onu sorgulayın arkamda durmayan bir eş ? Veya kavga anında taraf olan bir eş ? Ben asıl bunlara takıldım. Çünkü anlaşılan hiçbir zaman arkanızda durmayacak.

Kolayliklar diliyorum. Aynı aşağılık takımdan bendede var. Kaynanam daha olmayan gelinine hediyeler hazirliyor. Bekar kaynım için. Bize ikinci el halı almışlardı evlenirken.

Bazı arkadaşlara katılıyorum, bütün sorun sizin ailenizde. "Sen bunu benim çocuğuma yapamazsın"! demeleri lazım.

Onlar iyi niyetli olsada karşı taraf lağım/çukur maalesef
Nasıl üstesinden geliyorsunuz

Eşiniz size daha önce şiddet uygulamış bunu dile getirmişsiniz. İlk önce zaten size şiddet uygulayan eşin yanında durmamanız gerekir bence. Hadi kaldınız diyelim eşiniz zaten sizin arkanızda değilken ailesiyle tartışmaya girip ailesinden sonra özür dilemekte saçma olmuş.

Görümcenizde gayet herşeyin farkında eşinizin size değer vermediğini bilerek üzerinize gelmiş, sizi kışkırtmış.

Eşiniz eş olsaydı önce size şiddet uygulamaz, sonra da ailesinin yanında ortamı yumuşatmaya çalışmak yerine taraf olup size küfretmezdi.

Bence eş ailesini bi kenara bırakın siz. Hepimiz eş aileleri ile tartışıyoruz ufak tefek kavgalar oluyor. Siz önce eşinize bakın onu sorgulayın arkamda durmayan bir eş ? Veya kavga anında taraf olan bir eş ? Ben asıl bunlara takıldım. Çünkü anlaşılan hiçbir zaman arkanızda durmayacak.
Evet yalnızken sen benim ailemsin ailem önemli değil şu bu derdi hep .Görmüş oldum ailesinin onlar olduğunu kafam allak bullak

Şu iğrenç küfrü edip gerizekalı diyen kim eşiniz mi

Sizi boşatıcam diyen görümce
Boşanmayacağınıza emin ki sizi boşaltmakla korkutuyor
Boşanmaktan korkmadığınızı ona gösterin
Direk gidip boşanma davası açın
Ayrılın Kurtulun hepsinden
Hem eşiniz sizi seviyorsa boşanmak istemez size kıymet vermeye başlar , sizi koruyup kollaması gerektiğini de öğrenir . Aksi takdirde gözünüzü kırpmadan çekip gideceğinizi anlar .
Hepsinin havasını gazını dava açarak alın

Kimseyle de mal mülk kavgası yapmayın
Evlendiğiniz kişi ile evlendikten sonraki mallar sizi ilgilendirir . Öncesi değil . Ailesinin malı da değil . Ailesinin malı onu ilgilendirir . Eşiniz konuşmuyorsa hakkını sormuyorsa istemiyorsa , siz de karışmayın .
Sizin ailenizin malı için konuşacak olursa o zaman da onu konuşturmayın .

