Kayın aileden nefret ediyorum

Ben de öğrenin diye deyim olduğunu belirttim zaten :) İroninin ne olduğunu da bilmiyorsunuz galiba, yaptığınız şey ironi değil çünkü. Aynı sinirini eşinizi üzen herkese gösteriyor musunuz? Eşiniz patronuyla tartışsa gelse arayacağım bu patronu eşime nasıl böyle der diye sinirlenip uykusuz kalıyor musunuz? Arkadaşı eşinize ters bir laf etse gelse size anlatsa yükseliyor musunuz yine aynı böyle? Ben meselenin eşinizin üzülmesi, kendini kötü hissetmesi vs olduğunu asla düşünmüyorum. Bütün mesele başlıkta da belirttiğiniz gibi eş ailesinden nefret etmeniz. Ayrıca alttan alttan bana laf sokmaya çalışmanıza gerçekten hiç gerek yok :)
Nasıl bir egonuz varsa her şeyin en doğrusunu kendinizin bildiğini sanıyorsunuz. Bence siz tedavi olun. Sizden öğrenecek -deyim dahil- hiçbir şeyim yok benim. Öğrenin diye yazdım nasıl bir cümledir? Kendinizi ne sanıyorsunuz acaba? İroniyi de en çok siz biliyorsunuz demek. Aklımda tutarım:) Benim yaptığım -ironiyi- anlamadığınız için onun ironi olduğunu da anlamamışsınız, çok normal.

Eşimi ya da ailemden herhangi birini üzen her kim olursa olsun sinirlenirim. Patron, aile, sokaktan geçen yabancı, trafikteki densizin birisi olması farketmez. Kimseyle de tartışmadım şimdiye kadar. Uzak durmayı tercih ederim.Bazen çok sinirlenince tartıştığımı hayal ederim ama yapmam. Çünkü o tartışma beni daha çok gerer, hiçbir şeye fayda sağlamaz. Hayatımızı olumsuz etkileyen insanlardan hoşlanmam. Onların verdiği negatif enerjiden de kaçarım. Sizden de hoşlanmadım. İçinizdeki kibiri gidin başkasına kusun. Sizi ciddiye alan, sizden bir şeyler öğrenmek isteyen insanlar varsa onlara öğretin ne öğretecekseniz. Çocuk yok sizin karşınızda.

Ne kadar tanıdık bir hikaye..
Olay eşlerimizde bitiyor yüz bulmayan kimse aramaz bizimkiler yüzün alasını veriyor
Evet, haklısınız. Hayır demek hayırsız evlat olmak gibi düşünüyor belki de eşim, bilemiyorum. Oysa sınır belirlemek önemli. Sınırlarınızı net çizerseniz, insanlar da onu aşamayacağını bilir, ona göre davranır

Kan bağına gerekenden fazla değer veriyor bence. Kullanmalarına rağmen hayır diyemiyor. Onlara karşı hayırsız evlat gibi görünmekten çekiniyor sanırım

cocuksuz olsa bunlari anlarim da,

cocugu olan adam once cocuklarimin ihtiyaclari demiyorsa en cok o kisiye kizarim yani.

ben de esim de biraz esiniz gibiyizdir, cokca kullandirtmisizdir kendimizi, cokca maddi olarak yanlis kararlar vermisizdir. Ama simdi cocuklar var ve o luksumuz yok ikimizin de. O yuzden ailedeki diger insanlarin aldiklari yanlis ekonomik kararlarin faturasini kendi cocuguna kesemezsin diye dusunuyorum ben.
sizin yerinizde olsam cocuklar uzerinden esimi baya bir zorlardim.

Nasıl bir egonuz varsa her şeyin en doğrusunu kendinizin bildiğini sanıyorsunuz. Bence siz tedavi olun. Sizden öğrenecek -deyim dahil- hiçbir şeyim yok benim. Öğrenin diye yazdım nasıl bir cümledir? Kendinizi ne sanıyorsunuz acaba? İroniyi de en çok siz biliyorsunuz demek. Aklımda tutarım:) Benim yaptığım -ironiyi- anlamadığınız için onun ironi olduğunu da anlamamışsınız, çok normal.

