Kayinvalidem ve gorumcem ile birbirimize girdik !!!!

İnan eşim memur ben atanamadim. Kayınvalidem gilin durumu iyi değil diye ikici el hali falan kullanıyorum. Ama hep içime yara. Bilezikleri bile eşim aldı halen borç ödüyoruz.1.5 senelik evliyim. Ne düzgün bohça ne elbise ... Hatta 200 gram anlaştılar eşim 5 bilezik yapabildi. Bunu bile ailemden sakladılar. Baktım hiç oralı olmuyorlar. Çıkardım bir kavga annemlere söyledim. Annem de kızdı baya. Beyaz esyam Altus. Ama kayınvalidem kendisine Profilo bulaşık makinesi alabiliyor. Kaynımın evleneceği günü bekliyorum. Bakalım aynı şeyi onlara da yapacak mı. Ama eğer bir fazla olsun kıyamet kopar. Eşime de dedim. Hep bu iyi niyetten başımıza geliyor ne geliyorsa. Acimayacaksin yüzlerine vuracaksin
🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

Bu konulara girmeye hiç gerek yokmuş.
Almadılarsa almadılar, yapmadılarsa yapmadılar. Eşinizin anne babası, onların malı mülkü, bunun tartışmasında girmeniz yanlış olmuş.
Eşiniz size annenizin kardeşinin yanında küfür ederse, kardeşi de evliliğin iki dudağımin arasında der. Sizi degersizlestiren eşiniz.
Ama konu görümce ve kayinvalide. Onların sözleri unutulmuyor hep aynı hikaye.
Yorumlarda da belirtirim eşimden güç alarak ileriye gittiler . Bu kadar büyümezdi hadsizlesmezdi gorumcem ama eşimden kaynaklı. Bakalım bu şekilde nereye kadar gidecek

O lafı alır boğazına sokarım eşiniz çok ayıp etmiş bide annenizin yanında sonradan seviyorum ölüyorum dese ne demekki görümcenize böyle imaj çizmiş de iki dudağının arasında hissediyor. İyi olmuş o tartışma herkes sınırı bilsin ama eşinin burnundan getirmeden affetmeseydin ki bi daha kolay kolay ağzından laflar çıkmasın
Konuşmuyoruz affetmedim

Bu konulara girmeye hiç gerek yokmuş.
Almadılarsa almadılar, yapmadılarsa yapmadılar. Eşinizin anne babası, onların malı mülkü, bunun tartışmasına girmeniz yanlış olmuş.
Eşiniz size annenizin kardeşinin yanında küfür ederse, kardeşi de evliliğin iki dudağımin arasında der. Sizi degersizlestiren eşiniz.
Ama konu görümce ve kayinvalide. Onların sözleri unutulmuyor hep aynı hikaye.
Çok sorguladım kendimi keşke girmeseydim diye ama olan oldu ne yapayım

