Kayınvalideler için hep kendi tarafları mı önemlidir ?

Koca koca insanlara ahlak dersi veriyoruz inanamıyorum ya. Kayınvalidemi de görmüyorum görsem konuşurken normal esnada söylicem birşeyler. İyi niyetli olduğunu düşünmüyorum yengemin çağrısını göre göre dönmedi müsaitti de.

Allahım razı olsun inşallah canım çok teşekkür ederim.
Kayınvalide anneni terslemesin buna annen izin vermesin ya da sen sesini çıkar anneni ezdirme.

Anneni hoş et canım bugünler geri gelmez.
Annem çok pasif Lalem. 1 ay sargıda gezdim ayağımdan ben de anneme “ kızın bi iş yapayım dedi de kendini sakatladı” diyip güldü. Aklı sıra laf sokuyor. Annem ağzını açıpta tek kelime etmedi huzursuzluk çıkmasın diye bende korkuyorum ağladım sadece eşim desen duymadı. Bende annem gibiydim de çok şükür düzeldim. Şimdi desin bakalım yakışıyormu sana hiç anne ne kadarda kötü kalplisin der suratına bakmam.

Öyle yaptım zaten. Gelinsin sen alışman lazımda dedi eşim. Yok öyle gelinsin sen alışamam geçti o işler hadi bakalım annen kendi düzenini kendi evinde devam ettirsin dedim. Biraz agresiftim tatlı dilli olunca da düzeldi. Şimdi el üstünde tutuyor istemiyorsam yapmayız. He bazen çıkıyor sorunlar tartışmalar oluyor ama kendimi ezdirmiyorum.

Kalbinin ekmeğini yesin birşey demiyorum. Kız evladı var herkes yaşattığını yaşar.

Anneniz "selamlaşmayalım mı?" tarzı şeyler söylüyor ancak selamlaşma dediğimiz karşılıklı olur. Kaynananız nezaketten haberi olmayan bir tip belli ki. Anneniz de peşinden ayrılmayan eski sevgilisi gibi habire şu kadının bir taraflarını kaldırmasın diyorum.

Aynısını dedim. Kadının totosununu kaydırdın indiremiyoruz terbiyesizliğe bak takmıyor dedim. Ben naptım diyor. Birdaha da yapmaz umarım. Ayıptır yahu.

Tek diyecegim, senin kaynanan insan degil.Dikkata alınacak, umursanacak, samimi olacak biri degil. Tam kaynana adının hakkını veriyor tebrik etmek lazım.Laf sokmak için an kovalıyor.Böyle insanın evine 2 aydan önce gitmezdim.Benimki seninkinin yüzde biri olmasına ragmen ben uzak duruyorum. Seninki gibi olsa aynı ortama pek girmezdim. 2 ayda bir gider gelirdim.

Kaynanam insanda sadece kendi tarafına. Gitmemek pasif agresifliktir. Nedir sebebi ? Bunu söylemek lazım koyucaksan öyle koyucaksın mesafe. Bayadır gitmedim de zaten mesela mesafe değil ki. Yaptığı ayıp. Attığı mesaja bakmakla başlayacağım.

Canım insanlık yok kaynanan da. Seni ve aileni gram umursamıyor. Burnu kaf dagında.
Annene nasıl davranıyorsa sende öyle davran. Mesajlarına dönme. Arama. Aradığında dönüş yapma.
Kaynanan çok agresif ve bencil. Herkes onun etrafında olsun. Ama etrafındakiler başka kimseye gitmesin istiyor.Sanırım kıskanıyor.Anneni ondan çok sevmeni, ondan çok görüşmenin istememe nedeni kıskançlık.
Gitmezsen en azından laf sokmalar una maruz kalmazsın canım.Laf sokan insanın yanına, daha çok laf soksun diye mi gideceksin. Baksana kadın herşeye laf ediyor. Kendinde bu hakkı görüyor.

İnsanlar sirf cocuklari evlendi diye devamli iletişim kurmak zorunda değiller ki. Anneniz devamli üstlerine gidiyor, ayip olmasin diye mesaja cevap yazsin, ayip olmasin diye telefon açsin bunun sonu yok ki istemiyor işte. Kibarlik olsun diye Mecburi bağ kurmak zorunda birakmamak lazim insanlari.

Bizim ailelerimizin arasinda küslük vs yok hiç bir tartişma olmadi ama goruşup telefonlaşmazlar, ayni kafada insanlar değiller yani sirf biz eşinle evlendik diye bağ kurmaya zorlayamam kimseyi zaten ailem yurtdisina döndü Turkiyede degiller artik.
Gereksiz şeyler bunlar. Siz de ona gore davranin.

Bağ kurmalarını istemiyorum ki. Ben evlerinden çıkmazken nişanlıyken annemin peşinden ayrılmazken şimdi görüldü yapıp geri dönmemek nankörlük değil mi ? Konuşmak istemiyorsa söylesin yani böyle şeyler iletişimsizlik hoş değil.

Evlerinden cikmamazlik yapmayin o zaman.
Turk kulturunde oyle catir catir her şeyi söylemekte hoş karsilanan bir şey değil. Ben seninle konuşmak istemiyorum dese hiç sorgulamadan sorun etmeden, bozulmadan haa tamam o zaman demeyecek anneniz de siz de kendinizi kandirmayin şimdi.

Anlıyorum o zaman kendisine de yapılanı yapmak lazım. Bende görümcemle konuşmak istemiyorum ama sonuçta eşimin kız kardeşi aradığında da meşgul atmam saygı çercevesinde devam ederim. Evet çağırmam gelip gitmem azdır ama doğumgünü kutladığında da teşekkür ederim. Aslında ben mesafeyi değil yapılana takıldım.

Ama bu sizin eşinizle aranız bozulmasın diye yürüttüğünüz strateji..kayınvalidenizin"içinden geldiği gibi " davrandığında arasının bozulacağı kimse yok ki!?

Anneniz resmen stalkliyor insanları.
Dünürlerin birbiriyle görüşmesi, iyi anlaşması gerektiği inancına anneniz neden kapılmış bilmiyorum ama bu fikrinden vazgeçip insanları rahat biraksa daha iyi olur, hem ozaman daha çok saygı görebilir bir ihtimal.
Ve evet herkes kendi tarafını düşünür, sade kv deler değil bu herkes için geçerli. Kv de sizin tarafı niye önemsesin? Oğluyla evlendiniz diye sizin aileniz onun birşeyi olmuyor. Herkes yerini bilse aslında seviyeli bir şekilde iletişim en güzeli

Bence karışmayın ilişkilerine, annenizin zoruna gidiyorsa koskoca kadın aramasın o da.
Bizde de tam tersi kayınvalidem arar genelde annemi, banane ister arasın ister aramasın, kayınvalide keşke beni de aramasa

Evet

Bi yalnışlık var aslında. İyi anlaşmalılar demiyorum mesaja geri dönmemek bana göre doğru bi davranış değil çünkü ona bakılırsa kaynamın yiğenide benim tarafım değil ama doğum günümü kutlayınca görüldü atmıyorum ya da bayramlaşmaya aradığında umursamamazlık yapmıyorum. Tüm mesele bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…