Kayınvalide evinde yemek yememek

Eşiniz orada savunup, neden evde onların haklı olduğunu söyledi?

Et yemiyormuşsunuz, bitti. Daha bunun ötesi yok. Madem çok önemli senin oraya gittiğinde yemek yemen o zaman senin yiyebildiğin şeyleri pişirecekler. Bebek kucağında olduğu için çayını unutabilirsin. Laf sokmak yerine "Kızım çayın soğudu" diyebilir. Seni ne ilgilendirir komşunun ne dediği? Çok mu lazım seni sevmesi? Tam tersi sen üzülme diye hiç bunu bahsetmemesi gerek. Allahın komşusu yani, ne düşünürse düşünsün. Kim niye soruyor senin yemek yiyip yemediğini kv ye. Ay milleti ne ilgilendiriyor ya. İşi gücü bırakmış insanlar kv ye gidip "Senin gelin niye yemedi yemek?"
B*k yiyin emi. Boş boş muhabbetler.

Bence senin kv laf sokmayı seven bir kadın ve bunu iyi niyetliymiş gibi yapıyor. Ya da çok düşüncesiz, boşboğaz bir kadın. Umursamamayı öğrenmen ve kibarca baş etmeyi öğrenmen lazım. Bu yaştan sonra değiştiremezsin insanları.

"Komşu böyle böyle dedi." Cevap: "Beni ne tanıyor ki, benim hakkımda yorum yapıyor. Beni sevip sevmemesi önemli değil benim için."
"Falanca yemek yemedi dedi senin için" Cevap: "Neden benim yemek yiyip yemediğimi takip edip, birde sana söylüyorlar ki? midem rahatsız olabilir, yiyemediğim bir yemektir. Olabilir."

Ne zaman canını sıkacak bir şey söylese, asla saygını bozmadan sakince ver cevabını geç. Anlasın oda kendine haksızlık ettirmeyeceğini. Ama bunu öyle güzel yap ki "ayy oğlum eşin bana neler neler dedi" diyemesin.

Bu konuda çok pis bı huyum var sevmediğim bişeyse oldurseler yalandan bile yiyemem.kv evinde yemek yerim ama tatlı falan yapıyorlar e hiç güzel olmuyor bende sevmiyorum diyip yemiyorum.biliyorum kiriliyorlar ama yapacak bişey yok yiyemem yani mümkün değilonlar da benim yemeklerim bazen acı olunca yemiyor kusmuyorum bende.bu yemek konusunda birinin ısrar etmesinden nefret ediyorum annem çok yapar mesela.

Şöyle dusunun kendi annenize yemeğe gittiniz etli yemek yapmış naparsiniz masaya oturup aç mi kalkarsiniz? Ben olsam dolaptan kendime bir şeyler ayarlarım kahvaltılık keyifle yerim. Tabi onlar diğer gelinden dolayi da ön yargililar.

Evet o önyargı var beni de öyle yargılıyorlar

Çok güzel yazmışsınız çok teşekkür ederim değişmeye çalışıyorum umarım dimdik olurum kayınvalideme karşı . Ve evet bosbogaz biri

Başka şeyler de var bence. Bir defa olmuş birşey değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…