Merhabalar 2 yıllık evliyim.1 yaşında bebeğim var . Eşimle severek evlendik ıkimizde memuruz.Evlenirken eşimin ailesi hiçbir şekilde bize yardım etmedi ayağıma çorap dahi almadı. Sadece düğünde bileziktakıldı. Ekonomik durumları gayet iyi . 2 eltim var onlara adan zye her sey yapilmis ev alirlarken yuklu miktar para verilmis vs. Bize de söylenen iste biz sizin hakknzda vericez vs
Neyse 2 yıl o şekilde oyaladılar. Küçük kaybına 500 bin tl lik ev alındı. Kayinvalidemköyden geldi çocuklarında belirli bir süre kaldı. Şu zamana kadar ağzımı açıp tek kelime dahi etmedik eşimde zaten asla konuşmaz .Neyse gorumcemle aynı sitede oturuyoruz ve evimi kendi bilek gucumzlealdık çok şükür. Annemde çocuğuma bakıyor neyse annem ben eşim gittik caya.sofraya oturduk gorumcem başladı küçük kardeşime şu altın takilcakbu yapılacak vs diye bisi demedim.En son sen büyük nisan yapmadin sana o yüzden yüz görümlüğü takılmadı dedi .Benim sarteller attı bana hiçbişi yapmadınız ki dedim .Diğerlerine yapıldı ama sanırım biz memuruz diye yapılmadı dememle gorumcem bagrpçağırmaya başlayınca eşim bana sus dedi .Ben susmadım sonra masaya vurdu ağzına sıçarım senin gerizekalı dedi bana çekti gitti.Annemin yanında bana o şekilde davranınca gorumceme doldugim her şeyi yüzüne haykırdım. Daha önceden de her şeye karışmaya çalışmıştı büyük sorunlar yaşadım. Neyse kayinvalidem beni suçlu gördü kendi kızını savununca annem sinirlendi annemde dahil oldu.Gorumcemin huzurumu kacrdgni karismamsi gerektiğini fln söyledi sonra görüncemkızını da senide sevmiyorum bosaticam senin evliliğin benim 2 dudağımın arasında diye çirkin çirkin konuştu. Ben de baş baş bağırdım kayinvalidem den daha sonra özür dilerim barıştık sonra gorumcemle ne olduysa aldım kiyftlri eşimle geri gindrms. Annemde eşime kızıma sahip cikamyrsn olmaz böyle demiş eşimde ben kızını seviyourm kimsenin 2 dudağı arasında değil evliligim vs demiş annemden özür dilemiş.Bugunde kayinvalidem memleketine gitti. Aramadim hic gorumcemle omur boyu konsmayacgm .Çok üzgünüm hiçbişi yemiyorum .bazen sussaydım daha mi iyi olurdu diyorum bazen de hiç mi bir şey konusulmayacak bunlara diyorum .Siz ne önerirsiniz? 2 yıldır hep hoşgörülü davranmıştım he0si boşa mı gitti .Günaha mi girdim hep sorguluyorum. Içın daralıyor
Yo neden susacaksiniz ama şunu ogrenmelisiniz kaynana elti gorumce istesekte istemesekte hayatimiz boyunca haytlarimizda olacaklar onlarla kavga etmedengemileri yakmadan konusmayi ogrenmeliyiz.laf sokarak gulerek herseyi sayacaksiniz ama kavga ederek degil gorumcenizle ilerde nolur bilemem ama 1.esinizle 2.kaynananizla aranizi iyi tutun

Evet yalnızken sen benim ailemsin ailem önemli değil şu bu derdi hep .Görmüş oldum ailesinin onlar olduğunu kafam allak bullak
Size şiddet uyguladığında zaten değer vermediğini göstermiş siz parayı verirsiniz onlar diğerlerine harcarlar otobüs parasını sizden alıyorlar öbür oğullarını besliyorlar hala daha değeri görmüş oldum diyorsunuz ben sizi anlamıyorum

Bir de kendi anası babası hiç bir şey yapmıyor. Okudun mu bilmiyorum ama ailesi 20 bin vermiş :KK70: ve karşı taraftan 500 bin bekliyor.
Ben kızım için her ay 4-5 bin birikim yapıyordum ama yapmamaya karar verdim. Gerçekten saçma sapan birine denk gelmez umarım.
Aldığı eğitim gönderdiğin kurslar gezdiğiniz gördüğünüz yerler birikim olsun kuzum

Para pul bırakıyorsun beğenmiyorlar kayınvalidem yememiş içmemiş bırakmış demiyorlarda niye az bıraktı diye kızıyorlar

Ama sen adet gelenek seven birisin belli. Bak mesela benim umurumda olmaz ve olmadı da. Ama nişanı kadın tarafı yapar. E erkek tarafı nişan yaptıysa , tüm masrafı onlar üstlendiyse elbette bir şey takmazlar. Ama tabi konu gelinler olunca her şey yapılmalı.
Ben evde organizasyon tuttum evde olmuştu. Elbiseme kuaförüme kadar ben karşıladm.