Eşimi ya da ailemden herhangi birini üzen her kim olursa olsun sinirlenirim. Patron, aile, sokaktan geçen yabancı, trafikteki densizin birisi olması farketmez. Kimseyle de tartışmadım şimdiye kadar. Uzak durmayı tercih ederim.Bazen çok sinirlenince tartıştığımı hayal ederim ama yapmam. Çünkü o tartışma beni daha çok gerer, hiçbir şeye fayda sağlamaz. Hayatımızı olumsuz etkileyen insanlardan hoşlanmam. Onların verdiği negatif enerjiden de kaçarım. Sizden de hoşlanmadım. İçinizdeki kibiri gidin başkasına kusun. Sizi ciddiye alan, sizden bir şeyler öğrenmek isteyen insanlar varsa onlara öğretin ne öğretecekseniz. Çocuk yok sizin karşınızda.
Çok garipsiniz gerçekten. Neden psikolojik destek önermem bu kadar ağrınıza gitti anlamadım. Çok normal bir durum destek almak. İhtiyacım olduğunu düşünsem veya biri bana sizinki gibi laf söylemiş olmak için değil samimi bir öneri olarak sunsa düşünürüm destek almayı.

Ben kraldan çok kralcısınız yazınca eşim kral değil dediniz ben de evet öğrenin diye o cümle bir deyim dedim, zaten bilmiyormuşsunuz kendiniz yazdınız. Neyine kompleks yaptınız bu kadar? Cevabınızda ironi falan da yok ayrıca. Asıl ego sizde var eleştiriye asla gelemiyorsunuz. Şu mesajınızdan sonra olayları bir de eş ailesinden dinlemek istedim, onlar acaba neler neler anlatacaklar.

Sizin de karşınızda çocuk yok. Eşinizi çocuğunuz sanıyorsunuz onun velisi gibi davranıyorsunuz ya alışkanlık oldu galiba. İçinizdeki kibiri başkasına kusun falan ne kadar avam ve gereksiz cümleler. Birini eleştiriyorsanız aynı eleştirdiğiniz şeyi yapmayacaksınız.

Demek gerçek hayatta tartışmak falan yok ama klavye başında aslan kesiliyorsunuz :) Şaşırmadım gerçekten

Hislerimiz karşılıklı. Ben de sizden hiç hoşlanmadım. Allah etrafınızdakilere sabır versin.

cocuksuz olsa bunlari anlarim da,

cocugu olan adam once cocuklarimin ihtiyaclari demiyorsa en cok o kisiye kizarim yani.

ben de esim de biraz esiniz gibiyizdir, cokca kullandirtmisizdir kendimizi, cokca maddi olarak yanlis kararlar vermisizdir. Ama simdi cocuklar var ve o luksumuz yok ikimizin de. O yuzden ailedeki diger insanlarin aldiklari yanlis ekonomik kararlarin faturasini kendi cocuguna kesemezsin diye dusunuyorum ben.
sizin yerinizde olsam cocuklar uzerinden esimi baya bir zorlardim.
Ya aslında masrafımız çok deyince yanlış anlaşıldım sanırım. Durumumuz iyi, sıkıntılı bir şey yok. Ama eşim doğumun maliyetini ve belirsiz harcamaları da düşünüyor ve dikkatli hareket edelim, ne olur ne olmaz diyordu. Ama ailesi bizim ne yaşadığımızı zerre düşünmeden bencilce her şeyi istiyor. Ben de bu düşüncesizliklerine sinir oluyorum. Durumumuz iyi olsa da biraz düşünceli olmak, bizim bir hazırlık içinde olduğumuzu bilerek, empati yaparak hareket etmek zor olmasa gerek. Robot değil ki benim eşim. Bir hayırları yok, bari gölge etmesinler istiyor insan.

