Kayınbabamın para istemesi

Borç olarak almıyor mu? 20 bin çok bir para değil ikinizde çalışıyormuşsunuz. Geri veren bir insansa verilebilir. Oğlundan istemeyecekte kimden isteyecek. Sizde yeri gelir ondan istersiniz. Bizde böyle tabi aile içinizi bilemeyiz
Kayinbabalar genelde parayi borc olarak almaz. Oğul parasini kendi parasi saniyor ulkedeki ailelerin yuzde doksanı. Konu sahibi bence vermemelisiniz

Yorumlarınızı okudum. Kayınbabanız size evlilik sürecinde hiç destek olmamış, sizin de şimdi destek olmak istememeniz gayet normal bence. Sürekli borç ödüyoruz demişsiniz ama adam buna bakmaz ki. Yeni evlisiniz, illa altınınız vardır. Gözü onlarda bence. ☺️

Bir de saç ektirme ne ya. Saç ektirip de ondan verim alan görmedim, hiç güzel durmuyor. Eşimin böyle bir planı olsa saç ektireceğine şerefinle kel dolaş daha iyi derim. :KK53:
Gördüm ben.Oluyor da.Tek sorun o ekilen yerde çıkan saçlar beyazlamıyor.Yan taraflar beyaz ortası siyah mesela.Ayy iyi ki benimkinde var saç.25 bin tl olmuş.

Gördüm ben.Oluyor da.Tek sorun o ekilen yerde çıkan saçlar beyazlamıyor.Yan taraflar beyaz ortası siyah mesela.Ayy iyi ki benimkinde var saç.25 bin tl olmuş.
Benim çevremde yaptıran var. Başta iyi duruyor, sonra yine azalıyor sanki. Belli oluyor yani, bi eğreti duruyor. Benimkinin saçı gitse de yaptırtmam ya, hevesini baltalar engel olurum. 😁

Benim çevremde yaptıran var. Başta iyi duruyor, sonra yine azalıyor sanki. Belli oluyor yani, bi eğreti duruyor. Benimkinin saçı gitse de yaptırtmam ya, hevesini baltalar engel olurum. 😁
Bende öyle zannediyordum da yeni bir yöntem var.Rapunzel gibi oluyorsunuz.😂

Ekim fiyatı saç seyrekliğine bağlı değişen bir şey. Biz görüştük 18k dendi eşim için ekilecek greft sayısına.
Yaza kadar o parayı zaten çıkarıyoruz sonra da gezme planı var. İkimizin de maaşı var
ablacım para mevzusuna girmeyeceğim 20 bini ver veya verme diye
saç ekimi konusunda ufak bir tavsiyede bulunacağım yazın(havalar sıcakken) saç ekilmez.genelde kasım aralık ve marta kadar kuş ayları ekilir eşin daha rahat eder. klinikte bunu söylemezler müşteri kaçırmamak için ama siz yazın yaptırmayın eşinize eziyet olur

Herkese selamlar.
Direkt konuya geçeyim.
Kayınbabamın eski kötü bi arabası vardı. Daha düzgün bi şey alabilmek için arabasını satmayı düşünüyodu ve kafasında plan yapmış "oğlumdan 20 bin alsam alsam kızımdan şu kadar alsam" diye. Kaynım da eşime bunu çıtlatmış konuşurken. Eşim de "beni elin kızıyla papaz etmesin" demiş. Bana gülerek anlattı. Tabii ki hoşuma gitti eşimin bu tutumu. Bir de biz daha yeni evli sayılırız, hala borçlarımızı ödüyoruz bir yandan da kenara üç beş bi şeyler atmaya çalışıyoruz. Eşim saç ektirmeye karar verdi yazın, bi de tatile çıkacağız. Onun parasını biriktiriyoruz. Kayınbabam da arabasını satmış ve şu anda pek bir birikimi falan yok. Borç bulur alırım araba mantığıyla satmış yani. Ve yine dillendirmeye başlamış oğlumdan 20 alırım falan diye. Eşimle ikimiz de çalışıyoruz bu arada. Yani eşimin kendi biriktirdiği değil ortak biriktirdiğimiz para o, hem de borç öderken kenara attığımız para. Görümcem babasına "abimden bi şey isteme onlar daha borç ödüyorlar" falan demiş ama bu saç ekme tatil mevzusu falan araya girerse o parayı ona kullanacağına bana ver demesinden korkuyorum. Eşim ailesine çok düşkündür ama beni ezdirmez zaten beni düşünerek yok demiş başta. Gene eşim gülümseyerek anlattı yani verme niyeti falan hala yok. Yazın önce onlara gidicez, sonra saç ekimi olacak, sonra tatile gidicez. İlk onlara gittiğimiz için kayınbabam araba konusunu sürekli açıp bak şu kadar eksik kaldı sizde varmış verseniz derse nasıl bi tavır takınmalıyım onu düşünüyorum. Kaynanam da bu arada bizden para alınması taraftarı değil hatta eşim evlenmeden kayınbabam eşim ona ev alsın diye biraz laf etmiş ama kayınvalidem bize alırsa kendisine ne yapacak falan demiş. Ailede bi tek kayınbabamın böyle isteme huyu var anlayacağınız. Kaynımda da var ama onun konusu burası değil. Önerilerinize açığım