Gelinli, mallı, mülkü, paralı konulardan şunu öğrendim.
Evladıma ev bile vereceksem olsam kesinlikle evlenmeden önce alırım ki.
Ne damadımın, ne de gelinin o evde bir hakkı olmasın diye.
Ha vermek istemiyor muyum ?
Kimse bana malımın mülkümün hesabını soramaz.
Hele damadım ile gelinim hiç
Alnını karışlarım, sen kim köpek derim adama.
Evlat ayrımını anladım da, gelin ayrımı ne be ?
Banane yani.
Valla ne güzel yazmışsın

Sizin gibi kadınlar akıllanmaz, kocanızdan dayağınızı yer, annenizin yanında küfür yer, kendi ailenizi kocanızı mal mülk yapmak için maddi manevi paspas eder, görümcenizden tehdit hakaret yer genede evliliğim yıkılmasın diye böyle dizinizi kırar oturursunuz. Siz kendinize ve ailenize değer vermiyorsunuz ki görümcenizin değer vermesini bekliyorsunuz. Kusura bakmayın ama başınıza gelen herşeyin sebebi sizsiniz.
Görümceniz o yüzü bizzat sizden almış, eşinizden falan değil. Sizi dövmesi rezilliğine girmek bile istemiyorum zaten ama kendi aileniz size evlenirken o kadar yardım etmişken ve hala siz ev parası ödeyin bakıcı tutmayın diye düzenini bozup çocuğuza bakarken, görümceniz annenizinde yanında sizinle dalga geçer gibi diğer gelinlere yapılanlarla böbürlenip, sana yapılmama gerekçesi olarak ailenin yapığı nişanı gösterip seni ve aileni kışkırtmaya çalıştığında ona cevap vermesi gereken sen değil eşindi. Eşin bunu yapmamışken daha önceki dayak rezilliğinin üstüne birde annenin yanında sana küfür ediyorsa kusura bakma ama senin bir kocan yok. Seni ve aileni maddi manevi sömüren bir asalak var sadece. Birde dalga geçer gibi anneme eşin için benim evliliğim milletin iki dudağı arasında değil dedi diye kendini avutuyorsun. Kocan bunu annene değil, gidip annesine ve kardeşine söyleyip hadlerini bildirseydi bir anlamı olurdu belki. Ailende sende bir tuafsınız. Boşanmaktan kadar korkmayın Allah aşkına. Birde saf gibi kayanandan özür dilemişsin, neyin özrünü diledin. Durduk yere mal mülk takı konusunu açıp seni kışkırtan, sana takı takılmamasının nedenini ailenin yaptığı nişana bağlayıp yanındaki senin çocuğuna bakmaya gelen annene laf sokan kızı ile bir olup seni boşatmakla tehdit eden kızına arka çıkan, annenin yanında sana küfür eden oğluna haddini bildirmeyen kadından neden özür diliyorsunuz?
Görümcen seni neden boşatmakla tehdit etti biliyormusun, çünkü o da farkında kocan için pul kadar değerinin olmadığının, kimse bir güvencesi yoksa bu kadar büyük laflar etmez. Kocan zaten birazcık sana değer verse görümcen sana yapılmayıp, eltine yapılan şeylerle ilgili dalga geçer gibi konuştuğunda senden önce o müdahile eder, konuyu kapatırır, seni değil onu susturmaya çalışırdı.Senin en büyük korkunun kocanın seni bırakması olduğunu, yaşadıklarınla görmüş, böyle atıp tutuyor.
Kocanın şuan seni yanında tutma nedenide maddi manevi ailene ve sana ihtiyacı olması, şöyle evin borcu falan bitsin gerçek yüzü iyice çıkar ortaya, sende aileni ve kendini sömürülmesi ile alınan mal varlığını kocana kaptırarak tekmeyi yersin sonunda. Bari bir akıllılık ette evi kendi üsüne al. Zira ben senin yerinde olsam o kocaya o kadar güvenmezdim.
Senin nezlinde bütün bayanlara sesleneyim bir defa daha bizim evlilikteki mal rejimimiz mal ortaklığı değil, edinilmiş mallara katılma rejimi. Bu rejimde malesef malın mülkiyet hakkının yarısını değil sadece malın mahkemece belirlenen değerinin yarısı üstünden bir alacak hakkı sağlıyor( örnek gerçek piyasa değeri 500 bin TL eden bir eve mahkeme en fazla 350-400 binTL değer biçiyor, sende bu paranın yarısı olan bir alacak kazanıyorsun, kimse evi falan satmıyor, kazandığın bu paranın bir kısmınıda avukata ve mahkemeye harcıyorsun), mahkemeler mal değeri belirlemede gerçek değerin çok altında değer belirlediği için mağdur olma durumu olduğu gibi, erkeklere mal kaçırma imkanı tanıyan kaçış yollarıda mevcut. Bu nedenle konu sahibinin kocası gibi kocası olan hanımlar gözlerinizi dört açın.

Son düzenleme:
X