Çok garipsiniz gerçekten. Neden psikolojik destek önermem bu kadar ağrınıza gitti anlamadım. Çok normal bir durum destek almak. İhtiyacım olduğunu düşünsem veya biri bana sizinki gibi laf söylemiş olmak için değil samimi bir öneri olarak sunsa düşünürüm destek almayı.

Ben kraldan çok kralcısınız yazınca eşim kral değil dediniz ben de evet öğrenin diye o cümle bir deyim dedim, zaten bilmiyormuşsunuz kendiniz yazdınız. Neyine kompleks yaptınız bu kadar? Cevabınızda ironi falan da yok ayrıca. Asıl ego sizde var eleştiriye asla gelemiyorsunuz. Şu mesajınızdan sonra olayları bir de eş ailesinden dinlemek istedim, onlar acaba neler neler anlatacaklar.

Sizin de karşınızda çocuk yok. Eşinizi çocuğunuz sanıyorsunuz onun velisi gibi davranıyorsunuz ya alışkanlık oldu galiba. İçinizdeki kibiri başkasına kusun falan ne kadar avam ve gereksiz cümleler. Birini eleştiriyorsanız aynı eleştirdiğiniz şeyi yapmayacaksınız.

Demek gerçek hayatta tartışmak falan yok ama klavye başında aslan kesiliyorsunuz :) Şaşırmadım gerçekten

Hislerimiz karşılıklı. Ben de sizden hiç hoşlanmadım. Allah etrafınızdakilere sabır versin.
Bence daha başa, ilkokula dönün ve okuduğunu anlama çalışmaları yapın. Ben bunun bir deyim olduğunu bilmiyor olabilir miyim acaba diyorum. Siz bu deyimi bilmediğinizi kendiniz söylediniz diyorsunuz:) Gülsem mi ağlasam mı? (Bu da bir deyim, gerçekten ağlamıyorum aslında) Madem gerçekten bilmediğimi düşündünüz, yazdığım cümleyi alaycı bir ses tonuyla tekrar hayal edin. “Bilmeme ihtimalim olabilir mi, herkes bilir” manasında. Okuduğunuzu anlamayıp bana bir şeyler öğretmeye çalışmanız çok acınaklı. Tartışmayı sevmem, ama gerektiğinde yüz yüze ya da klavyede gereken cevabı veririm. Siz sınırınızı aşıyorsunuz. Burda eleştiri de aldım, onlara teşekkür de ettim. Çok insana haklısınız da dedim. Siz üslubunuzu bir irdeleyin bence. Eşimin velisi değilim, onun için onun adına bir şey yapmıyorum. Ama onun yaşadığı şeyleri de yok saymıyor, sinirleniyorum. Bu siniri kendi içimde yaşıyor, kimseye yansıtmıyorum. Siz neden bu kadar taktınız benim nefretime acaba? Eşim bile ailesinin ne mal olduğunu bilirken size ne oluyor?

Son düzenleme:
Bence daha başa, ilkokula dönün ve okuduğunu anlama çalışmaları yapın. Ben bunun bir deyim olduğunu bilmiyor olabilir miyim acaba diyorum. Siz bu deyimi bilmediğinizi kendiniz söylediniz diyorsunuz:) Gülsem mi ağlasam mı? (Bu da bir deyim, gerçekten ağlamıyorum aslında) Madem gerçekten bilmediğimi düşündünüz, yazdığım cümleyi alaycı bir ses tonuyla tekrar hayal edin. “Bilmeme ihtimalim olabilir mi, herkes bilir” manasında. Okuduğunuzu anlamayıp bana bir şeyler öğretmeye çalışmanız çok acınaklı. Tartışmayı sevmem, ama gerektiğinde yüz yüze ya da klavyede gereken cevabı veririm. Siz sınırınızı aşıyorsunuz. Burda eleştiri de aldım, onlara teşekkür de ettim. Çok insana haklısınız da dedim. Siz üslubunuzu bir irdeleyin bence. Eşimin velisi değilim, onun için onun adına bir şey yapmıyorum. Ama onun yaşadığı şeyleri de yok saymıyor, sinirleniyorum. Bu siniri kendi içimde yaşıyor, kimseye yansıtmıyorum. Siz neden bu kadar taktınız benim nefretime acaba? Eşim bile ailesinin ne mal olduğunu bilirken size ne oluyor?

