KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Süreç ciddi ciddi başladı demek
Bu yolun sonu güzel olsun.
Tarlus ne oluyor canım?

Benim eşimde sperm sorunu var dediği gibi anomali olsada sperm sayısı ve ileri hızı iyi ise ne kadar kötü olursa olsun yumurtaya erişiyor ve yumurta çatlattığı anda gebelik oluşabilir.
Ama doktor bunlardan şüphe bile etse önce morfoloji baktıracaktır o zaman tüo bebek merkezi olan bir yerde yaptırın ki şekline kırığına baksın
Bi diğeri de kromozom analizi ya da genetik test isteyin .. Genelde düşükler anne ve babadan isteniyor.
Biz sperm testine bi 350, 2.de 300 tl verdik..

Süreç ciddi ciddi başladı demek
Bu yolun sonu güzel olsun.
Tarlus ne oluyor canım?
Tarlusal aslında progestron ilacı..
Adet olamadıgında progestron basıyor vücuda ve gebelik varmış gibi davranıyor sonra kesince hop gebelik yok adet olayım diyor
Bende de gebelik var gibi davransın yumurtalar çatlamasın diye verildi..
bugun 5.gün oldu…. 9.gün bi daha çağırdı. Bakalım o gün yumurta toplama için gün verecek..
çokta ötle çağırmıyorlarmış … Kara kara nasıl izin alıcam diye düşünüyordum..

Bu sperm testimde morfolojiye de bakılıyor değil mi MaviSasa234 ? Bir de tam olarak ne oluyor bu morfoloji

Bebeği genetik teste göndermenin yanı sıra kendi Genetik testlerimizin tamamını yaptırdık biz ilk düşük sonrasında, sayısal ve kromozomsal olarak bir bozukluk tespit edilemedi. Bebekten kaynaklı bir bozukluk çıkmıştı o dönem. Bu son beta düzensiz olan durumumda da kese oluşmuştu ama sağlıksızdı gönderilecek kadar büyük bir parça değil demişti doktorum. Tromboli paneli testleri de yapıldı, ufak bir pıhtılaşma tespit edildi.

Hsg amh falan kaldı ama sağlıksız da olsa yumurta ve sperm buluştuğu İçin şu durumda bakmaya gerek duymadım ben de açıkçası.

Sperm test için bir hastane 378 diğeri 118 TL fiyat verdi, pahalı olan daha iyidir mantığıyla mı yoksa zaten sperm testi her yerde aynıdır farketmez mantığıyla mı gitmeliyim

Vücut ne değişik bir şey.
Bu süreç başlı başına vakit ve para isteyen işler Allah yardımcımız olsun, benim de işyerimde çalıştığım tüm mesai arkadaşlarım erkek ve hepsi benden büyük. Bu kürtaj mevzularımı kimseyle paylaşmadan atlatmayı çok isterdim ama sürekli doktora gidip geldiğim için ailemden önce onlara söylemek zorunda kaldım ve çok rahatsız oldum. Anlıyorum seni, söylemek bir dert izin almak ayrı bir dert. Keşke kimse bilmese bu sürecimizi, ben öyle daha rahat hissederdim eminim.

Evvet canım bende pek teste givenmicem zaten bu ay ovulasyon yapmicam ilk defa yapmıştım beni çok gerdi. Herzamnki gibi iki güne bı ilişki yapcam öyle olunca adet günümü kadar bekliyodum
Evet o testler çok geriyo insanı. Ben aldım 3gün yapıb atdım onları Aynen düzenli ilişki varsa zAten olur inşa Allah

Tüp bebek merkezi ise farketmiyor. Embryolog bakıyor. Ama normal hastane veya laboratuvar cihaz ile bakıyor onlar morfoloji bakmıyorlar..
Morfoloji den ziyade anomali türü önemli. Morfoloji 2-3 demesi çok önemli değil..
Baş anomalisi, kuyruk anomalisi ona bakıyorlar. Kromozomlar başta olduğu için kuyruk anomalisi düşük baş yüksek ise o yüzücüler yumurtaya ulaşır..

Alışmaları da gerekiyor.. Ben tüp bebeğin çözüm olacağını bilsem söylerdim. Ki amirime söyledim. O zaman gelince hemen izin yazalım dedi..
Ama tüp bebekte bilmiyoruz ki tutacak mı tutmayacak mı kaç kere transfer olacak.. Çok karmaşık bi süreç..
Ben ders anlattığım için amirime arkadaşıma söylesem daha kolay
Bir de bizdekiler üniversite öğrencileri inanamazsınız 2 hafta ders işlenmese rektörlük dilekçeler yazılıyor..
Bu süreçte böyle muhabbetler girmek istemedim. Zaten izin kullandıracaklar cıvkını çıkarmayayım..
Ama kadınız ve yaşadıklarımızı uzaktan da olsa bilmeleri iyi oluyor bence.. Hiç dert etmeyin..
Ben eşime ilaçlar gaz yapıyor seni de sürece böyle dahil etmek istiyorlar diyorum
Öyle dedikten sonra da bi daha gaz olmadı inanamadım

Canım biz normal özel bir hastaneye gittik tüp bebek merkezi falan değildi, o zaman yapılan testte morfoloji sonucu olmayacak çok detaylı bir sonuç vermeyecek bize bu öyle mi anlamalıyım? Bu konuya çok yabancıyım canım böyle basit şeyler soruyorsam kusuruma bakma lütfen.

Csnim hevesini kırmak istemiyorum ama 2 ay önce benim testim de böyle çıkmıştı çok mutlu olmuştum sonuç hüsran
Allahtan hayırlısı kuzum ya zaten artık ümitlenmiyorum çünlü ümitlenirsem hep kursağımda kalıyor biliyorum

Ya
Kesinlikle süreç çok meşakkatli ama bir yola girmek çaba sarfetmek ne bileyim bu yolda bir şeyler yapmak bana kendimi çok iyi hissettiriyor. Bir gün gelecek güzel haber hepimiz için çok içten inanıyorum.

Aynen öyle.. Estagfurllah bizde bu süreçte öğrendik..
Aynen normal hastanelerde cihaz yapıyor bu işlemi. Cihaz yaptığı içinde morfoloji bakmıyorlar bir de spermler hareket halibde olduğu için aynı sperm bir kaç kere sayılıyormuş. Sperm sayma olayı çok ilkel..Gözle hemositometee denilen bi apart ile sayılıyor. Youtube sperm count yazarsanız ne dediğimi daha net anlayacaksınız anlarsınız..

Allahtan hayırlısı kuzum ya zaten artık ümitlenmiyorum çünlü ümitlenirsem hep kursağımda kalıyor biliyorum
Aynen böyle benden test yaptım sonuç negatif çıktı testin adı da bı tuaf iki defa duydum güvenmiyorum o teste de kan verdim cuma günü sağlık ocağına sonucunu bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…