Kayınvalide evinde yemek yememek

Çok incesin teşekkür ederim. Haklısın bende diyorum yemeyebilir insan bu normal ama onlara göre değil işte ete alerjim var yinede anlamıyor insanlar daha ne yapayım

Aynı frekansta degılsınız
Sizin alt seviyeniz olanlar sizi anlayamaz
Muthıs pamuk gıbı bı insansın goruyorum duyuyorum okuyorum.
Senınle anlasamayan senı anlamayan histerik. Toparlan bu kişiler mi seni uzecek?

10 yildir et yemediğimi ogrenemediniz ben napiiim diyin gecin valla ne agliyorsunuz bu insanlar icin, hele bir de konu komsunun kotu lafini size tasiyan biri icin! Verin cevaplarini gecin bundan sonra, kimse sizden degerli degil, gozyasinizi akitmayin lutfen. Pat pat verin cevaplarini artik, değişin ve bu degisimi hissettirin onlara.

Eltiniz gibi yapacaksınız, mesafenizi koruyacaksınız
İşte samimi olmadıkları için diyemiyorlar
Siz yumuşak yüzlüsünüz sanırım?
Eşim çok düşkün yani hep irtibat halinde olmak istiyor beni de çeke çeke götürüyor. İnsanlara insan olduğu için kibar davranıyorum ama olmuyor sanırım. Ve evet yumuşak yüzlüyümdur

Çok istiyorum değişmeyi. Çok teşekkür ederim yorum için yapacağım

Aynı frekansta degılsınız
Sizin alt seviyeniz olanlar sizi anlayamaz
Muthıs pamuk gıbı bı insansın goruyorum duyuyorum okuyorum.
Senınle anlasamayan senı anlamayan histerik. Toparlan bu kişiler mi seni uzecek?
Çok hoşsun teşekkür ederim. Haklısın bunları tekrar tekrar okuyup dikkate alacağım çok sağol

Boşver nasıl olsa el kızı sevilmez ağzınla kuş tutsan yaranamazsın, alerji varsa 10 sene öğrenmişlerdir. Herkes işine geldiği gibi davranıyor sen de öyle davran. Politik ol acıma

Yemek yetmez diye sofraya niye oturmadiniz ki ? Her hafta gittiginize göre çok da mesafeli değilsiniz. Dolaptan peynir ekmek domates doğrayın oturun yiyin.

Benim kayınvalidem çok iyi biridir, dedikodu yapamazsın onunla çünkü direk gelir yüzüne soyler hatta arkasından söylediyse seni gördüğü ilk yerde valla falanca gün senin için böyle dedim başkasından duyma benden duy der ve gerçekten kötü niyetle değil ,dedikodudan kul hakkından korkar. bana çok mantıklı geliyor ya da ben kimseyi takmadigim için batmıyor.
Bir akrabalari evlendigimiz hafta "Dalyan gibi oğluna (185-187civari eşim 150 ben) bunu mu layık gördün " demiş. Kayınvalidem de ;" oğlum sevdiyse aha da başımın üstünde yeri var , ben mi girecem koynuna, banane." demiş kahkaha attım anlatınca. kız dedim ben sismanim başının üstüne sığmam

başka bir akrabası da bana misafir olmuştu, beni övmüş ; çok hamarat ,güler yüzlü falan diye kaynanam da ;" valla bizim evde çay almaya üşeniyor da ben veriyorum." demiş. buna da kahkaha attım, doğru çünkü

Bir daha yemege gittiginizde yine et vb yemediginiz seyler varsa esinize rica edin size yemek soylesin, afiyetle yiyin karsilarinda. Hiic kimseye de ezdirmeyin kendinizi hele bu tiplere.

