Kayinvalidem ve gorumcem ile birbirimize girdik !!!!

Eşiniz size öyle bir cümle kuruyor, üstelik bunu hem kendi ailesinin hem sizin ailenizin önünde yapıyor, anneniz damadının ağzını yırtmıyor da görümceniz "bu evlilik iki dudağımın arasında" demiş çok mu? O hakareti duyduktan sonra böyle düşünmesi çok normal.
Siz de size hakaret edip özür bile dilemeyen adamla hayatınıza devam ediyosunuz ama görümceyle ömür boyu küseceğinizi söylüyorsunuz. E onu da affedin bari özür beklemeden.

Çıkardığınız kavgada da haklı değilsiniz bence. Yapmadılarsa oğullarına yapmadılar. O umursamıyorsa sizlik bir şey yok.
Gelinlerine davranışlarında, gösterdikleri saygıda bir ayrımcılık ya da sizi rahatsız eden bir şey varsa sizi ilgilendiren odur. Böyle bir şey hissediyorsanız siz de ona göre davranırsınız olur biter.
Burda bir şeyi kaciriyorsunuz ama oğullarına laf sokmamislar sen büyük bir nişan yapmadigin için sana takmadik demişler yani direk kıza ve ailesine laf sokulmuş

Esin sana böyle yapılmasına izin verdiği için herşeyden önce o suçlu. Bide gidip barismissin kayınvalidenle ben olsam konusmazdim
Esin onlari susturmadigi gibi bide sana küfür etmiş

Şimdi kadın yola çıkacak annesi büyük sonuçta bunlar yaşandı diye vicdan yapıyorum günah olur diye de üzülüyorum. Evet eşim
Eşinin herkesin içinde sana sus gerizekalı diyip küfretmesi ve odayı terketmesi ne demek biliyor musun? Buyrun karıma canınızın istediği gibi davranıp hakaret edebilirsiniz tepeleyin gitsin demek bunu çocuk bile anlamış seni boşatmakla tehdit etmiş. Kalabalıkta s.ç.p sövüp tenhada özür mü dilenir? Kocan adam olsun da o yeğenine sen ne diyorsun yengenden özür dile desin önce.

Bebek nerdeydi onu merak ettim konu boyunca bütün bunlar 1 yaşındaki bebeğin yanında mı oldu?

Geçen yıl bana siddet uyguladı sonra ben çocuğumu da alıp ailemin yanına gittim farklı bir şehire. Daha sonra şikayette bulundum idari olarak ceza al di ve adlı olarakta dosyayı barışınca kapattım. Bu süreçte zor kötü şeyler yaşadım ailesi aramadı bile . Boşanma aşamasına gelmiştim .O olaydan sonra asla böyle bisi yapmad8 yapsa memuryttnde atlrzaten iyiydik düzeldik sonra bu olanlar oldu

Geçen yıl bana siddet uyguladı sonra ben çocuğumu da alıp ailemin yanına gittim farklı bir şehire. Daha sonra şikayette bulundum idari olarak ceza al di ve adlı olarakta dosyayı barışınca kapattım. Bu süreçte zor kötü şeyler yaşadım ailesi aramadı bile . Boşanma aşamasına gelmiştim .O olaydan sonra asla böyle bisi yapmad8 yapsa memuryttnde atlrzaten iyiydik düzeldik sonra bu olanlar oldu

demekki düzelen bisey yok. adam işinden olmak istemiyo sadece. görümce de kardeşini tanıdığı için rahatça konuşuyo.

eve bi maas daha geliyo, bedava çocuğuna bakılıyor, belliki evde de hizmet hürmet var rahat rahat yasiyo.
adam sizden niye bosanip rahatını bozsun ki? evde ne gibi sorumluluk aliyo mesela eşiniz? maasin sende kalsin ben evi çeviririm yetmediği yerde sen verirsin diyebiliyo mu?

Para mevzusuna girmeyeceğim yaparlar yapmazlar o ayrı

Ama eşine sinir oldum o ortamda seni savunmalıydı
Belli ki eşin ailesine laf etmene izin vermiyor ve sinirleniyor

Ya susup alttan alacaksın. Ya da sürekli Kendini savunmak zorunda kalacaksın😥😥

Kaynanam ben çalışmaya başladıktan sonra her ay para istemeye başlamış eşim yollamamış, çok sonra duyuyorum. Bi gün demiş ki kaynanam '' Taş atıyor da kolu mu yoruluyor, bütün gün yata yata maaş alıyorlar. ''. Eşim de '' Sen çok bilme her şeyi bu kadar. '' demiş. 👽 Eşimin tepesi atsa kalıbı müşterinin kafasına geçiren adam, bizim yaptığımızı düşünemiyorum ya, yanarız biteriz ölürüz. 😆
Eşinize MaşaAllh. Ben çok gördüm karısını çalıştırıp rızkını ailesine yediren. Zıkkım olsun öylelerine