Hanımefendi ben size neden takayım? Negatif enerjiniz benim de bütün enerjimi aldı götürdü, daha fazla uğraşamayacağım ki daha önce konuyu kapatma çalışmama rağmen ısrarla cevap yazarak tartışmaya ne kadar hevesli olduğunuzu gösteren sizsiniz. Eşiniz ailesinin ne mal olduğunu biliyorsa koca adam ne yapması gerektiğini de bilir. Bilmiyorsa, eş ailesi yerine eşinizi sorgulayın. Ay neyse ya gerçekten yordunuz beni. Duvara konuşur gibi yorum yazmak çok sinir bozucu oluyor. Ben gittim, daha da uzatmazsanız sevinirim

Kızmakta haklısınız ama( belki gebeliğinizin de etkisiyle) aşırı tepki ve sinirlilik halinizi abartılı buldum ben de. Sizi arayıp sizden bir şey istenmemişken eşinizle olan bir konuşma ve talep konusunda sizin arayıp konuşmanızı doğru bulmam, sadece kavga etmeye ve eşinizle de aranızda sorun yaratmaya neden olur bu durum diye düşünüyorum

Bunların haricinde eşiniz zaten ailesini anlamış, tanımış, uzaklaşmış bir insan. Size de ille de ailemdir diye seveceksin, görüşeceksin gibi bir dayatması da yok. Böyle bir eşim olsa ona destek olmayı, üzülmemesini, takıntı yapmamasını ama gerçekleri görerek hareket etmesini önermeyi tercih ederim. Fazlasını, kendi ailesini temelli yok saymasını,( para da çok büyük bir miktar olmadığından) bu parayı verip vermeme konularına girmeyi haddi aşmak ve hoşgörülü, anlayışlı bir eşe saygısızlık olarak görürüm.

Bence bu denli abartılı etkilenmekten, kendinizi ve bebeğinizi düşünerek vazgeçin. O kişileri değiştirmeniz de eşinizin hayatından yok etmeniz de mümkün değil malum. Siz kendi hayatınızda ailenizle mutlu ve huzurlu olun. Bırakın kendi ailesiyle olan konulara sizi onlardan uzak tutan, onlara karşı da vicdanının sesiyle karar vermeye çalışan eşiniz çözüm bulsun..

Hanımefendi ben size neden takayım? Negatif enerjiniz benim de bütün enerjimi aldı götürdü, daha fazla uğraşamayacağım ki daha önce konuyu kapatma çalışmama rağmen ısrarla cevap yazarak tartışmaya ne kadar hevesli olduğunuzu gösteren sizsiniz. Eşiniz ailesinin ne mal olduğunu biliyorsa koca adam ne yapması gerektiğini de bilir. Bilmiyorsa, eş ailesi yerine eşinizi sorgulayın. Ay neyse ya gerçekten yordunuz beni. Duvara konuşur gibi yorum yazmak çok sinir bozucu oluyor. Ben gittim, daha da uzatmazsanız sevinirim
Güle güle hanımefendi. Frekanslarımız çok ayrı belli. Ben de duvara konuşuyor gibi hissediyorum. Beni anlamadığınız halde benim konuma yorum yapmaya devam eden sizsiniz. Siz de benim enerjimi emdiniz. Bu da sizinle buluştuğumuz tek ortak nokta oldu. Sayenizde sakinleşmek için açtığım konu tam tersine döndü. Lütfen kapatalım. İyi olur.

