Kayınbabamın para istemesi

Bilemiyorum markette bile bir aldığımı ikinci gittiğimde aynı fiyata alamıyorum.Siz ücreti ve randevu tarihini kesinleştirin.Geçen sene 9 bin lira olan saç ekimi bu sene 25 bin olmuş.

Bilemiyorum markette bile bir aldığımı ikinci gittiğimde aynı fiyata alamıyorum.Siz ücreti ve randevu tarihini kesinleştirin.Geçen sene 9 bin lira olan saç ekimi bu sene 25 bin olmuş.
Bir ay öncesinden falan randevu alacağız. Zaten şu anda 16k ama 20ye falan çıkabilir diye biz de farkındayız, paramız da ona göre var zaten.

Yok eşim biraz pası bana atmaya çalışmış istenmesin diye, yoksa borçlarımız olduğunu falan filan da söylemiş zaten:) teşekkürler anlayış için

Bence borç olarak istemiyorlar.Bana öyle geldi.
İsmi borç ama ne zaman alınacağı asla belli olmayan bir borç:) yani pek borca benzemiyor. Bi de zaten çok paramız olsa 20kyı aramam ama zaten bütün paramız o ve zaten bize lazım

İsmi borç ama ne zaman alınacağı asla belli olmayan bir borç:) yani pek borca benzemiyor. Bi de zaten çok paramız olsa 20kyı aramam ama zaten bütün paramız o ve zaten bize lazım
Ben verirdim.Ama sıkışınca da isterdim.Siz gidin ekimi yaptırın şimdi.Paranız da kalmaz.Borçta veremezsiniz.Başka çözüm gelmedi aklıma.

Ben verirdim.Ama sıkışınca da isterdim.Siz gidin ekimi yaptırın şimdi.Paranız da kalmaz.Borçta veremezsiniz.Başka çözüm gelmedi aklıma.
Ekim yazın olacak işten dolayı. Sorun orda.. ve o parayı verip yaptıramazsak gelecek yaza kalacak bir yıl sarkacak yani.

Saç ektirmek tatile gitmek içşn paraları var amma velakin biz para isteyince borçlarımız var dedi oğlum.Demek ki gelin hanım engelledi yoksa oğlumun parası var veriridi bize diye düşünecekler. :)

Benim eşimde biz yeni evliyken babasına araba almisti, eşimin kendi arabası vardi. Ben lafını bile etmedim. Sadece hayirli olsun demistim, hic kizmadim içten içtende. 8 sene sonra babası arabayı verdi ,benim gözlerim iyi görmüyor kullanamiyorum artik diye , bayagi kâr elde etti eşim arabayı satınca.

Saç ektirmek tatile gitmek içşn paraları var amma velakin biz para isteyince borçlarımız var dedi oğlum.Demek ki gelin hanım engelledi yoksa oğlumun parası var veriridi bize diye düşünecekler. :)
Eşim sanırım artık ben evliyim ona göre düşünün diyerek beni öne sürdü onu da direkt olarak yapmadı zaten. Direkt bi para isteme durumu da olmamıştı

Paramız olsa ben de veririm tüm birikimin gidecek olması ve o birikimle planlar yapmış olmamız sorun burda. En önemlisi bize güvenerek arabasını satması.

konunun basinda sizi haksiz bulmustum ama sonuna gelince size hak verdim cünkü sizi anladim çünkü ayni model kaynpeder bende var. paranizi bana harcayin hep bana mal mülk alin kafasinda anladigim kadariyla
20 bin bir sey degil tatil sac ekimi aciliyeti olan seyler degil ama zaten arabasi vardi onunda aciliyeti yoktu keyfi masraf cikarmis

İşimizden dolayı bu yaza ektirmezsek seneye yaza kalacak ekim işi. Bi de borç içinde planlar için birikmiş bir para olunca insanın veresi gelmiyor ki. Plan olmasa bi nebze

Toksik baba ve toksik aile ilişkisi mıç mıç olma yolunda. Çocuklar ailelerin yakasından düşemiyor, genelde erkek tarafından kayınbaba ve kayınvalide de çocuklarını aspire edip (altınlarını, diğer takıları, paralarını) onları sinir etmeye çalışıyor. KK'de bin tane örneği var. K Kkedi aile içi borç ilişkisine girmeyin. Uyanık kayınbabanız banka kredisi kullansın.

Borc diye verilir, ve borc da asla geri odenmez.

Cok mu sartmis yeni araba. Parasi yoksa ya eskiyle devam etsin ya da otobuse binsin. Ya da Eli ayagi tutuyor madem, bir zahmet calissin kazansin. Asalak adam

Para sizin, gerekirse esin sac ektirir, gerekirse sen istedigini yaparsin.

Zamaninda salaklik saflik ya da adi herneyse, gorumceye borc verdim. Sen bari ayni safligi yapma. Elin kizi ol, bencil ol, ya da ne derlerse o ol ama borc morc verme.

Bize güvenip arabasını satması hoş duruyor mu? Ayrıca eşim ekim yaptırmasa da ben elimizin altında paramız olsun isterdim araba yükselttirmek için mi borç içindeyken birikim yaptık? Empati.
empati dersek gecen aylarda gorumcem 20 bin istedi .kendisiyle 7 yildir tanisiyoruz 6 yildir evliyim telefon numarasi bile yoktur o derece alakamiz yok ama verdik.ustelik biz de kredi oderken biriktirmistik .
.benim zihnimde ailelerin kotasi var sık istenmiyorsa yada miktar yuklu degilse veririm
diger bir konuda ileride bir ihtiyaciniz olursa ilk kosacaginiz insanlar onlar .yani ihtiyaciniz varken size vermeyip kayinpederiniz sac ektirse hos karsilar misiniz bilmiyorum . ben 20 bin yada sac ektirme icin babamla arada kalmam .1 yil daha bu sacimla gezeyim yani derim mesela .ama derseniz ki benim tercihim bu laf gelse de umursamam o zaman vermezsiniz karar sizin

Cidden buna takmanız çok tuhaf. Sonuçta kayınbabam benim biyolojik babam değil o açıdan öyle söylüyor bunu bu şekilde anlamanız çok ilginç
Yani eşiniz topu size atıyor ben veririm ama eşim problem!
Kusura bakmayın ama borcunuz varsa eşiniz direk yeni evliyiz borçlarımız bitmedi borcum olmasa babama seve seve destek olurum demesi gerekmez miydi?
Sizi savunduğu,koruduğu falan yok direk ortaya sizi almış.
K.baba da milletin .... ile gerdeğe girmesin varsa parası aracını yenilesin,kredi çeksin

Eşim sürekli borçlarımız var diyerek kaynım aracılığıyla reddediyoe zaten. Bana atmıyor olayı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…