Merhabalar 2 yıllık evliyim.1 yaşında bebeğim var . Eşimle severek evlendik ıkimizde memuruz.Evlenirken eşimin ailesi hiçbir şekilde bize yardım etmedi ayağıma çorap dahi almadı. Sadece düğünde bileziktakıldı. Ekonomik durumları gayet iyi . 2 eltim var onlara adan zye her sey yapilmis ev alirlarken yuklu miktar para verilmis vs. Bize de söylenen iste biz sizin hakknzda vericez vs
Neyse 2 yıl o şekilde oyaladılar. Küçük kaybına 500 bin tl lik ev alındı. Kayinvalidemköyden geldi çocuklarında belirli bir süre kaldı. Şu zamana kadar ağzımı açıp tek kelime dahi etmedik eşimde zaten asla konuşmaz .Neyse gorumcemle aynı sitede oturuyoruz ve evimi kendi bilek gucumzlealdık çok şükür. Annemde çocuğuma bakıyor neyse annem ben eşim gittik caya.sofraya oturduk gorumcem başladı küçük kardeşime şu altın takilcakbu yapılacak vs diye bisi demedim.En son sen büyük nisan yapmadin sana o yüzden yüz görümlüğü takılmadı dedi .Benim sarteller attı bana hiçbişi yapmadınız ki dedim .Diğerlerine yapıldı ama sanırım biz memuruz diye yapılmadı dememle gorumcem bagrpçağırmaya başlayınca eşim bana sus dedi .Ben susmadım sonra masaya vurdu ağzına sıçarım senin gerizekalı dedi bana çekti gitti.Annemin yanında bana o şekilde davranınca gorumceme doldugim her şeyi yüzüne haykırdım. Daha önceden de her şeye karışmaya çalışmıştı büyük sorunlar yaşadım. Neyse kayinvalidem beni suçlu gördü kendi kızını savununca annem sinirlendi annemde dahil oldu.Gorumcemin huzurumu kacrdgni karismamsi gerektiğini fln söyledi sonra görüncemkızını da senide sevmiyorum bosaticam senin evliliğin benim 2 dudağımın arasında diye çirkin çirkin konuştu. Ben de baş baş bağırdım kayinvalidem den daha sonra özür dilerim barıştık sonra gorumcemle ne olduysa aldım kiyftlri eşimle geri gindrms. Annemde eşime kızıma sahip cikamyrsn olmaz böyle demiş eşimde ben kızını seviyourm kimsenin 2 dudağı arasında değil evliligim vs demiş annemden özür dilemiş.Bugunde kayinvalidem memleketine gitti. Aramadim hic gorumcemle omur boyu konsmayacgm .Çok üzgünüm hiçbişi yemiyorum .bazen sussaydım daha mi iyi olurdu diyorum bazen de hiç mi bir şey konusulmayacak bunlara diyorum .Siz ne önerirsiniz? 2 yıldır hep hoşgörülü davranmıştım he0si boşa mı gitti .Günaha mi girdim hep sorguluyorum. Içın daralıyor
Bu adam kendini size nasıl affettirdi acaba? Ben seviyorum demesi mi yetti?

Ben bu tarz olaylarda vicdanıma bakıyorum hak etmediğim şeyleri gerçekten gördüysem aman iyi etmişim oh içimde kalıp beni çürüteceğine gerizekalı salak olmadığımı bilsinler diye düşünüyorum. Sizin içiniz rahatsa gerisini boşverin anneye değil ama görümceye iyi olmuş hele 2 dudağının arasında falan gibi artislikler yapmış birdaha sınırını bilir. Önemli olan şu tartışmadan sonra oluşan sınırı aştırmayın tekrar bi süre gergin hissedersiniz kendinizi ama sonra psikolojik olarak bu dönem öncesinden daha rahat hissedersiniz

Bunun önüne nasıl geçerim
Bu şekilde zayıf durarak asla geçemezsiniz. Anneniz, babanız sen bizim kızımızı böyle küçümseyemezsin deyip seni ve çocuğu alıp kendi evlerine götüreceklerdi. Gör bakalım nasıl tutuşuyor. Onun yaptığının karşısında senin ve ailenin tepkisi çok zayıf. Bizim kızımızın arkası var siz kimsiniz abi kardeş haddinizi bilin mesajı verilmeli. Kimse sana durduk yere saygı duymaz saygıyı söke söke alacaksın. Valla ilerde çok çok çok pişman olursun. Korkak durma dik dur. Herkes senden korksun. Yuvaysa onun da yuvası çocuksa onun da çocuğu. Annenle baban özellikle o görümcenin de dediği laflara tepki verdikçe eşin kardeşine de senin yüzünden diye çıkışabilir. Annenle baban boşanın diye değil biz kızımızı bi götürelim kafası rahatlasın sen de yaptığını bir daha düşün tekrarı olursa vermeyiz falan gibi sert tepki verilmesi lazımdı bu insanlara ya!