Kızmakta haklısınız ama( belki gebeliğinizin de etkisiyle) aşırı tepki ve sinirlilik halinizi abartılı buldum ben de. Sizi arayıp sizden bir şey istenmemişken eşinizle olan bir konuşma ve talep konusunda sizin arayıp konuşmanızı doğru bulmam, sadece kavga etmeye ve eşinizle de aranızda sorun yaratmaya neden olur bu durum diye düşünüyorum

Bunların haricinde eşiniz zaten ailesini anlamış, tanımış, uzaklaşmış bir insan. Size de ille de ailemdir diye seveceksin, görüşeceksin gibi bir dayatması da yok. Böyle bir eşim olsa ona destek olmayı, üzülmemesini, takıntı yapmamasını ama gerçekleri görerek hareket etmesini önermeyi tercih ederim. Fazlasını, kendi ailesini temelli yok saymasını,( para da çok büyük bir miktar olmadığından) bu parayı verip vermeme konularına girmeyi haddi aşmak ve hoşgörülü, anlayışlı bir eşe saygısızlık olarak görürüm.

Bence bu denli abartılı etkilenmekten, kendinizi ve bebeğinizi düşünerek vazgeçin. O kişileri değiştirmeniz de eşinizin hayatından yok etmeniz de mümkün değil malum. Siz kendi hayatınızda ailenizle mutlu ve huzurlu olun. Bırakın kendi ailesiyle olan konulara sizi onlardan uzak tutan, onlara karşı da vicdanının sesiyle karar vermeye çalışan eşiniz çözüm bulsun..
Bu yazdıklarımı sadece erkek ailesi için düşünüyor değilim bunu da belirtmek istedim. Benzer durumlarda kadının ailesi söz konusu olduğunda da düşüncelerim aynıdır..

Çok haklısınız. Teşekkür ederim yorumunuz için. Bu insanlarla muhatap olacak değilim. Sakinleşince geçti o his.Zaten 7 senedir bir merhabam bile yok, bu konu için tartışamam. Benimle konuşmak için bahane arıyorlar zaten, onlara bu fırsatı veremem.

Dün biraz da eşim yorgun ve uykuluyken halden anlamayıp hala para istemelerine sinir oldum. Adamın sesi bile çıkmıyor uykulu uykulu, hala para diyorlar. İnsan birisi uyuyorsa kusura bakma rahatsız ettim der, sonra arar. Kendilerinden başka kimseyi düşündükleri yok. Eşimin halini, durumunu önemsedikleri yok. İstenen paradan ziyade eşimi hiçe saymalarına katlanamıyorum.

Benim yapacağım tek şey, eşime ailesinin vermediği değeri vermek. Yalnız olmadığını, bizim bir aile olarak birbirimize yeteceğimizi hissettirmeye çalışmak. Hem buradaki yorumların etkisiyle, hem de sakinleşince mantığım bana bunu söylediği için sadece bunu yapacağım.

Bu yazdıklarımı sadece erkek ailesi için düşünüyor değilim bunu da belirtmek istedim. Benzer durumlarda kadının ailesi söz konusu olduğunda da düşüncelerim aynıdır..
Evet, ben de sadece erkek ailesini yerip kendi ailesini göklere çıkaranlardan değilim. Benim ailem de çok farklı sayılmaz, ama bunun hikayesini burda anlatmaya gerek yok, belki başka konuya.

Boşver oda onların eksiği sen tek onlardan uzakdur en azından bunu bilsinler yeter
Teşekkür ederim. Duruyorum zaten. Zaman zaman eşimin vasıtasıyla iletişim kurmaya çalışıyorlar benimle ama asla görüşmeyi düşünmedim, düşüneceğimi de sanmıyorum. Bu karakterdeki insanlarla görüşürsem, eşime yaptıklarına bizzat şahit olursam susamamaktan korkuyorum. Eşim çoğu şeylerini bana yansıtmıyor çünkü, bundan eminim.