Arkadaşlar benim aman kimseye para yedirmeyelim tarzı bi düşüncem yok. Biz kendimiz borç ödüyoruz elimizde 50k olsa 20k içinden vermek kolay gelir ama zaten elimizde avucumuzda olan tüm para bu kadar bütün birikimi vermek gerekiyor yani.
Ayrıca eşim el kızı diye kendi açısından demiyor kayınbabam benim biyolojik babam değil sonuçta. Eşimin söylerkenki niyetini de bana ne kadar düşkün olduğunu da bildiğimden bu laf benim canımı sıkmadı. Cımbızla çekmemenizi rica ediyorum. Ondan bu tarz hayır asla vermemeliyiz tarzı bi isteğim de daha önce olmamıştı hatta ev alacaklarsa ilerde paramız olursa destek olalım diye bizzat ben eşime söylemiştim. Eşim kendisi bi noktadan sonra istemiyor sebebi yıllarca zaten ailesine bakmış olması. Ailesinin parasıyla okumuş bi insan değil aksine okurken burs parasıyla bile ailesine destek olmuş bi insan eşim.

Bu arada birikmiş paramız 20k bile değil 12k şu anda. Yaza anca 20 olur. Nişanlandığımızdan beri ailemizden bi şey istemedik kendimiz yaptık her şeyi kendimiz aldık aylardır borç ödüyoruz ve tam elimize para geçti plan program derken bu ortaya çıkıyor. Lütfen bu durumu göz önünde bulundurarak empati kurarak yazın. Ayrıca zaten iyi kötü bi arabası vardı. Aciliyet durumu olan bi şey değil.
Asla vermem. Bütün sene çalışan insanların tek dinlenme zamanı bir haftalık o tatil. Üstelik artık 5000 e falan tatil mi kaldı? Vermeyin paranızı

Ben aferin dedim aramızdaki iletişim gayet güzel gayet mutluyuz ve ne demek istediğini de gayet iyi anlayabiliyorum

Herkesin bakış açısı, iletişimi farklı işte.
Beni kalkan olarak kullanması rahatsız ederdi diyorum sadece.

Ailenin kızı olup para vereceğime el kızı olup paramın cebimde kalmasını tercih ederim 😆 konu paraysa hiic takılmam valla şu lafa.
Millet gelininden de utanmıyor para isterken madem baskın basanindir onlar ağzını açmadan sen para iste. Madem ailece genleriniz böyle, ektir oğlunun saçını de 😄 senin ne suçun var adam kelse😆

20 bin lira için 7 sayfa yazılmış.Konu sahibi kayınbabana vermeyeceksen dağıtsan buradaki üyelere.
Şimdiden teşekkürler.:KK200:

Ya ben hiç takılmadım el kızı lafına, esprili bir adam demekki babasına öyle izah etmiş, eşinizi takdir ettim, vermemeye calışın herkes daha iyi arabaya binmek ister ama kimse çocuğuna güvenip satmasın arabasını 👌

X