Çok sorguladım kendimi keşke girmeseydim diye ama olan oldu ne yapayım
O kadar şey konuşuldu, bir şey dememenize görümceniz dolmuş. Tepki vermeniz için de sizin direkt damarınıza basmış. Yani zaten amaç konuşmanızdı.Siz açmamışsınızki konuyu.
Ben affetmedimki annemlerin gönlünü almış seslenmiyorumsadece. Konuşmuyorum yatagida ayirdim
Herkesin içinde küfredebilecek cüretteyse gene herkesin içinde dileyecek o özürü.Öyle yüksek çıkan oğlunun, abisinin sesinin nasıl kısıldığını anlasın görümce ve kaynananız.Başka türlü ne anlamı kaldı. Bana sorarsanız bu koca ile evlilik falan da gitmez ama o sizin bileceğiniz iş tabiki.Sinir yaptı bunlar gece gece...

Evet eşimden beklemezdim ama yaptı zaten gorumcemdeeşimden güç al di sandı ki bana sahip çıkmaz vs diye ama umduğunu bulamadı eşim anneme bayağı dil dokmus
Ay kusura bakmayın da istediği kadar dil döksün. Kalabalıkta efelik edenin tenhada özrü kabul olmaz derler. Görümcenizin yanında sizi resmen yerin dibine sokmuş. Annenize özür dilese kaç yazar ki. Sonra tabi ki o görümceniz iki dudağımın arasında der.

Eşiniz size öyle bir cümle kuruyor, üstelik bunu hem kendi ailesinin hem sizin ailenizin önünde yapıyor, anneniz damadının ağzını yırtmıyor da görümceniz "bu evlilik iki dudağımın arasında" demiş çok mu? O hakareti duyduktan sonra böyle düşünmesi çok normal.
Siz de size hakaret edip özür bile dilemeyen adamla hayatınıza devam ediyosunuz ama görümceyle ömür boyu küseceğinizi söylüyorsunuz. E onu da affedin bari özür beklemeden.

Çıkardığınız kavgada da haklı değilsiniz bence. Yapmadılarsa oğullarına yapmadılar. O umursamıyorsa sizlik bir şey yok.
Gelinlerine davranışlarında, gösterdikleri saygıda bir ayrımcılık ya da sizi rahatsız eden bir şey varsa sizi ilgilendiren odur. Böyle bir şey hissediyorsanız siz de ona göre davranırsınız olur biter.

Merhabalar 2 yıllık evliyim.1 yaşında bebeğim var . Eşimle severek evlendik ıkimizde memuruz.Evlenirken eşimin ailesi hiçbir şekilde bize yardım etmedi ayağıma çorap dahi almadı. Sadece düğünde bileziktakıldı. Ekonomik durumları gayet iyi . 2 eltim var onlara adan zye her sey yapilmis ev alirlarken yuklu miktar para verilmis vs. Bize de söylenen iste biz sizin hakknzda vericez vs
Neyse 2 yıl o şekilde oyaladılar. Küçük kaybına 500 bin tl lik ev alındı. Kayinvalidemköyden geldi çocuklarında belirli bir süre kaldı. Şu zamana kadar ağzımı açıp tek kelime dahi etmedik eşimde zaten asla konuşmaz .Neyse gorumcemle aynı sitede oturuyoruz ve evimi kendi bilek gucumzlealdık çok şükür. Annemde çocuğuma bakıyor neyse annem ben eşim gittik caya.sofraya oturduk gorumcem başladı küçük kardeşime şu altın takilcakbu yapılacak vs diye bisi demedim.En son sen büyük nisan yapmadin sana o yüzden yüz görümlüğü takılmadı dedi .Benim sarteller attı bana hiçbişi yapmadınız ki dedim .Diğerlerine yapıldı ama sanırım biz memuruz diye yapılmadı dememle gorumcem bagrpçağırmaya başlayınca eşim bana sus dedi .Ben susmadım sonra masaya vurdu ağzına sıçarım senin gerizekalı dedi bana çekti gitti.Annemin yanında bana o şekilde davranınca gorumceme doldugim her şeyi yüzüne haykırdım. Daha önceden de her şeye karışmaya çalışmıştı büyük sorunlar yaşadım. Neyse kayinvalidem beni suçlu gördü kendi kızını savununca annem sinirlendi annemde dahil oldu.Gorumcemin huzurumu kacrdgni karismamsi gerektiğini fln söyledi sonra görüncemkızını da senide sevmiyorum bosaticam senin evliliğin benim 2 dudağımın arasında diye çirkin çirkin konuştu. Ben de baş baş bağırdım kayinvalidem den daha sonra özür dilerim barıştık sonra gorumcemle ne olduysa aldım kiyftlri eşimle geri gindrms. Annemde eşime kızıma sahip cikamyrsn olmaz böyle demiş eşimde ben kızını seviyourm kimsenin 2 dudağı arasında değil evliligim vs demiş annemden özür dilemiş.Bugunde kayinvalidem memleketine gitti. Aramadim hic gorumcemle omur boyu konsmayacgm .Çok üzgünüm hiçbişi yemiyorum .bazen sussaydım daha mi iyi olurdu diyorum bazen de hiç mi bir şey konusulmayacak bunlara diyorum .Siz ne önerirsiniz? 2 yıldır hep hoşgörülü davranmıştım he0si boşa mı gitti .Günaha mi girdim hep sorguluyorum. Içın daralıyor
sevgili konu sahibesi kimse size bişey almak yapmak zorunda değil evlenmeye karar veren iki yetişkin oturup hesap yapacak ona göre evlenecek. aileler isterse destek olur kimseden bir beklentiniz olmasın. kimseyle yarışmayın. kime yapıyorlarsa ondan beklesinler sonrasında. burda haksızsınız.