Teşekkür ederim. Duruyorum zaten. Zaman zaman eşimin vasıtasıyla iletişim kurmaya çalışıyorlar benimle ama asla görüşmeyi düşünmedim, düşüneceğimi de sanmıyorum. Bu karakterdeki insanlarla görüşürsem, eşime yaptıklarına bizzat şahit olursam susamamaktan korkuyorum. Eşim çoğu şeylerini bana yansıtmıyor çünkü, bundan eminim.
Erkekler herşeyi belli etmez zaten benim eşimde belli etmiyor ama ben biliyorum kadınların hisleri kuvvetli benimkiler gideyim diye vala kızıma koyun falan bile kestiler beni sevdiklerine dair gitmedim herşey zamanında güzeldi şimdi ne yapsalarda umurumda değil

Erkekler herşeyi belli etmez zaten benim eşimde belli etmiyor ama ben biliyorum kadınların hisleri kuvvetli benimkiler gideyim diye vala kızıma koyun falan bile kestiler beni sevdiklerine dair gitmedim herşey zamanında güzeldi şimdi ne yapsalarda umurumda değil
O kadar haklısınız ki. Zamanında bir şeyler kırılmadan çabalamak gerek. Sonra kırıldıktan sonra geçmiş olsun. İnsanın içinden gelmiyor bazı şeyler.

Bizde de eşimin yıllar önce paraya ihtiyacı varken yardım istediğinde kayınvalidem yardımcım bugün gelmesin, sen gel, ona vereceğim parayı sana vereyim demişti eşime. Ne kadar ağladım oğluna bunu layık görmesine anlatamam. Bana hizmetçisine verdiği ve hizmetçisinin beğenmeyip almadığı eski, kullanılmış, yıkanmamış kıyafetlerini hediye adıyla göndermişti. Kayınpeder ise her fırsatta hakaret ederdi eşime. Ta ki iyi para kazanıp menfaat sağlayacakları hale gelene kadar. Bu ve benzeri onlarca şey varken gel barışalım tarzı yaklaşım komik kaçıyor. Böyle yapıdaki herkes hayatımdan uzak olsun.

eşimin yıllar önce paraya ihtiyacı varken yardım istediğinde kayınvalidem yardımcım bugün gelmesin, sen gel, ona vereceğim parayı sana vereyim demişti eşime.
Yanlış anlaşılma olmasın. Bunu karşılıksız yapmadı. Gel onun yapacağı işleri yap demişti. Hizmetçisinin işini eşime yaptırarak onun parasını verdi. Yani eşim 1 günlük hizmetçilik yaparak kazandı o parayı. Gitme demiştim ama dinlemedi beni. “Benim ailem bana bunu layık görmekten utanmıyorsa ben alnımın teriyle para kazanmaktan utanmam” demişti.

Hanımlar iyi geceler. Sinirimden çatlamak üzereyim. Sakinleşmedim, sizden destek istemeye geldim.

Ben 7 aylık hamileyim. Çok şükür maddi olarak durumumuz iyidir ancak bebek beklediğimiz bu süreçte haliyle bir sürü masrafımız oldu. Büyük kızıma ve bebeğe yeni odalar hazırladık, bebeğin pek çok ihtiyacı alındı vs. bir dünya masraf yani. Eşim olabildiğince her şeyin en iyisini almaya çalıştı ama artık üst üste bindikçe bazı şeylerden kısmaya çalıştığını görüyorum ve çok da hak veriyorum. Sonuçta bu maddiyatın da bir sınırı var. Daha doğum ve öngörülemeyen masraflarımız da olacak. İleriyi de düşünmek zorundayız. Bizim destek görebileceğimiz kimsemiz de yok. Ne maddi, ne manevi.