Merhabalar 2 yıllık evliyim.1 yaşında bebeğim var . Eşimle severek evlendik ıkimizde memuruz.Evlenirken eşimin ailesi hiçbir şekilde bize yardım etmedi ayağıma çorap dahi almadı. Sadece düğünde bileziktakıldı. Ekonomik durumları gayet iyi . 2 eltim var onlara adan zye her sey yapilmis ev alirlarken yuklu miktar para verilmis vs. Bize de söylenen iste biz sizin hakknzda vericez vs
Neyse 2 yıl o şekilde oyaladılar. Küçük kaybına 500 bin tl lik ev alındı. Kayinvalidemköyden geldi çocuklarında belirli bir süre kaldı. Şu zamana kadar ağzımı açıp tek kelime dahi etmedik eşimde zaten asla konuşmaz .Neyse gorumcemle aynı sitede oturuyoruz ve evimi kendi bilek gucumzlealdık çok şükür. Annemde çocuğuma bakıyor neyse annem ben eşim gittik caya.sofraya oturduk gorumcem başladı küçük kardeşime şu altın takilcakbu yapılacak vs diye bisi demedim.En son sen büyük nisan yapmadin sana o yüzden yüz görümlüğü takılmadı dedi .Benim sarteller attı bana hiçbişi yapmadınız ki dedim .Diğerlerine yapıldı ama sanırım biz memuruz diye yapılmadı dememle gorumcem bagrpçağırmaya başlayınca eşim bana sus dedi .Ben susmadım sonra masaya vurdu ağzına sıçarım senin gerizekalı dedi bana çekti gitti.Annemin yanında bana o şekilde davranınca gorumceme doldugim her şeyi yüzüne haykırdım. Daha önceden de her şeye karışmaya çalışmıştı büyük sorunlar yaşadım. Neyse kayinvalidem beni suçlu gördü kendi kızını savununca annem sinirlendi annemde dahil oldu.Gorumcemin huzurumu kacrdgni karismamsi gerektiğini fln söyledi sonra görüncemkızını da senide sevmiyorum bosaticam senin evliliğin benim 2 dudağımın arasında diye çirkin çirkin konuştu. Ben de baş baş bağırdım kayinvalidem den daha sonra özür dilerim barıştık sonra gorumcemle ne olduysa aldım kiyftlri eşimle geri gindrms. Annemde eşime kızıma sahip cikamyrsn olmaz böyle demiş eşimde ben kızını seviyourm kimsenin 2 dudağı arasında değil evliligim vs demiş annemden özür dilemiş.Bugunde kayinvalidem memleketine gitti. Aramadim hic gorumcemle omur boyu konsmayacgm .Çok üzgünüm hiçbişi yemiyorum .bazen sussaydım daha mi iyi olurdu diyorum bazen de hiç mi bir şey konusulmayacak bunlara diyorum .Siz ne önerirsiniz? 2 yıldır hep hoşgörülü davranmıştım he0si boşa mı gitti .Günaha mi girdim hep sorguluyorum. Içın daralıyor
İçinde duracağına herkes bilsin, çok iyi olmuş. Sana haksızlık edildiğinin farkında ki nişan yapmadın diye takmadık bahanesi uydurmak zorunda kalmış. Aptal olmadığınj görmeleri iyi olmuş. Arada lazım böyle patlamalar.

Valla mesajları okumadım ama eşinin ailesinin parasında senin zaten sözün olamaz. Hakkında olamaz. Yeter artık şu gelinlerin , eşlerin ailesinin parasında hak iddia etme durumu. Benzer bir durum yaşasam tepkim çok daha korkunç olurdu.

Mesela merak ettim senin ailen niye çıkartıp ev parasını vermedi ? Niye size yüklü miktarda para vermedi ? Hadi biraz da onu konuşalım mı ?