görümceniz leş bir insan. asla muhatap olmayında görsün iki dudağının arasında olanı.

kayınvalideniz ile de mesafeli olun. hizmeti kuralı kaideyi yaptıklarından beklesin, sizden değil.

eşiniz… boşanın. tek diyebileceğim bu ama yapmazsınız bunu da biliyorum. mesleğiniz var çocuğa bakan kendi anneniz ama siz boşanmanın b’sini söz konusu etmediniz. merak etmeyin şu durumda görümce boşatmış olmaz sizi, eşinizin saygısızlığına katlanmamak için siz bırakmış olursunuz eşinizi.

son olarak; en azından herkesin içinde özür dilemesini sağlayın belki çeneleri kapanır biraz.

Son düzenleme:
İnan eşim memur ben atanamadim. Kayınvalidem gilin durumu iyi değil diye ikici el hali falan kullanıyorum. Ama hep içime yara. Bilezikleri bile eşim aldı halen borç ödüyoruz.1.5 senelik evliyim. Ne düzgün bohça ne elbise ... Hatta 200 gram anlaştılar eşim 5 bilezik yapabildi. Bunu bile ailemden sakladılar. Baktım hiç oralı olmuyorlar. Çıkardım bir kavga annemlere söyledim. Annem de kızdı baya. Beyaz esyam Altus. Ama kayınvalidem kendisine Profilo bulaşık makinesi alabiliyor. Kaynımın evleneceği günü bekliyorum. Bakalım aynı şeyi onlara da yapacak mı. Ama eğer bir fazla olsun kıyamet kopar. Eşime de dedim. Hep bu iyi niyetten başımıza geliyor ne geliyorsa. Acimayacaksin yüzlerine vuracaksin
Cok enteresan bir yaklaşım, mecburlar mi size ev dizmeye ,esiniz mecbur ,siz mecbursunuz.Durumlari iyi de değilmiş, kim size bu beklenti hakkini verdi.Paraniz yoksa birikim yapsaydınız oyle evlenseydiniz

Şimdi kadın yola çıkacak annesi büyük sonuçta bunlar yaşandı diye vicdan yapıyorum günah olur diye de üzülüyorum. Evet eşim
Sana böyle bir küfür etti eşin sen gittin kayinvalideden özür diledin bı de öyle mi hala vicdan yapıyorsun
Sana herkesin için de kuftetmis annen de varmış nasıl durabildin

Ben affetmedimki annemlerin gönlünü almış seslenmiyorumsadece. Konuşmuyorum yatagida ayirdim
Yatağı ayirinca noldu bir kaç gün sevismezseniz herşey düzelecek mi yani peki sizin gururunuz hala kaynanam gidecek yaşlı kadın diyorsunuz görümce diyorsunuz bı de memurmuşsun yani delirmemek elde değil biri bana senin ağzına s . diyecek ben hala başka şeylere takilacagim

X