Beni asıl sinir eden olaya geleyim. Dün gece saat 11’de kayınbirader aradı. Eşim de evvelki geceden nasıl yorgun, bayılmış adam saat 9’da. Uykulu uykulu açtı telefonu, kayınbirader 3 bin lira para istiyor. Bende şartel attı tabi. Hem gecenin bir yarısı arama densizliğine, hem bizim halimiz nedir umursamadan para istemesine. Eşime sordum noluyor diye. Ne olacak, yine işleri düşmüş aramışlar dedi.

Bu insanlar ne biçim insanlar yahu? Ben zaten ne tür karakterde olduklarını bildiğim için senelerdir görüşmüyorum onlarla ama oğullarıyla görüşüyorlar. Bir kez olsun eşime bir derdin, bir sıkıntın, yardım edilecek bir şey var mı demediler. Hamile olduğumu bildikleri halde en küçük bir destek vermediler eşime. (Sadece maddiyatı kastetmiyorum, hal hatır bile sormazlar) Bir kez olsun işleri düşmeden aramadılar. Ya sorun vardır, eşim çözsün diye ararlar, ya da para isterler. Eşim de her zaman elinden geleni yapar. Çok aileci değildir ama bir şey istediklerinde geri çevirmiyor. Kendisi de farkında ailesinin sürekli menfaatleri için onunla ilişki kurduğunun ama bu yüzsüzlük karşısında bir tepki koymuyor.

Ama ben artık bu kadar yüzsüzlük karşısında tahammül gösteremiyorum. Elim ayağım titredi. Eşimin telefonundan numarasını alıp yarın arayıp ağzıma geleni saysam, siz ne bencil, ne utanmaz, ne arsız insanlarsınız diye söylesem diyorum ama bir yandan da kendime yakıştıramıyorum.

Eşim onlara hiç bir şey demez biliyorum. İçine atar o. Çok derin uykudaydı, sonra kardeşinin aramasından sonra canı sıkıldı, uykusu kaçtı, uyuyor numarası yaptı anlamayım, strese girmeyim diye. Şimdi de evin içinde geziyor. Takmış kafayı belli. Bana çaktırmamaya çalışıyor. Ona da üzülüyorum böyle bir ailesi olduğu için. Eşimin hiç bir şeyini paylaşmıyorlar ama sürekli işleri düştükçe arıyorlar. Bu kadar kimsesiz hissettirmeye, bu kadar sömürdüğünü altını çize çize göstermeye ne gerek var ya? Bu adam onlara iyilikten başka bir şey yapmadı oysa. Yüzsüzlük insanın ikinci mutluluğu imiş. Biz kimseden bir şey istemediğimiz, beklemediğimiz için ben çok garipsiyorum bu kadar yüzsüzlüğü. Biz hep Allah kimseye muhtaç etmesin, kendi yağımızda kavrulalım kafasındayız çünkü.

Her neyse…Ben ne yapayım şimdi? Çatlıycam sinirden. Bebeğe de zarar bu kadar stres biliyorum ama bu insanlar yerli yersiz hep negatif duygularla hayatımızı işgal ediyorlar. Engellemek istiyorum ama onlarla hiç bağlantım olmadığı için muhatap olmak da istemiyorum. Ben onlarla konuşacak olsam eşim de konuşmamızdan hiç hoşlanmaz biliyorum. Napayım ben? İçimde mi patlasın bu sinir? Nasıl sakinleşicem ben?
Kusura bakmayın ama aşırı müdahale ediyorsunuz adam zaten üzülmüş mahcup olmuş kendi içinde bide ailesini böyle yargılamanız onu daha da utandırır ayrıca eğer gerçekten sıkışıksaniz masraf yapmadan cocuk buyutulebilir benimde 2. Bebegime hazırlık yapıyorum şu an alacağım bir kaç parça kıyafet bez ıslak mendil oda vs yapmayarak bunun önüne gecebilirsiniz eger ki eşiniz vermesin diye rahatsizsaniz o zaman sizin bileceginiz iş erkeğin borç vermesine engel olacak şey bi oda daha yapmak yani ekstra masraf çıkarmak 😉

X