Merhabalar 2 yıllık evliyim.1 yaşında bebeğim var . Eşimle severek evlendik ıkimizde memuruz.Evlenirken eşimin ailesi hiçbir şekilde bize yardım etmedi ayağıma çorap dahi almadı. Sadece düğünde bileziktakıldı. Ekonomik durumları gayet iyi . 2 eltim var onlara adan zye her sey yapilmis ev alirlarken yuklu miktar para verilmis vs. Bize de söylenen iste biz sizin hakknzda vericez vs
Neyse 2 yıl o şekilde oyaladılar. Küçük kaybına 500 bin tl lik ev alındı. Kayinvalidemköyden geldi çocuklarında belirli bir süre kaldı. Şu zamana kadar ağzımı açıp tek kelime dahi etmedik eşimde zaten asla konuşmaz .Neyse gorumcemle aynı sitede oturuyoruz ve evimi kendi bilek gucumzlealdık çok şükür. Annemde çocuğuma bakıyor neyse annem ben eşim gittik caya.sofraya oturduk gorumcem başladı küçük kardeşime şu altın takilcakbu yapılacak vs diye bisi demedim.En son sen büyük nisan yapmadin sana o yüzden yüz görümlüğü takılmadı dedi .Benim sarteller attı bana hiçbişi yapmadınız ki dedim .Diğerlerine yapıldı ama sanırım biz memuruz diye yapılmadı dememle gorumcem bagrpçağırmaya başlayınca eşim bana sus dedi .Ben susmadım sonra masaya vurdu ağzına sıçarım senin gerizekalı dedi bana çekti gitti.Annemin yanında bana o şekilde davranınca gorumceme doldugim her şeyi yüzüne haykırdım. Daha önceden de her şeye karışmaya çalışmıştı büyük sorunlar yaşadım. Neyse kayinvalidem beni suçlu gördü kendi kızını savununca annem sinirlendi annemde dahil oldu.Gorumcemin huzurumu kacrdgni karismamsi gerektiğini fln söyledi sonra görüncemkızını da senide sevmiyorum bosaticam senin evliliğin benim 2 dudağımın arasında diye çirkin çirkin konuştu. Ben de baş baş bağırdım kayinvalidem den daha sonra özür dilerim barıştık sonra gorumcemle ne olduysa aldım kiyftlri eşimle geri gindrms. Annemde eşime kızıma sahip cikamyrsn olmaz böyle demiş eşimde ben kızını seviyourm kimsenin 2 dudağı arasında değil evliligim vs demiş annemden özür dilemiş.Bugunde kayinvalidem memleketine gitti. Aramadim hic gorumcemle omur boyu konsmayacgm .Çok üzgünüm hiçbişi yemiyorum .bazen sussaydım daha mi iyi olurdu diyorum bazen de hiç mi bir şey konusulmayacak bunlara diyorum .Siz ne önerirsiniz? 2 yıldır hep hoşgörülü davranmıştım he0si boşa mı gitti .Günaha mi girdim hep sorguluyorum. Içın daralıyor
Bence insanlar evlenmeden önce eğitim almalı.
Kesinlikle evlilik eğitimi almalı…
Sınava tabi tutulmalı geçenler evli olarak devam etmeli.
Bence kavga hoş olmamış.

Size tek söyleyebileceğim fikir
İmam gazali ne güzel demiş;
Cahille kavgaya girmeyin, zira ben hiç kazanamadım.

Burda bir şeyi kaciriyorsunuz ama oğullarına laf sokmamislar sen büyük bir nişan yapmadigin için sana takmadik demişler yani direk kıza ve ailesine laf sokulmuş

Ortada laf sokma durumu yok bence. Diğer geline yapacakları şeylerden bahsederken konu sahibine niye yapılmadığına dair bahane uydurmuş bence. Nişanı kız tarafı yapar diye düşündüklerinden "yapmadığın için" demiştir.

Çoğu kişinin yaptığı yanlışı yapıyor konu sahibi, asıl soruna odaklanmazsa daha çok kavga eder eş ailesi ile, daha çok yüzgöz olur. Eşime şey demiştim, '' Senin ailenden bana ne gelirse senden bilirim, sen de benim ailem için aynı şeyi düşünebilirsin. ''.
14 yıllık evliyim resme n aydınlanma yaşadım

Valla mesajları okumadım ama eşinin ailesinin parasında senin zaten sözün olamaz. Hakkında olamaz. Yeter artık şu gelinlerin , eşlerin ailesinin parasında hak iddia etme durumu. Benzer bir durum yaşasam tepkim çok daha korkunç olurdu.

Mesela merak ettim senin ailen niye çıkartıp ev parasını vermedi ? Niye size yüklü miktarda para vermedi ? Hadi biraz da onu konuşalım mı ?
Ailem bize 20 bin tl nakit verdi 20 bin tlyede koltuk takimi al di.Cocuguma bakıyorlar aynı zamanda mutfağı vs ailem yapıyor eşim biten şeyleri alıyor Ailem çok fedakar davranf8

eşiniz size sus diyeceğine kardeşine/ablasına her neyse ağzının payını vermeliydi

Ailem bize 20 bin tl nakit verdi 20 bin tlyede koltuk takimi al di.Cocuguma bakıyorlar aynı zamanda mutfağı vs ailem yapıyor eşim biten şeyleri alıyor Ailem çok fedakar davranf8
İyi ama 20 bin ve 500 bin arasında dağlar var. Sen insanlardan bir şey talep edersen karşında ki de senden eder.

X