Kayınbabamın para istemesi

Bir tek bizden borç almıyor sadece bizden almak istediği 20k. Totalde 100 bine ihtiyacı var.
Tatil planı arabayla birkaç şehir gezme şeklinde.
Ekim için görüştük 16k dediler eşime ekilecek greft sayısı için. Bi önceki mesajda 18 yazmışım yanlış olmuş
Bilemiyorum markette bile bir aldığımı ikinci gittiğimde aynı fiyata alamıyorum.Siz ücreti ve randevu tarihini kesinleştirin.Geçen sene 9 bin lira olan saç ekimi bu sene 25 bin olmuş.

Bilemiyorum markette bile bir aldığımı ikinci gittiğimde aynı fiyata alamıyorum.Siz ücreti ve randevu tarihini kesinleştirin.Geçen sene 9 bin lira olan saç ekimi bu sene 25 bin olmuş.
Bir ay öncesinden falan randevu alacağız. Zaten şu anda 16k ama 20ye falan çıkabilir diye biz de farkındayız, paramız da ona göre var zaten.

Bende olsam vermezdim. :) Paranız var veya yok eşinizin ailesini iilgilendirmez.Eşiniz cevabını vermiş zaten. sizi anlayabiliyorum hak veriyorum da. Onlara açıklama yapmak zorunda da değilsiniz.Borç Vermek gibi zorunluluğunuzda yok zaten mecbur da değilsiniz.
Yalnız parayı siz verdirmek istemiyormuşsunuz gibi algı yaratmış eşiniz anlatmak istediğim bu. 😍
Yok eşim biraz pası bana atmaya çalışmış istenmesin diye, yoksa borçlarımız olduğunu falan filan da söylemiş zaten:) teşekkürler anlayış için

Bence borç olarak istemiyorlar.Bana öyle geldi.
İsmi borç ama ne zaman alınacağı asla belli olmayan bir borç:) yani pek borca benzemiyor. Bi de zaten çok paramız olsa 20kyı aramam ama zaten bütün paramız o ve zaten bize lazım

İsmi borç ama ne zaman alınacağı asla belli olmayan bir borç:) yani pek borca benzemiyor. Bi de zaten çok paramız olsa 20kyı aramam ama zaten bütün paramız o ve zaten bize lazım
Ben verirdim.Ama sıkışınca da isterdim.Siz gidin ekimi yaptırın şimdi.Paranız da kalmaz.Borçta veremezsiniz.Başka çözüm gelmedi aklıma.

Ben verirdim.Ama sıkışınca da isterdim.Siz gidin ekimi yaptırın şimdi.Paranız da kalmaz.Borçta veremezsiniz.Başka çözüm gelmedi aklıma.
Ekim yazın olacak işten dolayı. Sorun orda.. ve o parayı verip yaptıramazsak gelecek yaza kalacak bir yıl sarkacak yani.

Saç ektirmek tatile gitmek içşn paraları var amma velakin biz para isteyince borçlarımız var dedi oğlum.Demek ki gelin hanım engelledi yoksa oğlumun parası var veriridi bize diye düşünecekler. :)

Herkese selamlar.
Direkt konuya geçeyim.
Kayınbabamın eski kötü bi arabası vardı. Daha düzgün bi şey alabilmek için arabasını satmayı düşünüyodu ve kafasında plan yapmış "oğlumdan 20 bin alsam alsam kızımdan şu kadar alsam" diye. Kaynım da eşime bunu çıtlatmış konuşurken. Eşim de "beni elin kızıyla papaz etmesin" demiş. Bana gülerek anlattı. Tabii ki hoşuma gitti eşimin bu tutumu. Bir de biz daha yeni evli sayılırız, hala borçlarımızı ödüyoruz bir yandan da kenara üç beş bi şeyler atmaya çalışıyoruz. Eşim saç ektirmeye karar verdi yazın, bi de tatile çıkacağız. Onun parasını biriktiriyoruz. Kayınbabam da arabasını satmış ve şu anda pek bir birikimi falan yok. Borç bulur alırım araba mantığıyla satmış yani. Ve yine dillendirmeye başlamış oğlumdan 20 alırım falan diye. Eşimle ikimiz de çalışıyoruz bu arada. Yani eşimin kendi biriktirdiği değil ortak biriktirdiğimiz para o, hem de borç öderken kenara attığımız para. Görümcem babasına "abimden bi şey isteme onlar daha borç ödüyorlar" falan demiş ama bu saç ekme tatil mevzusu falan araya girerse o parayı ona kullanacağına bana ver demesinden korkuyorum. Eşim ailesine çok düşkündür ama beni ezdirmez zaten beni düşünerek yok demiş başta. Gene eşim gülümseyerek anlattı yani verme niyeti falan hala yok. Yazın önce onlara gidicez, sonra saç ekimi olacak, sonra tatile gidicez. İlk onlara gittiğimiz için kayınbabam araba konusunu sürekli açıp bak şu kadar eksik kaldı sizde varmış verseniz derse nasıl bi tavır takınmalıyım onu düşünüyorum. Kaynanam da bu arada bizden para alınması taraftarı değil hatta eşim evlenmeden kayınbabam eşim ona ev alsın diye biraz laf etmiş ama kayınvalidem bize alırsa kendisine ne yapacak falan demiş. Ailede bi tek kayınbabamın böyle isteme huyu var anlayacağınız. Kaynımda da var ama onun konusu burası değil. Önerilerinize açığım

