Kayınbabamın para istemesi

Kpederimin de ihtiyacı yoktu? Sağlık sorunu mu bu? Araç yükseltiyor ve bizden alacağını hesaba katarak böyle bi işe girişiyor daha bize sormadan.

Totosuna güvenmiyosa arabasını da değiştirmesin bi zahmet.
Tabiki de vermeyin.
Ben hiç karışmazdım yorum yapmazdım bu konuda başbaşa iken eşime net düşüncemi söyler , ortak bi karar alırdım eşimle. Ama muhattap kesinlikle o olurdu. Yüzgöz olmaya gerek yok kimseyle.

Teşekkürler öncelikle. Yine de asalak denmesini istemem severim sayarım kendisini iyi adamdır. Sadece bu para konularında pek dikiş tutturabilen birisi değil.
Şu an o parayla planlarımız var ve tüm para o, o yüzden veresim gelmiyor. Başka zamanda verirdim mesela 50k üstü param olsa ve plan falan olmasa o zaman verebilirdim şimdi bizim planla çakışması güzel olmadı ve bize güvenerek satması

Eşim şu ana kadar zaten hep gerekli tavrı sergiledi ben hiç muhattap olmadım. Yaza Allah kerim:)

Kpederimin de ihtiyacı yoktu? Sağlık sorunu mu bu? Araç yükseltiyor ve bizden alacağını hesaba katarak böyle bi işe girişiyor daha bize sormadan.
bakin ben kayinpederiniz hakli demiyorum .ben olsam boyle bir sey yapmam ama baba dedigim adami 20 bin icin kirmam diyorum

Cok param olsa da vermem. Ya da feci kazik sonrasi boyle hiddetliyim. Ya da en zor sartta bile tek basima mucadele ettigimden belki.

Eskiden, arabama arkadaslari ve benzini doldurup, hic kimseden asla katki talep etmeden, tatillere giden ben, 180 derece degistim.

Ihtiyaci olana yardim yaparim ama ne aile ne de tanidiga vermem.

Kirmizi cizgim nasil asildiysa, belki gereginden fazla katilasmis olabilirim, belki de olmasi gerekeni yapiyorumdur

İhtiyaç halinde aile üyeleri birbirine yardım edebilir elbette ama ben başkasının parasıyla plan yapılması ve istenmesinden hiç hoşlanmam.

Nasıl ki evlenirken ailelerden maddi beklentileri olan evlatları hatalı buluyorsam, yeni evlenmiş çocuğundan böyle beklentileri de hoş bulmuyorum.

Kayınpederiniz siz evet dedikçe böyle planlar yapabilecek birine benziyor. Hiç sevmem.

Sizin 20bin tl paranız olduğunu nereden biliyor ki? Söylemek zorunda değilsiniz her şeyinizi, yok deyin. Sizin de kendi hayatınız ve paranız ile yapmak istediğiniz şeyler var, O size güvenerek arabasını satmamalıydı. Eğer Allah göstermesin araba ile kaza yapsaydı veya bir hastalık durumu olsaydı o zaman kesinlikle verin derdim ama bu öyle bir şey değil.

Bizim 20kmız olduğunu bilmiyor. Şu anda yok zaten 12 var.
Kpederim paramız olduğunu düşünüp 20 isterim demiş. Eşim de borçlar var falan demiş ama konu kapanmamış yine isteme niyeti varmış diye anladım eşimle konuşunca. Kpeder muhakkak ki vardır birikmişleri diye düşünüyor herhalde.

Biz bi de evlenince her şeyi biz yaptık. Kpeder iki bilezik taktı onu da eşim aldı babasının adına. Sonra babasından almış bilezik parasını. Bütün ev düzme düğün işleri şu bu hepsini biz yaptık

Ya ben size katılıyorum. Ben olsam vermek istemezdim. Evliligin ilk yillarinda borc odemek ne demek biliyorum suan biz de o durumdayiz. Yani biz en ufak seyi bile hesabini yaparak aliyosak kimse de bizden borc istemesin diye düşünürdüm. Acil bi durumda degil ustelik. Herkes butcesine gore hareket etsin lutfen ya. Bence paramiz yok diyin

şey soracaktım
saç ektirip tatile gidecez demişsiniz de
denizli vs. tatilse o, saç ektirip tatile gidiliyor mu ki?

bilmediğimden soruyorum
valla şu rtamda alacağım yapacağım birşey varsa onun için para biriktirmem ben şahsen
gider tatili erken revervasyonla alırım 8 10 taksit ne oluyorsa artık
saçı da ektiririm yaza kadar uzar vs

zaten bunları yapınca sizde para kalmıyor

Evladını büyüt, emek ver, kendinden kıs onu rahat ettir.. ama gün gelsin elin kızı için (hiç hoşlanmadığım bir cümle) sana destek olmasın.
Erkek annesi olarak üzüldüm :) Ne olmuş 20 bin nedir şuanda ben olsam direkt verirdim. Genciz çalışırız yine yapacaklarımızı yaparız (kendi ailemi göz önünde bulundurarak yorumumu yaptım)

Takilmayin demişsiniz ama ben okuyunca bu cumleden dolayi kavga cikacak sandim. Hoşuma gitti gorunce şok oldum.
Eee istemiş esiniz vermemiş, siz de vermek istemiyorsunuz eşiniz de istemiyor.
Ne sorun var anlamadim yani.
Çünkü tekrar isteme mevzuları olmuş.
Ben eşimi tanıdığım niyetini bildiğim için hiç takmadım. Ben evliyim kendi ailem var ona harcarım demek istedi kısaca.

20 bin nedir diyosun yahu paramız yok 12 var şu an. Düzgün okuyup yorum yapın en azından. Ayrıca kpeder hiç kendinden kısmamış çocuklarını maalesef iyi büyütememiş. İşi gücü iyi olmasına rağmen bi ev almamış sonra eşim işe başlayınca eşim sürekli yardımda bulunmuş. Ki üni okurken dahi bursuyla yardımda bulunuyomuş düşün. Bilip bilmeden yorumlar yapıyosunuz. Sanki paramız var da vermiyıruz. Yaza doğru 20k olur ona da planlarımız vardı kendimiz için biriktirdik. Arabasını feğiştirmeyebilirdi.

Tatil diye yanlış söylemişim sanırım. Gezeceğiz sadece karadeniz taraflarını. Yüzme işi olmayacak

Eşim kendi istemediği bir şey için "elin kızıyla beni papaz etmesin" cümlesiyle beni bahane etseydi kocaman olay çıkarırdım.
Ben aferin dedim aramızdaki iletişim gayet güzel gayet mutluyuz ve ne demek istediğini de gayet iyi anlayabiliyorum

Zaten derdim var bi de milletin burda linciyle uğraşıyorum cidden çok tuhaf herkes

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…