Bir daha yemege gittiginizde yine et vb yemediginiz seyler varsa esinize rica edin size yemek soylesin, afiyetle yiyin karsilarinda. Hiic kimseye de ezdirmeyin kendinizi bu tiplere.
Eşim de öyle bir şey yapacak biri değil asla yemek almaz oda odundur da savundu nasıl olduysa. Çok sağolun ezdirmek istemiyorum bunun ezilme olduğunu onlarin ezdigini şu an anlıyorum siz düşünün sağlığımi

Keske bu kadin benim kaynanam olsa ya, alime zalim gelmiş, valla kimseye hissettirmeden bi laf sokarim hık der gider ote tarafa

Eşim çok düşkün yani hep irtibat halinde olmak istiyor beni de çeke çeke götürüyor. İnsanlara insan olduğu için kibar davranıyorum ama olmuyor sanırım. Ve evet yumuşak yüzlüyümdur
O zaman bahane bulacaksınız çok sık gitmeyeceksiniz, zamanla eşinizde alışır

Evlendikten sonra ailelerinden kopamayan kadın/erkek hiç anlamıyorum

illaki görüşülür, ama haftada 1 kez bile bana çok fazla geliyor

Hassas kalpler için bu dünya gerçekten cehennem...

Yemek zorunda değilsiniz. Varsın sizi soğuk algılasınlar. Aşırı samimi olmanızdan iyidir. İnsanların sizin hakkınızdaki fikirleri değişmez- düşünmek istediklerini düşünürler. Kendinizi yıpratmayın böyle insanlar için

Sizde etsiz yemek yapın derdim.
Şunun validesi,Şunun görümcesi gelinin sevdiği yemekleri yapıyor biliyooo musun derdim.
Benim valide peder sevmediğim yemek olunca yada içinde sevmediğim birşey olup yemediğimde çok kibarsın,düzgün ye gibi laflarla azara çekerler alıştım sizde umursamayın
Konuşmak istedikten sonra laf çok

Ay kesinlikle mesafeni koru lütfen. Bende kırmızı et yemem alerjim olduğu için değil tiksindiğim için ama eşim bayılır. Kvye gittiğimiz zaman eşime direkt kavurma yapar bana da sevdiğim ne varsa onu yapar yanında. Sevmediğim insanla mesafeli konuştuğumda bir iki kere aynı lafı benim kvye de söylemişler sen geline çok cana yakın samimi diyordun ama çok soğuk vs diye. O kanının kaynadığıyla samimi olur sizle samimi olup konusmadiysa sorun sizdedir benim gelinimde değildir diyip ağızlarının payını vermişti. Nasıl saçma insanlar bunlar anlamıyorum koy mesafeni böyle insanlarla hayat mı geçer anca kendini üzüp yıpratırsın.

Kayınvalideniz ne güzel savunmuş. Teşekkür ederim mesafe koycam en kısa zamanda

Diğer eleştiriler için birşey diyemem ama yemek konusunda haklılar. Sizin evinizede aniden öyle gelseler mutlaka birşeyler ilave edersiniz ve ikram edersiniz.
Etli yemek varkende düşünenemiş olabilirler gider bir tabağa peynir domates vs koyar bende böyle yiyeyim diyebilirdiniz.
Ama üst üste yaptıysanız bence doğru düşünmüşler

O zaman ağlamak yerine " anne yemek az diye oturmadim bı dahakine haber veririm yemek yaparsın yemeğe gelirim " dersiniz olur biter. Hakkaten öyle yapın. Çalışan bir bayansaniz haftada bir kv evinde hazır yemek yemek candir

Amaaan sallayın gitsin. Elti öyle yapınca tüm gelinler böyledir diye genellemiş olabilirler.
Bende koyun eti yiyemezdim mesela , bir süre sonra kabullenip onlar beni savunmaya başladılar.
Siz ve eşiniz gerçeği bildiği sürece sıkıntı yok.

yani biraz arsız olun mu diyim, aklınızdan geçeni söyleyin mi diyim? onlar söylüyor?

et yemeyen birine etli yemek yapıp yapıp yemiyosun diyorsunuz, bi gün bana uygun zeytinyağlı bir şey yaptınız da ben mi yemedim diyin? valla diyin bunu.

ya da yemek yetmeyecekmiş, size ne? siz niye yemeyeyim diyorsunuz ki? yetmeyeceğini onlar görmüyor mu sanki? anne davet ediyorsun da az gibi sanki, yanına bi makarna/pilav bişi yapsak deseniz adınız yemiyor'a çıkmazdı.

boşuna ince düşünüyorsunuz. karşınızdakiler sizin dediğiniz gibi dümdüz insanlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…