Arkadaşlar benim aman kimseye para yedirmeyelim tarzı bi düşüncem yok. Biz kendimiz borç ödüyoruz elimizde 50k olsa 20k içinden vermek kolay gelir ama zaten elimizde avucumuzda olan tüm para bu kadar bütün birikimi vermek gerekiyor yani.
Ayrıca eşim el kızı diye kendi açısından demiyor kayınbabam benim biyolojik babam değil sonuçta. Eşimin söylerkenki niyetini de bana ne kadar düşkün olduğunu da bildiğimden bu laf benim canımı sıkmadı. Cımbızla çekmemenizi rica ediyorum. Ondan bu tarz hayır asla vermemeliyiz tarzı bi isteğim de daha önce olmamıştı hatta ev alacaklarsa ilerde paramız olursa destek olalım diye bizzat ben eşime söylemiştim. Eşim kendisi bi noktadan sonra istemiyor sebebi yıllarca zaten ailesine bakmış olması. Ailesinin parasıyla okumuş bi insan değil aksine okurken burs parasıyla bile ailesine destek olmuş bi insan eşim.

Bu arada birikmiş paramız 20k bile değil 12k şu anda. Yaza anca 20 olur. Nişanlandığımızdan beri ailemizden bi şey istemedik kendimiz yaptık her şeyi kendimiz aldık aylardır borç ödüyoruz ve tam elimize para geçti plan program derken bu ortaya çıkıyor. Lütfen bu durumu göz önünde bulundurarak empati kurarak yazın. Ayrıca zaten iyi kötü bi arabası vardı. Aciliyet durumu olan bi şey değil.
Benim eşimde biz yeni evliyken babasına araba almisti, eşimin kendi arabası vardi. Ben lafını bile etmedim. Sadece hayirli olsun demistim, hic kizmadim içten içtende. 8 sene sonra babası arabayı verdi ,benim gözlerim iyi görmüyor kullanamiyorum artik diye , bayagi kâr elde etti eşim arabayı satınca.

Saç ektirmek tatile gitmek içşn paraları var amma velakin biz para isteyince borçlarımız var dedi oğlum.Demek ki gelin hanım engelledi yoksa oğlumun parası var veriridi bize diye düşünecekler. :)
Eşim sanırım artık ben evliyim ona göre düşünün diyerek beni öne sürdü onu da direkt olarak yapmadı zaten. Direkt bi para isteme durumu da olmamıştı

Benim eşimde biz yeni evliyken babasına araba almisti, eşimin kendi arabası vardi. Ben lafını bile etmedim. Sadece hayirli olsun demistim, hic kizmadim içten içtende. 8 sene sonra babası arabayı verdi ,benim gözlerim iyi görmüyor kullanamiyorum artik diye , bayagi kâr elde etti eşim arabayı satınca.
Paramız olsa ben de veririm tüm birikimin gidecek olması ve o birikimle planlar yapmış olmamız sorun burda. En önemlisi bize güvenerek arabasını satması.

konunun basinda sizi haksiz bulmustum ama sonuna gelince size hak verdim cünkü sizi anladim çünkü ayni model kaynpeder bende var. paranizi bana harcayin hep bana mal mülk alin kafasinda anladigim kadariyla
20 bin bir sey degil tatil sac ekimi aciliyeti olan seyler degil ama zaten arabasi vardi onunda aciliyeti yoktu keyfi masraf cikarmis

konunun basinda sizi haksiz bulmustum ama sonuna gelince size hak verdim cünkü sizi anladim çünkü ayni model kaynpeder bende var. paranizi bana harcayin hep bana mal mülk alin kafasinda anladigim kadariyla
20 bin bir sey degil tatil sac ekimi aciliyeti olan seyler degil ama zaten arabasi vardi onunda aciliyeti yoktu keyfi masraf cikarmis
İşimizden dolayı bu yaza ektirmezsek seneye yaza kalacak ekim işi. Bi de borç içinde planlar için birikmiş bir para olunca insanın veresi gelmiyor ki. Plan olmasa bi nebze

Toksik baba ve toksik aile ilişkisi mıç mıç olma yolunda. Çocuklar ailelerin yakasından düşemiyor, genelde erkek tarafından kayınbaba ve kayınvalide de çocuklarını aspire edip (altınlarını, diğer takıları, paralarını) onları sinir etmeye çalışıyor. KK'de bin tane örneği var. K Kkedi aile içi borç ilişkisine girmeyin. Uyanık kayınbabanız banka kredisi kullansın.

Borc diye verilir, ve borc da asla geri odenmez.

Cok mu sartmis yeni araba. Parasi yoksa ya eskiyle devam etsin ya da otobuse binsin. Ya da Eli ayagi tutuyor madem, bir zahmet calissin kazansin. Asalak adam

Para sizin, gerekirse esin sac ektirir, gerekirse sen istedigini yaparsin.

Zamaninda salaklik saflik ya da adi herneyse, gorumceye borc verdim. Sen bari ayni safligi yapma. Elin kizi ol, bencil ol, ya da ne derlerse o ol ama borc morc verme.

Bize güvenip arabasını satması hoş duruyor mu? Ayrıca eşim ekim yaptırmasa da ben elimizin altında paramız olsun isterdim araba yükselttirmek için mi borç içindeyken birikim yaptık? Empati.
empati dersek gecen aylarda gorumcem 20 bin istedi .kendisiyle 7 yildir tanisiyoruz 6 yildir evliyim telefon numarasi bile yoktur o derece alakamiz yok ama verdik.ustelik biz de kredi oderken biriktirmistik .
.benim zihnimde ailelerin kotasi var sık istenmiyorsa yada miktar yuklu degilse veririm
diger bir konuda ileride bir ihtiyaciniz olursa ilk kosacaginiz insanlar onlar .yani ihtiyaciniz varken size vermeyip kayinpederiniz sac ektirse hos karsilar misiniz bilmiyorum . ben 20 bin yada sac ektirme icin babamla arada kalmam .1 yil daha bu sacimla gezeyim yani derim mesela .ama derseniz ki benim tercihim bu laf gelse de umursamam o zaman vermezsiniz karar sizin

Cidden buna takmanız çok tuhaf. Sonuçta kayınbabam benim biyolojik babam değil o açıdan öyle söylüyor bunu bu şekilde anlamanız çok ilginç
Yani eşiniz topu size atıyor ben veririm ama eşim problem!
Kusura bakmayın ama borcunuz varsa eşiniz direk yeni evliyiz borçlarımız bitmedi borcum olmasa babama seve seve destek olurum demesi gerekmez miydi?
Sizi savunduğu,koruduğu falan yok direk ortaya sizi almış.
K.baba da milletin .... ile gerdeğe girmesin varsa parası aracını yenilesin,kredi çeksin

Yani eşiniz topu size atıyor ben veririm ama eşim problem!
Kusura bakmayın ama borcunuz varsa eşiniz direk yeni evliyiz borçlarımız bitmedi borcum olmasa babama seve seve destek olurum demesi gerekmez miydi?
Sizi savunduğu,koruduğu falan yok direk ortaya sizi almış.
K.baba da milletin .... ile gerdeğe girmesin varsa parası aracını yenilesin,kredi çeksin
Eşim sürekli borçlarımız var diyerek kaynım aracılığıyla reddediyoe zaten. Bana atmıyor olayı

X